Mimozemšťané milují lidský sport: Rozděl a panuj

24.2.2023 v Záhady 17

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč se sportovní tým jmenuje třeba „Giants“ nebo „Angels“? Zesnulá Dolores Cannonová, regresní hypnoterapeutka, jednou řekla, že mimozemšťané jsou fascinováni sportem kvůli emocím, které se v nás vyvolávají při jeho hraní i sledování. Předpokládáme, že všechny formy života sdílejí podobné soubory emocí jako my, ale není to pravda.Představte si, že se na sport díváte z mimozemské perspektivy. Jste-li na stadionu a domácí tým dá gól, většina publika bude křičet radostí, zatímco menší část hostujícího publika bude nespokojeně sténat.

Všechny sporty jsou zaměřeny na princip myšlení rozděl a panuj, což je princip můj kmen versus tvůj kmen …. nebo moje země versus tvoje země. Oslavovat a/nebo vzpomínat na válečné veterány prostřednictvím hry, která podporuje princip rozděl a panuj, je něco, co mnoho lidí ani nevnímá, že dělají. V americkém fotbalu se setkáme s tématem „kovbojové versus indiáni“, když Dallas Cowboys hrají proti Washington Redskins.

Říkali mi, že můžu být čímkoli… Tak jsem se stal basketbalovým míčem.

Napadá vás asi, zda se sporty hrají i na jiných obydlených planetách, a pokud ano, jsou některé podobné té naší? Odpovím vám rovnou. Ne, nehrají. Posedlost soutěžením a přemožením soupeře, nebo nepřítele, se vyskytuje pouze zde.

Dalším zajímavým aspektem sportu jsou názvy týmů. V baseballu třeba  San Francisco „Giants“ a Tokio „Giants“, zatímco v americkém fotbalu jsou to New York „Giants“.
Ve vysokoškolských sportech najdete dokonce bájná stvoření z pověstí, jako jsou Westminster Griffins, Oneonta State Red Dragons a Hutchinson Blue Dragons. Duchovní názvy jako Los Angeles Angels, New Orleans Saints a Elon State Fighting Christians. Esoterická jména jako Orlando Magic, New Orleans Voodoo a Washington Mystics. Nebo kosmická jména jako Phoenix Mercury, San Antonio Stars, Dallas Stars, Houston Comets, LA Galaxy.

Na obrázku níže je vyfocený bývalý profesionální hráč basketbalu Manute Bol, který byl vysoký 2,43 metru a jeho „rozpětí křídel“ (natažených rukou) činilo 2,62 metru.

V profesionálním wrestlingu byla Andremu The Giantovi, na obrázku níže, naměřena velikost rukou 40,6 cm a nosil boty velikosti 24.


… Oba vypadají velmi průměrně a pozemsky, že ano? 😀

Dolores Cannonová také uvedla, že mimozemšťany baví televize. Konkrétně to, jak herci u diváků vyvolávají emoce, když předstírají, že jsou někým, kým nejsou.
My své emoce považujeme za samozřejmost, protože je to náš způsob, jak se vyjádřit. Z mimozemského pohledu je to také to, co nás činí jedinečnými a velice zajímavými.

Ve filmu Lucy si postava Morgana Freemana (profesor Norman) klade otázku: „Co kdyby existoval způsob, jak získat přístup ke 100 % našeho mozku? Čeho bychom byli schopni?“ Postava Lucy, kterou hraje Scarlett Johanssonová, prohlásila: „Necítím bolest, strach, touhu. Jako by se vytrácely všechny věci, které nás dělají lidmi. Je to, jako bych se cítila méně lidská. Všechny ty znalosti o všem, kvantové fyzice, aplikované matematice, nekonečné kapacitě buněčného jádra, to vše mi exploduje v mozku. Všechny ty znalosti. Nevím, co s tím mám dělat.“

Lucy také prohlásila: „Je to zvláštní, dřív jsem se tolik zabývala tím, kdo jsem a čím chci být, a teď, když mám přístup do nejzazších koutů svého mozku, vidím věci jasně a uvědomuji si, že to, co nás dělá „námi“, je primitivní. Všechno jsou to překážky. Dává to nějaký smysl? Třeba ta bolest, kterou prožíváš. Brání ti v pochopení. Jediné, co teď znáš, je bolest. To je všechno, co znáš, bolest.“

Známe také lásku, o které Lucy v podstatě řekla, že je to rozptylující emoce. Schopnost milovat je jedna z věcí, která nás dělá lidmi, a z pohledu mimozemšťanů je pravděpodobně nejvíc fascinujícím aspektem naší civilizace.

Princip rozděl a panuj je v naší společnosti intenzivně pěstován proto, aby nás udržoval v agresi a strachu. Lidé si neuvědomují, jak snadno jsou programováni prostřednictvím sportu a mainstreamových médií, která neustále prosazují agendu strachu a zdůrazňují soutěživost.

A přitom jediná skutečná životní hodnota, na které opravdu záleží, je láska.

© aluska.org 2023

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Ceneon 2023-02-24 02:39:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten konec je krásný, aneb jak řekl David Icke: Jen Nekonečná Láska je skutečná … a vše ostatní je iluze!
Také jsem to už pochopil.
To je jako v těch hrách, můžete se tam skvěle bavit, odnesete si z toho nějaké zkušenosti, ale co může přetrvat po hře, jsou vztahy.

Ikona diskutujiciho Pavel 2023-02-24 09:24:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za nádherný článek.

Ikona diskutujiciho housenka 2023-02-24 11:13:25 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ti sportovci úplně vypadají jak kdyby je někdo namutoval ve zkumavce na míru.

Ikona diskutujiciho Marcel 2023-02-24 20:45:00
Ikona diskutujiciho
sipka

Ale no tak. Tí ľudia majú len gigantizmus:
– https://sk.wikipedia.org/wiki/Akromeg%C3%A1lia
– https://cs.wikipedia.org/wiki/Gigantismus

Ikona diskutujiciho zuzi 2023-02-24 21:54:09
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky si říkám jestli nejsou z labiny.

Ikona diskutujiciho jantulka 2023-02-24 18:54:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Najlepší šport je dedinský futbal v sobotu alebov nedeľu poobede, alebo 4-5 mestská liga. Hlavne, keď prehrávajú domáci, tak tam je emóócii.
Tam sa človek vždy z chuti zasmial. Riadna satira.

Ikona diskutujiciho František 2023-02-24 21:53:37 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

článek byl moc zajímavý. díky 🙂

Ikona diskutujiciho armag 2023-02-25 11:47:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Máš na sport trochu zkreslený pohled.
1) Jednak jsou zde soutěživé typy lidí.
2) Je stále lepší, když si obyvatelé nějaké oblasti vyberou sportovce, kteří válčí na hřišti než na bitevním poli.

Samozřejmě je na sport navázáno spousta negativních věcí – úplatky, doping, agresivní emoce. Ale je stále lepší, když bojovní mladíci bojují mezi sebou na hřišti, než kdyby začali bojovat proti běžným lidem.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-02-25 12:23:12
Ikona diskutujiciho
sipka

😀
Tvrdit že sport je prevencí proti skutečnému násilí je stejně naivní představa jako tvrdit že hraní počítačových her produkuje školní mass shootery.. to ti říkám jako někdo kdo se v roce 2020 rval o život a přežil napadení. Amatére.

Ikona diskutujiciho zuzi 2023-02-25 13:39:42
Ikona diskutujiciho
sipka

Srovnávat sport se skutečným společenským násilím je blbost. A myslet si že kdo sportuje není násilník a nebude se rvát nebo válčit je taky blbost.

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2023-02-25 14:18:20
Ikona diskutujiciho
sipka

,,myslet si že kdo sportuje není násilník a nebude se rvát nebo válčit je taky blbost,,

Tak záleží čo je to za športovca. Lebo sú magori ktorí posilňujú a potom sa bavia tým že niekoho zmlátia. A potom sú tu svetovo známi športovci a tí si skorej musia dávať pozor aby niekoho nezmlátili, lebo by mohli mať prúser a dostať trest.

A ako šport, tak aj vojny a válčenie sú dobrý biznis, takže oboje tu tak nejak vždy bude či sa nám to páči alebo nie. Vojny (aj športové kluby) vedú boháči a im je jedno že chudoba trpí a zomiera. Takto to bude vyzerať vo svete po celú dobu existencie ľudstva.

Ikona diskutujiciho armag 2023-02-25 18:33:04
Ikona diskutujiciho
sipka

Je vidět, že nerozumíš problematice. Registrovaný sportovec v bojovém sportu, pokud někoho zbije, tak je přísněji odsouzen, protože se to bere jako ozbrojený útok.
Je stále lepší, když se rváči tlučou v ringu, než když se hledají cíle na ulici.

Sport totiž byl skutečně konstruován jako náhrada války, protože bojovným typům je potřeba poskytnout možnost, kde se můžou vyřádit…

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-02-26 13:14:39
Ikona diskutujiciho
sipka

Skutečně. Nerozumíš problematice. Zřejmě jsi ani nesportoval.

Ikona diskutujiciho sylvie 2023-02-26 12:17:42
Ikona diskutujiciho
sipka

mě by teda zajimalo, z ceho prameni ta soutezivost. zda opravdu z podstaty cloveka nebo spis z nezpracovanych charakterovych vad. neumim se na to podivat hlavne z muzskeho pohledu, z pohledu lovce

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-02-26 13:20:44
Ikona diskutujiciho
sipka

Potřeba překonat druhého člověka pramení z vlastního pocitu nedostatečnosti. Proto jsou nejlepšími rádci, učiteli a pomocníky lidé, kteří dokázali víc než ty, protože jejich ego nemá důvod snažit se tě překonávat, nejsi pro ně výzva ani hrozba. Proto jsou ochotnější tě upřímně podpořit a pomoct ti vyrůst. Když se ale budeš obklopovat lidmi neúspěšnými, budou ti závidět a místo pomoci tě začnou pomouvat a tahat k sobě dolů.

Ikona diskutujiciho V 2023-02-25 15:59:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslim, ze jsme tu vsichni kvuli zkusenostem a kazdy si vybere zda clovekem, ci necim jinym co chce prozit. Treba i tim sedivakem 😜😅.

Ikona diskutujiciho kiana 2023-02-27 20:21:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Supr článek i alusky komentare

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek