Kouzelný práh dveří, aneb co nedělat mezi futrama

7.2.2021 v Energie 24

Práh vstupních dveří má speciální energetické vlastnosti. Představuje hranici oddělující dům s jeho obyvateli od vnějšího světa. Proto kdysi, když se stavěly nové domy, kladli majitelé pod základ prahu vstupních dveří nějaký ochranný amulet, například koňskou podkovu. Důležité je uvědomit si, že to co platí pro vstupní dveře, platí stejně pro jakékoliv jiné dveře v domě.Dveře symbolizují přechod z jednoho prostoru do druhého, tedy z jedné dimenze do druhé. V tomto meziprostoru, kdy nejsme plně ani v jednom ani ve druhém prostoru, má myšlenka silnější dopad a také se mezi futry dveří dají provádět různé ochranné, ale i černé a magické rituály. Můžeme sílu prahu využít jak pro dobré, preventivní a ochranné, tak i pro špatné účely.

Je to velice silné místo, které zesiluje naše myšlenky i energii, zejména pokud jsou futra dřevěná. V obkoucích z kovu či kamene, tyto zákonitosti nefungují, přestože i to je přestup mezi dvěma prostory a tudíž symbolicky i prostor mezi dvěma světy.

Dveře mají speciální schopnosti i ve snech a v astrálním cestování, kdy se používají jako portály, když chcete cestovat do jiného prostoru. Portálem dveří, které vytvoříte v lucidním snu, můžete také projít ven ze snu do AC, pokud chápete jak dveře fungují. Skočíte do nich a proberete se v těle, ze kterého pak můžete vystoupit.

Je to univerzální symbol. Stejně jako můžeme my dveřma přestupovat mezi světy, dokážou to i jiné, nehmotné bytosti, zejména pokud se jim tudy otevře cesta – což vás v tomto článku ale učit nebudu.
Cestování přes dveře je výborně ukázáno také ve filmech Matrix a Správci osudu.

Persefona cestuje matrixem přes dveře:

Hlavní hrdinové ve filmu Správci osudu utíkají před agenty přes portály ve dveřích:

https://youtu.be/Fz2HMTuqy98?t=85

 

Zde je seznam věcí, na které byste si měli dávat mezi futry pozor:

Nikdy nestůjte zbytečně dlouho mezi futry dveří. Buď jděte do té místnosti, nebo z ní vyjděte ven.

Nikdy nestůjte mezi futry dveří, zatímco myslíte destruktivně, stěžujete si, nebo nadáváte. Zhmotnili byste si toho ještě více.

Nikdy nezamykejte a neodemykejte dveře, zatímco máte destruktivní myšlenky, nebo si stěžujete. Dveřma procházejte v klidu, neutrálně, nebo dobře naladění.

Pokud se chystáte na cestu a při odchodu jste zakopli o práh bytu nebo domu, je to špatné znamení, že nemáte nikam jezdit.

Pokud vám práh dveří vrže, spravte ho. Podle lidové tradice vrzající práh nosí smůlu. Symbolicky by to odpovídalo nesprávně fungujícímu přestupnímu portálu z/do vašeho domu.

Nikdy se s nikým nelučte, ani mu nepodávejte ruku mezi dveřma. Buď jděte k němu do místnosti, nebo ať jde on k vám. Pokud se loučíte mezi futry, nebo přes dveře, symbolicky se od tohoto člověka přes druhou dimenzi oddělujete a už se nemusíte nikdy vidět.

Pokud se naopak chcete někoho zbavit a už ho nikdy nechcete vidět, zásadně mu podávejte ruku přes futra, loučete se přes futra a místo nashledanou klidně proneste sbohem. Vaše přání to posílí.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2021

 Komentáře

Ikona diskutujiciho izairi 2021-02-07 02:27:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V seriálu Knihovníci hlavní hrdinové cestují z města do města nebo do jiné země tak,že projdou dveřmi (ale jen v některých dílech 🙂 ). Jo a ano je tam Flynn C. Posílám odkaz na první díl. https://youtu.be/g7e18rlOJ9I
Snad je to ten správný :-).

Ikona diskutujiciho Nirvana 2021-02-07 05:03:21 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

díky díky! boží článek ❤

ps: ten návod, který jsi mi posílala do mailu, mám navždy uložený 🤫 ten si schraňuju 😁

Ikona diskutujiciho izairi 2021-02-07 11:04:17 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Sice to do tohoto článku nepatří,ale pro pobavení posílám Babišovi dobroty. I když nevím jestli to není spíš k pláči,protože kdyby to jen trošku šlo,tak to ty loutky DS klidně zavedou. https://youtu.be/d2wy1nHl3ag

Ikona diskutujiciho J 2021-02-07 14:03:40 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to dík za článek, plánujeme s přítelem stěhování, na prahy a vchody si dám bacha.

Ikona diskutujiciho myop 2021-02-07 17:16:20 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Skákat do dveří?

https://thumbs.gfycat.com/AliveHomelyBluegill-size_restricted.gif

Ikona diskutujiciho Namasteen 2021-02-07 18:09:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No. Se mi vybavil poslední rozchod. On stál vně dveří, já uvnitř na dvoře a zrovna, když bylo všechno ve finále a milostpán už byl na odchodu, tak jelikož byla středa prvního, tak do toho přesně začala houkat siréna. Skvělej moment 😀 Tenhle člověk.. hodně špatný.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-02-07 19:37:19
Ikona diskutujiciho
sipka

velký hodně špatný… moc budeš vysoko 🙂

Ikona diskutujiciho Namasteen 2021-02-07 19:59:45
Ikona diskutujiciho
sipka

Jako neuzemněná? Lepší se to.

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2021-02-07 21:14:14 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

něco skusím po každy když projdu dveřmi představím si že projdu do jiné reality nebo dimenze to budou zajímavý zažitky

Ikona diskutujiciho izairi 2021-02-08 12:08:49
Ikona diskutujiciho
sipka

pavle nezapomeň si to představovat úplně konkrétně,a taky dej pozor abys u toho i necestoval časem,aby tě nakonec nesežral třeba gigantosaurus 😀

Ikona diskutujiciho Šárka 2021-02-08 10:30:52 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zrovna před chvilkou jsem zakopla ,mezi futrama.Mezi pokojem a předsíní.
Tak ted nevim..kam nemám chodit 🙂

Ikona diskutujiciho keljra 2021-02-08 10:33:01 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

trochu mi to připomíná pohádku Příšerky s.r.o. ve které je také ukázáno mnoho věcí

Ikona diskutujiciho Bróňa 2021-02-08 23:00:41 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

veřej hezčí

Ikona diskutujiciho Rheia 2021-02-09 14:32:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Sdělením, že dveře symbolizují nějaký portál, průchod např. mezi dimenzemi, mi to najednou secvaklo v hlavě a vybavil se mi následující sen:
Se strachem jsem se chystala do práce, protože tam obcházel démon a usekával lidem ruku. Stála jsem v kuchyni a v neúplně otevřených dveřích do obýváku jsem najednou uviděla zvláštního člověka. Menší, velmi nenápadný a takový unisex. Ten člověk mi telepaticky řekl, že je z mého rodu. Napadla mě otázka, jestli je z minulosti nebo z budoucnosti. V hlavě mi zazněla odpověď: „Minulost, přítomnost, budoucnost. To jste si vymysleli vy, kteří nevíte, že všechno probíhá současně.“
Tehdy mě napadlo, že může pocházet i z jiné reality nebo z jiné dimenze. To by vysvětlilo, proč vypadal tak šedivě. Průnik dimenzí třeba nebyl dokonalý. A asi to znamenalo, že není důležitý ten člověk, je jenom posel, důležité je to, co mi přináší, a můj úkol v tom snu. Výraz „z mého rodu“ mohl být míněn symbolicky: z rodu snílků, esoteriků.
Pak mi ten člověk podal meč a řekl: „Ten meč má jméno Excalibur.“ Jistě to nebyl Artušův Excalibur, tento meč mi totiž od země sahal jen asi do pasu a překvapilo mě, že byl pro mou ruku dostatečně lehký. Prostě – magický meč. Dokonce když jsem ho držela za rukojeť a opírala špičkou o zem, jako by mi do ruky a z ní do celého těla chvilku proudilo jakési velmi jemné teplo. Snad došlo k navazování spojení mezi mečem a mnou? V hlavě mi zazněla slova toho zvláštního posla: „Ten meč má vlastní inteligenci a bude vědět, co dělat.“ To mě do jisté míry uklidnilo, protože s mečem zacházet neumím.
Abych to zkrátila – skutečně se mi povedlo pomocí meče a s ním nabyté magie zlikvidovat démona během dramatické scény ve zpustlé, zdivočelé zahradě. Ale ty dveře a práh pod nimi jako portál, to mě nenapadlo. Symboly jsou strašně zajímavé a sny jsou jich plné.
Články, které tu čtu, jsou taky strašně zajímavé a autorce za ně moc děkuji. 

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-02-09 14:34:08
Ikona diskutujiciho
sipka

díky 🙂

Ikona diskutujiciho Šárka 2021-02-09 16:20:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chtěla bych ještě napsat,nedávno jsem po probuzení viděla, u dveří černý stín kolem sebe měl ještě šedivej obal, ale přesně jakoby za dveřma spíš přesně mezi dveřma jsem viděla bílé světlo stočené do spirály.Podle mého názoru přesně takhle vypadá ta brána do jiných dimenzí mezi futrama.

Ikona diskutujiciho David 2021-02-10 23:34:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Skoro 25 let pracuji jako truhlář a dveře tvořím snad nejraději ze všeho, co se ze dřeva tvořit dá.

Ikona diskutujiciho Emily 2021-02-11 13:24:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Á, já vždycky tušila, že ta futra skrývají velký potenciál. Tyhle články mám nejraději. :3

Mimochodem, off-topic, ale narazila jsem na tvou mužskou verzi, Alu. 😀 Dívej na ty jeho vlásky. ;D
https://www.youtube.com/watch?v=WDTBPOk_7Oc

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-02-11 13:51:02
Ikona diskutujiciho
sipka

To jo, trochu vypadáme jak příbuzny 🙂

Ikona diskutujiciho dara 2021-02-19 10:48:06 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Úžasný článek. Znám jen přenesení nevěsty přes práh. Dává to smysl. Díky.

Ikona diskutujiciho Henok 2021-02-20 09:33:21 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

🅰️🙌🏻😎✅Henok
Ten článek o vstupu dveřmi do těla můžu upřesnit. Jsou zákonitosti, které se musí dodržet🧐jinak nastanou Tantalova muka. Předně ten, kdo vstupuje do těla, musí vědět, že do jiného těla, než svého, nesmí vstoupit.

Ikona diskutujiciho Yooo 2021-02-20 09:44:41 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dlouhé roky se mi zdaval sen.V nem za mou vždycky prisla moje babicka (už v te době mrtva) a chodily jsme spolu po městě a hledaly jsme malou kovovou branku ve stare zdi.Ta zed byla konkretni.Pro Brnaky- uplne dole na ulici Údolní ústí ulice Pelíkova a naproti
přes ulici Údolní začíná takovy obyčejný úvozek,jen hlína, zadny asfalt,snad jen místy.A po levé straně je stará cihlova zed-kolem sv.Anny.Uvozkem se dá dojít az k pivovaru. Ve snu je ta zed porostla místy bujnym břečťanem a v nem je někde ukryta ta branka.
Babicka ve snu nikdy nemluvila a ja vlastně taky ne.Ale byla z ni vždycky cítit velice silna naléhavost a snaha pomoci mne tu branku najít. Proste jsem věděla,že je ji musím najít. Párkrát se to podařilo, ale nikdy jsem skrze ni neprošla, někdy jsme ji nasly a ona se po chvili zase ztratila ve snu.Dlouhé roky jsem si myslela,že je to jakasi branka ,ktera vede ven z mych problémů, ktere jsem mela.Ale poslední dobou docházím k názoru, že to byla TA ZEĎ a ta branka byla vlastně onou TRHLINOU,ktera mě a jednou nás všechny vyvede ven z našeho otroctví v
Matrixu.Jsem si tim téměř jista.

Ikona diskutujiciho Belakarus 2021-03-19 23:24:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

obkoucích z kovu či kamene? Co to sou obkouce?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-03-20 08:22:21
Ikona diskutujiciho
sipka

To jako vážně nepoznáš překlep, nebo to děláš naschvál abys mi pokazil dobrou náladu?

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek