Místa na Zemi, kde je nejsilnější duchovní energie

17.5.2022 v Energie 8

„Na posvátných místech navazujeme energetická spojení podobně jako při ladění rádia, a to tak, že soustředíme své vědomí, ztišíme mysl a naladíme celou svou bytost na energetické vysílání daného místa.“ – Martin Gray, Posvátná místa a energetické body

Kde ale najdete ono spojení nebo klid, který vás přivede ke komunikovaci s vaším vnitřním já? Existuje teorie, že tak jako lidé mají čakry, má energetická centra i Země. Lidé se ale rozcházejí v hodnocení, která konkrétní místa to jsou, takže se jejich seznamy tipů různě liší. Také je dobré vědět, že mnoho energeticky silných míst je i jinde, mimo zemské čakry, akorát že je lidé neznají.
Senzibil toto místo pozná v terénu, když jde a nastaví dlaně nad zem, jakoby jeho ruce byly radar. A jde uvolněně, pomaličku. Pak začne cítit zemské siločáry a na určitém místě cítí teplo, bublinky, nebo vítr, nebo vibrace.  Každý člověk to má trošku jinak. Já třeba cítím silové pole, že se změní hustota vzduchu. Někdy si to zkuste a třeba také najdete. Vůbec nemusíte cestovat přes celý svět, abyste našli energeticky silné místo. Můžete ho mít přímo za barákem někde v kopečku v lese. Akorát si ho musíte najít.

Zde jsou světově vyhlášená energetičky silná místa na světě, kam se scházejí lidé, aby načerpali energii:

Hora Kailás, Tibet
Vrchol hory Kailás je významný hned pro dvě náboženství, buddhismus a hinduismus. Obě náboženství mají o tomto místě své vlastní legendy. Všeobecně se věří, že vrchol hory je domovem bohů. Lidé věří, že je to jedno z hlavních energetických center světa, a jsou si jisti, že výstup na něj může přinést duchovní blaženost.

Kráterové jezero, Oregon, USA
Kráterové jezero vzniklo před 8 000 lety po údajné mohutné erupci, která způsobila zřícení hory Mazama. Jezero je hluboké téměř 2000 metrů, což z něj činí nejhlubší jezero v USA a sedmé nejhlubší jezero na světě. Domorodý americký kmen Klamath toto jezero odjakživa označoval za posvátné místo. Podle jedné z jejich legend svedli náčelník Nadsvětí a náčelník Podsvětí bitvu, která vedla ke zničení hory Mazama. V dřívějších dobách používali domorodci Kráterové jezero při svých výpravách za vizemi a dodnes je považováno za duchovní místo. Jezero je nyní součástí Národního parku Kráterové jezero.

Machu Picchu, Peru
Machu Picchu se nachází v amazonském deštném pralese v Peru, je jedním ze 7 divů světa a domovem starověké civilizace Inků. Machu Picchu, známé jako „ztracené město“, je jedním z mnoha energetických vírů uznávaných metafyziky. Návštěva tohoto tajemně krásného místa byla pro mnoho cestovatelů transformačním zážitkem.
Ten, kdo Machu Picchu navštíví, by měl počítat se svou zvýšenou citlivostí na energie. Energetický vír je geografické místo na metafyzické mapě, které obsahuje zesílené množství energie. Vaše vibrace a frekvence zde začnou odpovídat okolní energii. Pro senzibily by to mohl byl velice intenzivní zážitek. O Machu Picchu se také říká, že je jedním z nejvíce duchovně ladících míst, protože otevírá a rozrezonuje všechny čakry.

Glastonbury, Anglie
Glastonbury je nazýváno Mekkou Velké Británie. Poutníci z různých koutů světa navštěvují tento posvátný prostor již od dob megalitů. Jsou tu krásné zelené kopce, které při západu slunce vypadají velkolepě. Na úpatí se nachází Kalichová studna, která je známá jako zemský pramen bohyně Gaia. Lidé věří, že voda z jejích červených pramenů bohatých na železo je léčivá. V celé lokalitě se nacházejí chrámy, místa plodnosti a kamenný kruh s mohutným astrologickým kalendářem. Nachází se zde také posvátné centrum bohyně, kde se v dávných dobách vzdělávali a sídlili druidští veleknězi a velekněžky.

Hora Parnas, Řecko
Řecko je plné poutavé historie, úžasných legend a mytologie. Parnas je vápencová hora, která se nachází ve středním Řecku nad Delfami. Podle mytologie Apollón často navštěvoval věštírnu v Delfách. Věří se také, že tři koryčanské nymfy byly milovány bohem a zrodily se v parnaských pramenech. Dnes se kolem této hory traduje mnoho mýtů. Turisté sem jezdí hlavně na tůry a v zimě lyžovat.

Jezero Atitlán, Guatemala
Jezero Atitlán je s hloubkou 1 114 metrů nejhlubším jezerem ve Střední Americe. Leží v Guatemalské centrální vysočině a je ohraničeno třemi sopkami. Jezero je pravděpodobně jedním z nejkrásnějších míst na zemi. Na jeho březích se nachází několik mayských vesnic, z nichž většina je zde již po staletí. Jednou z největších je Panajachel, která existuje již od devátého století. Turisté sem jezdí od šedesátých let minulého století. V Atitlánu u Santiaga obyvatelé uctívají Maxima, místní modlu, v níž se snoubí mayští bohové, katoličtí světci a španělské legendy. Kolem jezera se často provádějí mayské obřady. Na břehu se nacházejí archeologická naleziště a ruiny předšpanělských měst. Jedním z nich je Chiutinamit, mytologické podmořské město.

Stonehenge, Anglie
Prehistorická památka v Anglii prošla několika fázemi růstu, až dosáhla své konečné podoby v roce 1500 př. n. l. Tehdy se modré kameny přeskupily do tvaru podkovy (která je v mnoha kulturách považována za talisman pro štěstí) a vznikl kruh, který vidíme dnes. Kamenné kruhy jsou považovány za sluneční, měsíční a hvězdné observatoře a zároveň za rituální stavby. Mnoho starověkých kultur pořádalo o slunovratech a rovnodennostech slavnosti na oslavu obnovy energií. Turisté toto místo navštěvují, aby pocítili tuto atmosféru a omladili se energií přírody. Stonehenge vypadá nejlépe během letního slunovratu, takže byste si možná mohli naplánovat výlet právě tehdy.

Strom Mahábódhi, Bódh Gaya, Indie
Kolem roku 500 př. n. l. putoval princ Siddhártha po státě Bihár a rozhodl se odpočinout si pod domorodým stromem Bódhi. Říká se, že zde tři noci meditoval, vstal osvícen a našel odpovědi na otázky, které hledal. Poté začal rozvíjet učení, které šířil mezi svými žáky. Dnes se na stejném místě nachází chrám obklopující původní majestátní strom. Tentýž strom je také zařazen na seznam světového dědictví UNESCO a nachází se tři kilometry od letiště v Gaya.

Bosenské pyramidy, Bosna
Tyto pyramidy jsou starší než egyptské pyramid. Dříve bylo pod těmito pyramidami i nalezeno jezero. Ještě dnes má jezero sterilně čistou vodu bez bakterií, řas, hub, mikroorganismů, živočichů, a dokonce i mechu a bahna. Místní obyvatelé nazývají vodu tohoto jezera „živou vodou“, protože očišťuje organismus. Pyramidy jsou považovány za léčivá místa, kde se lidské tělo rychleji regeneruje a nemoci mizí.

Víry v Arizoně, Spojené státy
Do Sedony se lidé často vydávají za dobrou náladou. Předpokládá se, že v Sedoně vznikají víry, nikoli však díky větrné či vodní, ale mají to být víry stoupající duchovní energie v této oblasti. Tyto víry jsou považovány za duchovní místa, kde je energie vhodná k modlitbě, meditaci a léčení.

Svatyně Belintaš, Bulharsko
Svatyně v bulharském Belintaši je velice stará. Toto místo je součástí tří nejsilnějších energetických zón, dalšími dvěma jsou Křížový les a Karadžův kámen. U svatyně se nachází skalní plošina, na níž jsou zakresleny zrcadlové projekce významných částí hvězdné mapy. Tisíce lidí byly svědky častých paranormálních jevů a silných energií v Belinthaši a místech v jeho okolí.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022Komentáře

Ikona diskutujiciho zuzi 2022-05-17 10:53:20 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nádherný článek. Úplně mám chuť se rozjet do světa.

Ikona diskutujiciho Jakub 2022-05-17 10:54:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V Tibetu jsem byl. A můžu potvrdit že toto místo má naprosto jedinečnou spirituální atmosféru kterou jsem jinde nezažil. Určitě se tam zase vrátím.

Ikona diskutujiciho kopretina 2022-05-17 11:10:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý způsob jak najít energeticky léčivé místo je vyhlédnout si v blízkém okolí dominantní strom. Spíš někde na kopečku mimo město. Ten největší a nejsilnější také dá nejvíc energie.

Ikona diskutujiciho Coccinele 2022-05-17 14:04:24 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za pěkný článek 🙂

Ikona diskutujiciho stenly919 2022-05-17 19:41:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A co u nás na slovensku ? Tady žádná taková místa nejsou ? Zdá se mi to podivné, že v článku žádné nejsou zmiňované..

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-05-17 20:02:49
Ikona diskutujiciho
sipka

Jasně že jsou. Ale do jednoho článku všechno nedáš a tady jsou zahrnuty obecně světově nejslavnější. Klidně něco sepiš, jestli víš o místech na Slovensku, velice ráda ti to zveřejním.

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-05-18 13:23:26 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Parádní článek, jakoby se ty energie přenášely jenom při pohledu na ty fotky a při čtení. Těch míst je hromady na slovensku i v čechách. Stačí stenly hledat kameny a vodu a pak už si tě ty energie samy přitáhnou. Mám rituál, když takové místo navštívím, vezmu křišťál, nahraju do něj svoje myšlenky a pak ho hodím do vody nebo zahrabu do země. Pak se mi to místo ukotví v paměti a snadno se tam dostanu v myšlenkách. A má to samozřejmě i spoustu dalších výhod.

Ikona diskutujiciho Tomáš K. 2022-06-27 13:59:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zrovna včera jsem byl s rodinou na výletě na místě zvaném Kounovské kamenné řady. Nic energeticky nestandardního jsem nečekal, jen pěkný výlet v pěkném počasí. Ale to jsem se pěkně mýlil. Ty kameny měly teda sílu. Po dotyku pocit mravenčení v rukou a u těch větších i bolest ruky jako když držíte silný krystal. Celkově velmi dobrá konstruktivní atmosféra místa. Velmi silné je to taky v oblíbeném zbořeném kostele v Panenském Týnci, což ne Další silné místo, ale subjektivně spíše destruktivního typu kaple na hradě Pecka.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek