Mít sestru vám pomůže být lepším člověkem, zjistila studie

31.8.2022 v Psychologie 6

Vyrůstat se sourozenci není vždy snadné, ale stejně tak není snadné vyrůstat bez nich. Obě situace vám do života přinesou nějaké výhody i nevýhody.
Pokud máte sourozence, tak víte, jak moc mohou být někdy otravní, ale pokud máte sestru, přináší to spoustu výhod.Sestry nás naučí mnohem víc, než si obvykle uvědomujeme, a z dlouhodobého hlediska nám pomáhají stát se hodnějšími lidmi. Bylo provedeno mnoho studií o výhodách, které s sebou přináší sestra, a většina z nich zjistila převažující benefity.

Jeden průzkum z roku 2009 ukázal, že lidé, kteří vyrůstali s jednou nebo i více sestrami, byli mnohem samostatnější, než většina ostatních lidí. Měli silnější cílevědomost a ctižádostivost, což je opravdu důležité pro uplatnění se a životní pokrok. Tohoto průzkumu se zúčastnilo asi 600 lidí a bylo při něm též zjištěno, že sestry také pomáhají svým sourozencům cítit se mnohem klidněji.

Naši sourozenci nás obecně učí, jak řešit konflikty a jak se starat o druhé lidi. Další studie z roku 2010, která byla publikována v časopise Journal of Family Psychology, rovněž ukázala, že mít sestru by potenciálně mohlo být posilou duševního zdraví.
Zjistili, že ti, kteří měli sestry, měli zřejmě vyšší úroveň sebevědomí a cítili se mnohem méně osamělí.

Zatímco rodiče hrají v životě dítěte prim, sourozenci jsou nablízku, když rodiče nebo jiný opatrovník nejsou v dosahu. Jsou to také právě naši sourozenci, na které se obracíme, když se chceme podělit o svá tajemství a starosti.
Pouto, které může mít sestra se svým bratrem, nebo druhou sestrou, je natolik unikátní a cenné, že se nedá ničím jiným nahradit. Sestry nám pomáhají stát se soucitnějšími, lépe komunikovat a mnoho dalšího.

Pokud máte sestru, ať už je starší, nebo mladší, měli byste jí poděkovat za to, že do vašeho života přišla.

Máte sourozence? A jak podle vás sourozenci ovlivnili váš život?


© aluska.org 2022Komentáře

Ikona diskutujiciho Diana petřeková 2022-08-31 20:55:30 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj mohu se zeptat chystáš nová videa případně plánuješ je v budoucnu a taky bych se chtěla zeptat jaký je tvůj zdravotní stav jinak článek velmi zajímavý😁👍

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-09-01 08:24:32
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, v tuto chvíli nemůžu nic natáčet. Na původní adrese jsem byla napadena vyšinutým úchylem a trestancem, který mě předtím několik měsíců pronásledoval, stále nebyl odsouzený a je stíhaný na svobodě k velkému překvapení všech, včetně policie. Domov jsem už opustila, čekám na znalecký posudek a bylo mi doporučeno nic nenatáčet dokud nebude po soudu.

Ikona diskutujiciho Voldemort 2022-09-01 14:20:32
Ikona diskutujiciho
sipka

Držím pěsti… a přeju si aby to hovado pověsili za koule do průvanu.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-09-01 19:39:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem se tak zamýšlel nad tím monopoly. Neměl náhodou ten chlápek jednooké brýle? Takový ty na řetízku, jak se tenkrát nosily? Proto to možná vypadalo, jako monokl.
https://imgs.search.brave.com/YM677Vyft0gKQDroAjuolAD_Mvv2L9OAJkPH5HYdRtY/rs:fit:340:286:1/g:ce/aHR0cHM6Ly93d3cu/Y29jb2xlbmkuY29t/L2Jsb2cvd3AtY29u/dGVudC91cGxvYWRz/LzIwMTQvMTEvaW1n/MS5qcGc

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-09-01 19:43:49
Ikona diskutujiciho
sipka

přesně.. a koukni na nový obrázky. nemá tam nic

Ikona diskutujiciho tauri 2022-09-01 19:41:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jej promiň, komment patřil jinam. Do „Dokument Chyba v Matrixu“

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek