Kvality, které mají jen skuteční duchovní mistři

21.12.2022 v Spiritualita 10

Když se vydáme na duchovní cestu, která je u každého člověka jedinečná a individuální, odhalí se naše nejopravdovější (a postupem času i nejlepší) Já. Žádné dvě cesty nejsou stejné a každý se pohybuje svým vlastním tempem. Proto je těžké vnějším pohledem rozpoznat, kde se kdo může nacházet při svém vlastním hledání a při duchovním probuzení.Každý člověk, kterého potkáte, se nachází v nějaké fázi duchovní vývoje (začátek je taky fáze), přičemž někteří jsou možná dál než vy, a jiní teprve uvažují o tom, že možná někdy začnou. I když je každý člověk jiný, existuje několik rysů, které poukazují na vysokou duchovní rozvinutost a mohou být inspirativním příkladem toho, jaké krásné věci člověka čekají, když pokročí ve vývoji.
Pokud jste se s někým zajímavým potkali a nejste si jistí, jestli je skutečným duchovním učitelem nebo pouhým hercem na duchovno, v tomto článku také můžete najít docela dobrou nápovědu. Pokud vás během čtení napadne váš vlastní bod či charakteristika, nestyďte se a obohaťte svým postřehem zdejší diskuzi.

Duchovně rozvinutí lidé jsou přirozeně nadaní učitelé
Na světě jsou lidé, u kterých je vidět, že byli na Zemi posláni s úkolem učit a vést lidi. Nemyslím teď výuku matematických rovnic nebo správné gramatiky, i když samozřejmě i takové zaměstnání vyžaduje jisté nadání. Tito duchovní učitelé učí důležité životní lekce, sdílejí pravdy, pomáhají ostatním lidem, aby se naučili jak být sami sobě rádci a průvodci na své vlastní duchovní cestě. V některých případech je toto nadání, sdělovat duchovní pravdy světu, velice přirozené. Poselství od skutečného duchovního učitele je snadno srozumitelné, pochopitelné, zapadá do celkového obrazu, je lidské a na nic si nehraje. Je snadné se s ním ztotožnit, protože je přirozené.

Skuteční duchovní učitelé žijí život v opravdové integritě
Jedním z největších nedostatků naší současné společnosti je neschopnost stát věrně za svými morálními zásadami a přesvědčením, i když je to někdy těžké. To však není případ těch, kteří dosáhli duchovního mistrovství. Takoví lidé ví, že jejich slovo platí. Neohnou hřbet aby se zalíbili a snaží se žít svůj život upřímně, čestně. Pokud něco není v souladu s jejich morálkou a hodnotami, odejdou od toho, nebudou se na tom podílet, i kdyby z toho koukal nějaký prospěch. Jejich srdce a duše řídí vše, co v životě dělají.

Tváří v tvář životním výzvám zachovají chladnou hlavu
S duchovním porozuměním přichází zvýšená úroveň emoční inteligence. K rozvinutí této kvality je zapotřebí velký vnitřní klid a porozumění sobě samému. Mluvím o schopnosti čelit intenzivním emocím nereaktivním, poklidným, mírumilovným způsobem. Duchovně rozvinutí lidé nevzplanou a nekřičí kvůli nepodstatným hovadinám. Nejednají impulzivně a chaoticky ve vleku svých nezvládnutých emocí. Netrpí na výbuchy hněvu, nejsou agresivní a když jsou naštvaní, nemají potřebu protistranu zranit řevem, ani urážkami. Toto barbarské chování je jim cizí.
Místo toho zůstávají klidní, jsou schopni převzít odpovědnost za to, co prožívají, a za způsob, jakým zareagují. Duchovně rozvinutý člověk perfektně ovládá psychickou hygienu. Své kroky volí s rozvahou. Na výzvy se připravuje, plánuje a nedělá ukvapené akce.

Chovají hlubokou úctu k přírodě
To je cenná vlastnost, která lidem v dnešním světě silně chybí. Duchovní mistři chápou, že vše ve vesmíru je propojeno a každá živá bytost hraje nedílnou roli v mnohem větším celku. Místo toho, aby lidskou populaci považovali za lepší nebo důležitější, přičemž vše ostatní je jí dáno k užitku, vnímají vše živé jako rovnocenné a hodné úcty. Snaží se, aby se jejich láska k přírodě odrážela i na jejich životním stylu.

Jsou skutečným ztělesněním lásky
Tito jedinci žijí každý den tak, že je vede srdce. Jejich soucit a empatie nejsou zaměřeny pouze na jejich blízké přátele nebo milované osoby, ale na každého, koho potkají. Projevují úctu ke každé bytosti, se kterou se setkají, je to pro ně přirozené jednání. Když projdou dveřmi, vyzařuje z nich teplo a světlo, které v ostatních lidech navozuje pocit pohody. Není to vždy snadné a mohou narážet na snahu jejich lásky zneužívat, ale nemohou si pomoci, jsou zkrátka takoví. Nehrají to.

Jsou naprosto autentičtí
Většina lidí se své plné autenticitě vyhýbá, protože je to zároveň i zranitelnost. To se týká nejen sdílení svých silných stránek a úspěchů se světem, ale také svých chyb a slabostí. Duchovně rozvinutí lidé se nesnaží vytvářet si falešnou image, nebo si nasazovat masku někoho, kým vlastně nejsou, aby před světem skryli své pravé já. Místo toho si uvědomují, že růst a rozvíjet se mohou pouze tehdy, pokud přijmou a akceptují to, kým jsou právě nyní.
Pouze pokud přijmeme všechny stránky svého já, dobré i slabé, můžeme podniknout kroky k tomu, abychom se stali tou nejlepší verzí sebe sama. Odmítáním své skutečné povahy, si člověk zabraňuje v dosáhnutí svého plného potenciálu, protože si nedovolí se skutečně projevit a díky tomu nemůže plnohodnotně růst.

Neztrácí čas odsuzováním
Ve světě, kde frčí pomluvy, drby, materialismus a povrchnost se to těžko uchopuje, ale jsou lidé, kteří při kontaktu s druhým člověkem neřeší jeho vzhled, postavení, nebo jak má drahé oblečení a mobil. Duchovně rozvinutí lidé vnímají a přijímají s otevřeným a milujícím srdcem bytost, která před nimi stojí, takovou jaká je. Je to proto, že pochopili, že každý člověk pochází z jiného prostředí, prožil jiný příběh a má jiné životní priority. Nemají proto potřebu vztahovat své představy o tom, jak to má ideálně být, na druhé. Ani neztrácí čas řešením druhých lidí a toho jací mají být.

Nejsou to závislí materialisté
Duchovní lidé chápou, že život je mnohem víc než auto, krása, nebo číslo na bankovním účtu. Při dosažení skutečného duchovního osvícení jsou schopni zaměřit svou pozornost na to, na čem skutečně záleží – na své nitro a své štěstí. Tento způsob života se může zdát v dnešním světě zvláštní až nemístný. Někteří lidé mohou být doslova vyvedeni z míry, že duchovní člověk nepotřebuje mít nový mobil, nevlastní televizi, nepotřebuje nové auto, fotí na 15 let starý fotoaparát a nosí pořád dokola svých pár oblíbených triček. Duchovní lidé nezapadají do moderního konzumního světa, nejdou s trendy a přesto se zdá, že jim to vůbec nevadí.

© aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Vladka 2022-12-21 01:31:33 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Stale resim v sobe v soucasne dobe projevy laskyplnosri k lidem..kteri podlehli a nechali se zabodnout(ockovani proti C19)Asi mam v duchovnim rozvoji rezervy.Ja je po mesicnim zvazovani vsechny blizke zabodnute od sebe odstrihla..klienty..kamarady i sestru s rodinou.Nadelalo to peknou paseku v mem zivote.Uz je to 1.5roku.Moji blizci s tim nesouhlasi.Me je po te dobe s temi odvrhlymi smutno…ale pokud bych s nimi neprerusila kontakt..byla bych neautenticka..v kreci..vyhybala bych se spornym tematum ..a td.Prosim jak to mas v tomhle ohledu Alusko? Samozrejme..ze komunikuji s neblizkymi me lidmi nahodile i kdyz vim ze jsou zabodly..kdyz je to potreba..ale nevyhledavam je a nepoustim k sobe.A pere se to ve me..co s tim?Poradite..dekuji

Ikona diskutujiciho Karel 2022-12-21 09:22:02
Ikona diskutujiciho
sipka

Přestat se stýkat s někým protože máš strach o svoje zdraví přece není projev nenávisti. To je opatrnost. V nějaké formě jsme to zažili všichni.

Ikona diskutujiciho Silent 2022-12-21 15:09:30
Ikona diskutujiciho
sipka

Čistě z praktického hlediska..po roce a půl od poslední dávky už není z lidí cítit ten charakteristický zápach a jejich aura už nedává bolestivé rány. Takže lidé se mají šanci z nejhoršího očistit..zvláště pokud nějak pracují na detoxikaci a nebo se snaží duchovně posunout. Takže pokud nebo spíš dokud nepřijde další vlna vakcinace ( pozor i na chřipku..) tak se z toho lidé snad nějak dostanou. Já jsem si na to, že nemám téměř s kým mluvit o mnoha věcech zvykl..ale ráda můžete mít i očkované lidi..distanc je většinou nutný tehdy, když hrozí, že vás okolí strhne k sobě. Pokud dokážete zůstat stát na svém a energeticky to zvládáte..pak to tak striktně není nutné a můžete mít s příbuznými i kamarády vztahy jako dřív. Něco jiného je partnerský vztah, tam je to už horší.

Hlubší jasnovidný pohled je popsaný zde : „https://carokrasna-duse.cz/pozadi-pandemie“ a zde : „https://veilofreality.com/2022/05/24/covid-vaccines-consequences-on-the-soul-spirit-and-life-after-death/“ ( použijte aut.překlad ) .

Ikona diskutujiciho Petra 2022-12-21 15:27:30
Ikona diskutujiciho
sipka

Pokud se v člověku něco pere, pramení to především z toho, že lhal sám sobě (byť i nevědomky) a následkem toho v některé oblasti není autentický. Nejčastěji se pak perou emoce s rozumem. Důležité je neustále se učit tyto zauzlence rozklíčovávat, abych se mohli posunout dále k dalšímu rozklíčovávání 🙂 a následnému „pochopení“ které zase posune naše vnímání a o fous rozšíří obzor

Ikona diskutujiciho kiana 2022-12-21 02:05:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nejlepší článek:
„jsou schopni zaměřit svou pozornost na to, na čem skutečně záleží – na své nitro a své štěstí“
„jsou lidé, kteří při kontaktu s druhým člověkem neřeší jeho vzhled, postavení, nebo jak má drahé oblečení a mobil. Duchovně rozvinutí lidé vnímají a přijímají s otevřeným a milujícím srdcem bytost, která před nimi stojí“
– kéž by se takoví snažili být co nejvíce všichni (neříkám, že mi to na 1000% jde, ale takovou mám životní filozofii – jak se snažit žít, pokud to jde – i když mě občas záleží na tom, abych měla hezký vzhled, no jak kdy, ale to by ničemu vadit nemělo)

Ikona diskutujiciho vap 2022-12-22 15:30:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Důležitá poznámka.Lidé pod kletbami se duchovními mistry jentak nestanou (ani se jim nepřiblíží).A že zrušit kletby není vždycky snadné, to víme snad všichni z různých článků.Dodržování etických zásad popsaných v článku ještě duchovního mistra z nikoho nedělá, pokud mu chybí ta potřebná vyzařovací energie, kterou právě kvůli zmíněným kletbám nemá a nenabere ji ani kdyby se nakrájel.
To je právě to, co NEprokletí duchovní lidé nikdy nepochopí.Jak chápe sytý hladového a hladový sytého?
Jinak nežít konzumně a materiálně a žít přírodně ještě vždycky nutně neznamená duchovnost, takoví bojovnící jsou i mezi ateisty a co třeba ekoaktivisté (Greenpeace nebo Fridays for future…) a vegani, jsou skutečně všichni nějak duchovní? Pochybuju, tak část z nich asi trochu ano.Spíš mi přijdou jak řízení pozeři, ale nemám proti nim vůbec nic.Také existovalo a možná ještě existuje jakési hnutí Brontosaurus, to je podle mě obdoba výše zmíněného.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-12-22 19:32:10
Ikona diskutujiciho
sipka

vap:
Hele, každá kletba se dá prolomit a nějak rozpustit, záleží i na Tobě, jak moc v ní věříš, jak je silná a jak moc Tě má omezit. Když chytneš vir, který funguje na Windows a máš Linux/Mac, tak ti tam ani nemá co udělat, protože sám pak nemá moc, jelikož se nemá čeho chytit, aby škodil. Tohle může být případ filmu Matrix, kdy sám strojvůdce navrhnul svůj Matrix, kde i Neo nemohl zasáhnout, tak zkus pokud máš na sobě nějaký programy rozpustit podobným způsobem. Prostě je převeď do světa, kde ztrácejí funkčnost a nemají moc, prostě je rozpusť..jako, kdybys je vypustil ze své aury a tam ztrácely energii, až se rozpustili. Rozpustili v minulém čase, protože teď už nejsou a zanikli…Důležitý je, co ty si myslíš sám o sobě a co věříš, že si druzí chtějí myslet o Tobě. To zrcadlení si uprav, že jsi jen mezi těmi, kteří jsou uvědomělí, myslí si o Tobě jen to dobré..ostatní lidi, co škodí hoď za hlavu, protože na Tebe můžou házet bobky, který pak mají nad Tebou moc, protože jim dáváš energii a taky si tim dost škodíš. Věř, co tam chceš mít ty a jak chceš, aby tě vnímali. Takový si zkus přitáhnout. Nemyslím, že si budeš nalhávat, ale vírou v to, jak sebe chceš vidět, tak se i změní pohled na život a budeš se chovat i jinak, jak chceš, aby viděli Tebe a sám sebe. Užívej svátky a pořád se netrap..
Zkoukni tohle, teď to teprve pročítám.
https://www.matrix-2001.cz/clanek/porozumeni-temnym-silam-13283

Ikona diskutujiciho marmaris 2022-12-22 19:40:17
Ikona diskutujiciho
sipka

Jestliže je někdo mistrem nebo učitelem, vždy se setká s útoky i kletbami na svoji osobu. Neexistuje mistr, který by si tímto neprošel. Mistra z něj dělá právě to, že je vůči těmto útokům odolný. Jak se říká v Indii, teprve až z žáka vyroste velký strom, který má schopnost dávat stín, teprve tehdy přijdou kozy, aby se pod jeho korunou schovaly před prudkým žárem.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-12-22 21:11:31
Ikona diskutujiciho
sipka

Uplně kletba to být vždy nemusí, spíš věčné útoky, které mají zlomit člověka a tak přestat růst a raději nevyčnívat. Hlavní je, vědět co člověk chce a jít si za tím, i kdyby měli létat občas třísky. To pak majé temné bytosti těžší..protože má člověk víru. Ale někdo maká v ústranní a někdo hned leze do televize a tam dost útočí lidé, kteří závidí, že někdo má takové schopnosti, na kterých pracoval a oni je nemají, takže tam ty útoky jsou daleko větší :)) Ale někdo hold chce obdiv a někdo ne. Každopádně s lidmi se musí něco fakt stát, takhle dál už to nejde, šancí měli habaděj a stále jsou jak malé, nevychované děti, které plodí další děti. Kolik je tu skutečných mistrů, o kterých nevíme a kolik jich je vidět a přitom si na to jenom hrajou. Ostatně mistr tu není vždy od toho, aby se měly kozenky kam schovat, ale aby jim byl příkladem a měly nějaký případný vzor a motivaci. Jinak z nich budou stále jen pouhé kozenky, které bude každý jen dojit.

Ikona diskutujiciho marmaris 2022-12-23 00:05:02
Ikona diskutujiciho
sipka

Stín stromu kozy chrání před prudkým žárem. Ve starověké Indii slovo, které označovalo kozu, znamenalo také „ne-narozené“; koza byla symbolem neprojevené prvotní substance, což jest matka světa Prakriti. Žák je symbolizován jako neprojevený duch, který zušlechťováním prostřednictvím meditace získává teprve svůj jedinečný charakter. Během této doby je zranitelný. Mistr je tu od toho, aby ho chránil do té doby, než bude schopen stát se bojovníkem. Tolik k symbolice. Je chyba chápat metafory jiné kultury skrze křesťanské či konzumní prizma. To tam neexistuje.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek