Louise L. Hay: Jak mít rád sám sebe

7.2.2020 v Psychologie 8

Zjistila jsem, že existuje jedno společné řešení na skoro všechny problémy v životě: Skutečně milovat sám sebe. Když se lidé opravdu začnou mít rádi, můžeme vidět, jak se jejich život zlepšuje. Cítí se lépe. Dostanou práci kteou chtějí, dostanou peníze které potřebují. Jejich vztahy se zlepší: Ty nezdravé vztahy odejdou a přijdou nové.Tady je mých 12 doporučení, která vám pomohou naučit se mít rádi:

1. Přestaňte kritizovat.
Kritika nikdy nikoho nezmění. Zanechte kritiky sebe sama. Přijměte se takoví, jací jste. Když se stále jen kritizujete, změníte se podle toho. Pokud se umíte pochválit, jsou životní změny přízvivé.

2. Odpusťte si.
Nechte minulost být. Dělali jste tehdy to nejlepší co jste mohli podle momentálních schopností a znalostí. Mezitím jste vyrostli, dozráli a změnili se, takže teď žijete jinak.

3. Přestaňte lekat sami sebe a terorizovat se vlastními myšlenkami.
To je strašně úmorné. Zvolte si raději v mysli nějaký – na pohled pro vás příjemný – obraz (u mě například je to žlutá růže) a od myšlenek, které vás lekají, svou mysl okamžitě přepojte na něj.

4. Buďte velkorysí, laskaví a trpěliví.
Buďte velkorysí k sobě. Buďte k sobě laskaví. A buďte trpěliví, vždyť si osvojujete nový způsob myšlení. Mějte k sobě vztah jako ke člověku, kterého opravdu milujete.

5. Buďte laskaví ke své mysli.
Netrestejte se za způsob, jakým myslíte, raději myšlenky jemně změňte.

5+1. Pochvalte se
Kritika rozkládá vašeho vnitřního ducha . Pochvala naopak posiluje. Chvalte se proto co nejvíc. Říkejte si, jak dobře si umíte poradit s každou maličkostí.

7. Podporujte se.
Najděte způsob, jak se podporovat. Obracejte se na přátele a dovolte jim, aby vám pomáhali. Nebojte se o pomoc požádat.

8. Buďte shovívají ke svým nedostatkům.
Uvědomte si, že jste si je vytvořili vy sami, abyste uspokojili nějakou svou potřebu. Teď hledáte nové, lepší cesty pro naplnění svých potřeb. Starých a nedobrých stereotypů v chování se tedy zbavujte s citem a ne s nenávistí.

9. Pečujte o své tělo.
Naučte se pravidelně jíst. Zajímejte se o to, jaká potrava je optimální pro udržení správné energetické úrovně a životaschopnosti vašeho těla. Naučte se cvičit. Soustřeďte se na cviky, které vám vyhovují a které vás baví. Važte si chrámu, ve kterém žijete.

10. Pracujte se zrcadlem.
Dívejte se sami sobě do očí. Dávejte najevo svou sebelásku. Když se díváte do zrcadla, odpouštějte si. Alespoň jedenkrát za den řekněte do zrcadla: „Mám se rád/a. Opravdu se mám rád/a.“

11. Milujte se. A pusťte se do toho hned.
Nečekejte, až něco dáte do pořádku, až zhubnete, až získáte nový vztah, nebo až přejdete do nového zaměstnání. Začněte hned, skutečná láska není podmíněná!

12. Bavte se
Vzpomeňte si na věci, které jste měli rádi jako děti a vraťte je zpět do svého života. Udělejte si přes den čas na hraní a na zábavu. Dovolte si vyjádřit radost ze života. Smějte se!

Louise L. Hay
Přeložila aluška.org 2020 podle zdrojeKomentáře

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2020-02-07 09:48:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jojo, legendární Louise Hay 🙂 v mých patnácti jsem její knihu hodně žral. Toto je jedno z jejích posledních interview https://www.youtube.com/watch?v=YJRfMB7E2CE

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-02-07 14:11:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

to je hezký 🙂 a ten obrázek té dívky s těmi motýly je opravdu nádherný.

Ikona diskutujiciho Makouš 2020-02-07 16:49:36 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji Alušce za článek ( jinak obecně za všechny články). L. Hay mám hodně ráda, byla takovou průkopnicí na tomto poli a pomohla mnoha, mnoha lidem….Píšu také proto, že jsem článek chtěla sdílet na fb, ale zakázal mi to s tím, že prý příspěvek porušuje zásady komunity ( asi opět přitrvdili cenzuru). Zajímavé, že jsem to zkusila s tou anglickou verzí článku a s tou to šlo bez problémů….že by nás cenzurovali víc než jinde ? To samé se mi stává i celkem s neškodnými videi na YT, plno jich je v naší zemi blokované, ach jo….začíná to tu být pakárna.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-02-07 17:11:51
Ikona diskutujiciho
sipka

facebook totiž blokuje doménu aluška.org – nějaký krypl tam nakliknul že web porušuje podmínky a bot to preventivně blokl… píšu to v aktualitách ohledně sdělení indigové dívenky a v mé komunitě na fb je výzva pro lidi jak postupovat pro odblokování domény – kdokoliv z vás může podat stížnost na tuto cenzuru

Ikona diskutujiciho 🙂 2020-02-07 17:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alus nevím co se děje, ale poslední dobou mi vůbec tvé články, stránky nejdou sdílet na Fb a přitom bych tak ráda 😐

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-02-07 17:57:32
Ikona diskutujiciho
sipka

facebook totiž blokuje doménu aluška.org – nějaký krypl tam nakliknul že web porušuje podmínky a bot to preventivně blokl… píšu to v aktualitách ohledně sdělení indigové dívenky a v mé komunitě na fb je výzva pro lidi jak postupovat pro odblokování domény – kdokoliv z vás může podat stížnost na tuto cenzuru

Ikona diskutujiciho :-) 2020-02-07 18:49:26 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vubec nevim jaka komunita? dekuji

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-02-07 22:13:04
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluška.org má vlastní skupinu: https://www.facebook.com/groups/1667773583310891/?ref=bookmarks

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek