Matrix 5+1: Cesta k odpojení

28.7.2022 v Matrix 24

Předpokládejme, že matrix neprogramuje lidské životy úplně, ale jen určité události a možné reakce na ně. Humaton má sice předurčený osud, tento osud má však nespočet různých variant. To znamená, že UI neví kdo člověk je a nemůže mu to říct. Pouze se to snaží vypočítat podle podvědomí a povahy dotyčného.
Osud se začíná měnit, když do Matrixu začnou zasahovat bojovníci, probuzení a vidoucí, kteří nejednají logicky, ale intuitivně. Umělá inteligence totiž nedokáže jejich kroky předvídat. Kreativita a intuice je pro ni nevypočitatelná a tudíž nebezpečná.Ve filmu Matrix je zajímavý moment, kdy Neo mluví s Morfeem po telefonu na začátku filmu a Morfeus, přestože ví co mají agenti za lubem, mu říká, že neví co mu udělají. Pak vede Nea k tomu, aby agentům unikl. Říká mu, že musí přesně udělat co řekne a má se odhodlat ke zdánlivě nemožnému skoku. Protože Morfeus je vidoucí, ví jak Neo pravděpodobně bude reagovat, přesto ho této zkoušce vystaví, aby mu ukázal, že skutečně vidí do budoucnosti a čte v kódu. Dokud Neo Morfeovy pokyny následoval, byl před agenty v bezpečí. Jakmile však dovolil, aby ho ovládnul strach a pochybnosti, je dopaden.

V následném zajetí agentů se z Thomasova světa stává noční můra, když mu dají implantát – štěnici. I když už se Neo chová jako bojovník, je stále připojený a stále ho ovládá rozum. A protože to, co mu agenti udělají, nedává smysl, usoudí, že mu asi přeskočilo. Jenomže ve skutečnosti si právě začíná uvědomovat pravdu.

I přesto má stále Neo na výběr, když mu v další části filmu, když sedí s Trinity, Switch a Apocem v autě, nabídne Switch rozcestí větou: „Teď máš jenom dvě možnosti. Zůstaň, nebo vypadni.“
Tak jako ve filmu i ve skutečném světě se bojovník setkává s křižovatkami, které umí pořádně zamávat s jeho osudem a do určité doby má na výběr znova usnout – o což se Matrix rafinovaně snaží. Vrátit ho zpátky na starou kolej.

Bojovníci v Matrixu vědí, že je třeba moudře nakládat s energií a tu si šetří, aby jim ji Matrix nekradl přes ty svoje udičky a lákadla. Mají tak obrovskou výhodu oproti připojeným. Každý čin který udělají, sleduje nějaký plán a přitom se zdá, že se té hry účastní stejně jako všichni ostatní. To je však pouhé zdání. Protože vědí, že nic z toho se ve skutečnosti neděje, motivuje bojovníky něco zcela jiného, než humatomy.
Pro bojovníky, probuzené a potenciální vidoucí je samotná existence druhem umění. Když si uvědomili, že vše co prožili a co si o sobě mysleli, je už jen zbytková vzpomínka a fikce o něčem co se ve skutečném světě nestalo, pak začne ta skutečná holografická hra.

Pravidla pro čerpání síly a Odpojení
K odpojení u bojovníka dochází postupně. Kdyby to udělal naráz, mohl by přijít o rozum. Zde je návod, který vám sice měli dát do ruky když jste se narodili, ale buďte rádi že ho dostanete teď a tady. Většina připojených se k němu nikdy nedostane a i kdyby ho měli přímo před sebou, tak ho neuvidí, protože ho nepochopí, nebo se tomu zasmějou.

Všechno v Matrixu je potřeba umět využít
Protože bojovník ví, že racionální svět Matrixu má za úkol ho zavádět a klamat, nebere si nic osobně. Nevěří tomu co vidí, ale chová se tak, že je to skutečné.  Díky tomu není ničím posedlý ani se ničeho nebojí. A protože ví, že Matrix používá jeho vlastní mysl jako šablonu, přijímá odpovědnost za všechno co ho frustruje a každý problém bere jako výzvu: Příležitost vyzkoušet svoji zdatnost a důvtip.
Protože bojovníci vědí, že žijí v Matrixu, berou každou událost, i úplně drobnou, jako poselství, znamení, předzvěst a podle toho naplánují svůj další krok. Postupují strategicky. Uvědomují si, že žijí v dravém prostředí a chovají se podle toho. Dokážou využít každé příležitosti a protože na ničem nevisí, dokážou našlapovat zlehka, nebo odmítnout nějakou výzvu jako nežádoucí, nebo pod jejich úroveň. Vzhledem k tomu, že Matrix je zároveň jejich důmyslným protivníkem a malým tyranem, vždy oceňují jeho snahu jim zavařit. Podstatou bojového umění je také poznat svého nepřítele.

Bojovníci se s nikým nesrovnávají a neberou si věci osobně
Nedovolí, aby jim něco proniklo pod kůži, protože vědí, že to není skutečné. Neúčastní se mocenských her tak jako humatoni, ani s nimi na jejich úrovni nesoutěží. Kdyby to udělali, znamenalo by to, že přijímají Matrix jako realitu a podvolují se jeho pravidlům. Bojovník se vyhýbá vynášení soudů, je tolerantní a trpělivý. Kdyby se však nějaký humaton pokusil připravit ho o energii, zničit ho nebo ho zatáhnout do své špinavé hry, bez váhání s ním zatočí. Bojovníkovi ve skutečnosti nikdo nic nemůže udělat, pokud si je svými kroky jistý a drží se správné strategie. Tehdy neuklouzne. Bojovníci jsou nemilosrdní především sami k sobě. Nic je nemůže urazit, protože urazit někoho, kdo tady vlastně není, je nemožné. Bojovníci nemají názory a přesvědčení, které by museli obhajovat, proto je nelze ani napadnout a znejistět.

Vymazali se
Když bojovníci pochopili pravdu a konečně si odpověděli na otázku co je to Matrix, začali chápat svůj život jako fikci. Příběh, který vymyslel někdo jiný a oni na to měli vliv jen minimálně. Jejich život byl závislý na pocitu vlastního já, které bylo samo sobě iluzí. Bylo produktem jejich rutiny, zkušeností a návyků. A proto to vše mohou bojovníci svobodně vymazat, kdy se jim zachce. Jednoduše vyloží celý náklad svých zkušeností a vyhodí je na skládku jako starý bordel. Dokážou vymazat vše, co jim Matrix vnutil a podstrčil, protože chápou, že to není skutečné a nejsou to oni. Zahalí se tak pláštěm tajemství. Zbaví se zhoubného návyku přemýšlet pořád jenom sám o sobě. Jejich myšlenky pocházejí z Matrixu a ten jim přece nedokáže říct, kdo skutečně jsou. Myšlenky tak časem přestanou být tak naléhavé, když je bojovník stejně neposlouchá, načež bojovník začne pochybovat o tom, kým teda vlastně je, když ne to Já, které původně znal. Nyní se může přetvořit v někoho jiného, lepšího, dokonce dokonalého.

pokračování seriálu zde: Matrix 7: Pravidla pro čerpání síly

© aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Květa 2022-07-28 09:11:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji. Je to úžasný seriál. ❤

Ikona diskutujiciho Ivana 2022-09-08 13:14:05
Ikona diskutujiciho
sipka

Nestačím se divit, jak vše do sebe zapadá…

Ikona diskutujiciho Ema 2022-07-28 10:04:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

❤️

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-07-28 12:05:40 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přesně, úžasný seriál. Někdy už bývá matrix únavný až nesnesitelný ale zároveň i vzrušující. Ale skvělá zprává je, že starý se bortí a vzniká nový mnohem sympatičtější. Vypadá to, že se ten starý ne a ne zhroutit, ale každým dnem odpadávají silnější a silnější větve. A rozhodně už můžeme odpočítávat jen měsíce, ne roky. Možná bych použil hlášku do roka a do dne a je to všechno za námi, to už se dá vydržet ne? Navíc každým dnem dostáváme signály rozpouštějících se starých energií a přicházejících nových. Bude to přesně jako na konci filmu FreeGuy. Připravte se psychicky na podzim, budou nás chtít ještě co nejvíc zlomit, ale jediná smysluplná reakce bude už je konečně pořádně s rozběhem kopnout do pr…..

Ikona diskutujiciho ma.ni. 2022-07-28 12:06:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Proto mám pocit, že můj celý život je jen iluze.

Ikona diskutujiciho Sagali 2022-07-28 12:23:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Áno….toto nám treba čítať….toto nám treba vedieť….toto nám treba robiť
Ďakujeme Aluška

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-07-28 12:34:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A co pak budeme vlastně dělat?, no přece co budeme chtít.

Ikona diskutujiciho petr 2022-07-29 12:06:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to je síla. Přesně tohle jsem potřeboval díky!

Ikona diskutujiciho Přemek 2022-07-29 12:21:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nejde až tak o nás a to, co vnímáme jako skutečnost zakletí ve frekvenci 3D, ale o to, že v srdci je láska a v duši světlo. To je pojítko s tím, co přichází na vyšších frekvenčních úrovních.

Ikona diskutujiciho hanka 2022-08-19 17:59:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak by měl tedy člověk který chce být bojovníkem pracovat se svojí myslí? Pozorovat svoje myšlenky ale neřídit se jimi? Jednou jsem měla období, kdy jsem dokázala myšlenky úplně vypnout. Během dne i v práci jsem nemyslela vůbec na nic, jenom jsem se soustředila na přítomný moment a na to co právě dělám. Bylo to nesmírně osvobozující. Ale potom jsem si uvědomila že se musím hodně kontrolovat abych to dokázala a rozhodla jsem se že se uvolním, a v ten moment začaly vyplouvat ven myšlenky v takové intenzitě, že jsem chvíli myslela že se opravdu zblázním. Asi jsem myšlenky potlačovala a ony pak vyplavaly naráz ven. Tak nevím, jestli je to dobrý přístup. K tomu experimentu mě přivedla knížka Vy jste placebo.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-08-19 18:08:17
Ikona diskutujiciho
sipka

Dělám to tak, že si vybírám, čím se budu zabývat a čím ne. Pokud je nějaká myšlenka pro mě destruktivní, obsahuje třeba sebelítost, melancholii, pocit že něco nejde nebo je to v háji, nebo něco jiného oslabujícího, tak se jí vysměju a pošlu se někam. Myšlence vzteklé řeknu no tak se vztekej, jestli máš pocit že ti to k něčemu bude – okamžitě mě vztek přejde, ztratí to nade mnou absolutně kontrolu. Někdy mám myšlenku že je něco v háji – tak si řeknu že je to tak jak to je. Nic nepopírám, prostě nad tím pokrčím rameny. Nerozvíjím co nechci a neztotožňuji se s tím co se mi honí hlavou, protože vím že to nejsem já a můžu si z toho vylovit jenom něco. Vedu se sebou dialog.

Ikona diskutujiciho hanka 2022-08-19 18:53:09
Ikona diskutujiciho
sipka

To je zajímavé, vyzkouším!

Ikona diskutujiciho mike 2022-08-19 19:15:33
Ikona diskutujiciho
sipka

alue, suhlas, robim to rovnako, rozpravam sa so sebou uz velmi vela rokov, ked nieco nie je uplne naj tak sa treba len zastavit a porozpravat sa, niekedy si proste poviem, neblbni ved to je blbost, odhodim to a idem dalej. Alebo ako alue napisala, proste je to tak ako to je, a ako to ma byt a hotovo, ked sa nieco stalo, nic s tym uz neurobim, je za tym nieco dobre. Najlepsie je to tam aj ukoncit. Je to len na rozhodnuti sa ako zareagujeme v tej danej situacii a chvili. Tam je najdolezitejsie nereagovat hned a emocionalne, ale zastavit sa, porozpravat sa a ide sa dalej. Chce to urcite cvik, ale ako sa to raz clovek nauci, tak uz sa spat nevrati. V prechodovej faze som to sem tam nezachytil, ale za malu chvilu som sa uvedomil, priznal som si to, dobre som sa zprdol, ospravedlnil sa, par minut ma to mrzelo a potom som si povedal, ze uz s tym nic nespravim a poucil som sa z toho. Chce to cas ale vysledok stoji za to.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-08-19 19:27:25
Ikona diskutujiciho
sipka

těší mě že tohle objevil i někdo další. nejsem sama

Ikona diskutujiciho mike 2022-08-19 22:32:13 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

alue, v minulosti som mal takmer vo vsetkom pocit, ze som sam, kto to robi, ale stale som si opakoval, ze urcite nie len je nas mensina a nie sme na kazdom rohu. Stacilo si manifestovat tie spravne stranky so spravnymi ludmi, usmev. Myslim, ze ina cesta vpred do zlateho veku, co sa osobneho rozvoja tyka ani nie je. Uplne na prvom mieste, zaklad bez ktoreho nie je mozne sa pohnut vpred, je prebranie 1000% zodpovednosti za svoj zivot, situaciu, myslienky, ciny, skratka uplne za vsetko, co sa nas tyka a prestat sa hrat na obet a vyhovarat sa, ze za nieco moze niekto iny. Bez toho nie je mozne sa dostat dalej. Ak si toto clovek neuvedomi, bude mat stale tendenciu to zvalovat na druhych ludi, vonkajsie okolnosti, realitu, a pod. /ktoru si mimochodom vytvoril sam v minulosti/, a nebude k sebe zdravo kriticky, ked sa dostane do hranicnej situacie a vyssie uvedene rady mu ani nenapadnu, lebo bude zaneprazdneny hladanim vonkajsich pricin. Ked si clovek uvedomi, ze vsetko, co v tejto chvili preziva, zaziva, ako sa citi je len vysledkom jeho minulych myslienok, rozhodnuti a cinov, a prijme to, tak zisti, ze vsetko je omnoho jednoduchsie. Uz za sebou nebude tahat nic nechcene, a prenasat to do dalsich dni, tyzdnov, rokov. Je to ohromny pocit ulavy a setrenie energie, ktoru moze vyuzit konstruktivne.

Ikona diskutujiciho flaja 2022-08-21 16:29:33 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Seriál se mi moc líbí. Člověk by to měl číst denně. Chci se ale zeptat–..Nedávno jsem na jiném webu četla, že po smrti se duše nemá vydávat za světlem. Číhá tam na ni anunacký program, který ji opět zotročí pomocí karmy, aby se musela vrátit zpět na Zemi. Máte na to nějaký názor?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-08-21 17:22:36
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano mám na to názor. Podle mě je to přesně naopak, tudíž hovadina. Duším které páchaly zlo nebo jsou zatížené na hmotě se to světlo ani neotevře a pak bloudí astrálem. Nevypadají že by z toho byly nějaké nadšené.

Ikona diskutujiciho Miroslava Holoubková 2022-08-21 17:06:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Těmto zásadám učí i každá kvalitní kniha o duchovním rozvoji. Jsme zde proto, abychom se vyvíjeli, a vyvíjet se můžeme jedině tehdy, když jsme schopni se měnit a dokážeme se vymanit z navyklých vzorců rodiny i společnosti. I meditace učí, že své myšlenky i emoce nemáme brát příliš osobně. Stačí je jen pozorovat a ony se samy rozplynou. Pokud jste někdy meditovali, víte, že to tak funguje. Atd.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-08-21 17:24:02
Ikona diskutujiciho
sipka

Jenom málokdo skutečně pochopí a začne praktikovat tuhle techniku, nebrat si osobně svoje vlastní myšlenky. Přitom je to geniální nástroj který člověku kompletně změní život.

Ikona diskutujiciho Alena 2022-09-02 09:34:56 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to super čtení samozřejmě ano máte pravdu v něčem… jen mě chybí podstata Boha! Toho vy z toho všeho nějak vyřazujete…. co třeba že bojovník získává sílu právě tím, že se modlí a věří v Boha! Vím asi máte vůči islámu konkrétně muslimům výčitky, ale muslimové mají skvělou modlitbu a té se říká Fatiha! a také Ihlas! Tyto dvě modlitby když si přečtěte pozorně tak zjistíte co skrytě říkají…. a pomáhají 🙂 nenutím vám to… jen se ptám na Boha, nic víc

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-09-02 10:58:30
Ikona diskutujiciho
sipka

Bůh je člověk, tedy jeho vyšší Já. Jakékoli náboženství a uctívání kohokoli je matrixová udička kterou se lidstvo zotročuje, zbavuje svobodné vůle a vysává z energie. V sérii to je vysvětleno velmi podrobně, když dojdete do dalších dílů. Jakákoli božstva jsou temné bytosti.

Ikona diskutujiciho jiří 2022-10-17 19:08:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím, že bych potřeboval návštěvu Psychiatra, opravdu.

Ikona diskutujiciho Koblih 2022-10-17 19:56:42
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak si zajdi chlapče.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2022-10-17 23:47:54
Ikona diskutujiciho
sipka

to je zajímavej komentář 😀 tož si zajdi že 😀

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek