Matrix 5: Proč vlastně existuje systém

26.7.2022 v Matrix 53

Jelikož je Matrix zotročující systém, nedává sílu. Jakékoli Já, identita, či osud, který pro člověka vytvoří, jsou nutně omezené, restriktivní a ubohé.
Na začátku filmu je Thomas apatický, skleslý, malomyslný, bledý a trochu rozpačitý. Žije sám a zdá se, že pokud ho vůbec něco žene vpřed, je to silná touha najít odpověď na jakousi nejasnou otázku, které zřejmě ani on sám plně nerozumí. Jinak se zdá být bez života, lhostejný, jako kdyby se vzdal světskému a bezútěšnému osudu, který si nepřál, ale jemuž nemůže uniknout ani ho jakkoli zlepšit.Když přijde do práce, jeho nadřízený mu vytýká, že má problém s „disciplínou“ a myslí si, že „pro něj pravidla neplatí“, zatímco údržbáři čistí okno – asi tím film naznačuje potřebu správného, schváleného vidění světa.
Thomas se samozřejmě mýlí, jak podotýká jeho nadřízený. Je součástí celku a je jen jednou ze součástek ve velkém soukolí. Krátce poté, po zásahu Morfea a samotného matrixu v podobě dvou zlověstných agentů, dokáže Thomas svému nadřízenému, jak moc se od ostatních liší. Má totiž ještě svou skrytou stránku, druhé já, o jehož služby mají téměř všichni zájem.
Právě ve chvíli, kdy Thomas dostává balíček s mobilem a kdy tento telefon zazvoní, jeho starý život končí. Kouzlo je zlomeno. Až do této chvíle byl jeho život pouhým rozmazaným nezajímavým snem. A každý jeho krok v tomto světě byl předem určen jakýmsi neviditelným elektrickým obvodem. Tento společný mozek mu podsunul všechny jeho myšlenky, emoce, reakce a držel ho v područí s jediným cílem: vysávat z něj energii.

Thomas, jak se brzy dozví, není ani kolečkem v soukolí, je baterií, jednou z mnoha miliard a je zcela nahraditelný. Jestliže se od něj vyžaduje pouze jeho životní energie, je prakticky totožný s jakoukoli jinou lidskou bytostí. A jelikož z něj sílu neustále vysává neviditelný systém ke kterému je připojený, Thomasovi už nezbývá nic pro něj samotného. Je skutečně nerozeznatelný od šesti miliard dalších „buněk“. Ústy jeho šéfa, promlouvá k Thomasovi Matrix, který mu říká, jak se věci mají.
Stroj se zmocnil Thomasovy duše, aby mohl sám sobě vdechnout život. „Zdá se, že osud má zvláštní smysl pro ironii.“ Z Thomase zbývá jen prázdná skořápka, vedoucí prázdný, bezúčelný život, zaměnitelný za kterýkoli ze šesti miliard dalších prázdných, bezúčelných životů.
Thomas se však brzy dozví, jak odlišná je pravda. A když konečně akceptuje smysl znamení, musí se rovněž smířit s faktem, že už nikdy nebude součástí tohoto programu ani už nikdy nebude moci zcela věřit tomu, co vidí. Stane se sám pro sebe záhadou, cizincem. V tomto okamžiku jeho život přestává být řadou každodenních problémů či osobních roztrpčení, které vždy ústily pouze ve frustraci a místo toho se z něj stává téměř neomezená živoucí výzva.
Pokud vám to začíná být povědomé, je to správně. Tohle je příběh o Vyvoleném, ale také příběh nás všech. Neo je možná Vyvolený, není však jediný.

Jestliže člověk stvořil technologii a příroda stvořila člověka, pak i v okamžiku, kdy technologie získá autonomii, jako v případě umělé inteligence, ji musíme také považovat za výtvor přírody. Musí tudíž mít nějaký přirozený účel. Můžeme tedy tvrdit, že jakýkoli racionálně vytvořený systém, jako například mechanické prostředí ve kterém žijeme, je zde z určitého důvodu?
Přirozený účel Matrixu Neo ve filmu nikdy nepozná, dokonce podle všeho ani žádný neexistuje. Můžeme na to ale koukat i tak, že umělá inteligence možná pracuje pro speciální účel. Může jít dokonce o účel lidstvu prospěšný, i když jde zdánlivě proti němu.

Ve filmu Matrix se dozvídáme, že velká pýcha člověka, UI, se obrátila proti němu a vzbouřila se. Je možné, že kdyby UI nevytvořila Matrix, lidstvo by bez pěstovacích líhní nepřežilo? Jelikož je UI (umělá inteligence) produktem člověka, pak i to, co vytvoří, je vlastně produktem lidské vůle a tvořivosti, i když na nevědomé úrovni. Matrix je tudíž finálním produktem lidského samolibého intelektu. Může být prostředek jeho vlastní evoluce, proměny.

Matrix je jakási kukla, kterou lidstvo vytvořilo, aby se připravilo na svou další evoluci a k destrukci této kukly přijde tehdy, kdy již splnila svůj účel. Až inkubační a reformační doba dospěje ke konci. Dokud Matrix existuje, je zejména výcvikovým, přípravným programem.
Nikde není jasně řečeno, jestli pravidla platící pro Matrix platí i mimo něj. Ve filmu, když se Neo naučí kung-fu, dovede ho v omezené míře pak používat i ve vnějším světě. Uměl by tam ohýbat i lžičky, nebo zastavovat kulky? Nebo létat? Tento hlavolam by se dal vyřešit v případě, že by druhý vnější svět byl také programem, i kdyby odlišně uspořádaným. Ponechme tuto nejasnost zatím stranou a dejme tomu, že to co je možné uvnitř matrixu, je teoreticky možné i mimo něj. Pak by veškerá technologie sloužila jako cvičný nástroj, díky kterému můžeme objevit schopnosti, které jsou lidskému tělu i duchu vrozené.

Ve filmu Morfeus žádá Nea, aby osvobodil svou mysl, aby věřil. Jakmile Neo přestane hledat důvody proč něco nejde, najednou pro něho začne být možné všechno, protože zákony jeho racionálního myšlení ustoupily zákonu novému, zákonu jeho vůle. Neo byl první, kdo si tohle uvědomil.
Ve filmu je Neo zachránce světa, ale pro většinu připojených naopak přišel jejich svět zničit. Kdyby totiž měli na výběr, kdyby věděli dopředu, kam je červená pilulka dovede, většina z nich by si určitě zvolila modrou – sladkou nevědomost. Ve filmu vidíme Cyphera, který lituje, že si nevzal modrou. Cesta červené pilulky totiž není pro posery a slabochy.

Filmový Morfeus, Trinity a Neo bojují především za nový začátek, nový věk, osvobozený od nadvlády strojů a intelektu… Chcete-li vy ovládnout svůj potenciál a vzít osud do vlastních rukou, je třeba, aby u vás převzala otěže pravá polovina mozku. Je to hlas intuice, cesta kterou vám ukazují znamení. Vaše představivost a svobodná nespoutaná fantazie jsou velice cenné, cennější než si myslíte. Nebudete sice zastavovat kulky, ani nebudete umět létat, ale už nebudete doplňkové křovíčko ve filmu, stanete se ústřední postavou děje a systém vám přestane určovat osud – určíte si ho vy sami.

Výjimeční lidé, kteří si existenci systému alespoň trochu uvědomují a začínají podnikat kroky k odpojení – tedy osvobozují svou mysl od podsunutých nesmyslných programů a začínají přijímat odpovědnost za svůj život – jsou probuzení, bojovníci proti Matrixu. Existují pak ještě další dva vyšší stupně. Jsou jimi lidé, kteří dokážou ohýbat pravidla systému a lidé vidoucí. Ve filmu se Neo stane Vidoucím, když začne číst přímo kód a má schopnost libovolně ze systému odcházet a zase přicházet a měnit v něm pravidla. To bojovník neumí.

pokračování seriálu zde: Matrix 5+1: Cesta k odpojení

© aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho markéta nikol 2022-07-26 03:04:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak já v uvozovkách žiji svůj život. Říkám si asi už dva roky, že tohle není můj život, matrix, v tomhle Matrixu jsem nemocná, psychicky, deprese, není to vůbec příjemný, pak ježdění na injekce na biologickou léčbu na crohna. Prostě v tomhle hnusný Matrixu nejsem zdravá.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-07-26 09:04:51
Ikona diskutujiciho
sipka

to je mi moc líto 🙁 viděla jsem spoustu filmů od slečny co má skoro to samé a točí o tom na youtube a i přesto si neumím představit co prožíváš

Ikona diskutujiciho qant 2022-07-26 09:16:16
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj markéta nikol,
mam pro Tebe tuhle mnoha lidmi osvedcenou pecku. Je volne ke stazeni na ulozto: Jan Kwasniewski – Optimalni dieta
Kamaradovi s crohnem to naprosto skvelym zpusobem pomohlo a jeho problemy temer odesly do zapomneni. Nenech se odradit nazvem dieta a urcite si to precti, je to o systemu stravovani, ktere se jinde nedozvis. Plno jinych z tohohle vychazelo a pridalo si neco sveho a tim to jenom vsechno pokroutili a svedli lidi na scesti.
Preji Ti zlepseni zdravotniho stavu a lepsi zitrky. S timhle je dosahnes.

Ikona diskutujiciho Elis 2022-07-26 08:00:44 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Úžasný článek Aluško, stejně jako celá tahle série. Děkuji <3

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-07-26 09:03:50
Ikona diskutujiciho
sipka

díky 🙂 věřím že mnoha lidem pomůže

Ikona diskutujiciho vaclav 2022-07-26 09:01:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nejsme lidské bytosti procházející duchovní zkušeností, jsme duchovní bytosti procházející lidskou zkušeností.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-07-26 09:03:37
Ikona diskutujiciho
sipka

ano přesně tak

Ikona diskutujiciho vaclav 2022-07-26 09:46:45
Ikona diskutujiciho
sipka

pak různá ta astrální cestování, vystupování z těla, lucidní snění, minulé životy a další ezo praktiky je jen nepochopení věcí jak fungují, nebo utíkání od problémů. cokoli můžeme vnímat je pouze objekt. jsme duchovní bytosti procházející lidskou zkušeností. a duchovní kvality by se měly projevovat v tomto našem světě takovém jaký je. naše fyzická a duševní rovina je jenom nástrojem naší duchovní roviny, kterou většina lidí nevnímá, protože ji ještě neprobudila, anebo si ji plete s duševní rovinou.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-07-26 10:00:49
Ikona diskutujiciho
sipka

Pleteš si schopnost duše cestovat po Vesmíru s esoterikou. Nauč se to rozlišovat. Máš přirozené lidské schopnosti dané mírou uvědomění, které se otvírají silou tvé energie. A na druhé straně jsou sr. typu reiki a wicca. Jsou to dvě zcela odlišné věci. Esoterika je nový druh náboženství. Proto je to samá černá magie a proto z toho lidé mají takové problémy. Najít v tom hnoji nějakou perlu je dost výkon.

To první tě přivede k pravdě. To druhé tě akorát uvrtá do matrixu, zbožňování vlastního ega a zničí tvou energii.

Ikona diskutujiciho dodo 2022-07-26 17:50:33
Ikona diskutujiciho
sipka

Keď už hovoríme o tej pravde, tak na všetko sú potrebné znalosti. Praktizovať niečo bez znalostí a výcviku je možné, ale výsledok pravdy sa nedostaví, alebo má náhodný charakter, prípadne osoba si myslí, že to čo prichádza zhora je pravda a vôbec o tom nepochybuje. Tieto veci sa kedysi dávno vyučovali v špecializovaných školách v starom Egypte. Nazývali sa školy mystérií a adepti boli do týchto škôl vyberaní vzhľadom na ich stupeň uvedomenia. Štúdium trvalo dosť dlho, najmenej 21 rokov a robili skúšky vždy pred prechodom na vyšší stupeň. Nemám znalosť, že by sa niekde vyučovali tieto veci takým istým spôsobom. Určite to nie je to isté ako niektoré 3 týždňové kurzy v súčasnosti.

Ikona diskutujiciho vaclav 2022-07-26 10:51:21 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

duše je mentálno, duch je skutečnost, zdroj. schopnosti duše což je zase ego, je zase iluze. tyhle schopnosti jsou nežádoucí, mimosmyslové vnímání. právě proto, že člověka drží v egu. vnímání ducha je zbavování se ega a dalšího. schopnosti ducha jsou něco jiného než duše. duše je mentálno, tedy ego. schopnosti ega cestovat po vesmíru, tím nejde poznávat kvality ducha, a je jen lákadlem jak překrýt ducha člověka a uvrhnou ho ještě do větší iluze.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-07-26 10:55:17
Ikona diskutujiciho
sipka

nemáš pravdu, zřejmě jsi to neprožil

Ikona diskutujiciho vaclav 2022-07-26 12:00:47
Ikona diskutujiciho
sipka

nejde od sebe trhat tělo, duši a ducha. tvoří jeden celek. řídící rovina je duchovní. zaměňujete ji za duši a to je ten problém. rovina duchovní je neměnná, narozdíl od roviny duševní a tělesné. a co se mění není pravdivé, ale může být, nebo nebýt vůlí ducha. jednota v mnohosti, mnohost v jednotě. skutečnos není místo ale stav ducha, uvědomění. zkušeností mám dostatek na tato tvrzení, o tom již není žádných pochyb a i vědecky je to již zpracované. a schopnosti ducha je právě to rozlišování co je, nebo není v souladu s duchovními hodnotami, jinými slovy odrazem ducha nikoliv ega. ego je mylná myšlenka, která nám falešně říká, že jsme tělem nebo duší. viz to, co jsem psal na začátku. nejsme lidské bytosti procházející duchovní zkušeností, jsme duchovní bytosti procházející lidskou zkušeností.

Ikona diskutujiciho zuzi 2022-07-26 14:06:12
Ikona diskutujiciho
sipka

Podle mě tyto teorie že AC je ego tvrdí lidi co skrytě závidí že nic neumí tak si raději vytvoří filozofii o tom že správné je neumět a nepoznat nic. Navíc ani nerozumí co ego znamená. Existence jiných světů nebo dimenzí a schopnost do nich vstupovat je klíč k pochopení matrixu a nemá s namyšleností nebo pocitem vlastní důležitosti nic společného.
To je jako někomu říkat, že pokud vidí jablko a ví že je zelené tak je namyšlený protože vidí. – prostě blbost.

Ikona diskutujiciho AaQby 2022-07-26 14:24:02
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za shrnutí, zuzi. Vnímám to stejně.

Ikona diskutujiciho Veverka 2022-07-26 14:35:56
Ikona diskutujiciho
sipka

Václav pravděpodobně četl nějakou jogínskou knížku a opakuje náhodně směsi slov aniž by rozuměl jejich významu. Četla jsem každý jeho koment asi 5x a až na ten první, který smysl dává, ostatní vůbec smysl nedávají. „Schopnosti ducha jsou odrazem ducha“ a ego si plete se schopností něco vnímat nebo rozlišit. Věřím tomu že někteří lidé kteří v tom nejsou zběhlí snadno na podobné řeči naběhnou pokud se pronesou dost sebevědomě. Pak už jim vlastně můžete navykládat jakoukoli pitomost co nedává smysl.

Ikona diskutujiciho vaclav 2022-07-26 14:47:20
Ikona diskutujiciho
sipka

zuzi 2022-07-26 14:06:12
astrální cestování není ego, ale superego, posednutí. ego ovládá a superego je být ovládán. jiné světy, entity, jsou něco, co vstoupilo do tebe, ty si ale myslíš, že ty někam vstupuješ. to je velmi nebezpečné. dovoluješ něčemu, někomu, aby ti překrylo tvého ducha. vstupuje to do tvé psychiky. že správné je neumět a nepoznat nic to překrucuješ něco, co jsem neřekl. není jedno co umíš nebo znáš. to se nedá paušalizovat na všechno. ac a podobné je jen vzdálení se od sebe sama. těchto mimosmyslových schopností je nepřeberné množství a mohou být velmi nebezpečné. atapana popisuje praktiky indiánů, kteří za pomocí drog se dostávali do různých stavů a někteří při tom zemřeli, protože se ztratili, byli ovládnuti cizí entitou, která zavedla jejich ducha pryč. to samé v našem světě, ve kterém se neumí orientovat a dělají nesmyslné věci. a to se odrazí na jejich duchovním těle, v čakrách, protože čakry jsou naším duchovním tělem, rovinou. je to exaktní poznání proto, protože když je čakra poškozená tak se to odráží i jinde v psychice a fyzice. funguje to u každého, at je jakýkoli. před tím se nedá utéct.tady není co závidět. tato filosofie není vymyšlená, je daná ať člověk chce nebo nechce.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-07-26 15:11:37
Ikona diskutujiciho
sipka

Srovnáváš přirozenou schopnost duše se ve spánku přesouvat po vesmíru, s drogovým raušem nafetovaných indiánů. – Porovnáváš neporovnatelné. Vždy jsem před drogami varovala, že jsou nebezpečné, mám to i ve svých knihách.

Ikona diskutujiciho zuzi 2022-07-26 15:14:03
Ikona diskutujiciho
sipka

Do mě určitě nic nevstupuje. Nevím odkud bereš tyto nesmysly vašku ale dokud se jich budeš držet tak s nimi nikam nedojdeš protože tě budou blokovat.

Ikona diskutujiciho vaclav 2022-07-26 17:10:22
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue K. Loskotová 2022-07-26 15:11:37
bez drog to ac je také možné. přirozená schopnost duše je problém, když se podíváme na mysl, tak ta dovede být pouze ve třech rozměrech. na základě minulosti zkompiluje budoucnost. takhle pracuje mysl a tyto vize jsou iluzí. třetím rozměrem duše-mysli je přítomnost, tedy klid mysli. a když je mysl klidná, nezabarvená tak je nezatížená žádnými efekty mimosmyslového-pokřiveného vnímání. klidná mysl-duše je přirozená vlastnost, nikoli pohyb v kolektivní mysli. kolektivní mysl je iluzí, kterou ac je, a není to přirozená schopnost duše, ale získaná, uměle tvořená.
zuzi 2022-07-26 15:14:03
tak si zajdi na magnetickou rezonanci v tom ac, budeš tam mít aktivitu, myšlenkových center. rozdíl mezi iluzí a skutečností byl již zmíněn. přítomnost, klid mysli je skutečností, myšlení je relativita, čili změna, pohyb. tvé vědomí se přemistuje ke kolektivní mysli a odvádí tvou pozornost od tvého ducha, pravdy. duše není duch.

Ikona diskutujiciho Koblih 2022-07-26 17:21:47
Ikona diskutujiciho
sipka

Tyhle fluidní hovna mě vždycky bavily. Je to perfektní způsob jak popsat klidně stránku a přitom neříct vůbec nic.

Člověk je bytí které je vším a přitom ničím plovoucí v nekonečnu možností a jeho duch je obrazem světa a svět je obrazem jeho ducha. Jsoucno je vším a pokud o sobě neví není ničím a něčím se stane až když duch zaměří pozornost na své bytí které je vlastně nebytím.

Ale ,,přirozená schopnost duše je problém“ to je pro mě novinka. 😀 Václav tady s tou jogou zřejmě moc nepochodí. Možná na nějakém ezowebíku kde se jedou channelingy se Sandalfonem by mu ale zatleskat mohli.

Ikona diskutujiciho zuzi 2022-07-26 17:22:30
Ikona diskutujiciho
sipka

😀 bavím se.

Ikona diskutujiciho Fialka 2022-07-26 17:35:41
Ikona diskutujiciho
sipka

No proto radši chodím sem a ne za ezowebíky. To se nedá.

Ikona diskutujiciho kiana 2022-07-26 12:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za výstižný článek. Zrovna čtu knihy Hraju abych žil (Dmitrij Rus) a i když jsou zdlouhavé (nevím, jestli to bude stát za tu námahu), tak se tam píše o podobném tématu (akorát naopak). Vědomí člověka je z tohoto „reálného“ světa trvale vtaženo do počítačové hry, kde ten člověk zjistil, že se tam asi nějakým způsobem přesunula jeho duše, protože čím déle tam je, tím více může ovládat silou vůle dané prostředí mimo hranice/pravidla té hry (čím více je tam „vtažených“ lidí, kterým v realitě už zemřelo fyzické tělo, tím více se daná pc hra/počítačový program/matrix vymyká „vývojářům“, kteří už do něj pak asi ani nebudou moci zasahovat). Dál jsem se v knihách ještě nedostala, protože je to hodně pomalé čtení..

Ikona diskutujiciho Karel 2022-07-26 14:38:57 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Upřímně tenhle článek mě dost uklidnil. Vždycky jsem chápal matrix jako zlomyslný zlý svět ve kterém jsme všichni chycení ale když nad tím přemýšlím takto, že je to stav metamorfózy kde mám možnost se rozvíjet a ukázat co ve mě všechno je a stát se lepší verzí sebe nebo dokonce dojít do nového systému – ať je to co je to klidně 5d nebo zlatý věk ale těším se na to – tak mi všechny moje malé osobní problémky připadají směšné. Jde z toho taková lehkost. Jsem rád že tady jsem.

Ikona diskutujiciho Koblih 2022-07-26 17:38:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milí bratři v kristu. Andělé světla pro vás mají důležité energetické poselství. Včera jsme spolu s našimi kosmickými bratry otevřeli světelný 12D portál nad Prahou kde je čisté kosmické světlo a kristovo vědomí v podobě paprsku všemohoucího světla. Jmenuje se Zadkielovo překvapení.

… taky bych to uměl. A byl bych v tom dobrej.

Ikona diskutujiciho petr 2022-07-26 17:42:10
Ikona diskutujiciho
sipka

A máš souřadnice ty bratře v kristu? Dám si to do žipiesky, třeba mě přestanou bolet záda.

Ikona diskutujiciho zuzi 2022-07-26 17:44:15
Ikona diskutujiciho
sipka

přesný. 😀 😀 https://www.youtube.com/watch?v=F_69AeOKWf4

Ikona diskutujiciho Voldemort 2022-07-26 17:51:36
Ikona diskutujiciho
sipka

Di s tim prosimtě.. stačil mi dneska Václav.

Ikona diskutujiciho vaclav 2022-07-26 18:48:58
Ikona diskutujiciho
sipka

ale ten portál 12d nefunguje pro ty, kteří prošli převibrováním, to by pak nefungovalo, leda by jste to podpořili litrem levitované vody. ale toto tady je přece ezoterika nové generace. takže zase nic…😀

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-07-26 18:56:14
Ikona diskutujiciho
sipka

Vašku, pro tvoje info, takový slogan tento web nemá už přes 10 let. To je dost dlouhá doba na to, abys s tím šel někam. A v době, kdy se používal, se používal proto, že mě nenapadlo nic lepšího, než jak vyjádřit ideu, že tady věci fungují jinak, než na jiných webech zabývajících se alternativní tématikou. Že je to web protiproudní, který nejde s davem. A protože starý slogan nebyl ideální, právě proto se změnil. Aby ses náhodou z toho nepokakal. A možná kdyby jsi tu levitovanou vodu pil, možná by ses vydetoxikoval a pak by se ti možná i mohlo rozsvítit v kebuli.

Ikona diskutujiciho Koblih 2022-07-26 18:50:34
Ikona diskutujiciho
sipka

Ha a mám tě vašku. Od začátku jsem tušil že nejsi esoterní k..t, ale umaštěnej trol. 😀

Ikona diskutujiciho Fialka 2022-07-26 19:01:51
Ikona diskutujiciho
sipka

Ale aspoň jsme se zasmáli.. Taky nevím co má s tím starým sloganem. Opravdu aby se někteří nepodělali. Nebyl špatný ale je pravda že nový je lepší.

Ikona diskutujiciho Radši nic kámo :-D 2022-07-26 19:10:36
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak jsem přátelé v kristu navštívil to posvátné místo Zadkielovo překvapení a přijal jsem tam duchovní zprávu. Radí vaškovi aby si častěji umýval přirození vlažnou vodou a zpíval gusfrabá, pak červíci odejdou a jeho přestane svědit… Nejsem si jistý významem této duchovní zprávy ale jsem si jistý že osvícený avatár vašek bude vědět sám kde ho svědí a proč je kvůli tomu nesnesitelnej i na dálku.

Ikona diskutujiciho Voldemort 2022-07-26 20:33:52
Ikona diskutujiciho
sipka

Vašek nemůže pít levitku bo na to nemá. Všechny love dal na odčervováky a přes den balí hambáče v meku… Jenom balí, do kuchyně by ho nepustili.

Ikona diskutujiciho Květa 2022-07-26 20:36:06
Ikona diskutujiciho
sipka

Připadá mi zajímavé jak matrix hned reaguje na tuto sérii a poslal agenta. Najednou se tu nachomýtne podivný typ s ještě podivnějšími představami o světě, zřejmě za účelem nás tady rozhádat a zblbnout abychom ztratili nit a místo toho to dostal zpátky.

Ikona diskutujiciho Fialka 2022-07-26 17:51:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

😀

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2022-07-26 19:19:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Skvělý článek. Úplně z něj cítím sílu 🙂 Moc se těším na pokračování. Doufám že bude víc o tom jak převzít otěže a jak na to.

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-07-26 20:37:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A já už chtěl ty komenty vynechat, jaká by to byla škoda. Parádně jsem se pobavil, skvělá show. Ale vaclave nic si z toho nedělej. Ja myslím, že takových je tu víc, kteří popisují hovno, aniž by ho viděli. Vlastně když se tu najde nějaký trol, tak se teprve rozjede ta správná zábava:) A já, že je tu v česku smutno, prdlajs.

Ikona diskutujiciho zuzi 2022-07-26 20:45:16
Ikona diskutujiciho
sipka

„Popisuje hovno, aniž by ho viděl.“ © Samuel 2022

https://i.pinimg.com/736x/f6/df/30/f6df30261180a378198d4d530ffa17fb.jpg

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2022-07-26 21:02:00
Ikona diskutujiciho
sipka

Chudák Václav. Co teď bude dělat když jste ho tak vybombili.

Ikona diskutujiciho Voldemort 2022-07-26 21:05:44
Ikona diskutujiciho
sipka

Nevím. Ale slyšel jsem že někdy jsou postižený děti docela šikovný s pastelkama.

Ikona diskutujiciho Koblih 2022-07-26 21:06:49
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten už ani meka neubalí. To je trauma.

Ikona diskutujiciho Koblih 2022-07-26 21:08:44
Ikona diskutujiciho
sipka

Nezbyde mu nic jiné než rovnou spáchat onigiri.

Ikona diskutujiciho Voldemort 2022-07-26 21:20:19
Ikona diskutujiciho
sipka

Radši ať páchá svíčkovou s knedlíkem. To bych se i nechal pozvat jestli tam nenarve soju.

Ikona diskutujiciho Sandra 2022-07-26 22:08:38
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za skvělou sérii… a ta diskuze dneska taky dost pobavila.

Ikona diskutujiciho zdenek vl. 2022-07-26 20:42:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já tyhle věci vnímám ale teprve nedávno jsem to tady našel, teď pročítám Anděla strážného tak mi to začíná zapadat jak to s těmi znameními a intuicí doopravdy je. Upřímně si kladu otázku jestli se po té cestě s červenou pilulkou mám vydávat bez učitele a průvodce. Jestli to ustojím když nemám zkušenosti. Kolem mě je plno zapíchlých spáčů kteří by mi určitě neporadili a když ano tak blbě. Vkládám docela naději do tohoto seriálu že mi na moje otázky odpoví a ukáže vodítka. Říct že je svět hologram je sice moc hezký ale bez návodu člověk neví jak v něm má tancovat aby se nenabořil.

Ikona diskutujiciho dodo 2022-07-26 22:19:36 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pre mňa je v tomto článku najzaujímavejšia posledná veta. Prosím všimnite si, že sa hovorí o kóde. Domyslite to do dôsledkov. K nejakému kódu je potrebné niečo, čo ho vykonáva a dnes by sme povedali, že by to mohol byť počítač. Kód o ktorom sa tu hovorí nie je len taký ledajaký kód, ale priamo operačný systém vesmíru, ktorému sa inak povie aj „Boh“. V Hebrejských písmach sa autori zmieňujú o Bohu ako o „Pánovi zástupov“ celkovo 183 krát. V sci-fi tématike sa mu hovorí Matrix a to práve preto, aby to bolo stráviteľné pre väčšinu ľudí. Všetko v celom vesmíre sa odohráva v prostredí tohoto operačného systému – Matrixu. My žijeme v tomto systéme (Matrix) ako jednotky (programy). Otázka, ktorá by mala nasledovať je: a kde je ten počítač?

Ikona diskutujiciho Petra 2022-07-27 09:04:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K filmu Matrix musím uvést, že osobně bych ho až natolik do nebeských výšin nevynášela, protože je to pořád „jenom film“, navíc stvořený a vypuštěný někým kdo v tomto nastavení společnosti MÁ AŽ EXTRÉMNÍ PROSTOR pro svá vyjádření. Co se týče obecně symboliky, tak ta je ve všech starých pověstech, v pohádkách a vlastně i náboženských systémech. Dnešním náboženstvím se stalo „vědci zjistili“, „v telce/na instáči jsem viděl“, ovšem princip je stále tentýž. Pokud si mohu vybírat jak strávím svůj čas, určitě to nebude čučením na něco co někdo jiný (koho ani osobně neznám!) vytvořil a nekonečným rozebíráním náznaků, které se tam dají vidět/cítit. A už vůbec ne klaněním tomu. To že „oni“ mají prostor a já sama ho třeba nemám, abych ovlivňovala na takové úrovni (mám vlastně potřebu ovlivňovat?), neznamená, že „oni“ jsou nějak lepší a my potenciální konzumenti zábavy máme pomyslně se cítit automaticky hierarchicky níže postavení a šoupat nohama. Chce to odstup. Já mám ráda práci na zahradě, se dřevem, pletení košíků, ráda šiju. Raději si vypleju doma záhonek a u toho si zazpívám, (než sledovat na obrazovce pohybující se barevné pixely, které mají jaksi za úkol formovat mé prožívání). Jsem u toho na čerstvém vzduchu (relativně čerstvém) a na slunci. Slunce, voda, vzduch.. to je ta nejvyšší moudrost, to je síla, kterou já mám v úctě a neváhala bych se poklonit. Pak mám radost jak mi to všechno kolem krásně kvete a jak se tomu daří. Kinematografie obecně je pro mne už několik desetiletí příliš hrubá, násilná, ponurá.. vůbec nic mi to nedává (kromě rozčarování). Podle mého názoru svět sám o sobě takhle hnusný není, nebo aspoň já ho takhle nevnímám, neodráží to mou realitu. A těch tvůrců, kteří neustále kopírují jeden od druhého své často až bizarní deprese (ve snaze zaujmout a trhnout prašule) by mi bylo líto, kdybych je znala osobně. Jsou to pro mne jakési nedostupné egregory, se kterými ale nemohu napřímo komunikovat a sdělit jim svůj názor/pohled. A to mám jako sedět a koukat co oni mají v makovicích za čurbes ? Proč ? 🙂 Raději si ušiju letní šaty podle vlastního návrhu, takové o jakých sním a ke koupi v řetězcích nejsou, protože při sériové výrobě by byly příliš materiálově nákladné, takže by se výroba nerentovala. Asi to vypadá, že je můj příspěvek trochu z jiného soudku, než o čem je článek. Ano systém existuje, a asi jsme ho sami nestvořili, ale na druhou stranu velká část populace se bojí změn, už apriori, ani nepřemýšlejí nad tím co mohou přinést. Takového Josefa II. s jeho reformami (vydal těch patentů tisíce) by asi ušlapali a ukamenovali 🙂 Tím chci říci, že systému jaký je, se aktuálně často držíme jako výkal košile, a ty důvody mohou být různé. Že jsou lidé zmanipulovaní je jen jedna z možností. Nejvíce pak jedinci, kteří v každé větě několikrát hovoří o svobodě (asi proto že ji nemají, nebo jim nedostačuje) a z bezbřehé touhy po ní jsou uvěznění sami v sobě a manipulovatelní (potažmo zmanipulovaní) výrazněji než průměrný občan typu Homer Simpson.

Ikona diskutujiciho kiana 2022-07-27 15:29:06 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

koblih: v této diskusi jsem se pobavila

ale na tohoto tvůrce na tik toku asi nikdo nemá 😀 Studuje Zen a zůstává v tichu sám se sebou:
https://www.facebook.com/100078920832286/videos/608979107318009

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-07-27 15:46:26
Ikona diskutujiciho
sipka

Nic proti jeho stylu, stíny umí dělat mnohem líp než já. Ale tu bílou linku nad rtem fakt nechápu. To už ani nevypadá jako sopel. To je jak ráfek od mlíka.

Ikona diskutujiciho ma.ni. 2022-07-27 19:01:25 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Qant, děkuji za radu. Já se přiznám, že už půl roku nechci jezdit na injekce. Protože nevím, co tam dávají, a prostě pomalu 11 let je to pořád stejný, nebaví mě to. Nejsem očkovaná, takže prostě když jsem řekla doma, že na to nechci jezdit, jen rodiče řekli, že ať jezdím dál, že by to byla pro doktora urážka, protože tehda dělal hodně pro to, abych to mohla mít.

Ikona diskutujiciho Luboš 2022-09-07 22:04:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, občas mrknu na Tadesco a to mě navedlo na tuto serii. No to je síla. Je to naprosto jednoduše a geniálně analyzované a popsané. Nesmírně to semnou zarezonovalo a ihned se mi začali objevovat souvislosti a podobnosti s mým vlastním vnímáním, vhledy, zkušenostmi a synchronicitami. Tady to mám vše naservírované na stříbrném podnosu pod nosem. Jako bych si vzal další červenou pilulku. Je to obrovsky posilující, uvolňující, uklidňující a osvobozující. Díky…..Budu se k tomu vracet.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek