Máte sny o létání, nebo o návratu domů?

29.3.2023 v Symbolika 5

Mnoha lidem se opakovaně zdají sny o tom, že mohou létat nebo se vrací domů. Tam kde se narodili, nebo kde jako malí vyrůstali. Co ve skutečnosti znamená létat nebo se vrátit domů ve snu?
Když sníme, používáme metafory místo skutečných předmětů nebo událostí. Například se vám může zdát zlý sen, ve kterém vidíte, jak se k vám valí metr vysoká pneumatika. Pneumatika by představovala stresory, které se vyskytly dříve toho dne a odehrávají se prostřednictvím pneumatiky, která je tak velká, že představuje nepřekonatelné stresory nebo výzvy ve vašem každodenním životě.Pokud se vám zdá o nějakém zvířeti, ptáku nebo hmyzu, nebo pokud se některé z nich bez zjevného důvodu objeví ve vašem bdělém dnu, můžete se také podívat na jejich symbolický význam v článku Seznam Totemových zvířat a jejich význam

Sny o létání
Zdálo se vám někdy, že umíte létat jako pták? Pro většinu lidí je to poměrně vzácný sen, ale někteří lidé to naopak zažívají často. Pokud letíte s lehkostí a užíváte si scénu a krajinu pod sebou, pak to naznačuje, že jste na vrcholu situace. Nad něco jste se povznesli. Může to také znamenat, že jste získali nový a jiný pohled na věc. Létající sny a schopnost ovládat svůj let představují váš osobní pocit moci.

Potíže s udržením se v letu naznačují nedostatek moci při ovládání vlastních okolností. Možná máte potíže udržet se ve vzduchu nebo zůstat v nastaveném kurzu. Překážkami, na které při letu narazíte, mohou být věci jako elektrické vedení, stromy nebo hory. Tyto překážky symbolizují něco nebo někoho, kdo vám v bdělém životě stojí v cestě. Musíte identifikovat, co nebo kdo se vám snaží zabránit v pohybu vpřed. Potíže při letu mohou být také známkou nedostatku sebedůvěry nebo určitého vašeho váhání. Musíte si věřit a nebát se.

Pokud při létání pociťujete strach nebo že letíte příliš vysoko, naznačuje to, že se bojíte výzev a úspěchu. Možná nejste připraveni udělat další krok.

Ve skutečnosti samozřejmě létat nemůžeme, takové sny tedy mohou představovat i věci, které přesahují vaše fyzická omezení. Ve své mysli můžete být kýmkoli a dělat cokoli. Jiný způsob výkladu snů o létání je, že tyto sny symbolizují vaši silnou mysl a vůli. Máte pocit, že jste neporazitelní a že vám nikdo nemůže říct, co nemůžete udělat a dokázat. Takové sny ve vás jistě zanechají velký pocit svobody.

Sen o létání představuje základní ambice snícího, ale výklad závisí na detailech letu, takže spolu s akcí je třeba vzít v úvahu i okolí, počasí atd. Obecné vodítko: Pokud jste úspěšně udrželi let v malé až střední výšce, můžete očekávat, že svého cíle dosáhnete bez větších obtíží. Pokud jste se snažili (nebo se namáhali) dosáhnout velké výšky, sen vám říká, že váš záběr je větší než váš dosah a bylo by moudré změnit směr.

Sny o návratu domů
Dalším metafyzickým snovým tématem je návrat domů, do míst, kde jste vyrůstali. Vidět domov svého dětství, rodné město nebo dům, ve kterém jste dříve žili, naznačuje vaše vlastní touhy po vybudování rodiny a vaše rodinné ideologie. Odráží také aspekty vaší osobnosti, které byly výrazné nebo se rozvinuly v době, kdy jste v tomto domově žili. Můžete prožívat nějaké nedořešené pocity, které jsou vyvolány nějakou probouzející se situací.

Hypnoterapeutka Dolores Cannonová, která se zabývá regresí do minulých životů, hovoří o dobrovolnických duších, které přišly na tuto planetu, protože „zaslechly volání, že Země má potíže“. Mnohé z těchto dobrovolnických duší nemají pocit, že by Země byla jejich domovskou planetou. Cannonová, když hovořila o těchto dobrovolnických duších, uvedla: „Chtějí se vrátit domů. Nevědí, kde je jejich domov, ale tady to není.“

Poučení ze svých snů
Pokud se vám zdají často noční můry, pak vám vaše sny říkají, že ve vaší psychice existují oblasti, které je potřeba řešit. U mnoha lidí to mohou být běžné stresory, jako jsou účty, práce nebo špatný vztah. Jakmile odstraníte každodenní stresory a začnete pracovat na zvyšování svých vibrací, zjistíte, že vaše sny se stávají futurističtějšími a jsou klidnější. Noční můra pak vlastně není problém, je to symptom, který na něco důležitého upozorňuje. Nebojte se proto ani zlých snů, naopak si je zapište a přemýšlejte nad nimi. Mohou obsahovat i důležitá varování, nebo ošklivou nepohodlnou pravdu, kterou si nechcete přiznat. Pochopení zlého snu vám pomůže pochopit i situaci, na kterou odkazuje.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2023

 Komentáře

Ikona diskutujiciho kiana 2023-03-29 20:27:30 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě se ve snu v poslední době 2x ukázala pravda (chtěla jsem zjistit pravdu) o něčem z dávnější minulosti. I když se mi ten sen zdál nic neříkající, najednou mi to z ničeho nic došlo, že v něm je vlastně ukázaná pravda. Sny o návratu domů (kde jsem bydlela jako dítě) se mi nezdají. Ale zažila jsem zvláštní typ noční můry, které se asi nikomu nezdají – taky jsem ale asi přišla na to, odkud to plynulo.. I když by vysvětlení snu znělo druhým lidem nesmyslně, tak na význam většinou nakonec přijdu.

Ikona diskutujiciho Fialka 2023-03-29 22:15:37 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mívám oba druhy a oba mě uklidňují. Myslím si že sen o domově je spojený s bezpečím a létání se svobodou a mocí.

Ikona diskutujiciho Will 2023-03-29 22:15:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

děkuju za super článek 🙂

Ikona diskutujiciho stenly919 2023-03-30 09:40:32 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mívám sny o létání často a kupodivu i o tom, že mi v tom brání i mimo jiné el. rozvodná síť. Ale někdy létám bez problémů ve snu. No jsem zvědav, kam mě to má posunout, zatím jsem nic konkrétního nezaznamenal, ale na druhou stranu, některé moje přání se nyní plní tak nějak rychleji….
Ale Aluško, jak ty to jen děláš, že se mi tak často a přesně trefuješ do aktuálních témat, co mě zajímají ? Nejsi ty snad skrytý talent ba telepatii ? 🙂 Jinak díky za článek, teda spíše za články, asi tě budu muset nějak i podpořit v další tvorbě.

Ikona diskutujiciho tauri 2023-04-04 19:16:42
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky mě občas zastavily dráty :)) Člověk z nich má alespoň respekt…
Co se týče, do čeho se trefuje..řekl bych, že pro určitou skupinu lidí je podobné téma „aktuální“. Je to jako být v nějaké rozsypané skupině na stejné vlně..Každý si řeší trochu odlišné věci a přesto podobné. A taky, ne každý si vůběc uvědomuje, co mu život chce ukázat a co se má naučit a pochopit…Proto to někdo jiný neřeší a nechá to být a tudíž na to nereaguje.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek