Matrix 7: Pravidla pro čerpání síly

30.7.2022 v Matrix 43

Bojovníci nemají co ztratit ani co získat, protože matrix jim nemá co nabídnout a nemůže jim vzít víc, než už jim vzal.
Bioroboty motivují především jejich vlastní touhy a zákeřný strach, že se tyto touhy nenaplní. Vymezují je vnější znaky, přičemž se všechno točí kolem jejich vlastního já, formovaného pod neustálým tlakem mechanismu strach/žádostivost, který operuje v jejich nitru. Jednají proto nutkavě, mechanicky, dohnáni tichým emocionálním zoufalstvím do stavu trvalého neklidu, který mají zdánlivě pod kontrolou.Bojovníci naopak žádné touhy nemají. Protože poznali skutečný matrix, neexistuje nic, co by od něj ještě mohli chtít. Přejí si hlavně svoji svobodu. A protože matrix udržují lidské touhy a frustrace, bojovník si přeje, aby si nic nepřál. Touží po ničem netoužit, protože to je klíč k duševnímu klidu, spokojenosti a především svobodě. Bojovníci jsou tak především pozorovatelé, které běžné biorobotí pinožení nezajímá. A protože po ničem nedychtí, nechybí jim to, co jim matrix nedá, protože vědí, že to stejně není skutečné.

Bojovníci schraňují energii
Bojovníci, kteří jsou lhostejní a pohrdají tretkami života v matrixu, za nimiž se bioroboti bez ustání pachtí, mají jako skutečnou hodnotu jedině ENERGII. Vědí, že matrix je tak dravý proto, aby z nich neustále vysával energii, čím oslabuje lidského ducha i sílu vůle. Čím víc odvodových kanálů, neboli bodů spojení s matrixem, mohou uzavřít, tím méně energie budou ztrácet a tím více jí mohou časem nakumulovat. Nakonec budou mít takovou energii, že budou schopni se matrixu vymanit.
Proto svou energií šetří. Protože každý jejich čin, myšlenka, slovo a pocit vyžaduje vynaložení energie, dávají si pozor na své myšlení a skutky. Energie je jediná skutečná měna, proto s ní zacházejí moudře. Vědí, že jejich energie buď půjde do ostatních homatonů, tudíž do matrixu, nebo si ji ušetří pro své vlastní potřeby. Humatoni jsou totiž nastavení tak, aby energii kradli jeden druhému a díky tomu se ze života stalo věčné bojiště jejich nabubřelých eg.
Bojovník proto zbytečně nepřemýšlí nad ostatními. Nezajímají ho osobní životy ostatních, drby, klepy, pomluvy a už vůbec ne smyšlené telenovely. Bojovník se snaží nadbytečně nepřemýšlet ani sám nad sebou, protože právě jeho vlastní ego má sílu mu odčerpat nejvíc energie. Ego je hlavní spojovací uzlina s matrixem. Bojovníci proto rozlišují myšlenky a činy, které jim energii dodávají a které jim naopak energii kradou.
Toho, co jim energii krade, se důsledně a nemilosrdně zbavují, dokud všechny odvodové kanály, kudy jim matrix vysává energii, neutěsní. Tehdy už bojovník není pouhá nahraditelná baterie, ale získává svobodu a moc. Může tak začít aspirovat na probuzeného a časem i vidoucího.

Nejvyšší metou bojovníka není sláva, ale svoboda
Bojovníkovi nezáleží na tom, aby byl oblíbený. Svoboda je v první řadě osvobození se od myšlenek, názorů a očekávání druhých, včetně sebe sama. Tyto myšlenky pramení z matrixového programu, jsou to sítě, do kterých se chytají bioroboti. Bioroboti jsou připojení k matrixu vším, co dělají, na všech úrovních. Tato spojení jsou odvodové kanály, které se právě bojovník snaží utěsnit. Pro bojovníky tak svoboda představuje proces odpojení, to je přerušení kontaktu s matrixem a těmi, kteří jsou s ním pevně srostlí. Musí se odpoutat od všeho, co ho zatahuje zpět do matrixu, ať už jsou to špatní přátelé, hromadění majetku, destruktivní návyky, touhy, strachy, přesvědčení, cíle, cokoli co ho vysiluje.
To však neznamená, že by byl bojovník nespolečenský asociál žijící v naprosté izolaci. Bojovník není žádný psychopat, ani asketa co by se celý den mrskal v jeskyni. Bojovník je skromný a bdělý.
Jejich odpoutanost je cesta ke svobodě, nikoli důvod pro sebeobětování. Naoko se podílejí na pošetilostech biorobotů, ale nedovolí si, aby se jim tyto pošetilosti dostaly pod kůži, aby si je začali brát osobně, nebo aby ovládaly jejich život.
Zatímco oči humatona koukají ven a soustředí se na cestičky, kudy matrix odvádí jeho pozornost, což je touha po lásce, slávě a společenském přijetí, bojovník se dívá především dovnitř. Zajímají ho vnitřní hodnoty, ne ty vnější. Přesto umí ocenit krásy a rozmanitost tohoto světa. Vědí totiž, že je na jednu stranu krutý, zároveň je to však prostředek pro jeho transformaci.

Bojovník se nikdy nenechá odvrátit od svého poslání
Protože bojovník nemá životní hodnoty jako klasický humaton, musí si najít jinou životní hodnotu, která ho motivuje a popohání vpřed. Bojovníci se proto upínají ke svému neochvějnému záměru, ke své síle vůle a ke své bezchybnosti. Síla vůle bojovníka je jeho záchranné lano. Bojovník ví, že když se bude pevně držet své silné vůle a nenechá se ničím zviklat, vyvede ho tato vůle ven z bludiště matrixu.
Matrix je labyrint a jeho bludiště je utvořeno tak, aby odvrátilo pozornost člověka pryč od důležitého k nedůležitému, aby promrhal celý svůj život a veškerou energii na nesmysly. Je to strádání, strach, bolest, touha, práce, sex, hry, společenské požadavky. To vše tvoří takovou kombinaci, aby člověk už neměl čas ani duševní kapacitu dělat cokoli jiného.
Bojovník se proto snaží držet stranou od těchto věcí. Ví, že když se jimi nechá pohltit, zabloudí v labyrintu.  Jakékoli zaváhání a zapochybování by pro bojovníka mohlo být osudné.
Bojovník se může těšit z čehokoli, nesmí na tom však lpět, protože to by vedlo k fixaci, závislosti a posedlosti. To jsou všechno silné odvodové kanály jeho energie. Kdyby se těmto věcem oddával příliš, zapomněl by na svůj pravý cíl a riskoval by ztrátu své vůle a své bezchybnosti. A v takovém případě by si klidně mohl vzít modrou pilulku a skončit.
Bojovník ví, že modrých pilulek je na každém rohu spousta, ale červená je jenom jedna. Modré pilulky produkuje matrix ve velkém, s červenou se však bojovníci setkají pouze jednou za život. Musejí proto být připraveni lapit tuto šanci v okamžiku, kdy se objeví. Když vás jednou Morfeus mine, už se nevrátí.

pokračování seriálu zde: Matrix 8: Hlavní ctnosti Bojovníka
vrátit se zpět na první díl: Matrix 1: Červená pilulka

© aluska.org 2022Komentáře

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-07-30 09:56:44 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ale Morfeus přijde s červenou pilulkou až tehdy, kdy jsme připraveni se odpojit. Takže v tom momentě si vzít modrou by bylo zcela proti zdravému rozumu. Já bych se rád tady vyjádřil k tzv. svatbě století, snad to nebude moc vzdálené čtenářům tohoto webu, trochu bulváru snad přijmete. Karlos Vémola se oženil, tak přeji novomanželům všechno krásný. Podle mě je tato svatba vrcholem egoismu, takže – (slovíčko, které se mi na češtině nejvíc líbí) ale, jaký šok to bude pro tento pár a všechny zúčastněné celeblitky, až budou těsně před zhroucením starého matrixu jako všichni ostatní stát ve frontě na základní potraviny s potravinovými poukázkami. Myslím, že matka samoživitelka sama s dětmi na krku to přijme daleko víc přirozeně a statečně.

Ikona diskutujiciho Koblih 2022-07-30 10:53:09
Ikona diskutujiciho
sipka

V podstatě se nedá odpojit nárazově tak jako ve filmu. Odpojování je pomalý proces uvědomování si pravdy. Já si myslím že Morfeus bude nějaký typ průvodce nebo společník který přijde probuzenému do cesty aby mu pomohl když už je dost daleko. Pár lidí už tu předtím v jiných dílech psalo že bez průvodce úplně sám, se to nedá ustát.

Ikona diskutujiciho Květa 2022-07-30 10:53:37
Ikona diskutujiciho
sipka

Můj Morfeus je Alue.

Ikona diskutujiciho Karel 2022-07-30 13:02:11
Ikona diskutujiciho
sipka

Ve skutečnosti je populace posedlá naplněním svého programu do takové míry že si i přes Morfea většina bere modrou pilulku. Třeba máš manželku která je strašná přízemní kráva a hrabivá závistivá materialistka. Když sis ji bral byla jiná a dneska tě táhne ke dnu. Dojde Morfeus a řekne ti odejdi od ní nebo to špatně dopadne. Ale ty nemáš prachy a nemáš kam jít. Ani k rodině. Když se rozvedete nebude nic, máte třeba dům na něm je nesplacená hypotéka, přišli byste o dům oba dva, nemáš ji z čeho vyplatit a navíc seš zvyklej na to že ti někdo vaří a pere spoďáry. Leze ti na nervy ale je to tvoje komfortní zóna.
Proto odmítneš. Řekneš že nehodláš žít pod mostem. Celej život jsi dřel na ten blbej zadluženej barák.
Ty víš co máš udělat. Ale neuděláš to. Protože se bojíš o majetek o peníze a visíš na jistotách. Morfeussové tady jsou ale lidi jsou tak uvrtaní do matrixu že je neposlouchají. A když je tam dítě, dalo by se říct že pro někoho takového je už na červenou pozdě. Proto se snadnějc probouzí mladí. Bez dluhů a bezdětní

Ikona diskutujiciho zuzi 2022-07-30 10:49:21 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aha! Takže proto vždycky když jdou věci až moc dobře přijde nějaký zmetek a ukradne mi energii. Protože ji matrixu moc nedávám tak ji ze mě zkouší dostat před udičky. Párkrát jsem nalítla a vždycky jsem se z toho dávala tak půlroku dohromady než jsem energii zase nabrala zpátky.

Ikona diskutujiciho petros 2022-07-30 10:49:50 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vždycky jsem tyhle věci instinktivně cítil. A biorobot zase cítí že já to cítím a pak je z toho agresivní. Dlouho jsem si říkal jestli teda já jsem ten divnej ale pak jsem pochopil že pravda je přesně naopak…

Ikona diskutujiciho Lucius 2022-07-30 10:50:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Škola je dokonalá pračka na energii… Odkrajoval jsem každý měsíc, každý rok té otročiny a u toho jsem pořád poslouchal že to je příprava na skutečný dospělý život. Říkal jsem si že jestli takhle mám žít a dožít, navždycky se někam pachtit a dělat co mě nebaví a pak z toho být unavenej a nemocnej tak to radši nechci ani žít. Obrátil jsem se na duchovno abych našel odpovědi ale nakonec jsem díky tomu našel prima nezávislou práci. Nikam se nepachtím a uživím se. Jsem moc rád. Systém ale je perfektně nastavený, protože po třinácti letech vymývárny mozku už většinu nenapadne že by to mohlo jít jinak.

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2022-07-30 10:56:16 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím si že i to náhlé bláznění žen po dětech bude program. Program jak udržet populaci v chodu a v obnově. Do 25ti nechce a pak ji práskne 30 a nechá se klidně oplodnit prvním blbcem (teda pokud je ještě svobodná) co se namane přitom má ještě čas ale ona si myslí že nemá čas. Takto jí matrix snadno podvrhne biorobota a ona se s ním tak trápí až nakonec zapomene co chtěla od života. Mám pár kamarádek co díky tomu úplně ztratily cestu a jedna už nežije. Dokud se neaktivoval program DĚTI byly dobré a pak to s nimi šlo do kopru. Když jsem viděla matrix 4 jak se tam probudil humaton kterému běžely v očích zelené znaky a jeho manželka zděšeně zjistila že spí s programem tak jsem si úplně říkala jojo, takhle spousta lidí žije. Hlavně žen.

Ikona diskutujiciho Elis 2022-07-30 20:12:04
Ikona diskutujiciho
sipka

Já si nemyslím že jsou děti špatné, jsou to jen další v řadě kteří chtějí splnit svou zkoušku. Já jsme ještě mladá, jsem dítě a mám malé děti moc ráda. Těším se na to až jim budu jednou moct ukázat cestu kterou mají jít a pomoct jim splnit úkol… To že se někdo poblázní po 30 už možná program je, ale děti tady patří. A dospělí, respektive probuzení by je měli mít až si budou jisti že jim správně ukážkou cestu.

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2022-07-30 20:44:36
Ikona diskutujiciho
sipka

To zní napsané krásně ale realita je bohužel často úplně jiná. Kdyby všechny rodiny vznikaly podle zralé úvahy mezi dvěma vyzrálými lidmi kteří si děti společně plánují tak bysme žili v ideálním světě. Ale nežijeme. Ve skutečnosti je mnoho vztahů o nadvládě šikaně a kradení energie. Děti vznikají nehodou, z hormonální honičky alá tikající biohodiny, jako pojistka, nebo jako lepidlo které nic slepit nemůže. A hlavně jakmile máš děti ztrácíš svobodu a autonomii. Už nejsi sama za sebe. A nemůžeš jít cestou kterou popisuje seriál. Protože lpíš máš co ztratit a máš obrovskou zodpovědnost. A až ty děti odchováš tak bude pozdě. Probudit se v 60ti je prostě pozdě.

Ikona diskutujiciho Karel 2022-07-30 20:57:05
Ikona diskutujiciho
sipka

Tyhle představy o tom jak se dva inteligentní zralí dospělí rozhodnou mít dítě a spolu ho vychovat a ukázat mu cestu životem patří do ideální společnosti. Mladí si to takhle zjednodušeně představují ale realita je zdrcující. Určitou představu mají lidé ze špatných rodin kteří to viděli na vlastní oči. Ve skutečnosti je málokdo připraven a málokdo najde vztah na celý život. Pro kluky je nejtěžších prvních 45 let dětství pak už to nějak zvládají. Ženy zrají rychleji než muži aby stihly potomstvo když jsou mladé ale jak psala Ilíriel kolem 30ti většině z nich přepne a pokud nenašly dobrého muže tak skočí na prvního vola co se nabídne a to je jejich konec. Byly by na tom líp kdyby ještě počkaly nebo zůstaly bezdětné ale příroda je neúprosná. Spousta lidí má taky vztahy ne z lásky ale protože na ně ten partner zbyl nebo se bojí nebo neumí být sami. A kdo je na děti připraven… většina lidí k nim prostě přijde za pochodu běžná populace nad tím ani moc nepřemýšlí. Prostě dělají to co všichni ostatní.

Ikona diskutujiciho Květa 2022-07-30 21:04:22
Ikona diskutujiciho
sipka

Ilíriel já bych k tomu dodala že i když svoje vnoučata miluji nade vše je pravda že jakmile máš dítě tak už ani nemáš čas i kdyby jsi chtěla. Tak tě to zaměstná a vyčerpá, že na tyto věci jednoduše nezbyde prostor. Proto matrix cílí na mladé. Protože ty se musíš včas rozhodnout jestli si vezmeš červenou a jestli na ní zůstaneš a vytrváš. Nebo jestli se necháš strhnout společenským očekáváním a vydáš se cestou obvyklosti jako většina. Mít děti není špatné a děti nejsou špatné v tom má Elis samozřejmě pravdu. Ale je to zvolení si životní cesty a je to volba kterou už nikdy nevezmeš zpět. Odevzdáš svůj čas energii i osobní svobodu pro své dítě a bojovník popisovaný v sérii se z tebe nikdy nestane. Maximálně pak bojovníky můžeš zpovzdálí obdivovat. Protože jak chceš být bojovník, od všeho osvobozený a po ničem netoužící když je na tobě závislá bytost která se sama ani nenakrmí. Nemůžeš si jen tak dělat co chceš. Prostě to nejde. Už jsi rodič, cestu sis vybral.

Ikona diskutujiciho astrei 2022-07-30 12:27:40 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak toto je opravdu vynikající článek a moc za něj děkuju. Co věta, to perla. Hodně motivuje k tomu zbavit se neřestí a posedlostí – jak píšeš, toužit po ničem netoužit. K tomu docela inklinuji. Nenechat se systémem vysávat a šetřit svou energii, dávat si pozor na myšlení a skutky. Rozhodně mě nikdy moc nezajímaly životy ostatních, drby a klepy, hleděl jsem si vždy svého.

Taky jsem dostal docela lekci v tom, aby mi nezáleželo na tom, abych byl oblíbený a společensky uznávaný. Částečně z toho důvodu jsem si právě založil svůj hudební kanál a toužil po slávě a společenském přijetí. Sám jsem byl ale svědkem toho, že mé vlastní ego kvůli tomu bylo schopné dělat šílené věci, tak jsem si mimo jiné dal od hudby víc než rok pauzu a už tvořím spíše pro sebe nebo pro úzký okruh lidí, které hudba osloví. Tvorbu ale vnímám jako část mého životního poslání, takže se jí držím. Obecně po přečtení článku hodnotím, že jeden z mých primárních cílů je zbavit se destruktivních návyků a tužeb a čehokoliv, co mě energeticky vysává. Nelpět na ničem a vážit si své svobody.

Taky jsem se zbavil toxického přátelství. Kamarádil jsem se s jednou holkou, která byla tak žárlivá, že když jsem se na jedné tančírně začal bavit s jinou slečnou, tak mi to dala pěkně sežrat. Větší žárlivku jsem snad v životě neviděl a vztah jsem utnul.

Ještě jednou dík za takový super článek.

Ikona diskutujiciho Astrid 2022-07-30 12:57:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

https://youtu.be/JzV0hRrXaDA nevím v jakých energii tato YouTuberka jede, ale nikdy se mi podle ní nepovedlo nic splnit. Nevím, jestli má komentáře zaplacené, když jí lidé píšou, jak je skvělá

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-07-30 13:07:26
Ikona diskutujiciho
sipka

Neznala jsem ten kanál, ale paní se mi takhle od prvního pohledu zdá hezká a milá. https://www.youtube.com/watch?v=k4k2GksJ8do
Celkem mě potěšil pohled na takový kanál a že má hodně odběratelů.

Když to srovnám s Egoranem Duft Brejlusem, je to úplný nebe a dudy. Minulý týden mi zas někdo poslal jeho video, donutila jsem se vydržet dýl než 5 vteřin a každé druhé slovo ve větě měl sprosté. Udělalo se mi úplně blbě. Nechápu jak někdo může věřit na mimozemšťana co mluví jako dlaždič, na povrchu vůbec sprostá slova nepoužívají.

Ikona diskutujiciho Astrid 2022-07-30 13:13:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Možná jsem vůči ní předpojatá protože všechny techniky, které jsem podle ní vyzkoušela třeba v lásce, se obrátily proti mně 🙁

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-07-30 14:35:33
Ikona diskutujiciho
sipka

K tomu nic neřeknu, nezkoumala jsem ten kanál podrobně. Jenom jsem se podívala na obličej a způsob řeči.

Ikona diskutujiciho Karel 2022-07-30 14:42:51
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky tento youtube neznám. Ale napadlo mě jestli je moudré vinit autora rady za to že se nám nezadařilo. Nebyl u toho přece. A pak mě napadá další věc. Matrix je přece založený na tom že člověk běhá za svou touhou. Rád zneužije to co člověk moc chce aby ho dostal. Možná proto to nevyšlo nebo se to vymstilo.

Ikona diskutujiciho Danny 2022-07-30 13:21:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na takovýto článek jsem čekala jako na smilování.
Ač hodně věcí, o kterých se tu píše, znám a uvědomuju si je, není jednoduché se jimi řídit, když jsem každodenně biorobotama obklopena. Když má člověk kolem sebe tyhle lidi, je těžké se ubránit jejich vlivu a nezačat mít stejné manýry jako oni. Díky tomuto dílu jsem si připomněla, že si musím držet nadhled a odstup, abych zase nebyla stažena na jejich úroveň.
Myslím, že Aluška je taky takový můj Morfeus 😀 Akorát je škoda, že to není jako v tom filmu a pro nás, co jsme se probrali, si nepřijde žádná Trinity.

Já už od malička nechápu lidi, co řeší životy jiných a pomlouvají. Koho mám ráda, toho mám ráda a chci ho mít v životě. A koho nemám ráda nebo přímo nesnáším, toho neřeším a pokud to jde, snažím se mu vyhnout. Přece si nebudu mysl zahlcovat někým, koho nemůžu vystát. Ale někteří mají pocit, že musí mít názor na všechno a na všechny. A nejlíp udělat si o někom názor po pár vteřinách, co ho znají. Pracuju v ženském kolektivu, takže tohle znám moc dobře.

Ikona diskutujiciho lenka f 2022-07-30 13:30:41 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tento 7. díl seriálu je parádní. Každá věta pravdivá. Je to zajímavé.
Jinak mě je paní Andrea K. dost sympatická a sleduju její vysílání, když mám čas, ráda. S A.D. Lavusem já nemám problém. 🙂

Ikona diskutujiciho Dianka Zl. 2022-07-30 14:40:18 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuju paní Alue. Chodím na Vaše stránky už dlouho a pořád mě fascinuje jak se neustále zlepšují. jako mnoho jiných bych i já na cestě zabloudila kdybych vás neznala. Článek si tisknu a založím. Myslím že tato série bude jedna z nejdůležitějších věcí které na web kdy dáte. Vedle zákonů vesmíru a kurzu sebelásky které mě před mnoha lety také velice obohatily a změnily můj život. Mám od vás i knihy a jsou skvělé.

Ikona diskutujiciho Q 2022-07-30 15:19:25 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tyto články jsou jako kobercový nálet pro moje podvědomí. Vždycky si přečtu díl a pak ho musím rozdýchat, nikdy jsem nic tak dobrého nečetl. Uplně to se mnou třese.

Ikona diskutujiciho josef 2022-07-30 23:07:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zmiják tohle prozradil už roce1978.
https://www.youtube.com/watch?v=9Bpn7yLxr38

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-07-30 23:27:00
Ikona diskutujiciho
sipka

Super díky 😀

Ikona diskutujiciho adria 2022-07-30 23:24:26 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

zajímavý úvodní obrázek oné bojovnice … je tam lilie, jsou tam meče, jsou tam růže, andělská křídla, sluneční paprsky a jsou tam modré oči a blond vlasy …

Ikona diskutujiciho Jarka 2022-07-31 10:51:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tento článek mi potvrdil co jsem si už delší dobu myslela. Když se mi vše daří den je pohodový vše vypadá úžasně a konečně se cítím nádherně, tak ještě ten den nebo druhý den se semele něco co mě pokaždé rozhodí a z „růžového obláčku“ spadnu na zem. Jsem naštvaná a smutná. Jsem si říkala, že to není jen tak…. že něco nebo někdo vždy musí hodit ten klacek pod nohy když se začíná dařit.

Ikona diskutujiciho Jana 2022-07-31 14:16:17 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahojky, no já nevím, táhne mi na těch šedesát a je to už pár let, aspoň si myslím, že jsem probuzená. Vychovala jsem dceru a systém mě tlačil pěkně dolů. Ale nemyslím si, že v padesáti, šedesáti na probuzení je pozdě. Já se te´d cítím fyzicky líp, jak třeba před 20ti lety.:-)
Asi se to stalo spoustě lidí ve středním, nebo pozdějším věku. Protože bohužel, vás mladých je málo. My jsme pořád pracovali a vydělávali, a ani jsme si nestihli všimnout, jak mladým lidem tento vzdělávací a vůbec systém svobody a dostatku, jak jim vymyl mozky. Tohle nebylo ani za komunistů a to se hoši hodně snažili…

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-07-31 21:26:29
Ikona diskutujiciho
sipka

Neviděla jsem komunisty, srovnání mám jenom za velmi krátkou dobu, ale je pravda že je velký rozdíl mezi námi a třeba dětmi kterým je dneska 10-15. Je neuvěřitelné vidět jak se svět za tak krátkou dobu obrovsky změnil. Pro staršího to musí být ještě větší šok. Hodně ale záleží na tom jaké ty děti mají vedení a rodinné zázemí. Nejhorší jsou ti co vyrůstají se smartphonem v ruce a vychovává je televize, to je čistý produkt. Z mozku uplácaná kostka. Hrají si s nesmyslnými zbytečnými aplikacemi a až vyrostou chcou bejt slavní jutubeři… Ale jsou pořád i úplně normální pohodové děti – ty které nemají chytrý mobil, doma se nekouká na televizi a rodiče je skutečně vychovávají. A jo, je jich menšina.

Ikona diskutujiciho josef 2022-08-01 22:32:09
Ikona diskutujiciho
sipka

Tolik odhodlaných pionýrů a svazáku za komančů nebylo.
Hrdě nosí mnohobarevnej prapor, tečkují se a jejich názor na všecko je naprosto správnej.

Ikona diskutujiciho Q 2022-08-01 22:47:25
Ikona diskutujiciho
sipka

Absolutně nesouhlasím s tím že bysme dnes my mladí žili v dostatku. Půlka z nás má vysoké školy a nemůže sehnat práci ze které bysme zaplatili nájem i jídlo. Bydlení je nedosažitelné, daně se každý rok nehorázně zvyšují. Pořád pracujeme a nemáme stejně nic. Nikdo nám byty nepřidělí. Nikdo nám práci nezajistí. Stát na nás s**e. Ani manželství už se finančně nevyplatí. Teď je hyperinflace a bojíme se války.. A do toho si tady přečtu koment o tom jak žiju v dostatku. Ne my, ale naši rodiče a prarodiče se měli dobře. I přes komouše. Měli co jíst a kde bydlet. Stát byl soběstačný a rodiny podporoval.

Ikona diskutujiciho Jana 2022-08-02 14:38:11
Ikona diskutujiciho
sipka

Q, já si taky nemyslím, že by všichni žili v dostatku, ale tento systém nám to takhle předhazuje, proto jsem to napsala tak, jak jsem to napsala. Ale pokud se vám mladým lidem něco nelíbí, tak kde proboha jste. Křičte, bojujte, mluvte….já zatím vidím, že nespokojení s touto dobou jsou hlavně starší lidé, protože vidíme kam to všechno míří…do kytiček.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-08-02 15:34:58
Ikona diskutujiciho
sipka

A co máme dělat? Jít protestovat na václavák nebo chodit k volbám? Normální člověk nemá na systém žádný vliv, ani na inflaci a ceny nemovitostí. Může se od systému pouze odpojovat a plavat proti proudu. Kde chceš křičet, na koho? S kým chceš bojovat? Ti, kteří za to skutečně můžou, operují skrytě a nikdy se k nim nedostaneš.

Ikona diskutujiciho Jana 2022-08-03 14:17:29
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahojky, no Aluš vždyť to i píšeš, je to Matrix. Ale musíme si uvědomit, že v tom nejsme sami. Nejsme bezmocní. Vím, že V. Klaus svého času říkal, že lůza z ulice mu nebude diktovat, co má dělat. Ale ta lůza může mít někdy i obrovskou sílu. Sice nevíme, jak se to všechno může otočit, ale třeba taková osobní statečnost, jako odpor k tečkování, odpor k očividné manipulaci. Vždyť oni to už ani neskrývají, protože většina opravdu je jako ovce. Asi by bylo dobré podívat se i na stránky Zdravého fora, nebo Pro libertáte, Zákony bohatství, je toho spoustu, lidé se fakt začínají zlobit.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-08-03 14:36:28
Ikona diskutujiciho
sipka

To je fajn, ale jak vidíš, náš odpor na inflaci a cenách nemovitostí nic nemění. Můžeme se pouze stát více nezávislými.

Ikona diskutujiciho Jana 2022-08-03 16:36:22
Ikona diskutujiciho
sipka

Omlouvám se, že nepíšu kategoricky, ale jsem jeden z mnoha studentů, kteří byli zneužití v roce 1989 k tomu, aby se dostali k moci lidé, kteří naši republiku pomalu rozkradli a rozprodali. Proto říkám, že nemůžeme vědět, jak to všechno dopadne. My jsme se vrhli do práce a založili rodiny a nedávali jsme pozor na to, co se děje. Vlastně jsme byli i naivní a důvěřiví a neinformovaní. Karlovi Krylovi z toho až puklo srdce, když viděl, kam se řítíme. Ale nikdo ho neposlouchal, nebo prostě nechtěl…
Ale vy byste měli být chytřejší, jak my tehdy. Umíte si najít informace, umíte jazyky, můžete si to ověřit z více zdrojů, ale znamená to chtít. Inflace a drahota nevznikla sama od sebe, někdo to musel způsobit a někdo chce dostat od nás jediné co nám tady zbylo. A to, nějaké pozemky, nemovitosti, byty. Když se na podzim zdraží energie, nebudou mít lidé na placení hypoték, splátek a bude to fičák.

Ikona diskutujiciho Katherine 2022-07-31 16:02:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě v poslední době připadá, že je všechno zbytečné. Proč šetřit peníze? Stejně spadne celý bankovní systém. Proč se snažit něco budovat? Elity nás dostanou tam, kam chtějí…. Začínám na všechno rezignovat, ztrácím svou bojovnost i optimismus. ,,Důležité je přečkat všechna špatná období a bude lépe….“ , to tvrdí. Ale, co když už nemůžu?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-07-31 21:19:46
Ikona diskutujiciho
sipka

Vydrž. Teď jsme ve fázi kdy mačkáme starej vřed a teče z něho hnis tak to bolí a je to hnus. Nakup si investiční stříbro, naplň špajzku a zajisti si určitou soběstačnost i co se týče energií (teplo, vaření) protože výpadky proudu nebo jiných věcí jsou realistické – nebo to prostě až moc podraží. Ale tento bordel nemůže vydržet donekonečna. Řekni si že tenhle svět není pro sraby a ty nejsi srab 🙂

Ikona diskutujiciho Mekky 2022-08-03 12:19:40
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím, že nejlepší je nakoupit BTC (Bitcoin). Nebo ADA (Cardano), které chce změnit systém, moc tomuto projektu fandím a podporuji ho. Nehledě na to, že v Česku má i velkou komunitu. Dokonce bych řekl, že když v článku nahradím slovo energie slovem Bitcoin/Cardano, tak mi to dává smysl! O to víc v této době!

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-08-03 14:35:03
Ikona diskutujiciho
sipka

Kryptoměny jsou spojené s obchodem s dětmi a praním špinavých peněz. Navíc jsou v krachu. Nikomu nedoporučuji zapojovat se do krypto, jsou to krvavé peníze.

Ikona diskutujiciho Mekky 2022-08-03 14:59:32
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, to snad nemyslíš vážně. To co jsi napsala, jsou nečastější dezinformace používané systémem k zastavení decentralizovaných financí, protože by ztratil moc nad lidmi, kdyby ztratil moc nad jejich financemi. Vyšlo několik studií, že nejvíce „krvavé“ peníze jsou papírové dolary a krypto v žádném krachu není. Pohybuji se v tomto sektoru už celkem dlouho, takže doporučuji si něco nastudovat třeba o již zmiňovaném projektu Cardano. A nemyslím to ve zlém, pouze se snažím být trochu konstruktivní. 😉

Ikona diskutujiciho adria 2022-08-03 16:51:04
Ikona diskutujiciho
sipka

je to dobrýýý fakt, tyhle nálady mívám taky, ale kdyz se na to podivas z dlouhodobeho hlediska kolik se toho uz zvladlo k ceste k osvobozeni .. hned se mi do zil vlije novy optimismus … uz jsme rozhodne za pulkou … coz je fajn

Ikona diskutujiciho hanka 2022-08-19 19:30:09 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Velice mě zaujala myšlenka, že bojovníci žádné touhy nemají. – to se shoduje s filozofií minimalismu, kterou teď trochu studuji a praktikuji. Čím méně věcí člověk má (vlastní), tím se mu žije lehčeji, protože se nemusí starat neustále o údržbu těch věcí a neztrácí čas nakupováním a sháněním nových. Mnoho minimalistů tvrdí, že čím méně věcí mají, tím jsou šťastnější. Markantní je například změna kterou mi způsobilo zredukování šatníku. Uvědomila jsem si, že ačkoli vlastním spoustu oblečení, ve skutečnosti nosím jen pár kousků které jsou praktické nebo pohodlné a pak mám pár speciálních kousků které si šetřím. Prošla jsem celý šatník, kladla si otázku, zda toto nosím a proč, a proč toto nenosím když je to hezké. Víc jak polovinu věcí jsem rozdala nebo vyhodila. A vyšel mi z toho šatník o pár funkčních kouscích, které jsou perfektně sladěné, takže nemusím teď přemýšlet, co na sebe a jestli mi to bude dohromady ladit, a ty speciální kousky jsem buď vyhodila protože jsem si přiznala že jsou tak speciální že je vlastně nikdy nosit nebudu, nebo jsem je zařadila na každodenní nošení a ve výsledku teď nosím pouze věci které jsou krásné a ve kterých je mi dobře.

Podobný proces jsem udělala i v kuchyni. Zbavila jsem se nádobí a krámů, které nepoužívám a zbyla mi naprosto základní výbava, tím pádem mám víc místa v kuchyni a jsem víc motivovaná do vaření protože je všechno přehledné a snadno udržovatelné. Pokud mám pořídit novou věc do šatníku nebo do kuchyně, kladu si otázku jestli to opravdu potřebuji, tedy jestli to opravdu zkvalitní můj život, usnadní přípravu jídel a podobně. A zjišťuji, že nejčastější odpověď je ne. Věci, co jsem vyhodila, mi vůbec nechybí, naopak, přemýšlím, jak vše ještě více zjednodušit. Volný prostor mi dělá dobře na psychiku a zároveň se procesem třídění a vyhazování věcí učím rozhodovat, důvěřovat tomu rozhodnutí a v důsledku toho i věřím že se budu dobře rozhodovat v otázkách životních voleb. Je to vlastně velmi podobný proces. Vyházet ze života fyzický balast, myšlenkový balast a taky se zbavit zbytečných aktivit, mám například dvě práce tak mě čeká rozhodnutí které se budu chtít věnovat víc a kterou ze života postupně vypustím.

Zjišťuji, že čím méně balastu mám, tím je mi lépe, mám větší přehled, tudíž větší kontrolu, větší motivaci do změn. A skutečně docházím k tomu, že už nechci vlastně nic. Žádné věci, žádné nové podněty, neprahnu ani po nových zážitcích. Spíš zredukovat svůj život na to nejpodstatnější, a to formou kladení těch správných otázek a upřímnosti k sobě samé. Tak se dostávám k tomu, že si přeji nic si nepřát, toužím už po ničem netoužit. Protože to štěstí leží opravdu jinde než v množství věcí, podnětů, aktivit, přání, zážitků… Štěstí leží v tom, dostat se k tomu co je opravdu podstatné, objevit to a žít to.

Ikona diskutujiciho Vaclav 2022-09-04 14:15:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Za co vlastne bojuji ti bojovnici? Boj pro mne znamena, s nekym, ci s necim se potykat, souperit. Nejsem ten typ. Odjakziva nemam rad soupereni, sportovni zapoleni, zavodeni, sachy, tj. dokazat, ze neco umim a lepe jak druzi. Je to pro mne hloupa ztrata casu. Nejsem bojovnik a jsem tomu rad. Bojovnikem bych se ale stal, kdyby mi o neco duleziteho slo – o zdravi, zivot.
Ale takovou bojovnici jako na obrazku bych rad poznal. Tou bych se rad nechal skolit.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek