Lidé, kterým byste nikdy neměli svěřovat svoji důvěru

11.6.2022 v Psychologie 10

Důvěra je něco, co někteří z nás svěřují druhým až příliš ochotně. Jenomže svět, ve kterém žijeme, není tak čistý, jak bychom si mnozí přáli. Mnoho lidí k tomuto zjištění musí přijít přes mnoho velmi bolestivých zkušeností, napíchaných kudel do zad, podrazů, falešně vytvářených pomluv, dramat, a vyzrazených soukromých tajemství, než se poučí. A nebo se můžete poučit z chyb jiných, neopakovat je a ušetřit si tím spoustu problémů a energie.Špatní lidé, kterým byste nikdy neměli důvěřovat

Rádi prozrazují tajemství jiných lidí
Když je někdo ochotný prozradit vám věci, které ví o jiných lidech, utíkejte. Pokud je ochotný takto otevřeně sdělovat tajemství druhých, bude totéž dělat i vám s jinými lidmi. Nemůžete mu tedy svěřit absolutně nic.

Touží po dramatu
Lidé, kteří se neustále zaplétají do problémů druhých, nejsou lidé, které byste chtěli mít ve své blízkosti. Čím více jsou zaměřeni na drama, tím méně byste jim měli důvěřovat. Jsou to lidé, kteří se doslova vrhají do dramat kolem sebe, starají se o to, aby jejich život byl plný konfliktů a neustále dělají něco z ničeho.

Využívají druhé
Pokud někdo využívá lidi kolem vás, pak je pravděpodobné, že totéž jednou udělá i vám. Pokud se zdá, že se někdo zajímá pouze o sebe a o to, co může získat na úkor druhých, je to velké varování.

Chybí jim empatie
Pokud někomu chybí empatie, téměř jistě vás bude chtít využít. Pokud někdo nechápe vaše pocity, nebude ani chápat to, jaký dopad na vás má jeho vliv. To způsobí pouze konflikty a měli byste se takovému člověku vyhnout.

Hrají si na oběti
Lidé, kteří si hrají na oběť, chtějí vždycky věci vykreslit jinak, než ve skutečnosti jsou. Považují se za lepší než ostatní lidé a chtějí se jen ujistit, že nikdy nebudou muset nést odpovědnost za své činy. Pro každého, kdo si nehraje na oběť, je to dost frustrující.

Jsou nerozhodní
Lidem, kteří jsou příliš nerozhodní, by se nemělo věřit. Jsou příliš přelétaví, vykašlou se na vás, když je nejvíc potřebujete, a to způsobuje opravdu hodně problémů. Prostě se na ně nemůžete spolehnout.

Neustále obviňují druhé lidi
Když se někdo vyhýbá odpovědnosti a obviňuje ostatní lidi z věcí, které s nimi nemají nic společného, neměli byste mu věřit. Tito lidé udělají cokoli, aby se odvrátila pozornost od jejich problémů někam jinam.

Vykazují narcistické rysy
I když některé z výše uvedených rysů jsou trochu narcistické, v tomto případě mám na mysli hlavně to, když se někdo chová, jako by byl nad všemi ostatními. Pokud si někdo myslí, že je lepší než vy, bude po vás šlapat. Nebude se starat o to, zda vás naštve nebo vám ublíží, prostě si bezohledně udělá nebo řekne, co chce.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022Komentáře

Ikona diskutujiciho infinity mind 2022-06-11 17:11:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Každý někoho nějak využívá. Jde vždy o to, zda-li mezi těmi jedinci, v jejich společnosti funguje nějaká zdravá symbióza a nebo zda-li se jedná o tzv. parazitování. I v přírodě tomu není jinak. Některé specifické hřiby mohou růst jen v místech, kde rostou nějaké specifické stromy. Hřib si od toho stromu něco bere, ale také mu i něco naproti tomu dává a rozhodně to tomu stromu nijak neškodí, když v jeho blízkosti roste. Ale jsou třeba i dřevokazné houby, které stromy poškozují. S empatií je to individuální. I ten, kdo si myslí, že jí má mnoho, i jemu může někdy vynechat. Oběti? Kdo je obět a kdo si na ní jen hraje? Komu je příslušné to určovat? Někdo si mnohdy myslí, jak vidí různé chyby u druhých, ale sám si ty své vlastní třeba ani stále neuvědomuje. Ty vidí právě zase jen ten druhý. A co vidí? Vidí jasně? Vidí vše? Vidí všechny konkrétní posloupné okolnosti? S obětmi to může být dosti složité. Mohou jimi být klidně všichni zúčasnění a nebo také i nikdo. Narcismus ve smyslu chování se ve stylu, jako by byl dotyčný člověk nad všemi ostatními, je blízký, až přirozeným, silnějším jedincům. Když se narodíte a vyrůstáte v prostředí, ze kterého vám až vyskakují vyrážky na kůži, musíte být silní, musíte být lepší než ostatní. Musí vám to v té hlavě šlapat. Musíte si vždy nějak poradit. Jinak prostě hrozí, že to nezvládnete. I v přírodě vyroste do výše jen ten strom, který si to místo prostě před ostatními, jako první pro sebe vždy zabere a ti ostatní mají pak prostě smůlu. On je pak vidí z vrchu. A tak to máte s kariérou a i s celým životem. Budou vám klidně říkat, že nic nerespektujete, ale přes to si vás budou žádat a ocení vás, když jste ten, kdo umí a když to vidí – vy jste někdo víc. On není žádný jouda a on si to dobře uvědomuje. On má nadhled. On je chytrý. On tomu rozumí. I když je třeba si na něj dávat pozor a rozhodně ho nepodceňovat, protože on je schopný a svůj prostor si dovede ochránit. Ať už jde o cokoliv. Svět je pro silné, schopné a rozvinuté lidi. Všichni prožíváme realitu ve snu. Život je jen taková velká hra. A hry jsou od toho, aby se vyhrávaly. Kdo nemá sílu se v ní vyvinout, ten se nevyvine. Kdo nezíská přehled, nevyhraje. Kdo neotevře všechny oči, neuvidí. Kdo neuvidí, ten nepozná. A kdo nepozná, ten nezažije.

Ikona diskutujiciho mif 2022-06-11 19:25:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No fuj! Ale když si to tak na sebe přeberu, bývám někdy nerozhodný – mívám problém s dilematy. To ostatní ne. Jsem persona non grata kvůli tomu, že se občas nemůžu rozhodnout? Kristova noho…

Ikona diskutujiciho petr 2022-06-12 09:16:19
Ikona diskutujiciho
sipka

Záleží o co jde. Představ si že máš s někým dohodnutý kšeft a těsně před cílem ti společník cukne že do toho nejde a ty už v tom máš třeba prachy nebo nasmlouvané lidi. Nebo ti někdo zarezervuje zboží a pak ho neodebere.
Jestli se akorát po ránu neumíš rozhodnout kterej si vezmeš jogurt o tom článek určitě nebyl.

Ikona diskutujiciho [email protected] 2022-06-11 23:03:41 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Budeš natáčet ještě videa o morčatech ?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-06-12 08:28:25
Ikona diskutujiciho
sipka

Chtěla jsem. Brání mi v tom sled životních událostí.

Ikona diskutujiciho Květa 2022-06-12 09:13:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tesat do kamene. Bohužel na tyhle věci si většina lidí musí přijít časem přes tvrdé životní lekce.

Ikona diskutujiciho vla 2022-06-18 23:51:57 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Duvěřovat, v čem, jak? Obecně, plošně, je stejnak zase v něčem, když to vezmu z praxe .. tak jde o zkušenost, s někým, že mu v tom či onom, důvěřuju, že tuším co bude/udělá, když se stane XY. Pomůže, promyslí, dorazí, mluví pravdy, řekne mi nebo neřekně na mě, vnímá? .. možná, když se toho správného, protíná víc, je to ta Důvěra, přesto, poskládaná, z různých kousků, u různých člověků. A když nevím, zkušenost není, důvěra je .. fajn, nebo naivní nebo sázka, nebo intuice? nebo víra? což je ..

Ikona diskutujiciho RobertJ 2022-06-24 13:31:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dávám přednost jistotě a vůči důvěře dávám nofucks. Důvěry jsem se vzdal po té, jak jste ji zneužila za účelem se sobecky pobavit veřejnou šikanou, posměšným uveřejněním maximálně pravohemisferových (abstraktních iracionálních) e-mailů, které jsem vám poslal. Tím jste si i vyvrátila hypotézu, že logická levá hemisféra patří do odpadkového koše slečno lobotomová :-D.
Zatím jste nic moc nepochopila.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-06-24 23:31:53
Ikona diskutujiciho
sipka

Tento komentář napsal Robert Jerie, narušený sociopatický úchyl, který mě obtěžuje od roku 2018 do současnosti a na kterého jsem podala trestní oznámení za vydírání a vyhrožování. Bližší podrobnosti o tomto praseti uveřejním v nejbližší možné době na svém webu aluška.org se všemi důkazy včetně trestního oznámení které dostala policie na stůl. Na dopadení tohoto nebezpečného a již v minulosti trestaného úchyla aktuálně pracujeme.

Ikona diskutujiciho Voldemort 2022-06-25 12:25:58
Ikona diskutujiciho
sipka

Aha, to jsme nevěděli že vyhrožování zabitím a vydírání je zábava. Policie se tomu taky nesměje. Vypadáš mimochodem jak kdyby byli tvoji rodiče sourozenci. To hodně vysvětluje proč jsi dement

https://dvqlxo2m2q99q.cloudfront.net/000_clients/896644/page/896644LiHe9wCI.png

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek