Léčivá síla vlasů

13.2.2022 v Energie 24

Věděli jste, že vlasy na vaší hlavě mají léčivé schopnosti? Dokonce mají léčivé účinky vlasy na celém těle – ano, dokonce i malé chloupky na bradě. Konečky vašich vlasů jsou jako antény, které shromažďují energii z vesmíru, aby stimulovaly vyšší úrovně vědomí a kreativity. Vlasy jsou přirozeným prodloužením nervového systému a říká se, že přenášejí důležité informace do mozku. Věří se také, že vyrovnávají celé elektromagnetické pole vašeho těla, což vám následně může pomoci zvýšit životní sílu, vitalitu a intuici.Před mnoha lety bylo stříhání vlasů neslýchané, protože se věřilo, že jsou důležitým ukazatelem identity. Vlasy si nechávali stříhat pouze otroci, protože se věřilo, že je to trestá a zbavuje energie i síly.
Když Čingischán dobyl Čínu, tak nařídil lidem, aby si ostříhali vlasy a nechali si udělat ofinu, protože se tehdy věřilo, že to brání rozvoji jejich třetího oka, intuice a vědění. Dodnes existuje mnoho kultur, které nepodporují stříhání vlasů, aby si uchovaly energii a duchovní schopnosti.

Indiáni věří, že se prostřednictvím vlasů mohou spojit s přírodou a životní silou kolem sebe. Během války ve Vietnamu se také prokázalo, že indiáni s delšími vlasy dokázali lépe prozkoumávat terén pomocí své intuice než příslušníci podobných kmenů, kteří měli vlasy ostříhané.

Sikhská kultura také věří, že stříhání vlasů může brzdit duchovní rozvoj a může vést ke špatnému zdraví. Místo toho si vlasy na temeni hlavy svazují do takzvaného rishi uzlu. Věří se, že to pomáhá kontrolovat a regulovat tok energie tělem a může napomáhat dosažení vyšších úrovní vědomí.

Známý je také biblický příběh o Samsonovi a Dalile, kde Samson ztratil veškerou sílu poté, co mu Dalila ostříhala vlasy.

Předpokládá se, že ostříhaným vlasům trvá přibližně tři roky, než znovu získají schopnost vysílat a přijímat životní energii z vesmíru. Je to téměř jako by vám ostříhání vlasů otupilo intuitivní smysly vůči okolnímu světu. Studie také zjistily, že keratin, bílkovina ve vlasech, obsahuje krystalickou strukturu, která je podobná krystalům a drahokamům.

Jak chránit citlivost svých vlasů?
Používejte přírodní vlasové produkty: Používání chemických látek na vlasy a pokožku hlavy je nejen škodlivé, ale může také otupit vaše receptivní schopnosti. Vybírejte si přírodní nebo organické šampony, kondicionéry a přípravky. Předpokládá se, že barvení vlasů také blokuje intuitivní přijímání.

Vyhněte se zastřihávání: Bylo nám vštěpováno, že zastřižené vlasy jsou zdravé vlasy, ale proč místo toho nepracovat zevnitř? Udržujte své vlasy zdravé stravou bohatou na ovoce, zeleninu a zdravé tuky. Abyste vlasy vyživili a ochránili je před roztřepenými nebo suchými konečky, naneste na noc přírodní kúru z kokosového nebo mandlového oleje.

Vyhněte se fénování: Snažte se nechat vlasy přirozeně vyschnout na slunci. Říká se, že to zvyšuje vstřebávání vitaminu D a zvyšuje vitalitu vaší životní síly. Fény na vlasy také vytvářejí statickou elektřinu, která může narušit citlivost vašich vlasů a čakru třetího oka.

Nepřehánějte mytí vlasů šamponem: Nechte své přirozené oleje na pokožce hlavy, aby vaše vlasy čistily a chránily. Šamponujte vlasy pouze tehdy, když jsou skutečně mastné.

Po prožitém stresu si vlasy vždy umyjte. Po emocionálním výlevu, hádce, nebo stresu, se ve vlasech může nahromadit destruktivní energie. Umytí pokožky hlavy po stresujícím dni pomáhá tuto energii odplavit. Úlevu pocítíte skoro okamžitě.

Kartáčujte si vlasy dřevěným hřebenem: Zahoďte plastové a kovové kartáče a pořiďte si přírodní kartáč ze dřeva. Ten udržuje energii kolem vaší korunní čakry a udržuje vaše elektromagnetické pole v pořádku. Dřevo je upřednostňovaný materiál, protože nevytváří statickou elektřinu a místo toho může pomoci stimulovat energii v pokožce hlavy.

Úprava vlasů také hraje roli. Mnoho jogínů věří, že přes den byste měli nosit vlasy vyčesané vzhůru, abyste pomohli absorbovat energii, životní sílu a stimulovat epifýzu. Na noc je mít rozpuštěné, abyste pomohli absorbovat měsíční energii a posílili duchovní vnímání.

Stříhání vlasů omezte na minimum. Pokud si bezpodmínečně musíte ostříhat vlasy, udělejte to v době, kdy Měsíc dorůstá. Pomůže to stimulovat vaše vlasy, aby rychleji a bujněji dorůstaly.  Vyhněte se stříhání vlasů po západu slunce.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho iria 2022-02-13 05:54:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Malinké děti tohle vědí.Většina jich brečí a brání se,když se mají stříhat.Ještě mají napojení a tak jak postupně mizí,okolo 4.-5. roku,přestávají se bránit i ostříhání a častému mytí.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-02-13 10:34:57
Ikona diskutujiciho
sipka

někde jsem četla, že bylo i zakázáno stříhat dětem vlasy do dvou let věku… mám dojem to byli Slované, ale už si nejsem jistá

Ikona diskutujiciho Jojo 2022-02-13 10:02:17 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za zajímavý článek….já jsem měla skoro celý život dlouhé vlasy. Bylo to i z jiných důvodů než těchto – tenkrát jsem nevěděla, že mám prodloužené antény. Vždy jsem byla ráda za ženskou, a dlouhé vlasy jsou pro mne „vytunění“ ženskosti, takže to byl jeden z hlavních důvodů. Ale jsem ráda, že to mělo i vyšší rozsah. Ve zralém věku už o anténách vím. Když se potřebuji naladit na nové prostředí či lidi, tak si nechávám záměrně vlasy rozpuštěné, a když už se „naladím“, stáhnu si je do drdolu… Jsem ráda, že i má vnučka má vlasy do půl zad. Zdravím všechny vlasatice 🙂

Ikona diskutujiciho hajc 2022-02-13 11:38:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

z nějakého výtahu ze slovanských véd si pamatuji, že slovanské ženy nosily vlasy zapletené, aby neplýtvaly energií do doby než se vdaly a po založení rodiny nosily vlasy rozpuštěné, jako ochranu své rodiny, takže má to více významů a důvodů

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-02-13 12:06:16
Ikona diskutujiciho
sipka

A není to naopak? Svobodné nosily volně, nebo v copu a vdané je nosily zapletené a pod šátkem.

Ikona diskutujiciho adria 2022-02-13 14:36:34
Ikona diskutujiciho
sipka

hajc, jj naopak. alue má pravdu. dospělé daly vlasy pod šátek. Ale ty nosily na babku i děvčata, předpokládám z praktických důvodů … už si někdy dělal na hospodářství, na zahradě, na poli? … a zapletené proto, aby ostatní nevytahovali energii z ní …

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-02-13 22:19:44
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo a hlavně pod šátek snadno schováš neupravenej mastnej drn a pořád můžeš vypadat k světu 😀

Ikona diskutujiciho hajc 2022-02-17 08:19:12
Ikona diskutujiciho
sipka

tak jsem si to pamatoval obráceně, díky za upozornění

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2022-02-13 13:29:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ono stříhání vlasu je někdy nevyhnutelné a obzvlášt kvůli parazitům jménem vši sice proti nim existují přípravky ale ty se stávaj po čase neučinnými obzvlášt pro ženu musí být ostříhání její vlasové ozdoby velmi stresující

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-02-13 13:59:35
Ikona diskutujiciho
sipka

Kvůli vším se v moderní době není potřeba stříhat, jsou na ně hřebeny a šampony… dnes už se s nimi nesetkáš, maximálně to může donést dítě ze školy od nějakého méně mytého kamaráda.

Ikona diskutujiciho adria 2022-02-13 14:34:40
Ikona diskutujiciho
sipka

vši se chytaj hlavně taky v dopravním prostředku, ne jenom ve škole … a to, že má děcko vši neznamená, že ho doma nemyjou. já na vši trpěla, už jsem to chytila asi 3 krát a před několika lety znovu v lese. A nepomáhali mi nikdy ani šampóny, pořádně ani vyčesání, jen to zabít přebarvením … zabije je ta chemka.
takze netreba strihat, ale s dlouhými vlasy to vyčesávat je taky o nervy, takže jo .. vlasy šly dolů na mikádo! Jinak by mě odvezli

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2022-02-13 14:51:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja som zase počul že ženy by mali nosiť krátke vlasy a muži dlhšie a že sa tým dorovnajú mužsko-ženské energie. Len neviem či by to bolo dobré aj v dnešnej dobe keď už sú muži jaksi zženštilí a ženy kopírujú chovanie a obliekanie chlapov, chlastajú, fajčia, kukajú na futbal a slovník jak dlaždič.

Každopádne by to bolo praktické keď sa vezme že kuchárky sú väčšinou ženy a vlasy v jedle nemá rád nikto. A tiež by mali ženy výrazne ulahčené ,,zkrášlovanie“ keď so vezmeme koľko času a koľko prípravkov potrebujú na babranie s vlasmi. Neviem či majú vlasáči lepšiu intuíciu, napríklad prípad Daniel Tupý ktorý bol zavraždený na Tyršovom nábreží v Bratislave, keby mal intuíciu tak by tam v ten deň asi neliezol, no neviem (človek tiež má niekedy zlý pocit že nemá niekam ísť a neposlúchne intuíciu a nic sa nestane).

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-02-13 22:21:15
Ikona diskutujiciho
sipka

delší vlasy jsou paradoxně levnější i méně pracné než krátké, jediné co, tak vyplácáš víc šamponu… já jsem třeba za celý život dala za kadeřníka 0kč.. a to se vyplatí 😀

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2022-02-14 19:17:49
Ikona diskutujiciho
sipka

já jsem třeba za celý život dala za kadeřníka 0kč – To aj ja, vždy som išiel ku kaderníčke s otcom a platil on. Ale už som dávno nebol, dá sa ostrihať sám aj podľa tohto videa ale moc sa to neosvedčilo strašne to ide do očí.

https://youtu.be/hZ5hPUmvxas

Ikona diskutujiciho tauri 2022-02-13 22:08:01 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak je to vlastně s malými dětmi? Když se neostříhají, jaké pak tedy mohou mít vlasy? Pořád jen slýchám musí se stříhat, alespoň ze začátku, aby je neměly slabý. Má někdo srovnání s tím, kdo je nestříhal a mají je silný?

Ikona diskutujiciho Jojo 2022-02-13 23:06:03
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano mohu potvrdit u mé vnučky. Nikdy se jí vlasy nestříhaly, jen konečky zarovnávaly. Ze začátku byly vlásky jemné-dětské, ale dnes čtyřletá holčina má vlasy do půl zad a krásná kvalita – silné, pevné a má jich hodně, žádné chmýří. Ale je pravdou, že je to i dědičné-snacha i já máme pevné silné vlasy.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-02-14 12:04:57
Ikona diskutujiciho
sipka

Kvalita vlasů je daná geneticky, výživou a celkovým zdravím. Zatřiháváním se pouze zbavujeme poškozených konců. Vlasová cibulka roste svým tempem, nejde ji popohnat ani zpomalit.

Ikona diskutujiciho klara 2022-02-14 00:13:36 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tauri, nie je to tak, deťom hustnú vlasy asi do cca 8-9 rokov aj bez strihania, strihanie na to vplyv nemá. Rozdiel môže byť veľmi viditeľný, z dievčatka so zopár vlasmi v 4-roch rokoch môže byť v 8-mich vlasatá slečna .
A na vši stačí urobiť olejový zábal napr. kokosový olej pekne vonia. Treba vlasy prikryť igelitom, nechať 4 hodinky na hlave a potom zmyť šampónom. Vši sa zadusia. Zopakovať každý druhý -tretí deň počas 10-tich dní. Šaty, ktoré sa nedajú účinne prať / žehliť stačí na týždeň zabaliť do igelitového vreca a dať na balkón, ak sú tam vši, neprežijú od hladu. Niekde som čítala, že voš sa musí často kŕmiť, už po 3-dňoch skapíňa.
Naše dieťa občas donieslo zo školy vši, ale do týždňa po nich nebolo ani stopy a bez nejakej špeciálnej chémia, to by som mu na hlavu nedala.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-02-14 12:07:16
Ikona diskutujiciho
sipka

Bych se nebála tam stříknout biokill… když to rozchodí morče, tak člověk taky. Na holé kůži to nic nedělá a za 12 hodin se účinná látka stejně rozpadne.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-02-14 17:46:43
Ikona diskutujiciho
sipka

klara, Jojo, Alue
Děkuju za odpovědi. Já jen kdyby jednou, tak ať vím 😀
Taky bych asi rozhodně odmitnul dávat naušnice, kdyby něco..člověk co může, to pokazí :))

Ikona diskutujiciho Jojo 2022-02-15 10:14:14
Ikona diskutujiciho
sipka

tauri
Není zač :)…… a ano, naušnice dle mého cítění jsou taky pro malé děti špatně, ale to jsem bohužel ovlivnit nemohla. Ono je bohužel více věcí, které jsem nemohla a nemůžu ovlivnit (očkování,jídlo,výchova) Je to však škola i pro mne, a rodiče jsou oni a pokud nevidí-neslyší, tak se musí poučit. Třeba i tvrdým nárazem… A závěr – i dost dlouhé vlasy mé snachy na to nestačí 🙂

Ikona diskutujiciho markéta nikol 2022-02-20 21:46:36 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Můj děda byl vyučen holičem. Jako malou mě stříhal na kluka, a od 4.let jsem měla husté vlas,, které potom byly delší. Do 28 let jsem měla dlouhé vlasy občas mikádo. Už mívám krátký vlasy. A fénování, kulmování atd jsem nikdy neměla ráda.

Ikona diskutujiciho Miland 2022-03-04 15:13:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím,
něco na tom bude. Jsem husákovic dítě, ale jak začal ten blázinec s kovidem přestal jsem se střihat…. . Intuitivně.
Dnes mám vlasy k lopatkám a dokonce jsem si nechal narůst vousy jako můj praděd.
Zajímavé jsou reakce okolí…. všichni jsou nadšeni a chválí to.
A je pravda, že se mi kovid vyhýbal.

Ikona diskutujiciho Peto 2022-11-06 23:56:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A čo tak mních ? Šaolínski veď oni sú už ako vedome na tom a nemajú vlasy

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek