Mileniálové prý nechtějí děti, protože jsou líní, sobečtí a bojí se klimatických změn, tvrdí hovínky.cz

13.11.2022 v Poselství 95

K napsání tohoto článku mě přivedl článek, který nedávno vydal dezinformační web hovínky.cz. V tomto článku psycholožka tvrdí, že dnešní mladí lidé váhají nad dětmi, protože se bojí, do jakého světa by tyto děti přivedli. Aby nepřišla válka, hladomor, sucho, migranti… nebo že „nechtějí zvyšovat svou uhlíkovou stopu“. Ještě větší perly, než v samotném článku, vyplodili na slovo vzatí internetoví experti v diskuzi, zejména starší ročníky, které mají za to, že dnešní mladí lidé jsou „zhýčkaní sobci, kteří se nechtějí uskromnit“. Můj článek je reakcí na nesmysly v článku a na ještě větší nesmysly v jeho diskuzi.Protože je řeč právě o mé generaci mileniálů, mám rozhodně lepší představu o tom, jaká je realita dnešních mladých lidí, než sedmdesátiletá bábinka, která se prsí, že se rodilo i za války, za velké bídy a my jsme jenom ustrašení nezodpovědní rozmazlenci.

Není pravda, že děti nechceme a že nerodíme
Moje generace žen děti samozřejmě chce úplně stejně jako předešlé generace, protože žena je tak biologicky nastavená a je to pro ni přirozené. Moje kamarádky a známé, které partnera mají a mají stabilní zázemí, to znamená bezpečný domov a podporu rodiny, jsou dětné, případně těhotné, nebo děti plánují v blízké době. V životě jsem neslyšela, že by některá měla strach ze zvyšování uhlíkové stopy.
Některé starší kamarádky si musely počkat a rodily třeba až kolem čtyřiceti, protože prostě neměly partnera. Vy sedmdesátileté bábinky si asi myslíte, že se dobrý manžel dá objednat na Alze jako nějaký vib*átor a přijde vám do tří dnů bezpečně zabalený s návodem k použití, stačí zapnout a můžeme zakládat rodinu, nebo co? Chápete jak je slušných mužů málo a jak jsou vzácní? A žena která zaváhá, začne už okolo dvacetipěti let zjišťovat, že přebírá dvakrát přebraný hrášek, protože kvalitní kapři se přece zpátky do vody neházejí.

Ženy v naší generaci, které říkají, že děti nechtějí, k tomu mají naprosto rozumné důvody. Predevším je to trauma z dětství a může být různého typu, v kombinaci s nevyhovujícími životními podmínkami. Pokud nejste nezodpovědný blázen, ale střízlivě uvažující zodpovědný dospělý člověk, položíte si tyto zásadní otázky: Mám vhodného životního partnera? Mám s tím dítětem kde bydlet a budu s ním mít kde bydlet i za deset let? Pomůže mi s ním občas někdo, kdybych byla nemocná, nebo z nějakého důvodu nemohla?
Pokud si žena na všechny otázky odpoví NE, pak vlastně nemá dál co řešit a je úplně jedno, jestli by chtěla, nechtěla, jestli je líná, nebo pracovitá, jestli je nebo není traumatizovaná.

Pokud se navíc podíváte na následující graf vyjadřující českou porodnost, můžete z něj vyčíst zajímavá fakta. Například to, že česká porodnost velmi klesla právě po pádu komunismu. Čím to asi bude? Že by naše matky nasály čerstvý závan svobody a možností, které předtím neměly? Právě v době tohoto poklesu jsme se narodili my. Ve třídách nás bývalo 20 a školky se o nás praly. Je nás málo, nemůžeme za to, přesto dorovnáváme propad po našich rodičích z roku 1991!

Porodnost vůbec neklesá, zvyšuje se

Procento porodů na jednu ženu bylo v roce 1990 1,9%, v roce 1991 1,86%, v roce 1992 1,71%, v roce 1999 1,13%, v roce 2019 1,71% a v roce 2020 je to 1,71%
A to i přesto, že jsme slabé ročníky, přestože přibývá svobodných matek které měly zřejmě smůlu na špatně vychované blbečky kteří zřejmě dítě nepovažují za závazek a přestože náš stát mladým rodinám nic nenabízí, naopak je likviduje nedostupným bydlením a přemrštěnými nájmy.
Graf sice končí rokem 2020, ale dá se navázat počtem narozených dětí. V roce 2020 se živě narodilo 110 200 dětí. Během roku 2021 se živě narodilo 111,8 tisíce dětí, o 1,6 tisíce více než v roce 2020.
Ano, porodnost se zvyšuje. A to i přes údajnou pandemii. Dodneška si vzpomínám na rok 2019, jak nás ten samý dezinformační web strašil hrozným virem z Číny, hlásil jak už se blíží, jak už je u nás, že má možná podobnou smrtnost jako SARS a jak moje kamarádka byla tak vyděšená z toho co na tomto webu četla, že když jí došel od pošty balík, tak ho přebírala v gumových rukavicích, postříkala Sanytolem a nechala dva dny stát v předsíni a nedotkla se ho, pro případ že by náhodou poplašné zprávy z tohoto webu byly pravdivé. O babičce, která se nechala zabodat, protože jí v televizi řekli, že když to neudělá, tak se už asi nedožije pravnoučátek, ani nemluvě. A děti se přesto rodily. Dokonce jich bylo hodně. V době, kdy jste se rozhodně nechtěli dostat do nemocnice, aby tam na vás neskočil ten hrozný vir.

Tak kde máte ty sobce a lenochy, kteří se prý bojí zvýšené uhlíkové stopy? Proč proti nám média štvou starší ročníky nepravdivými články a dělají z nás ustrašené třasořitky co se bojí rodit? Statisticky dorovnáváme propast po našich rodičích, a za kterou my objektivně nemůžeme. Předchozí generaci to ale také nikdo nemůže mít za zlé, vzhledem k tomu, že se změnilo společenské klima a žena začala mít v životě i jiné možnosti, než sedět doma a produkovat děti.

Rodit děti do války a hladu není známka hrdinství ani skromnosti
Starší ročníky se chvástají tím, že jsme zhýčkaná ustrašená a líná generace, která je zvyklá na svůj komfort a nechce slevit ze svých nároků. A že kdyby oni byli takové máčky jako my, tak by lidstvo vymřelo, protože rodili za války, za bídy, nebo když neměli ani pořádně kde bydlet a museli se s tchýní přetahovat i o to, kdy se bude věšet prádlo. Starší ročníky to prezentují jako projev svého hrdinství a toho jak byli strašně moc zocelení a skromní, ale jaká je realita?
Dítě je bytost, která změní celý váš život. Už nikdy nebude svět stejný jako dřív. Pochopitelně chcete, aby se vaše dítě mělo dobře a nemuselo zažít hrůzy, které jste museli zažít vy. A nyní se dostáváme k tomu paradoxu. Zodpovědnost dnešních mileniálů, kteří odkládají děti například z hodně podstatného důvodu, že nemají kde bydlet, je zřejmě důsledek poučení se z chyb předchozích generací. Tito lidé jednoduše pochopili, že dělat děti do nestabilních poměrů je způsob, jak je přivést do neštěstí a bídy. Starší ročníky říkají „a přežili jsme to“, ano přežili. Za jakou cenu? Kdo zažil hlad a bídu, ten si desetkrát rozmyslí všechny zásadní životní kroky – a dítě rozhodně zásadní krok je. Zkušenosti předchozích generací se vpisují do genomu potomků. Dnešní rodiče mají v genomu zkušenosti a chyby svých předků, proto jsou zodpovědnější a děti si pokud možno plánují. A za to je nikdo nemá co kritizovat.

Zeptali jste se někdy předchozích generací, proč měli tolik dětí, když na ně neměli podmínky a peníze? Proč dělali děti, když ještě bydleli u rodičů a pak s nimi museli bydlet v jednom pokoji než dostali byt? Proč měli tolik dětí, když pak neměli na jídlo? Zkuste to. Odpovědi, které dostanete, jsou pro dnešního moderního člověka skoro až nepochopitelné. Dozvíte se, že tehdy to bylo jiné, že se nad tím tak nepřemýšlelo, že jim to nikdo pořádně nevysvětlil, že ženská vlastně moc jiné možnosti neměla, případně bychom se mohli bavit o nedostupnosti antikoncepce a manželovi, který rád zandal a pozdě vyndal. Spousta dětí pak vyrostla ve špatných poměrech a zažila domácí násilí, protože to byly děti neplánované a rodiče by se třeba i rozvedli, ale v té době jen tak nemohli.
A lidé, kteří děti nechtějí, protože je prostě nemají rádi, mají v dnešní době nejenom prostor to říct, ale hlavně prostředky jak si své přání splnit… dřív však děti měli i když je vlastně nechtěli. Co je na tom obdivuhodného? Mám kamarádku, kterou její matka nechtěla a nadávala jí, že jí svým narozením zničila život. Za špatně utřený prach ji fackovala a když věci nešly podle jejího plánu, dělala scény, že skočí z okna. – Matka roku, dejte jí medaili, měla dítě i ve špatných podmínkách, je to hrdinka. Přivedla přece na svět dítě, koho zajímá, že je trvale traumatizované.
Jiná moje kamarádka zase měla rodiče, kdy otec byl alkoholik a matka se nemohla rozvést. Jednou přišel večer domů v blbé náladě a prohodil kamarádku prosklenými dveřmi (ano, své vlastní dítě)… ale měl 3 děti i v chudobě a špatných podmínkách, takže je to vlastně v pořádku, že ano?
To, co předchozí generace vyvišuje jako své hrdinství a známku skromnosti, najednou začne vypadat poněkud jinak. Ženy a jejich mateřský pud jsou pořád stejné. Mění se jenom společenské klima a ne/vhodnost podmínek pro založení mladé rodiny.

Nedostupné bydlení
Je docela těžké získat slušné bydlení v době, kdy všechno už patří starším lidem a ti si ze svých nemovitostí dělají továrnu na peníze, aby měli pěkný důchod. Vy co na nás remcáte, že málo rodíme, byste třeba mohli přestat žádat za nájem starého a vybydleného RD 25000/měsíc a za malý starý byt 2+1 15000/měsíc – pozor a to ještě nepočítáme náklady na topení! Taky byste nemuseli dávat smlouvu na dobu určitou. Kdo si myslíte, že se vám bude chtít v tom pronájmu rozmnožovat, když mu na konci měsíce po zaplacení složenek zbude pár korun a ví, že když vypadne s nájmem, tak nemá kde bydlet? V posledním podnájmu jsme my třeba měli ve smlouvě větu, že pokud nezaplatíme jeden nájem, běží 14ti denní lhůta k nápravě a poté 4 týdenní lhůta na vystěhování. To přímo zavání životní jistotou. 🙂
Ti samí lidé, kteří nás pomlouvají že jsme líní a nezodpovědní jsou ti, co po nás chtějí přemrštěné výpalné za základní střechu nad hlavou.

Chcete si vy wannaberodiče koupit vlastní dům? Můžete, za milion a půl třeba koupíte ruinu vlhkou až do stropu a po jejím zbourání máte volný pozemek kde si můžete něco postavit. Můžete si tam třeba na ohlášku vyhloubit zemljanku a chodit na suchej. 🙂
Nebo si můžete koupit nový byt 2+1 v bytovce, nevymlouvejte se že se nestaví, vy kůže líné. Nachystejte si takových 5-7 milionů. Jo vy nemáte? Ahá, tak v tom případě jste líní pracovat. Nikoho nezajímá, že je vám 25 a že vám sotva uschnul inkoust na diplomu. Nemáš prachy, nebydlíš. Stárnou ti vajíčka a než to našetříš, bude ti 40? Nezájem. Jsi líná rodit a nevymlouvej se! 😀
A stát? Ten vám samozřejmě pomůže. Do hrobu. Ale ještě předtím nás nažene do války, pokud předtím neumrzneme v paneláku, protože nebude čím topit. Ale za to si samozřejmě můžete taky sami. Nemáte být líní, rozmazlení a nemáte co cestovat. 😀

Mileniálové jsou skvělá generace plná zodpovědných a uvědomělých lidí, kteří chtějí rodinu, plánují zodpovědně, tíhnou k ekologii, zdravé stravě a duchovně na sobě pracují. Přestaňte nám nasazovat psí hlavu. Žijeme v bordelu, který jsme nezpůsobili, přesto se to snažíme napravit a děláme co můžeme. Hledáte viníky? Hledejte je ve vedení rozkradeného vytunelovaného státu, který šlape po slušných lidech a dovoluje, aby tu prosperovali zločinci a zloději.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Zbyšek 2022-11-13 02:41:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Skvělý, trefný a pravdivý článek! Plný souhlas,,, mám to úplně stejně 😉 Zbyšek (40let, bohužel/bohudík bezdětný). 😔

Ikona diskutujiciho Diana Catalina 2022-11-13 03:54:44 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nom, mám jednu známou, která se rozhodla, že děti nebude mít z důvodu války, ekologických, atp., je jí teďkom 25. Nicméně u této mám zrovna pocit, že je NPC. A navíc ze všech mých známých je vlastně jediná, která to tak má. I když uvidí se, v mojí třídě jsme ročník 2003-2005, takže se ještě leccos může změnit.
Jinak s věcmi uvedenými ve tvém článku naprosto souhlasím. Myslím, že lidé obecně nejsou moc zvyklí přemýšlet nad jinou situací než jejich, neumí se příliš vcítit do jiných a pak to dopadá kecy typu „jsi slaboch, obecně *určitá skupina lidí, třeba zrovna generace* jsou slaboši a blbí, podívejte se na nás, blá blá blá.“
Taky si u některých mých spolužáků všímám, že často říkají, že chtějí aspoň dvě děti, protože co když jedno z nich umře? Tohle je středověký přežitek z doby, kdy jediná dostupná léčba bylo pouštění žílou, pijavice a modlení k satanovi v převleku dědečka na obláčku.

Ikona diskutujiciho Simona 2022-11-13 10:11:28
Ikona diskutujiciho
sipka

Mohou to být jen zástupné problémy. 25 je dost nízký věk. Teprve nedávno ukončila pubertu, teprve vyšla školu a rozkoukává se. Proč by měla hned myslet na děti pokud je bez partnera. Vždyť má čas! Pud k množení u žen může nastoupit i ve 30 a později. Ale nemusí změnit názor. Děti třeba nemá ráda, nechce je a toto jsou zástupné problémy protože nepotřebuje aby jí někdo vykládal že je divná… a přitom není. Vždy byli lidé co neměli rádi děti a nechtěli je. Akorát to neříkali moc nahlas.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-11-13 13:03:55
Ikona diskutujiciho
sipka

Diana Catalina:
Ten názor, že mit raději 2 děti, než jedno, protože jedno někomu se může něco stát…
Myslím, že tato informace je v naší DNA proto, že to není přežitek, ale to nejcenější, co máme po našich předcích. Nejcennější myslím, pokud na sobě pracují a neprogramují do své DNA hovadiny, tak nám předávají svatý grál v podobě informací. Ne mnoho lidí si uvědomuje, co máme díky předávání si těchto „urpení“ nebo klidu do pamětí DNA. Hodně je to o duši, která má pak snazší průběh života, díky kvalitnější DNA, infopoli atd. Protože tato „štafeta“ by byla zbytečná, pokud by všechno toto vykoupení zanikl, ať už smrtí, nebo tím, že bude gay/lesbička.

Ikona diskutujiciho Fialka 2022-11-13 17:56:39
Ikona diskutujiciho
sipka

Dvě děti jsou minimum pro zachování stávající populace. Jistota – pro případ že by jedno dítě mělo jaksi smůlu – jsou 3. Ale kdyby každá měla dvě tak pořád nezachováme populaci protože musíte počítat s lidmi kteří děti nechtějí nebo nemůžou mít a pro zachování tohoto počtu by se muselo narodit něco navíc aby se dorovnal stav.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-11-13 19:14:23
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak každý by měl mit tolik dětí, jak sám cítí, dle své cesty. Držet se zavedenýho pravidla není dobré. Ale většinou by měl mit 1-2 děti. Je hodně sluníčkových žen, co má klidně 3-5 děti, které dělají všude rámus, protože si mohou dělat, co chtějí a takový lidé, co vidí všude duhu je jak máku. Když připočtu naše etnikum, tak si mohou takové lidi podat ruce. Jen by dělali děti a užívali života, bez špetky „rozumu“ . Bydlí v nějakém slumu/jurtě nejradši všichni pohromadě, takže nikdo nemá ani soukromý, to musí být pak pohoda. Pořád nám tu vychází, že čim menší inteligence, odmítání vidět realitu, tim víc dětí doma. Pak to budou mít ale naše budoucí děti o to těžší být mezi dětmi, co si dovolí téměř vše.

Ikona diskutujiciho Pavel 2022-11-17 10:15:47
Ikona diskutujiciho
sipka

Kolika klukům jsi ty sama řekla že jsou spíš „kamarádi“? Přeju ti, ať dostaneš odvahu, přestaneš se schovávat za předstíranou odpovědnost kterou stejně nemáš, malovat kolem sebe duhu která prostě v životě všude být nemůže, přestaneš hledat prince na bílém koni a najdeš spoustu kluků co tě mají rádi takovou jaká jsi. Ty je ale musíš mít ráda takové, jací jsou oni. Tvá morčecí část je o životě. Tvá hú-hú část s realitou moc společného nemá. Začíná to prodejem předražených krystalů, končí steskem že chlapi jsou přebraní. Nejsou, jen se musíš vrátit z obláčku mezi lidi a do skutečného světa. Pláčeš nad tím že zmrzneš v paneláku a stát nás nahnal do války. Nemáš ponětí co to je bát se zavřená měsíc ve sklepě, že tě najdou a tebe nebo tvé děti můžou kdykoli zabít. Probuď se. Nám bude jen chvíli ménė komfortně, oni jsou znásilňováni, zabíjeni a ty máš strach o svůj kousek pohodlíčka. To je obraz zodpovědné mileniálky, o které tak básníš?

Ikona diskutujiciho Koblih 2022-11-17 11:22:43
Ikona diskutujiciho
sipka

Další ubulenej schlípnej čuráček kterýho žádná nechce tak uráží ženský po internetu o kterých ví hovno že 🙂 Dobře že to tu Alue nechala. Ještě bych zveřejnil mail a IP až se ví co za kokota to psalo.

Ikona diskutujiciho Roman 2022-11-17 11:27:01
Ikona diskutujiciho
sipka

Mail pisatele je [email protected] a IP 37.48.40.126. Okr. Olomouc, Hranice.

Já do adminu vidím. Nech moji manželku napokoji. V paneláku rozhodně nežijeme, manželka si po žádných chlapech nestýská a rozhodně s našimi zásobami topení nezmrzneme. Starej se radši sám o sebe ubožáku.

Ikona diskutujiciho Voldemort 2022-11-17 11:30:41
Ikona diskutujiciho
sipka

Předpokládám že pavel bude typickej panelákovej pyčus co bydlí u maminky a hezký úspěšný ženský ho prostě serou.

Ikona diskutujiciho zuzi 2022-11-17 11:32:23
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue nad ničím nepláče. Jen uvádí obecné příklady. To že tě ty příklady uráží a máš potřebu to vztahovat na její osobní život jen ukazuje že máš velký duševní problém sám se sebou.

Ikona diskutujiciho Amigo 2022-11-17 11:33:37
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue je dávno vdaná ty debile 😀 Budeš si muset najít někoho jinýho koho bys mohl opruzovat a komu bys mohl závidět že na rozdíl od tebe něco umí.

Ikona diskutujiciho Květa 2022-11-17 11:34:54
Ikona diskutujiciho
sipka

Pavle dokud se nenaučíte mít respekt k ženám tak sám zůstanete. Je mi vás upřímně líto. Musíte být hrozný chudák že máte zapotřebí se takto trapně vypisovat vdaným ženám po internetu.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-11-17 11:43:56
Ikona diskutujiciho
sipka

roman:
Jak prosím zjistím polohu danný IP? Když kouknu na nějakou adresu, vidím pouze adresu vlastníka, ale nemusí vždy udávat skutečnou polohu. Třeba google se někdy trefí, ale jinde to nevidím správně. Děkuju

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-11-17 11:52:03
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobré weby jsou tyto:

https://whatismyipaddress.com/ip-lookup

https://www.iplocation.net

V případě že IP předáš policii, je schopná i přesně lokalizovat adresu, dům ze kterého pachatel píše. Proto jsme také IP zveřejnili. Pokud bude „Pavel“ dělat problémy, předáme to dál. Už máme těchto zoufalců, kteří na sebe potřebují podobným ubohým způsobem upozorňovat, opravdu dost.

Děkuji za vaše komentáře. Skutečně v paneláku nebydlíme, rozhodně s manželem nemrzneme a na žádné internetové šourky jako je Pavel nejsme zvědaví. Můj článek uvádí příklady se kterými se normální lidé bohužel potýkají, pokud má internetový šourek Pavel pocit, že je to nějaká osobní tiráda na nespravedlivý svět, pak je zřejmě velice hloupý a těžce zakomplexovaný. Rozhodně se nenechám urážet od nějakých anonymních blbečků, kteří o mém soukromém životě vůbec nic nevědí.

Ikona diskutujiciho Dalimil 2022-11-17 11:56:02
Ikona diskutujiciho
sipka

👍 👍 👍 když vidím jaký jsou někteří jedinci schopní vypustit blbosti tak se za chlapy vyloženě stydím

Ikona diskutujiciho Gulliver 2022-11-17 12:26:56
Ikona diskutujiciho
sipka

Já vím co Pavla štve. A proč si ve své hlavě vyrábí morčičí verzi Alue – asi si myslí že i ostatní lidé trpí rozštěpením osobnosti tak jako on – žádné dvě Alue nejsou. Je jenom jedna. Na youtube můžeme vidět že je Alue mimořádně inteligentní, vzdělaná, schopná a překrásná žena. Všechny tyto kvality září a jsou natolik silné a očividné že odmítaní zakyslí panicové můžou prasknout vzteky. Jakto že si dovoluje takto krásná mladá žena mít takový úspěch a tolik toho vědět a co si to dovoluje být ve všem tak dobrá přitom oni neumí nic a nedosáhli ničeho. Alue nemá žádnou „jinou část pro youtube“. To co na videích vidíme jsou také duchovní dary. To že je mimořádně empatická a znalá chovatelka která rozumí zvířatům je její nedílná součást a tak jako to dokáže s morčaty, by byla dokonalá kouzelnice s jakýmkoli jiným zvířetem které by si oblíbila. Protože jim vidí do duše. Ale to primitivi jako Pavel, který si po večerech utírá sperma do maminčiny záclony, nikdy nepochopí. Na to nemá vitamíny.

Ikona diskutujiciho Voldemort 2022-11-17 12:56:18
Ikona diskutujiciho
sipka

Přesně tak. Pavle kdyby sis občas vyčistil zuby vyškrábl si starej tvaroh za ráfkem a nechoval se jako kokot roka tak by tě všechny baby neposílaly do háje a nemusel by ses pak posírat z pěkných ženských na internetu.

Ikona diskutujiciho Q 2022-11-17 12:58:28
Ikona diskutujiciho
sipka

Na takovou ženu jako je Alue nemáš Pavle a nikdy mít nebudeš. Smiř se s tím. Ty se svým komplexem méněcennosti nemáš totiž na žádnou normální ženu s trochou sebeúcty. A dobře ti tak.

Ikona diskutujiciho Fialka 2022-11-17 13:01:34
Ikona diskutujiciho
sipka

No ffuuujjj.. Tyhle typy jako pavel by se měly barevně značit aby se odlišili od normálních lidí. Jestli toto běhá mezi normálními lidmi neoznačené tak to je dost otřes.

Ikona diskutujiciho Will 2022-11-17 13:02:36
Ikona diskutujiciho
sipka

Co se cpeš do Alue ty vidláku? A proč do toho pleteš válku a přežívání ve sklepě? Ten článek o tom vůbec není. Vrať se zpátky do školy a nauč se číst.

Ikona diskutujiciho LenQa 2022-11-17 13:08:35
Ikona diskutujiciho
sipka

pavle ty seš nemocnej. 😀 Běž se fakt léčit 😀 pobavilo.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-11-17 13:21:21
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuju za adresy.

Ikona diskutujiciho Danny 2022-11-13 08:34:14 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mluvíš mi z duše Aluško,
jsem r. 94 a hromada mých bývalých spolužaček a podobně starých kolegyň dítě má, je těhotných nebo chce v brzké době děti. Některé měly to štestí a mají vlastní dům, některé čekaly právě do cca 30, než si dům mohly dovolit a zařídit, některé mají podnájem a šetří na něco vlastního.
Moji rodiče mi vždycky říkali (nar. v sedmdesátých letech), jak byl za jejich dětství jeden ročník rozdělen snad do čtyř tříd ve škole, protože bylo tolik dětí. Za mě už to byly jenom třídy A a B a jednu dobu byl propad, kdy byla jenom jedna třída v ročníku. Střední školy se o nás pak praly a kolikrát ani nebyly přijímačky, brali se všichni s určitým průměrem.

Já se třeba taky narodila rodičům hned, co začali pracovat a čekalo se doma na každou výplatu, protože jsme nic neměli. Kromě bydlení – naštěstí jsme byli z těch, jejichž rodiče (mí prarodiče) postavili velký barák, kam se vejdou dvě generace.
Moje známá (svobodná matka) teď dům shání. A samozřejmě si nemůže nic z nabízeného dovolit, protože i za blbou polorozpadlou chatrč na zbourání chtějí milion. Dům, do kterého by se dalo z fleku nastěhovat a nemuset ho celý rekonstruovat – 4-6mil. Kde na to má člověk vzít? Já byla nějaký čas v podnájmu – za ani ne 30m3, do kterého by se nevešli ani dva lid, chtěli 11tisíc. Bytek jak pojď na mě z boku. Sehnat blbý důstojný byt 1+1 a víc je problém, když člověk nemá 15tis.+ na nájem. Ale co vím, tak v těch devadesátých letech to nebylo o nic lepší. Aspoň ne pro lidi, co měli obyčejnou práci a nevydělávali majlant. Hodně lidí co znám, žije nebo dlouho žilo v těch dvougeneračních domech, které postavili kdysi jejich rodiče (aspoň na dědinách, nevím, jak je to ve městech).
A s těma starýma lidma, co rodili o sto šest, máš pravdu – „dělal to tak každý, tak mi taky“, „bylo to normální“. Antikoncepce pořádně nebyla (do těch šedesátých let) a ženská si většinou v osmnácti vzala prvního, kdo projevil zájem, protože byl tlak ze společnosti, aby nezůstala na ocet. Moje mamka sama říkala (vyrostla na dědině, vdávala se na začátku 90. let), že na neprovdanou holku, které bylo něco přes dvacet, se pomalu dívali jako na starou pannu, co má nejlepší léta za sebou. Tak honem honem do chomoutu. A to mluvím devadesátých letech, ne o generaci prababiček. Z povídání vím i o hodně případů, kdy chlap chlastal a v agresivitě byl schopný ženskou i děcka zabít. Ale ženská se rozvést nemohla, protože neměla peníze a navíc tlak ze společnosti, kdy rozvod byl nepřípustný. Přišlo mi i hrozné povídání rodičů o tom, jak někdy rodina měla jenom jeden pár botů a do školy vždycky mohlo jít jedno děcko, které bylo s těma botama na řadě 😀 No skvělý život. Nedávno jsem o tom přemýšlela a zajímalo by mě, kolik žen v minulosti by se opravdu vdalo a mělo kopu dětí, kdyby k tomu nebyly nějakým způsobem nucené. Přinejmenším by počkaly nějaký ten rok, dokud nenajdou opravdu spolehlivého partnera, kterého by měly rády. Nedávno jsem ještě četla (a samozřejmě to jde i vypozorovat, když člověk něco ví o minulosti), že vdaná žena, kterou deb..lní manžel mlátil a byl na ni hnusný se mohla cítit pořád líp, než neprovdaná, protože to bylo stigma a ostuda pomalu stejná, jako být prostitutka (akorát na opačném pólu). Pěkně to v tom matrixu zařídili. Hlavně že utlačovaná a nešťastná manželka měla svůj status rodičky dětí a způsobné členky matrixu…teda společnosti.
Ale dnes je zase nešvar ten, že člověk radši pustí partnera k vodě při prvním konfliktu, než aby se snažil nějak s ním vyjít. A jakmile pomine zamilovanost, rozejdou je, protože si pletou zamilovanost a láskou.

Taky jste si všimli, že vždycky musí jít všechno z jednoho extrému do druhého? Že nikdy dlouhodobě nejdou věci zlatou střední cestou? – Buď spolu dva musí žít a nesmí se ani rozvést nebo se rozchází kvůli každé prkotině. Buď je tlak na lidi, aby měli děcka, a když je nemají, jsou onálepkovaní jako „divní“, nebo je tlak, aby měl každý kariéru a jedno děcko ve třiceti, a kdo preferuje rodinu a o kariéru nestojí, je „divný“.

Jinak, kdyby jsme žili v krásném harmonickém světě, porodila bych i deset dětí, ale do tohohle bordelu? Buzerace ze strany doktorů (gynekologů a pediatrů), školy, strach, abych já nebo partner nepřišel o práci, vysvětlovat děcku, že ne všechno, co se u čí ve škole, je pravda, že mu nedovolím čumět do mobilu několik hodin denně, a další chuťovky jako přijít utahané z práce a muset se věnovat děcku a domácnosti, protože ženy v domácnosti jsou dneska už pasé a z jednoho platu rodina dneska nevyjde – kolegyně, které mají malé děcka (školka, první stupeň ZŠ) jsou pro mě odrazující případ – každou chvíli nemocné, při nějakých prázdninách musí řešit, kdo s nima bude doma, a celkově se mi nelíbí představa, že moje děcko vychovává spíš nějaká učitelka než já.

Ikona diskutujiciho Akolita 2022-11-13 10:01:56
Ikona diskutujiciho
sipka

Holky se brzy hnaly do manželství z mnoha důvodů. Čím je žena mladší tím má nižší nároky na partnera a spokojí se s horší kvalitou. Je to kvůli nezkušenosti a že ještě sama pořádně neví co potřebuje a chce od života. Čím je mladší tím je i přizpůsobitější. Čím je žena starší tím líp chápe co potřebuje a začne si sebe vážit. Pochopí svoji hodnotu. Proto dá horší kvalitě košem a radši je sama než mít doma nějaké hovado. Tím se ale zvyšuje riziko že bude sama už napořád. Ta mince má dvě strany. Další důvod je že žena sama bez muže a bez podpory blízké rodiny nepřežije. Sama si dům nepostaví dřevo nenaštípe a když je sama dlouho a ví se to o ní ještě ji někdo vykrade a zabije protože je slabý cíl. Být vdaná je jistota a bezpečí. Muž dá domov a postaví co je potřeba, odežene hovada ze dvora. Dneska je to trochu jinak když může bydlet sama stará panna v paneláku kde už všechno postavili muži a může si objednat pracanta když něco potřebuje spravit, taková přežije i bez muže. Ale dřív na baráku a na vesnici ani omylem. Škoda je že některé městské pipinky které zažily jenom panelák žijí v představě že muž není k životu potřeba a přitom obývají prostory a používají zařízení která dodali a namontovali pouze muži. Tím hodnota mužů a manželství v jejich očích klesá mají pocit že je to přežitek. Ve skutečnosti je to základ pro normální dobrý život. Nikdo nechce zůstat sám. I ta stará panna si pořídí pár koček. Mužům by se měla projevovat úcta kterou si plným právem zaslouží. Dneska je ale moderní po nich plivat a vykládat jak nejsou potřeba.

Ikona diskutujiciho Danny 2022-11-13 14:35:35
Ikona diskutujiciho
sipka

To je samozřejmě taky pravda, ženy se vdávaly i z těchto důvodů (vlastně je to jedno z hlavních témat Pýchy a předsudku – matka chce provdat svoje dcery, aby byly zaopatřené, protože ona s manželem tolik peněz neměli, aby je mohli věčně živit)… zkrátka všechno souvisí se vším a na vině je celý tento pošahaný systém s jeho lidma, co ho ještě nevědomky brání. Kdyby to tu nebylo zařízené tak otrocky, nemusely by se ženské vrhat do sňatků, aby se o ně měl kdo postarat, protože by to nepotřebovaly. Ale to by tu muselo fungovat úplně jinak.

Ikona diskutujiciho Fialka 2022-11-13 18:01:52
Ikona diskutujiciho
sipka

A zajímavé je jak člověk s věkem vidí i ty postavy v příbězích jinak. Jako malý vidí rodiče jako zlé záporáky pokud chtějí vnutit dítě do domluvené svatby a sňatku bez lásky a když mluví o tom že ten pán má hodně peněz tak ať dcera zavře oči nad tím že je starý a ošklivý. Přehoupne se určitý věk a vy vidíte že ti rodiče prostě uvažují prakticky a chtějí bezpečí pro svoje děti. Láska je krásná věc ale v té době jste se z ní nenajedli ani jste s ní v kamnech nezatopili. Dneska se díváme hodně přes prsty na lidi co chápou vztah jako obchod a jsou spolu ne z lásky ale protože se jim to ekonomicky vyplatí a pliveme na „zlatokopky“ ale ten systém je stejný. Zajištění životních potřeb je prostě základ. Nebude vás zajímat jestli jste zamilovaní když budete mrznout hladoví na ulici.

Ikona diskutujiciho Danny 2022-11-14 14:06:31
Ikona diskutujiciho
sipka

Filka: Ano, v dospělosti toho hodně získává jiný rozměr.
Onehdy jsem se dívala na nějaký starý film s mladou Kim Novakovou, kde radní s mladým zazobancem z vlivné rodiny, ale zamiluje se do staršího chlápka, který nemá stabilní domov ani práci a akorát si o sobě vymýšlí báchorky. Chlápek má ale víc rozumu než ona, tak odjede dělat někam do fabriky, ale Kim je blbá a jede za ním. Ve filmu už to neukázali, ale taková holčina bude po chvíli nešťastná někde ve smradlavé garsonce s flákačem, který bude věčně slibovat hory doly. Cena za chvilkové poblouznění.

Ale třeba i takové filmy pro děti (Jak vytrhnout velrybě stoličku…),kde je matka většinou vykreslena jako přísná a nervní, co všechno jen zakazuje, a otec/strýček je ten hrdina, s kterým je zábava a vymýšlí s děckama blbiny. Teď jako dospělá sympatizuju s těma matkama, protože chápu, že výchova dítěte nejsou jen srandičky, ale i disciplína. A matka zakazuje hlavně to, o čem ví, že by to děcko mohlo nějak poškodit. „Zlatokopky“ – ty z minulosti – taky chápu. Dneska se taky kolikrát rozhodujeme, které zaměstnání víc vynese, a bohužel, tehdy brali tak sňatky. Četla jsem, že takové guvernantky většinou umíraly v chudobincích, protože neměly z platu úspory na to, aby si na stáří platily nějaký bytek nebo pokoj. A samozřejmě vdané taky nebyly. Takže ženy, které vychovávaly budoucí generace, umíraly zapomenuté v bídě.
Je smutné, že i ve 21.stol. je kolikrát tak obtížné zajistit si solidní střechu nad hlavou – něco, co člověk opravdu potřebuje a je to podmínka, aby vůbec přežil.

Ale přesto bych sňatek domluvený rodiči nechtěla 😀

Ikona diskutujiciho Koblih 2022-11-14 14:22:49
Ikona diskutujiciho
sipka

Film S tebou mě baví svět je na tom podobně. A když jsme u toho: https://www.youtube.com/watch?v=Km4iv_nL7tY

Ikona diskutujiciho Stenly919 2022-11-13 09:29:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímalo by mě, jak velký podíl na narozených dětech má naše romská komunita, která žije hlavně z přídavků na děti a dalších soc. dávek a kolík jich je, které se narodili do normálního prostředí, do normální rodiny, kde oba rodiče se snaží pracovat. Jistě by se ukázalo, že těch dětí se sice rodí mnoho y ale těch, které budou státu k prospěchu zase tak moc se nerodí, respektive rodí se jich méně. Jinak svobodné matky to je zcela jiná kapitola, o tom by se dalo taky dlouho vykládat.

Ikona diskutujiciho Namasteen 2022-11-13 09:41:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přesně. Nemůžu se nepřidat. Málokdo chápe, že ve svých 33 letech nemám děti ne proto, že je nechci a baví mě být nezávislá a sama, ale že jsem prostě až doteď nenarazila na nikoho, koho bych chtěla/mohla mít vedle sebe. V dnešní době, kdy se celý svět snaží sundat vás dolů, si nemůžete dovolit mít vedle sebe někoho, kdo vás bude jakkoliv stahovat. Základní podmínkou pro přežití je být sama sebou a umět si uchovat svou energii a sebevědomí. Tenhle rozdíl starší generace nechápají, úspěšný byl ten, kdo byl jako všichni ostatní a dělal to, co nastavil stát. Dneska to tak absolutně není, doba je drsná a bez silného Já z vás nezbude vůbec nic, protože vás zbytek jednoduše ušlape a roztrhá a sebe vám to, co jste nechali jen tak ležet. Sobectví? Ani omylem, pouze hnusný životní podmínky. A upřímně – k čemu mi bude dřepět doma s dětma několik let a rozplývat se nad jejich krásou, když pak z toho budu mít jenom problémy se uživit? Já takový problémy nechci a nečekám, že zajištění budu moct jednoduše přehodit na někoho jiného. Dneska to táhnou dva, když mají štěstí, a matka se na to sotva může vykašlat. Další věc je, že si prostě nechci nadělat čurbes do důchodu. Prostě nechci. Byla jsem první generací, které se nepočítala vysoká škola do důchodu. Ok, volba studovat byl můj problém, ale pořád mi ty počty nevychází – odpracovaných 35 let a důchodový věk 65. Takže bych pracovat měla začít ve 30… protože těch dalších 5 let mezi koncem vysoké a třicítkou jsou od nás grátis 😀 Nehledě na to, že i když se snažíte a s někým se vídáte, chemicky/hormonálně to funguje málokdy… A pak si dělej děti. Jak?? :)) Ani ženám, ani mužům dnešní živ. styl v tomhle směru nepřidává – hor. ant. a další věci dělají své. Předchozí generace měly v tomhle směru luxus. Jo a mimochodem – pokud si kdy budu chtít koupit vlastní bydlení, tak jedině úspěšným podnikáním (v práci ani omylem) nebo někde v zahraničí, tady to půjde těžko.

Ikona diskutujiciho Q 2022-11-13 10:08:02
Ikona diskutujiciho
sipka

Prací skutečné peníze nikdy nevyděláš a na bydlení už teprve ne. Kdysi to bylo možné. Bezúročná půjčka, po narození dětí ti z ní třetinu odečetli, po druhém i druhou třetinu. Postavit dům stálo úplně jiné peníze. Dnešní staří lidé nemají představu o tom jaká je realita mladých.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-11-13 16:14:19
Ikona diskutujiciho
sipka

Asi tak…v dnešní době nelze bydlet sám, aby člověku ještě zbylo. Prostě málo lidí si dnes může dovolit stěhování, pokud jsou sami. Leda s kámošem/kámoškou, kteří si důvěřují a dávají vše napůl. Když bych chtěl stavět, tak člověk musí mít našetřeno mega, aby dostal hypotéku. A dnes jen za pozemek dá milion na vesnici, další 4-5 za menší barák. Pokud staví sám. 10 let zpátky měl za ty peníze prostorný baráček a dnes tak pro 3 lidi..už chybí jen heslo: K lesu vchod, k Ivanovi zády! Takže asi tohle má dneska člověk za to, co si může dovilit a ještě s hypoškou na desítky let.
Mnoho lidí, co mají partnera už nějakou dobu si ani neuvědomují, jak těžký je to být na vše sám. A čim je člověk starší, tím ho vše víc a víc vysiluje, protože neřeší nic než samá h*vna a jak se musí pořád přizpůsobovat systému, aby neudělal chybu. Takže když pak člověk vidí lidi v páru, co si neváží jeden druhého a na někoho, kdo je sám koukají jako na podivína, si člověk říká, co je se světem a spravedlností špatně. Hodně „duchovně“ založených lidí stojí taky za bačkoru, protože prostě mají velké ego a z čeho pak vybírat.

Ikona diskutujiciho Will 2022-11-13 09:45:28 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak tohle je to nejlepší pojednání co jsem na toto téma četla za posledních několik let. Možná snad úplně nejlepší. 😍

Ikona diskutujiciho kiana 2022-11-13 12:36:31
Ikona diskutujiciho
sipka

Souhlasím s Will.

Já tedy lidem (při dotěrných otázkách) vysvětluji, že svět je uspořádaný tak, že by sice stroje mohly vše vyrábět automaticky (tak, že by nikdo nemusel pracovat), ale i přesto musí pracovat mnoho hodin denně každý. Lidé mě celý život pouze do něčeho nutí a říkají mi, co bych měla nebo neměla dělat..namísto toho, aby se mě zeptali, co já chci nebo nechci a pomohli mi to uskutečnit (když už se mnou chtějí být v kontaktu, tak mi mají pomáhat a nebo být neutrální, ale neškodit..). Musíme mezi sebou vzájemně soutěžit (např. při ucházení se o zaměstnání) a podnikatelé zase soupeří v rámci „konkurence“. Takže z takového uspořádání světa (kdy možnosti svobody pro všechny jsou, ale lidé raději preferují zotročování) mám pocit, že mě většina lidí nemá ráda a jsou mými nepřáteli; a do takového světa (ve kterém se sama necítím bezpečně) nebudu přivádět další lidi. Pokud někdo chce, abych měla děti, ať se začne snažit měnit systém (pokud systém nemění, ale naopak ho brání, tak mě jakýkoli jeho názor na mě, např. jestli mám/nemám děti, naprosto nezajímá).

I kdyby byl ale systém dobrý, tak pokud bych nenašla vhodného partnera, děti bych neměla (protože partner je ve volbě mít/nemít děti na prvním místě, ale pokud, byť druhé místo, „společenský systém“ nevyhovuje, děti mít nemohu, i když bych chtěla). Dnešní kluci se „chlubí“ tím, že holku podvedou, a kdo by chtěl takového kluka? (A kdo by chtěl předávat jeho geny dál, namísto aby je nechal zaniknout..) Ne všichni jsou takoví, ale v diskuzích na novinkách (kam mají normální lidé zakázáno psát, zatímco blázni, trollové a placení agenti DS povoleno – takže to není ani trochu reprezentativní vzorek) je takových „chlapáků“ kolem 80%. Já reaguji na to, že muži dovolili, aby bylo toto prezentováno jako jejich „norma“, a to mě od hledání partnera odrazuje. Samozřejmě vím, že tyto weby píše DS a ne lidé, ale dávám DS najevo, že kdyby se dobré straně nepodařilo zlo eliminovat, tak tu raději nebudu a nezbyde po mně ani žádný potomek, než abych přiváděla do jejich zlého světa lidi. Já parazity ke svojí existenci nepotřebuji, to parazit je ten, kdo ke svému přežití potřebuje hostitele (a proto jim tolik vadí, když někdo nemá děti). Vědí totiž, že když ho zabijou, tak budou trpět tím, že nebudou mít z koho odebírat energii (když po něm nezbyde ani žádný potomek). Samozřejmě existuje hodně lidí, takže na tom, jestli zde žije a nebo nežije pár bezdětných lidí, jim záležet nemusí, ale z biorobotů (kteří se hojně rozmnožují za jakýchkoli podmínek) nemají tolik energie.. Asi to je pro ně těžké dilema/oříšek tento přístup (protože se nechtějí odhalit natolik, že by ženy začali veřejně znásilňovat, aby se rodily děti..). Existence lidí není závislá na přežití v matrixu, protože žijí (i) ve vyšších dimenzích. Zatímco paraziti mohou „žít“/existovat pouze v matrixu, a pokud by přišli o svého hostitele, tak buď přestanou existovat úplně a nebo budou ještě nějaký (dlouhý) čas existovat „v pekle“ = v nižším astrálu, kde si „odpykají“ zlo, které způsobili (a teprve pak zaniknou). Takže já i parazity dokážu „přesvědčit“ (spíše donutit) ke spolupráci, i když to není spolupráce úplná (pouze se přetvařují), ale pořád lepší, než aby „vládli“/zotročovali atd. Mají totiž na výběr buď předstírat spolupráci a nebo se dostat do nižšího astrálu (kde jim to nebude příjemné).

Ikona diskutujiciho kiana 2022-11-13 15:07:27
Ikona diskutujiciho
sipka

Akorát bych doplnila, že děti jsou sice velký závazek, ale pouze finanční a časový (=dávat peníze na jídlo a další potřeby dítěte/dětí + se svým dítětem trávit čas, vychovávat ho, starat se o něj/ně atd.). Protože každé dítě by chtělo, aby se jeho rodiče raději rozvedli a byli šťastní (např. s někým jiným nebo sami) než aby byli spolu a nešťastní. Alespoň já jsem to tak v dětství vnímala.

Z pohledu partnera, který se nechce rozejít, jsou děti závazkem i k němu (protože mu to, že už má s někým děti, může lehce „bránit“ najít si partnera nového – ale to má zase výhodu, že mu to „odfiltruje“ potenciální partnery, kteří hledí na „výhody a nevýhody“ partnera/vztahu, namísto aby hledali člověka jako takového). Podle mě svatba ani děti (ani hypotéka ani nic jiného) nejsou „závazkem“, protože lidé spolu jsou dokud jim to vyhovuje/klape, mají se rádi a chtějí spolu (ve svobodném světě ze svobodného rozhodnutí) být. Přesto jsem opustila nefunkční vztah/nesprávného partnera až když (z mého vnitřního pohledu, že to fakt nepůjde) nebyla jiná možnost, takže i když si myslím, že zamilovanost=láska (a bez zamilovanosti vztah nemá smysl), tak se nerozcházím lekovážně / bez nějakého vážného důvodu. I když pokud se zamiluju do někoho jiného, tak to je vážný důvod (protože mi to ukazuje, že spolu s tímto současným partnerem nemáme být; a to ať už jsem se zamilovala „správně“ a nebo „nesprávně“ = opět do nějakého nesprávného partnera), ale to se mi stalo výjimečně, většinou jsem totiž měla toxické partnery, takže jsem se rozcházela „pouze“ z důvodu mé neslučitelnosti s toxickým člověkem.

Ikona diskutujiciho Sněžná vločka 2022-11-13 18:15:49
Ikona diskutujiciho
sipka

Dodala bych něco k tomu dítěti z předchozího vztahu. Mám určitou krátkodobou zkušenost. Zpočátku by mi to vlastně ani tolik nevadilo protože mám děti ráda i když svoje ještě nemám, jenomže pak jsem zjistila že to dítě je rozmazlené – to znamená citově zanedbané a špatně vychované. To samozřejmě na potenciálního partnera vrhalo špatné světlo protože jsem si uvědomila že mít tohleto doma nepřipadá v úvahu, že na to nemám nervy. Když jsem tomu rozjívenci plácla po prdeli protože byl nesnesitelný tak se na mě ještě urazil a matka byla lehce v šoku jakože u nich se to tak nedělá – no pak dává smysl proč mají rozjívené děcko které neposlouchá a nezná hranice. Pak jsem zjistila že není ani moc chytré, moje nadšení vyprchalo a tak postupně jsem si začala připadat jako nějaká sýkorka co v hnízdě opečovává nastrčenou cizí kukačku. Že mám cpát svůj čas a zdroje do dítěte které není moje a má malý potenciál takže se to ani nevyplatí.
Dítě z předchozího vztahu nemusí být problém pokud je dobře vychované a zná svoje místo. Ale pokud je to fracek tak nejenom že vztah poškodí ale hlavně je to varovný signál. Víte že to dítě skazil ten rodič. Ten partner co se na začátku tváří jak je strašně super a pečující a přitom vidíte výsledek jeho práce přímo před sebou. Vidíte fakana a víte že nechcete aby vaše dítě dopadlo podobně. Takže na toto pozor.
Psychologové tomu říkají leporelo rodina. Slepenec, který je nepřirozený. Pečujete občas o cizí dítě když má být s otcem, stýkáte se s jeho matkou která ho předává a vyzvedává a tím pádem máte pořád před obličejem partnerovu minulost a jeho staré vztahy. Nejste na prvním místě. Jste ta druhá, ta co přišla potom. Máte tam odrostlé dítě a je té exmanželky kterou pořád vídáte. Nikdy nebudete normální rodina protože se vám do toho bude motat ta stará rodina. Za mě fakt ne. Šla jsem od válu. Nemám zájem řešit cizí sračky. Holky pokud jste mladé pošlete dětné chlapy kam patřej najděte si někoho nezatíženého. Pokud jsou ty děti už dospělé a s exmanželkou se partner už nevídá, tak je to už jiná situace, ale pokud je vám 25 tak fakt ne, zbytečně si poserete život.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-11-13 19:04:49
Ikona diskutujiciho
sipka

Sněžná vločka:
Mám uplně stejnou zkušenost. Člověk chce dát vztahu šanci, i když má nový/á přítel/kyně děti. Člověk si řekne, bude si konečně vážit vztahu, budu u ní „na prvním“ místě…A hle, pak zjistí, že děti jsou na prvním místě a partner jen někdo, kdo je pohlídá a nemůže ani kecat do výchovy. Pak se ale diví, že svobodné matky/otcové jsou sami, když partner je jen „přisírka“, protože děti stejně nejsou jeho/její. Co mě nejvíc teda sejřilo bylo, když cizím dětem člověk věnuje 90% času a energie. Na budování vztahu zbývá jen minimum. A my jsme jen někdo, kdo má splácet cizí karmu? Ani náhodou. Prostě pokud cizí děti, tak vychovaní s tím, že k tomu mám co říct jako otec/matka, pokud ne, tak si běž o dům dál, ale pak se nediv, že jsi sám/a. Prostě stále mnoho lidí, co mají děti a jsou sami si moc neuvědomují, že už nejsou tak atraktivní pro ty, kteří jsou bezdětní a přitom si to vůbec nejsou ochotni připustit a berou se, jako by jim bylo 20, bez závazků atd. Takže dneska si vybrat skutečně někoho, s kým by byl člověk šťastný je jak výhra v loterii.

Ikona diskutujiciho Sněžná vločka 2022-11-13 19:15:05
Ikona diskutujiciho
sipka

Dětní rozvedení si můžou najít partnera. Ale adekvátně svému věku a taky ideálně rozvedené dětné, protože pak jsou si kvit a nemají si co vyčítat. Oba mají leporelo a ono se to vyrovná.

Pokud jste mladí bezdětní atraktivní nezatížení starými vztahy tak si s dětnými vůbec nezačínejte. Oberete se o šanci mít jednou svou vlastní normální rodinu a ne jakýsi leporelo cizorodý mix kde se vám budou motat exmanželé a cizí děcka. Oni už tu šanci měli a vy tu šanci máte dostat také.

Než jsem to sama zažila myslela jsem si že děti ze starého vztahu nejsou problém a že je to jenom předsudek. Že můžu mít ráda i cizí dítě když bude hodné. Ooo jak jsem se pletla. Na exmanželku jsem nemyslela a že to dítě taky může být fakan mi tehdy nedošlo. Díky za tu zkušenost. Podruhé neudělám stejnou chybu a nebudu se motat tam kde jsou děti z předešlého manželství.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-11-13 19:43:43
Ikona diskutujiciho
sipka

Sněžná vločka:
Máš pravdu…člověk si pořád říká, že to má svůj důvod a příjde ta pravá. Ale věk nám letí a ne každý má pak energii na to, aby vychoval 2 děti v pozdějším věku a ještě ze života něco měl. Třeba by ještě rád cestoval, nebo dělal na baráčku.
Takže s pozdějším věkem člověk trochu ztrácí tu naději, že bude mit partnera bez dětí. Je to tady fakt zvláštní svět. Snad vesmír nebude donekonečna podporovat ty, kteří jen dělají děti a hlavu mají jen k tomu, aby vyzrávali na druhých a nad systémem.

Ikona diskutujiciho kiana 2022-11-13 20:13:25
Ikona diskutujiciho
sipka

Sněžná vločka, tauri: Tak partner má být na prvním místě, ať už máte svoje děti nebo má někdo děti z ex-vztahu.

Vyzvedávat dítě k něčí ex bych rozhodně nechodila, vychovávat to dítě má jeho otec VE SVÉM VOLNÉM ČASE (a samozřejmě i jeho ex=matka dítěte zase v čase, kdy je dítě u ní), já u toho být vůbec nemusím. To, jestli navážu nějaký vztah s jeho dítětem, je čistě moje svobodná volba, která se našeho vztahu vůbec netýká. Není to totiž moje dítě. Ale díky tomu, že má cca 50% genů muže=partnera, bych asi měla zájem zkusit mít dobrý vztah s tímto dítětem. I kdybych si s ním ale nerozuměla (a tedy bych se s jeho dítětem nevídala), neměl by to být problém pro náš partnerský vztah.

Pokud bychom měli svoje děti, tak by si s dětmi z jeho předchozího vztahu mohli hrát (ale pouze pokud by si rozuměli). Prostě každý vztah = dva lidé. Vztahy se vzájemně neovlivňují.

(Já ale nikdy muže s dítětem/dětmi neměla, takže mám pouze teorii, a pokud lidé v praxi přehazují svoje závazky z nepovedených ex-vztahů na nové partnery, tak se sami vyřazují z nalezení nového partnerství.)

Ikona diskutujiciho Q 2022-11-13 21:21:42
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano pouze teorie. A má samozřejmě praktické díry. Pokud máš partnera, pak jeho volný čas je čas pro tebe a pro jeho dítě. A to dítě chce být se svým rodičem. Fakticky pak chodí na návštěvu i s tím dítětem a na výlety chodíváte spolu. Neexistuje způsob jak nebýt v kontaktu s dítětem z předchozího vztahu. Automaticky je členem vašeho vzrahu bez ohledu na to jestli to chceš protože dítě své rodiče potřebuje ale ty bez partnera vydržíš takže nemáš přednost před dítětem a jeho citovou potřebou. Pokud to nechceš pak se s tím dítětem budeš muset o volný čas dělit. Díky tomu na tebe moc času nezbyde a váš vztah ztratí smysl. Pokud s tím partnerem žiješ tak máš to dítě na víkendy nebo na dva týdny v měsíci. Jak psala sněžná. Pro mladé lidi to za to nestojí, mají čas najít si něco lepšího a pokusit se o normální vztah.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-11-13 22:49:06
Ikona diskutujiciho
sipka

kiana:
Bohužel nežijeme v ideálním světě, takže člověk chtěl dát šanci někomu, kdo to neměl lehký, nevypadal špatně a měl společný pohled na život. Zas abych si nehrál na siláka, co je bez chyb a hledá jen dokonalou ženu…Jenže člověk šel z jednoho extrému do druhýho. Hledal jsem někoho, kdo si mě po předešlém vztahu před x lety bude konečně vážit (i když jsem z cizích dětí nadšený nebyl). Hodně duchovních lidiček rozvíjí víc své nadání, než bloky. Jenže ty vyžadují víc odvahy a úsilí, než práce na duchovních vlohách, či inteligenci. Takže stejně ten vztah je marnej, pokud neřeší svá traumata jak z dětství, tak předešlých vztahů. Myšleno tak, že když má děti s partnerem, který se na ní vykašle, tak karma padá na nového partnera a chce, aby ji vrátil nový partner něco, co ji vzal ten předešlý. Zase se prostě člověk vrátí k tomu, že měl pravdu, nemá litovat život druhého a každý by měl jít do vztahu s tím, že se bude snažit a pracovat na sobě po zbytek vztahu. Neměl by se válet, čekat na partnera, až ji/ho zvedne a pak teprve jít..ne prostě sami musíme vstát a jít do nového vztahu s tím, že pokud se takový/á nenajde, nejít do toho. Pak by to měl ten partner moc jednoduchý, kdyby se jeden snažil a druhý by z toho jen těžil. Pořád je to o tom, mít se rádi a dát to najevo. Proto jsem psal na „prvním“ místě, protože první místo v životě musíme mit vždy my, vedle partner a až pak děti. Jenže málo lidí to má tak, že oni jsou nahoře a až pak jsou děti..Málo lidí se má rádo a své děti staví nad sebe a děti je pak ovládají. Když pak v tomhle člověk žije, tak by nejraděj utekl, jak je to zvrácený a partnerk/a to nevidí.
Za sebe, hledej vztah, který je bez dětí, jak píšu já, tak i vločka. To by už musel být někdo fakt vyjímečný, který má pořešenou miulost tak, aby neovlivňovala nový vztah. Což má minimum párů…
Prostě za tu cizí karmu to nestojí…Ale je to zkušenost, která byla naštěstí na pár měsíců, ale „nikdy“ více. Za všechno zaplatíme…Ale radši být sami, než s někým, kdo neřeší bloky a jen by chtěl těžit z jednostranné snahy. Někdy to chce být citlivý, ale někdy už mít ostré lokty a prostě přes to vlak nejede…Proto si raději pořídit svoje děti a vědět, že si za to můžu sám/a, než jít do vztahu a dělit se o karmickou zátěž.

Ikona diskutujiciho kiana 2022-11-14 13:56:16
Ikona diskutujiciho
sipka

Q: Ano, jeho volný čas si musí rozdělit mezi partnerku a dítě/děti (pokud to nevyjde tak, že by chtěla být často s jeho dětmi, vychovávat je atd.). Někoho to může bavit starat se i o „cizí“ děti (když jsou jeho, tak nejsou úplně cizí) nebo s tím dítětem jenom trávit čas a nevychovávat ho. Ale já když jsem byla dítě, tak jsem chtěla trávit čas s rodičem max hodinu denně a jinak jsem hlavně chtěla hrát hry na pc, dívat se na televizi, hrát si sama, být sama v přírodě, hrát si bez rodičů se sestrama.. Nebyla jsem přilepená na rodiče 24/7. Stejně tak nepotřebuju, aby se mnou partner trávil nekvalitní čas každý den. V ideálním světě s replikátory by mohl mít klidně 15 dětí, se kterými bych se neviděla, a k tomu bychom měli čas na náš vztah. V tomto světě když chodí do práce člověk dejme tomu po-pá do 17h by těch dětí muselo být mnohem méně, aby mu „zbyl“ čas i na náš vztah (bez jeho dětí, protože i kdybych se s nimi chtěla stýkat, tak stejně je ve vztahu potřeba mít čas „o samotě“ pro ty dva a to nemyslím jen kvůli sexu). I kdyby chtěl někdo trávit se svým dítětem/dětmi nějaký čas každý den (např. 2h denně a o víkendu víc, že by s dětmi šel např. sám na výlet), tak mu zbývá např. 3x v týdnu hodina na partnera + půl dne o víkendu (v sobotu a někdy i v neděli) na partnera. Pokud se partner skamarádí s jeho dětmi, tak toho času spolu tráví ještě víc, protože může jít na ten výlet s jeho dětmi s ním například. Jinak 3x v týdnu hodina s partnerem a 2x půl dne o víkendu je docela dost času stráveného spolu bych řekla, já dřív chtěla kluka, se kterým budu trávit času méně, ale nakonec to mám tak, že bych vypozorovala, jak často mám chuť se s ním vidět (a on se mnou) a podle toho by se to nastavilo. Když spolu dva bydlí, tak teprve potom „musí“ partner přicházet do styku s jeho dětmi, i když se na ten čas, co přijdou děti na návštěvu, může zavřít do pokoje nebo jít na procházku, takže všechno se dá vyřešit, pokud by si s jeho dětmi nerozuměl. Že bych vyhledávala muže, kteří už mají děti, tak to ne, do někoho se prostě zamiluju a nic neřeším (jestli má/nemá děti, kolik vydělává a tak). Tedy řeším jestli on se mnou chce být atd. (jeho vnitřní záměr a pocity) a ostatní věci se podle mě přizpůsobí. Bohužel muži mají zmanipulovaný rozum a sami se neřídí podle svého vnitřku (a pocitů), nýbrž podle okolností/vnějšího světa nebo co by řekli jiní lidé/jaký dojem dělají na okolí, podle peněz/práce apod. Takže mají (u mě) většinou smůlu.

tauri: Na prvním místě má člověk samozřejmě sebe, na druhém místě partnera a pak na třetím místě děti (takhle jsem to myslela: sebe na prvním místě beru jako samozřejmost, když se řídím podle svého „vnitřku“ a ne podle okolí). Což neznamená, že když má někdo děti na nižším místě než partnera, že je bude zanedbávat nebo že nebude naplňovat jejich citové potřeby.. Na světě existuje hojnost, takže se dostane „i na třetí místo“ dostatek času i naplňování všech dalších potřeb. Protože pokud žijeme v tomto systému a já nemám dostatek prostředků/hojnosti, aby se dostalo i na třetí místo, nebudu si děti pořizovat. I když má někdo svoje vlastní děti, stejně potřebuje trávit čas s partnerem o samotě. Vyhradí si na to třeba hodinu večer (když děti spí), když spolu bydlí. No a když se rozejdou, tak si ten stejný čas vyhradí na nového partnera. Nevím, proč tam, kde většina lidí vidí problém, vidím řešení/že to jde. V realitě/v praxi však moje teorie málokdy funguje a to proto, že to „kazí“ chyby charakteru lidí / traumata, což ale neznamená, že by to nešlo. Místo, aby lidi řešili příčinu, tak se raději začnou vymlouvat, že to objektivně nejde (a řídí se pak na základě mylných domněnek do budoucnosti – svými chybami zmanipulovaným rozumem). Lidi nemusí ani nikdo moc manipulovat, zvládají to totiž sami (alespoň dle mých zkušeností s muži, kteří se neřídí svým vnitřkem). Muži to mají totiž těžší, protože mají penis = něco, co reaguje na okolní stimuly BEZ JEJICH VŮLE (bez vnitřku). Žena musí něco cítit a na základě vnitřku chce mít sex, ale muž vidí např. odhalená prsa = vnějšek a na základě toho se mu postaví. Takže mají bohužel zmanipulované tělo, i když i s pocity ženy se dá manipulovat, ale asi to není tak snadné (pokud se opravdu řídí podle sebe a ne podle okolí).

Ikona diskutujiciho tauri 2022-11-17 14:21:53
Ikona diskutujiciho
sipka

kiana:
V týhle době se postarám sotva o sebe, natož o děti :)) Takže jsem rád, že je nemám..
Ale máš pravdu, málo lidí to má tak srovnaný, aby poslechlo logiku, než emoce a pak si pořizují děti, i když na to nemají finančně, či psychicky. Ono dost lidí vidí problém proto, že prohrají boj se systémem. Vše je nastaveno tak, aby nedávalo logiku a přestalo se systémem bojovat, protože ho k tomu donutí podmínky.
A pak už vlastně plno lidí nevidí řešení, protože i když je víčko stále odkrytý, lidi si mysli, že tam je konec a víc skákat nesmí.
Takhle přesně funguje určitý hmyz a to samé praktikují na lidech. Slon, pokud vyrůstá s řetězem, tak i když je velký a silný, stačí mu provázek. Protože uvěřil, že to nejde. I slon vidí problém utýct, pokud ho někdo týral a držel v zajetí. Mnoho lidí řeší jen fyzický znásilnění a je z toho kriminál. Ale kolik lidí je znásilňováno psychicky už od útlého věku, nikdo neřeší. To proto má spousta lidí bloky, které jim nedovolí plnohodnotně žít a otevřít se druhým.
Hele divila by ses, ale hodně mužů má uvolněný víc emoce, než ženy. To proto, že se žena bojí druhému otevřít, aby ji neublížil. Takže to máme těžší v tom, že se nám hold postaví a je to hned vidět, protože jsme víc otevření. Ale věř, že to mnohdy ovlivnit nejde. To už pak člověk musí hodně potlačovat svý emoce, pokud je mu někdo příjemný a to není přirozený. A když vidí prsa..je to prostě genetika. Pokud má člověk zablokovaný emoce, tak fakt mu nic neříká hezkej chlap. Prostě žena jede na rozum a pak když má potlačený emoce, má i problém s orgasmem. To proto je většina žen naštvaných, že muž je dřív. Protože muž dává, ale musí i žena…pokud jen žena čeká, až příjme tu energii od muže, muž bude dřív, protože vnímá i to dole. Když chce dát i žena, tak proudí i jejím spodkem násobně víc energie a nemusí čekat, až to příjde, ale je to většinou vzájemný, pokud dávají oba stejně. Pokud mám zablokovaný emoce, tak člověk si uzavře jak spodní čakru, tak srdeční a proto to dýl trvá. Takže hodně žen nemůže nadávat na muže, ale musí vidět sami sebe, proč jsou zablokovaný. Samozřejmě, pokud muž je za 3 minuty, tak by neměl tolik budit vášně, ale umět to víc řídit a nepouštět tolik plynu :))
Ale prostě každý jsme zasažený systémem, každý máme bolístky, který pak nevyhovují partnerovi. Ale je to o tom, mít snahu makat na tom. Taky jsem byl v hlavě plný ideálů, jak by to mělo být. Ale stále nás systém mlátí přes záda, tak k sobě musíme být shovívavý.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-11-17 14:43:55
Ikona diskutujiciho
sipka

kiana:
Vidim to i doma, prostě hodně lidí už doslova rezignovalo na změnu myšlení. Jsou tak zlámaný a vysílený Matrixem, že nic měnit už nechtějí.
Radši udělají 100x stejnou chybu, než aby něco změnili a udělali to jinak, protože pak by to nebyli oni, ale berou to, jako by měli poslouchat zase někoho jinýho.
Ale člověka to někdy dopálí, že ze mně svatoušek uplně není..to se pak vydržet nedá :))

Ikona diskutujiciho Theofil 2022-11-13 09:56:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Sice nejsem milenium rocnik, ale pod tohle bych se podepsal. Misto toho, aby stat podporoval mlade rodiny treba bezurocnou pujckou, jak to bylo driv, tak jim akorat haze klacky pod nohy. Ja se ani nedivim, ze mladi nechteji rodinu. To prave nas stejne ceka, jak sem cetl od NERVU, kde vsude chteji setrit…takove staveni sporeni uz bude k nicemu…hlavne, ze si vlada pujci 10miliard na to, aby mohla valcit na ukrajine…to je fakt neuveritelne, co se deje….kam nas to zazene🙄

Ikona diskutujiciho LenQa 2022-11-13 10:17:32
Ikona diskutujiciho
sipka

My chceme rodiny. Jenomže my nemáme kde bydlet a nemáme ty děti kam dát. Taky bylo hodně rozvodů takže mnozí ani nemůžou zpět k rodičům protože se odcizili nebo na ně není u rodičů místo. Nemůžu vychovávat děti pod mostem.

Ikona diskutujiciho Gulliver 2022-11-13 10:35:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No dřív byly aspoň ty dvougenerační domy. Není to žádná lahoda když vám tchýně ze spodního patra leze do bytu, věší vám tam prádlo, bez ohlášení vstupuje do vašeho prostoru a večer to ještě musíte dělat potichu abyste ji nepohoršovali že vám manželka vzdychá. Nemáte soukromí a to je hodně nepříjemný. Ale pořád je to možnost a jde to. Navíc ta tchýně když je slušná vám pomůže s těma dětma a pak jste rádi že ji tam máte. Problém je že třetí generaci do toho domku už nenarvete i když by u rodičů chtěla být i dobrovolně.

Ikona diskutujiciho astrei 2022-11-13 11:17:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tohle je naprosto skvělý článek, který jsem přečetl jedním dechem.

Ikona diskutujiciho Lu 2022-11-13 18:54:03
Ikona diskutujiciho
sipka

Asi není moc co dodat. Je to každého osobní volba, vychovávat dítě je velice náročné a stresující a je to závazek na celý život. Nedává smysl předpokládat, že by to mělo být povinné pro každý pár, protože každý jsme jiný a tato cesta není pro každého a je to v pořádku. Je hloupé, že kdo necítí přání mít děti, se musí pořád obhajovat a vysvětlovat to. Vždyť je to každého život a ti, kdo kritizují, za vás nebudou trpět tělesné příznaky těhotenství (které mimochodem mohou být zdraví a někdy i život ohrožující, ano i dnes v moderním světě) a jeho následky, platit všechno potřebné, vodit vám děti do a ze školky, školy, kroužků, k doktorům, učit se s nimi, shánět hlídání o prázdninách a mnoho a mnoho dalšího, co mají rodiče na starosti.

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2022-11-13 16:23:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluška má pravdu proč mít děti když je nemáš čim uživit a v zimě to bude nebezpečný to ti to může i zmrznout když se nebude smět ani topit to se týká války ta nebude zastávám jeden rozumný názor velmoce se nikdy do sebe nepusti byl by konec světa války se bát nemusíte je to jenom atmosfera strachu jenom se chrastí zbraněmi to je vše válka na ukrajině nepřipomína skutečnou válku ale jen nějakou potyčku když to porovnáte třeba z druhou světovou tam vojska likvidovali vše co jim prislo do cesty

Ikona diskutujiciho Marcel 2022-11-13 17:11:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluška perfektný článok. Ja ako husákové dieťa pozorujem, že preto nie je kde bývať, lebo hodne starých ľudí narodených okolo roku 1940 stále žije. Majú vyše osemdesiat, deväťdesiat a ich vlastné deti zomierajú skôr (okolo 50ky). Ako potom funguje dedenie (dedičstvo) z ktorého by sa dali vyplatiť hypotéky, alebo dokúpiť byty pre deti terajších 50tnikov?
Keď som rozmýšľal nad tým, prečo tak dlho žijú dospel som k záveru – socializmus a skorý odchod do dôchodku. Moja svokra (tchýně) išla do dôchodku v 53 rokoch: celý aktívny život prežila v socializme, kde keď vám o 16:30 hod. skončila práca, tak jednoducho ste s pracovnými vecami skončili, pretože nebol: mobil, internet. Neboli „vstupy“, ktoré vás otravovali aj po odchode z práce, bola istota v tom, že každý má prácu (zaručenú zákonom), potraviny boli kvalitnejšie. A toto všetko prispelo k tomu, že dnes títo ľudia majú vyše osemdesiat, deväťdesiat rokov a ich zničené, vystresované, prácou rozvrátené deti kapú a oni ich prežívajú.

Ikona diskutujiciho Jan Maják Jinej 2022-11-13 21:33:25
Ikona diskutujiciho
sipka

Souhlas, spousta lidí teďka kape už před padesátkou, protože mají problém se nějak normálně uživit – ne, že by nesehnali nějakou práci, ale mají tak vyčerpávající práci, která je postupně vysaje, zničí. Stres a velké vytížení vede k nemocem.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-11-13 23:04:09
Ikona diskutujiciho
sipka

Člověk je pomalu vyhořelý už ve 40, natož makat do 65-67 věku. To prostě většina důchodců nezažila ani za války, aby s nima bylo nakládáno, jako dnes. Nechápu dnešní svět a vesmír, že každý, kdo na sobě chce pracovat, tak nemůže najít vhodného partnera. Pořád tu ale musí fungovat nějaké vesmírné zákony.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2022-11-13 17:46:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

víte někdo jak se jmenovala ta kalkulačka jak vypočítala „rezonanci jména“ když jste ho tam napsali? Jak ukazovala ta čísla? Mě by to zajímalo ale nemůžu to zaboha najít XD děkuji

a jinak ano, to nedostupné bydlení je dneska sranda

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-11-13 18:20:20
Ikona diskutujiciho
sipka

https://www.gematrix.org

ten „náš“ výsledek je english gematria equals

Ikona diskutujiciho Jan Maják Jinej 2022-11-13 21:21:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nejhorší je dívat se na to, jak nějací židi vašim děckám systematicky pomaloučku ale jistě vymejvaj mozek… Tady je to bezperspektivní ukrajinizovaná kolonie, dealer na každým rohu… Ono taky hodně holek z řad Husákových děcek si po převratu ’89 nabalilo různý pány Amerikány, Germány, Frantíky, Taliány a podobně – prostě šup provdat se na Západ, prachy jsou potřeba, proto zdejší porodnost musela jít dolů, byť to byly strašně silný ročníky…

Ikona diskutujiciho e 2022-11-14 00:16:17 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

velmi krásná fotka !

Ikona diskutujiciho vap 2022-11-14 00:56:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hmm vlastnostmi jim docela odpovídám, ale jsem rozen koncem 70-tých let.To pes nežral.
Jinak já nevim, lidí je jak hnoje, tak proč by měli mít všichni děti? Když se jdu projít parkem, samé rodiny na procházkách, dětí je tam víc než lidí, takže lidstvo nevymírá.A že tenkrát bylo třeba 12 dětí v rodině a chudoba? No jo, jenže to byla zcela jiná doba, tímto stylem dnes nikdo žít nepůjde, ale tehdy to byla norma.Tehdy nebyly ani počítače, mobily, obchodní centra, elektronické pokladny, ale makalo se na poli nebo v hospodářství a nebyl ani OSPOD.Kdyby děcka dneska takhle žila jako za první republiky, tak je tato instituce rodičům sebere.To před lety chtěli někomu vzít dítě, protože matka odmítala vlastnit televizi, snad se jí zastal ombudsman.Každá doba ji švihlá jinak.V dnešní době se chudoba nepřipouští.Alternativní rodiny se občas stávají obětí bonzáků z lidu, mezi bonzáky bývají často zbohatlí maloměšťáci-tyhle úzkoprsé bonzáky považuji za nebezpečné svobodám druhých.

Ikona diskutujiciho Q 2022-11-14 09:36:20
Ikona diskutujiciho
sipka

1968–1983: GENERACE X = HUSÁKOVY DĚTI

1984–2005: GENERACE Y = MILENIÁLOVÉ (NEBO TAKÉ HAVLOVY DĚTI)

2005–2015: GENERACE Z = GENERACE M

Ikona diskutujiciho Terka 2022-11-14 08:24:20 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Sněžná vločka a spol: těžko se mi věří, že zrovna na tomhle webu, kam chodí údajně tolik osvícených lidí, jsem našla takové množství sobeckých a egocentrických komentářů.

Pokud budu žít s mužem, který má již vlastní dítě, očekávám, že se mu bude plně věnovat. Protože to dokazuje, že je dobrý otec a že bude potenciálně dobrým otcem i pro moje děti. Ano, je to otravné, když má před vámi přednost fotbalový trénink, ale pokud ten chlap stojí za to, tak vám to jindy vynahradí.
U žen je to pak úplně jasné. Většinou mají děti v péči a nikdo snad nechce, aby se na ně vykašlaly a obskakovaly svůj nový objev.

S výchovou cizího dítěte je to těžké. Taky bych si nepřála, aby nová partnerka mého ex bila moje dítě. Sněžná vločko, přišlo mi úplně obludné to, jak jsi psala, že budeš to dítě mít ráda, jen když bude hodné a že nevíš, proč by ses měla zaobírat dítětem s nízkým potenciálem. Opravdu podmiňuješ lásku k dítěti tím, že bude hodné a chytré? A u tvých děti to bude jak? Ty můžou zlobit, abys je měla ráda nebo nad nimi taky zlomíš hůl? Právě děti „s nízkým potenciálem“ potřebují co největší péči, aby se rozvinuly co nejvíc jim to přirozené omezení dovolí. Tys mohla být tím, kdo mu ukáže nové a zajímavé směry. A navíc mě k tvému komentáři napadá- každý má takovou autoritu, jakou si zaslouží.

Q: tvoje úvaha je naprosto mimo realitu. Co když bude mít partner dítě ve střídavé péči – budeš se s ním vídat jen ob 14 dnů? I když si ho bude brát jen na víkendy, tak se vždycky na ten víkend odstěhuješ? Co znamená „ve volném čase“? Máš doma nějaké píchačky jako v práci a měříš partnerovi, kolik času se ti věnoval a pak mu dáš “ volno“? 😉 Navíc být tím mužem, tak rozhodně nechci partnerku, která mě odmítá přijmout se vším všudy, to jest i s dítětem, které miluju.

Ikona diskutujiciho Sněžná vločka 2022-11-14 09:44:51
Ikona diskutujiciho
sipka

Popisuju svou zkušenost. Pokud to někoho může urazit pak jenom svobodnou mámu které to šlápne na kuří oko nebo někoho kdo je hodně mladý a žije svou představou. To jedno plácnutí přes prdel pomohlo okamžitě. Ale odmítám trávit svůj život tím že řežu cizí nevychované dítě které je agresivní řve a háže po mě věci. Jestli se ty chceš takovým způsobem zahazovat a nechat na sebe házet cizí problémy je to tvoje věc.

Ikona diskutujiciho Radmil 2022-11-14 09:59:59
Ikona diskutujiciho
sipka

Já teda znám dvě leporelo rodiny a na obou stranách je to špatné. A to jsou přitom obě druhé manželky hodně respektující. Stará rodina bere partnerovi zdroje a čas a nárokuje si různé věci a to novou manželku hrozně štve. Je to tam v obou těch rodinách. Jsou to peníze práce různé služby péče o děti dokonce i ty dospělé něco občas potřebují a chtějí a účast otce na rodinných akcích jako narozky a svátky kde se o něho ty dvě rodiny tahají. Když dá jedné přednost druhá rodina se hned urazí. I když dítě z prvního manželství může být hodné jak se narodí vlastní dítě tak začne fungovat jako konkurence a zapracují hormony a ty nové manžeky ty staré děti pak nemůžou ani cítit. To dítě pohne brvou a ona hned – vidíte jakej je to spratek! Nemůžu jim na to ani nic říct protože bych je urazil a navíc chápu že si brání svoje dítě před konkurentem co jim bere zdroje a tátu. Někdy to nové dítě ani nemusí přijít a otčím nebo macecha šikanují dítě z prvního manželství protože prostě ví že to není rodina a nechtějí do nich investovat svoje zdroje. Je to pro ně ztráta času a spíš se snaží toho dítěte zbavit. To jsou pak brutální osudy.

Sněžná vločko ty jsi uhla kulce. Ta jedna rodina tam je dítě ještě docela malé asi 12 let a v té druhé rodině jsou děti dospělé dávno a narodily se nové. A obě rodiny mají úplně stejné problémy. Tahá je ta minulost a je tam velká frustrace. Nechtěl bych to mít. Vždycky když je vidím tak zhruba hodinu nebo dvě poslouchám jaký zase bylo dusno s tamtou ex a co zase ty děcka z prvního manželství. Radši být sám než tohle. U té jedné rodiny s dospělýma dětma co už mají i svoje děti se to trochu zlepšilo a asi se to časem srovná ale tam kde jsou ještě mladí to nevidím moc dobře. Tam je to spíš časem horší.

Nevím co Terka má. Možná to nezažila a nemá to ve svém okolí. Slepované rodiny jsou stres a konflikt. Nechoďte do toho pokud se tomu dá vyhnout.

Ikona diskutujiciho Stepparos 2022-11-14 10:25:46
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně se to nezdá vůbec sobecké ani egocentrické. Spíš praktické. Člověk se může rozhodnout nemít děti a může se rozhodnout neadoptovat cizí děti když vidí že mu to nedává smysl. V seriálu o matrix je hodně zmiňované jak je potřeba šetřit svou energií a nebrat na sebe cizí problémy protože je to způsob jak bojovníka vysát. Proto bojovníci jsou hodně single. Šetří si energii.

Když mají dva lidé dítě je to zodpovědnost jejich a ne nově příchozího partnera. Jeho účast je dobrovolná. Ale je to celý paklík. S partnerem/rodičem jsou děti jeho součást a není možné to oddělit. Když nechcete přijmout ten paklík tak toho partnera nechte jít dál. Jak tu někdo psal že ať se dítětem zabývá ve svém volném čase. To je nereálný.

Někteří lidé staví děti na piedestal dokonalosti ale uvědomte si že děti nejsou svaté. Jsou to jenom malí lidé. Umí být sobecké kruté i manipulativní. Podívejte se někdy po základní škole jak se navzájem šikanují a jak jsou zlé. Můžou na váš život působit stejně toxicky jako dospělý člověk hlavně pokud jsou špatně vedené.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-11-14 10:52:37
Ikona diskutujiciho
sipka

Jenže duchovno není o tom být sluníčkář, každého zachraňovat a být ten nejlepší člověk na světe. Mluvit spisovně a s každým být za dobře.. Spousta lidí si myslí, že hodný člověk je duchovně na výši, ale hodný člověk jen většinou plní příkazy a aby nebyl za špatného, nechá si raději píchnout injekci. Znáte ten proslov..“ Já to udělám“ a druhá strana řekne „no to bys byl hodnej“.Tak to nefunguje. Duchovní člověk chápe už určité souvislosti a podporuje pouze to, aby vše bylo harmonické/vzájemné a ví, že jeho následky neovlivní jenom jeho, ale všechny kolem. Pokud někdo vidí jenom sebe, je to sobec.

Ikona diskutujiciho vap 2022-11-14 14:23:51
Ikona diskutujiciho
sipka

Jenže duchovno je dost široký pojem.Defakto je to práce s myslí, různé komunikace s entitami, potom práce s energiemi, různé meditace, koncentrace, relaxace, starosti o duševní stavy a rozpoložení.Duchovno se dá využívat jak pro dobré, tak špatné účely.Teistický satanismus je duchovno, ezoterika je duchovno, křestanství je duchovno…přitom tyhle duchovní směry se vzájemně neuznávají.Ty sluníčkáři jsou také široký pojem.Oni nemusí být nijak duchovní, ale jsou to sluhové politických propagand třeba tzv“vítači“ nebo bojovníci proti konspiracím apod.Pak jsou různý ekoaktivisté, co zachraňují klima a veverky v lese, vztah k přírodě si u nich cenim, sám nesnášim pokusy ničit Prokopské údolí či Divokou Šárku v Praze nějakými developerskými stavbami a podobné věci, ale spousta ekoaktivistů je mladicky najivní a zapálená do věci.Další sluníčkáři pochodují za legalizaci trávy a mezi nimi někteří členové Pirátů.
Já třeba osobně si moc nerozumim ani se sluníčkářema ani s extrémistama (agresivní barbaři ze stadiónů apod), v 80-tých letech se společnost takto debilně nedělila, všichni jsme byli obyčejný lidi s různými zájmy.Dělení společnosti začalo po převratu.Já se opravdu, ale opravdu, nemám potřebu hlásit k žádným skupinám, zřejmě je to tim, že dnešním časům moc nerozumim.Neznám ani touhu zkoušet drogy, jakožto že takových lidí dnes je, mě tyhle „adrenalíny“ chybí.My obyčejný lidi dneska vypadáme jak z jiné planety, přitom bych spíš řekl, že z jiné planety je ten zbytek.To bude asi ta invaze ufonů.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-11-14 15:10:46
Ikona diskutujiciho
sipka

Nejvíc mě mrzí, že člověk ztrácí svá nejlepší léta přemýšlením nad tím, jak v tomto systému vůbec přežít a zda člověk vůbec najde vhodného partnera. Ani jedno není dnes pohodlný a i když to pohodlné být uplně nemusí, tak stejně mi už nestojí za to vyhledávat takový vztah, nebo podporovat téměř jakoukoli práci v tomto konečném systému. Většina vztahů, či věcí dnes vydrží sotva záruku. Tak proč udržovat něco, co má v plánu vydržet jen určitou dobu, jen abych něco/někoho měl. Sluníčkáři a destruktivní lidé jsou uplně stejní. Protože všichni odmítají vidět realitu. Destruktivní člověk chce vidět jen to špatný a sluníčko jen to dobrý a všechno okecá. Dnes je těžký najít ten zlatý střed, který se chová vyváženě a zná zhruba následky svých činnů. Všimni si, kolik sluníčkářů je v pohodě, protože vždy se o ně někdo postará a nic neřeší. Oni nežijí zodpovědností. Oni si jen na něco hrají a jsou jen další kulisa v tomto světě. Proto hodně z nich nosí brýle. Nakonec zjistíš, že si kloudně s nikým nerozumíš a k čemu tady pak jsme. Abychom si jenom prožívali s**ky, které nás „posílí“ a pak z hrůzou-nikdy víc, umřeli? Už se v tom chápání, proč tu vlastně jsme nějak ztrácim, pokud vesmír nepodporuje takový lidi a nepřitahuje sobě rovné, abych mohl žít na takové úrovni, kterou si každý zasluhuje. Spousta lidí se má nadmíru dobře a ani neví, co má a hodně z toho si nezaslouží.

Ikona diskutujiciho vap 2022-11-15 13:06:25
Ikona diskutujiciho
sipka

To prožívání sr.ček, které nás mají posílit.Na sobě nijak nepozoruju žádné posílení, jen mě to vede k potřebě mentorovat a hodnotit lidi a neustále se zabývat tím, proč jsou vlastně takoví.Prožívání sr.ček na mě spíš zanechává neurotické stopy, které se mění v občasnou myšlenkovou agresivitu vůči všem škodlivým dementům ve společnosti.Aby člověk uměl milovat nepřátelé, tak na to musí mít energetický potenciál, ten ale nemám a nikdo mi ho nechce umožnit získat.Takže mi nezbývá nic jiného, než kolem sebe „šermovat klackem“ a prskat jedy na ty, kteří to zasluhují.Já se kolikrát nemohu soustředit ani na zábavu, nebot se mi přitom vynoří třeba osm let stará křivda a normálně začnu být opět zlostný jako kdyby to bylo před hodinou.Při každé činnosti mě občas ruší různé vzpomínky, které mi znemožnují prožívat přítomnost.Když je odmítnu, začnu být vydírán energeticky, že se mi dělá lehce divně.Prodýchávání čaker je u mě směšná činnost, která nikam nevede, vůbec se přitom nedostanu do lepších ani do horších stavů.Hlavně není problém u toho strávit hodiny, protože se přitom jak na potvoru zrychluje subjektivní čas.Je to efekt, jako když se člověk snaží naplnit děravý pytel a neví o tom, že je děravý.A pokud ví, tak nemá nic, co by díru zalepilo.
To je osud člověka, co je pod duchovnim šikanem již snad od narození.Mě jen štve, že spousta duchovních odborníků má v tomto ohledu díry ve znalostech, proto takoví poškození špatně nalézají pomoci.A ani je to nezajímá.To člověk už opravdu neví, na koho má být vlastně naštvaný.V některých případech došlo k tomu, že deptaní jedinci se dopustili trestných činů ze zoufalosti a nebo spáchali sebevraždy.Jinak já osobně cítím jakousi statickou sílu-pnutí uvnitř fyzického těla, ale aury-energie kolem sebe nepociťuji.Pro představu: Jako čokolodádový bonbónek (fyzické tělo), co má v sobě náplň (energie).

Ikona diskutujiciho tauri 2022-11-17 13:15:55
Ikona diskutujiciho
sipka

vap:
Nejtěžší duchovní růst je, když se má člověk uzdravit mezi nemocnými.
A vidíš, stále si ale trváš na svým a nikdo ti to nevymluví. To je to, co dělá člověka silným, že nemění názory, jako ponožky, uvažuje svoji hlavou a jak cítí. Kolik lidí čte Q dropy, které se stále mění a jednou zatknou prezidenta, pak zase proč by to dělali..a lidé se i přes takové zprávy cítí probuzení a přitom nepoužívají svůj názor a hlavu. Jde o to, že se lidé musí poučit z minulosti a neskočit hned na lep, že druhá strana je lepší, protože to není msm. Vždycky člověk musí pochybovat a dělat své úsudky. Proč to píšu…je to o tom, že hodně lidí hraje psyops hru, kolik lidí se přidá k Matrixu a kolik lidí si je stále hodno zachovat svoji individualitu a kritické myšlení. Tou je síla mysli a duše. Teď vidíme, kolik je venku ovcí i přes to, že je elita, nebo q dropy tahají za nos. Už je těžký se v tom všem vyznat.
Pokud jde o dnešní dění, taky už nepobírám mnoho věcí. Čas je neúprosně rychlý vzhledem k toku informací, které musí pochopit a příjmout. Ale chápu Tě, člověk už taky někdy bouchne, protože nejde pořád tolerovat, co dělají lidi a ví, že i když nastaví hranice, druhým jsou k smíchu a nikdo se ho nestastane, protože všude je blbec. Pak ani nemá cenu bojovat za takové idioty, kteří si nezaslouží tuhle planetu. Akorát ji požírají pro své neukojené potřeby a stále nemají dost. Když vidim, kolik mládeže vyhodí odpadků a nic si z toho nedělá, má cenu se snažit být tu pro lidi a pomáhat jim? Prostě jsou asi věci, které člověk musí nechat na vyšší moci, protože bychom se nezabývali ničim jiným, než jaký přístup zvolit k těm, kteří nemají morální odpovědnost a stále se nehodlají poučit.

Ikona diskutujiciho Terka 2022-11-14 10:27:13 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Samozřejmě že je takové soužití těžké a problémy se budou vyskytovat vždycky. Už navěky to v takovém vztahu nebude hledání ideálu, ale jen hledání kompromisu.
Mně jde vlastně o to, že to tady vypadá, jako byste chtěli, aby váš nový partner zapomněl na to, že má nějaké děti z předchozího vztahu a věnoval se jen vám. Prostě pokud si najdu chlapa s dítětem, tak musím od začátku počítat, že nebudu na prvním místě a podle toho ten vztah budovat. A vlastně to považuji za přirozené. Co by to bylo za muže, který nechce být s dětmi o narozeninách nebo se s nimi nechce vídat? Já bych takového nechtěla.

Spousta dětí je nevychovaných nebo mají jen prostě zrovna období vzdoru a chovají se strašně. To je ale důvod s nimi víc pracovat, ne je přestat mít rád. Děti nejsou od toho, abychom je měly rádi, jen když jsou „hodné“

Ikona diskutujiciho Sněžná vločka 2022-11-14 10:47:29
Ikona diskutujiciho
sipka

No vidíš Terko. A to byla přesně moje situace. Já jako mladá a bezdětná mám vysokou hodnotu a vysoký potenciál. A proto se nepotřebuju zahazovat ve vztahu kde budu na druhém místě a budu dotovat partnerovy staré omyly. Rozhodla jsem se že mám právo na něco lepšího a šla jsem od toho. Protože chci mít normální vztah na který mám právo a nechci žít v trojúhelnících. Až když jsem to ukončila mi došlo jak jsem byla šíleně hloupá naivní a taky se mi obrovsky ulevilo. Celá ta věc mi zpětným pohledem připadá úplně postavená na hlavu protože mi ten chlap taky hodně lhal a sliboval mi věci které nebyly pravda. Asi mi trochu vymyl mozek že jsem to neviděla střízlivě. Postupně se ale ty lži začaly rozmotávat a idylka mizela. Víš kdy jsem ho kopla do prdele? Když z něho vypadlo že ani nemá řešení s bydlením že manželku nevyplatí protože nemá z čeho a že ji ani posílat pryč nechce. Že ho sice hrozně sere ale je to matka jeho dítěte. Asi si myslel že budeme v tom baráku bydlet všichni tři spolu i s jeho exmanželkou. A mně má mezitím jeho děcko skákat po hlavě.

To opravdu není důstojný vztah pro mladou perspektivní ženu. Nechápu proč jsem se od něho vůbec nechala uhánět. Já jsem byla fakt hrozně blbá.
Jsem krásná plodná a hledám dobrého muže který investuje vše do naší společné budoucnosti a nebude mi lhát. Proč bych měla chtít něco horšího?
Jestli mi tato zkušenost něco dala pak pozor na ženáče a hlavně chápat svou hodnotu. Nespokojit se s ubohou parodií na rodinu. Některé moje kamarádky dopadly podobně ale včas necouvly. Já jsem ještě stihla utéct včas. Systém je u nich podobný. Ještě to nemá vypořádané se starou, ještě s ní třeba i žije protože nemají peníze na rozvod a rozstěhování ale novou mladou už nahání, užene jí rychle dítě aby si dokázal že je ještě pořád kanec a pak je průser. Pak se o něho tahají dvě rodiny.

Pro už rozvedenou starší ženu která má i svoje děti a má něco za sebou by to třeba bylo jiné ale já jsem mladá a ještě jsem svoji rodinu neměla. Nějakým debilním nedopatřením jsem podlehla jakési iluzi že bych mohla mít tento slepenec a vlastně se na toho chlapa i hodně zlobím. Že uhání mladé maso a slibuje hory doly. Že si sám už na začátku nepřiznal že mladá žena má jiné nároky a má právo na normální vztah. Že mi vnucoval ten svůj slepenec. Neměl mě vůbec nahánět. Ale sobě si také sypu popel na hlavu že jsem byla tak důvěřivá. Dalo mi to strašně za vyučenou.

Ikona diskutujiciho Koblih 2022-11-14 10:58:06
Ikona diskutujiciho
sipka

Aha to byl asi typ chlapa co tvrdí nové že se vlastně už rozvádí že ten starý vztah je úplně mrtvý a přitom ještě pořád žije se starou ve společném. Někteří obšourníci to tak dělají a čekají jestli se na to nějaká mladá chytne. Pak to byla ale pořádná kulka vločko. Ještě že jsi se probrala. Skončila by jsi jako svobodná matka nebo po krk zadlužená jeho rozvodem.
Ale mám z tvé zpovědi pocit že ti to pomohlo uvědomit si konečně svou cenu. Mladé holky tu cenu často neznají a to je velká škoda. Snad najdeš někoho normálního, přeju ti to moc.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-11-14 11:46:55
Ikona diskutujiciho
sipka

Sněžná vločka:
Přestaň se trestat tím, co bylo…za tohle jsme už zaplatili a tu zkušenost nám nikdo nevezme. Důvod, proč jsme do toho šli to mělo, teď víme, co to obnáší a víme, že z většiny netřeba litovat druhý, když si za své jednání a samotu mohou sami. I co se tak bavím s lidmi kolem, tak prostě jít do vztahu s dětmi je dost náročný a leckdy kravina. Když je jedno dítě, tak pro některý budiž, ale 2? Pokud by chtěl člověk ještě vlastní, tak v této době se starat o 4 děti je uplně mimo. Pokud už má žena 2 a nějaký věk, stejně už nechce další..takže muž má smůlu a jen se stará o 2 cizí děti, které ani nemají jeho krevní liníí. A když budou děti hubatý, tak mu řeknou, nejsi můj táta a dělají si své :)))
A zase se tu jen motáme o nezodpovědnosti druhých, s kterou vlastně nic neuděláme. Jen si musíme uvědomit, že musíme podporovat sami sebe a tím pádem sobě rovné, protože pro to kde jsou oni a my, museli obětovat to samé a znají hodnotu svého života a samoty. Vše je vykoupený…jen někdo to tak nevidí.

Terko, já chápu matky samoživitelky, které se snaží a mají děti vychovaný. Ne každý chce zůstat sám a nový partner by měl brát její děti, „jako své“, ale to se musí snažit i žena, aby svého muže podporovala a nebyl to jen nějaký náhradník. Ale taky si musí uvědomit, že už si nemůže tak vyskakovat, jako kdyby děti neměla a bylo ji 20. Takže když bere své děti víc, než partnera, tak si nezaslouží lepší život, protože ho vlastně ani nenabízí. Vše by mělo být ale o domluvě předem, že už třeba žádný děti nechce, nebo jak to vidí do budoucna a s výchovou svých dětí. Ale většina normálních, bezdětných lidí do toho prostě nejde. Zbytek je pouze o sebeobětování.

Ikona diskutujiciho kiana 2022-11-14 14:44:50
Ikona diskutujiciho
sipka

Terka (a asi i někdo další): To, že má někdo partnera na vyšším místě než děti neznamená, že se svými dětmi nebude slavit narozeniny nebo že se s nimi nechce vídat. Může se s nimi vidět kdykoli jeho děti potřebují a zároveň mít partnera na prvním místě. I u vlastních dětí by měl být partner na vyšším místě než děti (což opět neznamená, že děti budou strádat – nebudou! I když je partner na vyšším místě, tak dětem musíme dát vše, co potřebují atd.). Psala jsem jeden komentář výše o tom, že na světě je hojnost, takže i když jsou děti na nižším místě než partner, tak na ně se se VŠÍM dostane. V rodinách, kde jsou vlastní/cizí děti na vyšším místě než partner (nebo dokonce na vyšším místě než rodič sám), z toho ty děti mají nevědomé trauma, protože je rodič staví do pozice, která je „nad jejich síly“. Ony to vycítí a nejsou v takovém uspořádání šťastné. Četla jsem o tom články ale myslela jsem si to už od dětství (ještě než jsem psychologické články četla). Články nebyly MSM ale alternativa (co si o tom myslí běžná „věda“, nevím). Představte si, že vás rodič upřednostňuje před svým partnerem/manželem (tzn. táta před mámou nebo máma před tátou). Nebo máma/táta sám před sebou (např. rodič je unavený, ale i tak přečte dítěti pohádku, i když se mu nechce..což dítě vnímá). Divné, že? Každé dítě si přeje, aby když je rodič unavený, upřednostnil raději svůj odpočinek (protože jedině pak se může efektivně a „naplno“ věnovat dítěti, pouze když na to má sílu). A stejně tak každé dítě chce, aby nebylo v očích jednoho z rodičů pro něj „výš“ než druhý rodič. Protože dítě je dítě a není dospělé, nezvládá dospělou roli.. Dospělí se musí SPOLU domluvit (např. jak se co nejlépe starat o své děti) a výsledek sdělí jednotně dětem a ne že jeden rodič chce jednu věc, dítě něco jiného a druhý rodič vůbec nebere ohled na svého partnera a udělá vždy to, co chce jeho (rozmazlené) dítě. Jo, děti by měli mít svobodu atd. ale neměly by být rozmazlené (což se stane tehdy, když jsou v očích jednoho/obou rodičů na vyšším místě než druhý rodič – v takovýchto „dilematech“ prostě děti nejsou rády, zažila jsem to). Stejně tak si žádné dítě nepřeje, aby kvůli němu byli rodiče spolu, i když se k sobě nehodí, láska jim vyprchala nebo spolu být nechtějí..nebo pro udržení falešného zdání „rodiny“ (a žít v takové přetvářce „úplné rodiny“). To je velká zátěž na psychiku dítěte, že ono je „viníkem“ toho, že rodič nenásleduje svoje vlastní štěstí.

Ikona diskutujiciho kiana 2022-11-14 14:59:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Sněžná vločka: to je dobře, že jsi z takového „vztahu“ odešla – já mám svojí teorii a pokud by se mi praxe s tím, jak vím, že to je správně, neslučovala, tak bych taky samozřejmě odešla (a nenechala bych si s*át na hlavu). Takže to, že jsem nečemu potenciálně otevřená neznamená, že půjdu do špatné zkušenosti. Jsem otevřená všem DOBRÝM možnostem, ne těm špatným..:) Mně jde totiž o to, aby se spolu dali dohromady ti partneři, kteří se k sobě nejvíce hodí/mají se nejvíce rádi = tzn. ideálně twin flame (to je můj záměr). A kvůli tomuto záměru musím brát v úvahu i např. rozvedené dětné partnery, přičemž ale pokud si to ten kluk sám zkazí přehazováním zátěže nebo zmanipulovaným rozumem, jeho smůla. Následek chyby=špatná energie půjde jemu (takže tuto svojí chybu může změnit, napravit/může se vyvinout), zatímco kdybych si nechala zmanipulovat rozum cizími zkušenostmi o tom, že „to nejde“, už bychom měli tu špatnou příčinu (chybu) rozdělenou napůl. A tímto způsobem by se matrix nezměnil (i když člověk nic nedělá, tak jenom svými vnitřními vědomými/nevědomými postoji, co by udělal v té které potenciální situaci, mění svět).

Ikona diskutujiciho Irca 2022-11-14 19:46:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Souhlas

Ikona diskutujiciho Helena 2022-11-15 16:57:24 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hodně trefny článek. Bydlím v zahraničí a pokaždé když se bavím s otcem, ptá se mě co budu dělat třeba o víkendu. Když mu řeknu ze plánuju být doma a pracovat na živnosti, tak mi řekne pohrdavým tónem: Ježíši zase!? Mas jít ven a najít si kluka! Co pak budeš shánět kluka a děti ve čtyřiceti? Nevlastní sestra: A už někoho mas? Jak to ze ne? Vždyť už je na čase, je ti 30!…Nikoho nezajímá jestli se mám dobře, jestli mě vlastně baví to co dělám, jestli mám děti jak zajistit…ne, hlavní je mít chlapa za každou cenu. Nejraději mám chuť jim odpovědět ze nechci trpět v hrozne práci, která mě absolutně nezajímá, cely život jako oni. Jako chápu ze měli jiné možnosti ale i tak.

Ikona diskutujiciho Danny 2022-11-15 19:28:05
Ikona diskutujiciho
sipka

Někteří lidi si myslí, že všechny definuje jenom to, jestli někoho mají (popř. jak je partner úspěšný a jestli je ze zazobané rodiny). Mně tímhle vytáčela kamarádka, která měla to štěstí a našla svého vyvoleného v osmnácti. „To je divné, že nikoho nemáš“ a podobné kecy. Vždycky mě tak rozzuřila, že jsem měla chuť ji pořádně seřvat. Jako by se chlapi kupovali na alze, jak píše Alue v článku. Do teď se obdivuju za svoje ovládání, protože jsem ji přece jenom nikdy neseřvala.

Jinak hodně štestí s byznysem.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-11-15 19:44:44
Ikona diskutujiciho
sipka

Hm, a to podle nich máš toho pravého zodpovědného muže najít někde v baru, nebo teda objednat na alze? Když k sobě dva lidi patří, tak se najdou. A může to trvat i hodně let. Na internetové seznamce ani v pochybném podniku to asi nebude. Někteří fakt dělají jako kdyby prostě stačilo vyjít ven před dům, roztáhnout nohy a počkat až se udělá fronta do výběrového řízení 😀 Nic si z toho nedělej.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-11-15 20:33:28
Ikona diskutujiciho
sipka

No dnes je ale těžký někoho normálního potkat. Člověk doufá, že někoho potká na kole, na tůře, či po městě..tenkrát se dalo snadněji seznámit na diskotéce i s normální osobou. Ale dnes to padlo a jsou jen smradlavý putiky. Do přírody chodí davy jen o víkendu, na kole člověk potká jen důchodce a zkrátka málo lidí pro to dělá, co by mělo. Tím, že lidi budou doma na zadku a čekají, až jim ta někdo zazvoní, fakt nefunguje. Příjde mi, že jsem jediný, co někde jezdí a chodí sám. Ale čekat na to, až do Vás někdo žďuchne a vy se teprve probudíte a dáte se do hovoru je fakt až ta poslední možnost. To platí pro obě pohlaví. Pokud se stále stydíte a je Vám 30, tak si asi partnera nezasloužíte, když čekáte na první krok.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-11-15 21:02:01
Ikona diskutujiciho
sipka

na mě zvonili.. ale pošuci a trestanci. to taky není cesta 😀

Ikona diskutujiciho tauri 2022-11-15 20:42:05
Ikona diskutujiciho
sipka

Helena, Danny:
Víte, jaké měla ex kamarádky ze třídy? Když měl jejich kluk narozky, nebo svátek, tak se s ním pár dnů před tím rozešli a pak se dali zase dohromady, aby jim nemuseli nic kupovat.
Takže pak chodit s takovou je taky za trest mít někoho, jen aby člověk nebyl sám a druzí ho neměli za podivína.
Málo lidí dokáže být dneska samo.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-11-15 21:41:52
Ikona diskutujiciho
sipka

No většina by řekla, „holka, můžeš být ráda, že máš nápadníky“ 😀
To pak musí být stresy, když nevíš, jestli zvoní nějakej otrapa, nebo jen pošťák.
Uplně mě napadl tenhle film, jak to asi pak vypadalo 😀
https://www.youtube.com/watch?v=h9JF8v0yfI4

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-11-15 22:24:36
Ikona diskutujiciho
sipka

Pro vdanou ženu jsou nápadníci jenom otravné mouchy. Hlavně tohoto typu, kdy mě několik měsíců pronásledovali, nakonec mě před napadením a pokusem o znásilnění neochránila ani policie. Teď jsme odstěhovaní, protože došlo i na výhružky mé rodině a nebyli jsme v bezpečí. Nikdo už na mě nezvoní. Všechno řeší manžel. Já mám po těchto zkušenostech už jiný pohled na svět i na lidi a nejsem na nikoho zvědavá.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-11-15 22:31:37
Ikona diskutujiciho
sipka

No v tom lepším případě pomůže pepřák, nebo nějaký pípák, co řve, aby Tě někdo slyšel.
Ale kdo má potřebu pořád myslet na něco, aby byl v bezpečí.
Haha, manžel příjde a dělá pořádek 😀
Promiň, že mi to zas něco připomělo :))
https://www.youtube.com/watch?v=hHZvUeAdzeI

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-11-16 09:48:05
Ikona diskutujiciho
sipka

nepomohlo nic. dostal železem a ani tak mě nepustil. na pepřák musíš mít volné ruce, když tě znehybní, tak ho nemáš šanci použít. realita je surová a zlá když na to přijde.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-11-16 09:57:22
Ikona diskutujiciho
sipka

A taky nesmí foukat vítr :)) Sám nevím, co bych dělal v tu chvíli..klepal bych se asi hodně dlouho. Hlavně, že jsi to zvládla a nedala se.

Ikona diskutujiciho Danny 2022-11-17 11:54:11
Ikona diskutujiciho
sipka

tauri: Taky sem tam něco podniknu sama – menší výlet, kino… A narazit při tom na toho „pravého“ opravdu není moc realistické. Bohužel. Vždycky se stejně ocitnu někde, kde skoro nikdo není, nebo jsou tam buď samé ženské, staří lidi, páry… Ještě se mi nestalo, že bych na některých svých solitérských akcích potkala nějakého mladého mužského, který by tam byl, stejně jak já, sám. A druhá věc je, že mladší lidi spolu tak moc nemluví, když se neznají. Jde to vidět třeba při čekání na autobus. Starší člověk se bez problému dá do řeči i s někým, koho nezná, kdežto mladší by si radši ukousl jazyk, než aby s někým prohodil pár slov. Každý si hledí až patologicky svého.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-11-17 12:49:25
Ikona diskutujiciho
sipka

Danny:
Jenže v kině se člověk neseznámí, tam je většinou tma a lidi neřeší, zda si tam někoho najdou, hlavně chodí spíš v páru. I když při čekání ve frontě je občas lecos možný. A taky nejde všude chodit tak, že snad někoho už potkám. Člověk to ze sebe vyzařuje a lidi to spíš odradí, protože cítí, že po nich někdo něco chce :))
Ale zkus to zkoušet dál, zkus víc chodit ven a nezoufat, že tam chodí jen staří lidé. Jednou to výjde a hlavně, pokud se ti někdo líbí, tak se usměj, nic to nestojí a hned se naváže emoční otevření. Ono když jde někdo 5x ven a už to vzdá, tak si myslí, že tomu dali dost a kolikrát už ani ven nevýjdou. Prostě chodit ven tak, že chceš a užít si to sama pro sebe..Proč to píšu, občas jsem tak taky jednal a z mnoha holek to je cítit, že se jim ven moc nechce, ale jdou tam proto, že se chtějí seznámit. Není to příjemná energie, pokud je ta holka stažená, není si jistá sama sebou, zda to dopadne a čeká na „obět“ :))
Ano, mnoho mladých lidí se bojí, protože jsou naučení školou se bát. Staří už mají vše na háku( protože nemají často čas a energii hrát hru se systémem) a pokud nemám v úmyslu druhýho zesměšnit, není se vlastně čeho bát. Většinou se bojíme jen sami sebe, kdybychom byli ve stejné situaci, co protistrana.
Taky mám občas nedůvěru, zda někoho oslovím..je to můj problém, ale když po mě někdo chce hrát jeho hru na to, kdo je víc, tak ať si jde o dům dál. Jenže často se chytneme alespoň něčeho, pokud máme šanci. Ale umění je, nechat to být a počkat si na to, co cítíme, že je to správné a toho se chytit za pačesi. Ale vytrvej, teď jsou lidi víc uzavření, protože jim je dost ubližováno, tak to hold může trvat dýl, než něco dopadne.
Jen vytrvej a uvidíš. I muž ocení, pokud ucítí někoho, kdo se taky snaží. Hned vnímá, že má spoluhráče a ne jednostrannou snahu. Je ale hezký, že máš nějakou snahu.

Ikona diskutujiciho Tom 2022-11-15 23:35:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No paráda :D, trefný článek. Ani se nedivím, jakou vyvolal reakci. Toto téma jsem poslední roky několikrát probíral s mnoha lidmi. A nedá mi to nenapsat reakci. Je na to tisíc důvodů mít nebo nemít děti. Osobní postřeh a můj osobní postoj je tento. Nikdy jsem neměl nic zadarmo a začínal jsem doslova z nuly. Dospěl jsem přesně v momentu, kdy se mladým lidem začaly házet klacky pod nohy, současnou situaci ani nekomentuji. Podle mě je to v současnosti už nechutné. A o to mnohým vládnoucím zřejmě jde. Co je snesitelné nebo nesnesitelné je ovšem velmi velmi!!! subjektivní. Vidět někteří z vás můj byt a dítě, asi byste se divili. Dítě jsem vždycky chtěl, mám jedno, chtěl jsem druhé, ale nemám už s kým. Protože jsem chtěl kdysi dítě, musel jsem plánovat na kilometry dopředu, pak dlouho za roh a ještě jednou za roh. Nemohl jsem si dovolit ani jednu chybu, abych nepřišel o to, čeho jsem dosáhl. Říkal jsem tomu „krvavá očička“, protože jsem musel přeskládat své životní priority asi takto … „Chceš mít za deset let dítě? Tak budeš nyní devět let živořit, šetřit a makat a následně žít skromně.“ A budeš trpělivě čekat. Potom postupně budovat a vyhrabat se ze sraček, které mi moderní demokratická a kapitalistická společnost navařila. Jinak nebudeš mít ani holku a ani dítě. Asi nejtěžší tenkrát bylo přiznat si, že jsem v hajzlu. Protože jak Alue píše něco v tom smyslu, že žena, která se necítí zabezpečená s mužem, dítě moc chtít nebude, protože ho nechce přivést do špatných podmínek. Ostatně, která žena by chtěla nezabezpečeného muže? Bohužel o tom něco vím. A než se situace vyřeší, jsou přebraní nejen kapři, ale i kapřice. A ty přebrané (i ty obsazené) kapřice, které rovněž nic nemají, jsou … kupodivu… často docela náročné. Logické. A jak se cítí muž, který má vyřešit skoro neřešitelné? Blbě, hodně blbě. Zajímá to kapřice? Nezajímá. Necení se snaha, ale okamžité statky! Tak to prostě je. A mileniálové si stěžují na špatné podmínky a drahotu? Ano mají si nač stěžovat, to je pravda. Ale až přijdou volby, zvolí si peklo a svými moderními postoji si peklo ještě vylepší. Mít dítě, které je hodné, je chytré a zdravé, to by chtěl každý. To je dar, je to štěstí, což se některým moderním sobeckým blbům špatně vysvětluje. A ti, kteří dítě nechtějí, by dítě chtěli časem také, ovšem to by mnozí pochopili, až by ho měli. Když jsem jedné známé řekl, že mít dítě je štěstí, začala žvanit cosi o planetě a respektování postojů druhých. Aha …. planeta .. jo … respektování … jojo … Ukrajina …uprchlíci .. jojo … globální oteplování .. hmmm …. ???? … na vlastní dítě by tam místo nebylo? …. A najít si dnes partnera nebo partnerku? Dnes se tomu už spíš směji, protože jsem zjistil, že lidé jsou plní požadavků, ale velmi skoupí v nabídkách. A mluvit spolu a domluvit se? … tak nad tím se dnes také usmívám…. Vševědům stačí přece jen jeden pohled na druhého, jedna věta, jeden drb, pomluva, jeden dojem a je jim všechno jasné. A co neví, to ví strýček Google. A mnozí si na něco jen hrají, lžou sami sobě a dělají ze sebe akorát pink sheety.
A ke špatným podmínkám se vyjádřím asi takto. Pro někoho jsou špatné podmínky relativní chudoba. Pro mě jsou špatné podmínky třeba život s tyranem a nesnesitelným člověkem a podobně. Takže je to spíš o lidech, hlavně o lidech. A to tu ještě můžu nadhodit téma normální výchovy dítěte. Na tom by se asi v reálu neshodl skoro nikdo s nikým.
By mě zajímalo, když by dnes, v dnešní době, přišel muž za ženou a řekl jí: “Mám velký byt 3+1 v malé bytovce, sklepní prostory, garáž, zahradu, ŽÁDNÉ dluhy!, mám slušně placenou práci, nejsem prase, nechlastám, nekouřím, jen ten byt není nijak moderní, ale jednou bude, v té garáži nestojí auto, ale jednou bude … „ … tak jestli by dnes nějaká žena zpozorněla. … Jo … možná jo …, ale já dnes už vím, že i to je mnohým málo, že je tu spousta dalších a dalších ALE … která mě už ovšem nezajímají, protože mám místo všech ALE úžasné dítě, které miluji, dítě miluje mě a dává mi to najevo, a nějaká cizí ALE nás nezajímají. A o tom to je, když máte dítě a jste s ním šťastní. 😊 Protože to není o tom, že se máme v současné době špatně, ale o tom, abych to dítě naučil řešit problémy, nedělat si problémy, hlavně budovat štěstí a vážit si štěstí. A to samo o sobě je i tak těžké. A ne řešit podělaná cizí ALE a vlastní křivdy z dětství. 😊 Vždycky může být hůř a vždycky může být lépe. Mít dítě je super. A když se povede, tak je to ještě větší super.

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2022-11-17 12:19:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím že ľudia cítia že doba sa zhoršuje a tak – scela intuitívne nechcú mať deti. Lebo stále nás strašia s globálnym otepľovaním, bude nedostatok potravín, bude sa jesť hmyz, niektoré územia ako Holandsko budú zaplavené, bude nová utečenecká kríza pred záplavami a všetko sa to bude hrnúť sem k nám, veď Holanďania skupujú pozemky na Slovensku, takisto sa skupuje ukrajinská pôda a nič si sami nedopestujeme, keď pôda bude zastavaná domami aby holandskí a ďalší zahraniční zbohatlíci mali kde žiť. No proste tie vyhliadky sú zúfalé a preto teraz toľko ľudí radšej chlastá alebo sa venuje niečomu inému (sebe), než by robili deti. Veď kto chce priviesť deti do takého pekla. Až sa doba zase zlepší, čo môže byť za 40 rokov, ľudia budú zase chcieť mať deti. Teraz je to tak ako je a nikoho by som neodsudzoval za to že nechce mať deti. Ono to má aj ďalšiu rovinu a to sú vzťahy rodičia – deti ktoré proste nie sú dobré a keď vidíme ľudí ktorý majú deti aké majú s tými deckami problémy tak aj toto odradí…

Ikona diskutujiciho sm 2022-11-20 18:53:32 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, toto je jeden z Tvých nejlepších článků. Teď jsem jej četl mé dívce, jsme taky mileniálové, a popravdě jsme chvílemi nevěděli jestli se smát až padat ze sedačky na zem a nebo brečet :-D…jednou větou: vynikající práce! 😀 mockrát děkujeme 😉

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-11-20 19:02:08
Ikona diskutujiciho
sipka

díky, taky jsem se u psaní zasmála 🙂

Ikona diskutujiciho Aziza 2022-11-21 22:09:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Panečku, to je šrumec:-) A ta smršť těch komentářů:-) To je přece úplně jasné, kdo se tak moc snažil, aby byl vyplozen takový hustě „na.írací“ článek na „ho.inkách“. Stačí se juknout na pozadí událostí… Ta partička naštvaných astrálních entit, které mají potíže se tady někde upíchnout a někam se narodit. No a když se to nedaří a nedaří, tak je třeba udělat pořádný rozruch, to by tom byl čert, aby se někdo nechytil na udičku:-))))))))))))))

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek