Léčebný rituál domorodých indiánů

14.6.2020 v Návody 0

Léčebné rituály jsou od starověku součástí každého systému víry. Léčebné postupy domorodých amerických indiánů jsou považovány za jedny z nejsilnějších. Pravděpodobně proto, že jsou smělé a upřímné.
Základní koncept léčitelství indiánů je, že když se objeví problém, měli bychom změnit naše chování vůči přírodě, ostatním lidem a samozřejmě i k sobě.Když zájemce o indiánské léčení přijde k šamanovi, dozví se kolikrát i strašidelné věci, které by nečekal. Praktikující léčitel mu například řekne, že aby se uzdravil, měl by být prvně znovuzrozen. Staré já by mělo nejprve zemřít, aby se mohlo zrodit nové já.
Neměl samozřejmě na mysli, že se měl zabít – sebevražda a vražda jsou podle indiánů strašné chyby. Praktizující tím myslel, že by léčený měl nechat zemřít některé ze svých minulých (zlo)zvyků.

Tento rituál nenahrazuje péči vašeho lékaře: Když provádíme léčivé rituály, děláme to v souladu s pokyny našeho lékaře. Pokud nám náš lékař řekne, abychom odpočívali a nedělali nic – dokonce ani léčivé kouzlo – je třeba řídit se jeho pokyny.
Tento rituál není náhrada za odbornou péči, pokud máte zdravotní problémy navštivte nejprve svého lékaře.

Léčivý zpěv
Existují indiánští léčitelé, kteří vám mohou pomoci. Pokud nevíte kde a jak je hledat, co takhle vyzkoušet tento jednoduchý rituál?

Užijte si očistnou koupel – do vany nasypte sůl a relaxujte. Nechte ze sebe smýt všechno špatné a nežádoucí.

Vykuřování – to je velmi běžná léčebná praxe domorodých indiánů. Je to starověká technika čištění a odstranění parazitů z aury pomocí kouře posvátných rostlin, bylin a pryskyřic. Přestože se k tomuto účelu nejvíce používá Bílá Šalvěj, lze použít i jiné byliny nebo pryskyřice. Například můžete použít kouř kadidla, které povznáší ducha. Použitelné jsou všechny druhy vykuřovadel, takže pokud nemáte kadidelnici s uhlíkem, stejně dobře vám poslouží i vonné tyčinky a vonné jehlánky (františky).

Požádejte své totemové zvíře, aby vás ochránilo a provedlo tímto procesem. Meditace pro poznání totemového zvířete

Zazpívejte tuto (samozřejmě do češtiny přeloženou) modlitbu domorodých indiánů:

Matko, zazpívej mi píseň, zmírni moji bolest,
Oprav zlomené kosti, přines mi zpět celistvost.

Chraň mé děti když se narodí,
Zpívej mi píseň o smrti, nauč mě jak truchlit.

Ukaž mi sílu léčivých bylin,
Hodnotu ducha, způsob jakým mohu sloužit.

Matko, uzdrav mé srdce abych viděl,
Tvé dary, které mohou žít skrze mě.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2020

 Komentáře

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek