Máte šestý smysl? 5 signálů, kterým bychom měli věnovat pozornost

19.8.2020 v Psychologie 2

Jistě jste mnohokrát slyšeli o šestém smyslu a možná jste i sami nejednou použili výraz „cítím to uvnitř“. Co tím vlastně chceme říci? Vypovídáme tím o plném zapojení intuice, o tom, že nás orientuje při rozhodování. Tuto vrozenou schopnost má každý, zdaleka ne každý ji však poslouchá, natož využívá. Kdo svému vnitřnímu hlasu naslouchá, zpravidla ví, kdy naplno napřít síly na nějaký cíl a kdy se mu vyhnout, komu věřit a komu ne.Jak vypadá ono „nitro“, jak s ním komunikujeme? V podstatě dekódujeme pocit vznikající ve střevě (psychologové potvrzují, že právě střevo velmi citlivě reaguje na vzrušující události nejrůznějšími projevy a stupni podráždění, přičemž vůbec nejde o to, co jsme jedli).

Již v minulém století doktor fyziologie z Cambridge John Newport Langley zjistil, že množství nervových buněk v oblasti žaludku a střeva je větší, než v míše. Síť neuronů ve vnitřní výstelce jícnu, žaludku, tlustého i tenkého střeva je přímo spojena s mozkovými neurony.


John Newport Langley

Propojení intuice a fyzických pocitů je očividné. Když člověku hrozí nebezpečí, vydávají stresové hormony povel buď k boji nebo útěku a nervová zakončení v žaludku na to reagují. Naše pocity nejsou jen tak nějakou intuicí, vycházejí ze zcela reálného základu, což bylo pokusně prokázáno.

Hlas nitra je tedy příznak, že se nám tělo pokouší něco sdělit.

Jak to vypadá, když nás varuje intuice?

1. Pociťujete neklid a napětí v břišním svalstvu, pálení žáhy, žaludek na vodě, bolest.
2. Mrazení, nevydržíte v klidu, rozrušení.
3. Nervový nápor až vypětí.

Tady je 5 instinktivních pocitů, které bychom neměli ignorovat:

1. Výše uvedené pocity se dostavují, když s někým jednáte. Vysílení, neklid a deprese jsou důsledky kontaktu s člověkem odsávajícím vám energii. Destruktivními pocity a napětím se vás intuice snaží chránit před tímto kontaktem.

2. Předtucha nebezpečí. Vzniká z ničeho, avšak trvá celé dny, vnuká vám strach jako nutkavou myšlenku. Věnujte pozornost svému okolí, blízkým lidem.

3. Přání někomu pomoci. I když o to dotyčný nežádá, neverbální signály jeho těla mohou mnohé vysvětlit.

4. Pocit „správnosti“ událostí. Snadné a přirozené řešení problémů je znamením, že věci jdou, jak mají, nebezpečí nehrozí.

5. Pocit nerovnováhy. Situaci vnímáme jako správnou, zároveň nás však něco zneklidňuje. Na pohled je vše v pořádku, uspokojení ale nepřichází. Nemilovaná práce, stísňující vztahy – pokud nám intuice dává podobné signály, dojde dříve nebo později k vnitřnímu rozkolu nebo zklamání a konfliktu.

Naslouchejte svému nitru, častokrát to umožní vyvarovat se nepříjemnostem.


podle zdroje: https://astroplus.cz/mate-sesty-smysl-5-signalu-kterym-bychom-meli-venovat-pozornost/Komentáře

Ikona diskutujiciho Nagualista 2020-08-19 19:57:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

„Poznání bez laskavosti a vědění bez střízlivé střídmosti, jsou k ničemu“Don Juan Matus.

Ikona diskutujiciho .lak 2020-08-20 00:23:12 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásný kůň. Jednou jsem vysypal tak pár kilo jablek do ohrady třem. A byli ze zahrady nevoskované a nechemické, tedy pokud ne chemtráč jak z obchoďáku a potom když mne viděli se šli schovat do remízku?!? Ale už jim nevadím, asi jim radši nebudu zkoušet dát znovu. Možná jich bylo moc a bylo jim blbě?

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek