Moje odrůstání vlasů je jako cesta…

4.11.2014 v Léčba 36

Před časem jsem publikovala třídílnou zkušenost o tom, jak jsem se setkala s hennou, jak jsem si ji vybírala a jak dopadla moje první zkušenost s ní. Psali jste, že chcete vidět fotku těch mých odrostlých vlasů…

Nejsem ten typ, co všem musí za každou cenu ukazovat každý svůj prd a dělat z toho senzaci, tak jsem původně nic jako fotku neplánovala… Jenom na svůj profil na dlouhýchvlasech.cz, v rámci dokumentace růstu… No budiž.

Nakonec jsem ale chytila inspiraci na to, sepsat trošku svoje pocity z této pomalé přeměny, jako zkušenost i jako zamyšlení. – A odrost vám tedy nakonec ukážu, když jste na něj zvědaví. Je to navíc celkem vtipný pohled.

Jak už jsem před časem psala, rozhodnout se po letech, že přestanete s barvou, není snadné. Není to rozhodnutí, co bude za rok hotové, je to běh na dlouhou trať, něco s čím budete muset žít pořádně dlouho, než si budete moct říct ,,Tak super, je to za mnou, dal jsem to“. A to, že ještě nejste u konce, vám připomene každý denní pohled na sebe do zrcadla.

Říká se, že nechat si odrůst barvu na vlasech, je velká zkouška lidské trpělivosti a síly vaší vůle, protože je to proces velice pomalý. O to pomalejší a zdlouhavější, pokud máte vlasy dlouhé a ani v rámci odrůstací fáze nejste ochotni je ostříhat.

Dlouhé vlasy jsou kouzelné ve své neuchopitelnosti. Můžete si je uměle nechat prodloužit, ale každý to pozná. Můžete si pořídit sponky s příčeskem, ale jakmile je večer sundáte, zase jste tam, kde jste byli předtím. Je to zkrátka něco, co nemůžete získat instantně, ale musíte trpělivě počkat.


Dlouhé vlasy nejsou ani tak moc o péči (stačí je zbytečně neničit, občas umýt a šetrně učesat), jsou opravdu o trpělivosti a síle vůle. Nesmíte podlehnout onomu zkratu ,,Moje vlasy jsou dneska hnusné, honem ke kadeřnici, ostříhejte to prosím, plácněte na to nějakou barvu, hlavně ať už se s tím něco děje!“ … A jak jsem se dověděla, takových lidí není málo, co tyhle zkraty mívají. (Někteří dokonce několikrát do roka!!!)

Názor je sice jako zadek – každý má nějaký – ale já v těchto zkratech vidím podvědomý reflex, vidím v tom nespokojenost se sebou samým, nedostatek sebepřijetí. Koneckonců, když se má člověk rád, má se rád i v ten den, kdy má pocit, že vypadá jako idiot a jeho vlasy nestojí za nic. Bere to prostě jak to je, a ví, že to později přejde.

Když se nepřijímá, tak běží zkratovitě ke kadeřníkovi… nebo jedná doma, to už je pak jedno.

Dokud jsem se nerozhodla odrůstat i já, byly to pro mě všechno jenom příběhy a myšlenky, ale teď vidím, že je to tak. Že odrůstání je opravdu zajímavá cesta, akorát ji vidím ještě trochu jinak než lidé, co si tím prošli – ať už úspěšně či neúspěšně a skončili nějakým zkratem, že to zase dobarvili. I neúspěch je nějaká cesta, člověk zase něco zjistí o sobě, má novou zkušenost.

Pro ty kdo nečetli nic z předešlých článků, které jsem svým vlasům věnovala, přestala jsem se barvit proto, že už to jednak nešlo dál (příliš velké škody), zadruhé už jsem se nemohla přenést přes ten pocit, že žiju zdravě a přesto si dál dávám na hlavu něco chemického (Takže to nehrálo harmonicky s tím jak žiju a jak chci žít, nezapadalo to už do mého konceptu. Starý nechtěný vzorec) a taky jsem si uvědomila, jak zbytečné to vlastně je… Proč by se přírodně světlé vlasy měly ještě dál barvit na chemblond, který má na hlavě každá druhá? – Přece je to naprostá pitomost, nedává to smysl.

Odrůstání vlasů je pro mne jako sebeobjevitelská cesta, skrze kterou se znovu poznávám z trochu jiného úhlu pohledu. A vidím, že je mi ta cesta hodně ku prospěchu. Inu posuďte sami…

Na začátku mé cesty byla touha odrůst, ale nebyla jsem ještě úplně smířená s tím co přijde, tak jsem pátrala a zkoušela, jestli by nebylo něco přírodního na dodání zlatého – blond nádechu vlasům… Pro zjemnění přechodu mezi odrostem a barvenými vlasy, ale vidím za tím ještě něco jiného.

Byl to neuzavřený starý program z minulosti. Když si 6 let barvíte vlasy a pak si náhle uvědomíte, že děláte úplnou pitomost a nechápete proč byste to měli dál podporovat, ještě to není záruka toho, že tento starý program se vás úplně umřel. To je jenom začátek cesty, ale až praxe ukáže, nakolik dobře jste si to vlastně uvědomili a nakolik přijmete své nové já, které se díky tomu časem vyloupne.

A pozůstatek starého programu ,,musím být zářivě blond“ mi vydržel asi tři měsíce. Pak jsem si uvědomila, že jednak přírodní prostředky sice jsou ale vlasy nezesvětlují a druhak se mi moje přírodní barva opravdu líbí a nevím proč bych se měla pořád snažit do toho mermomocí montovat. A zklidnila jsem se… Co jsem ale dělala pořád – a pořád dělám a dělat budu – jsou olejové zábaly a hodně jsem zkoušela (a pořád zkouším) kdejaké zlepšováky, doplňky stravy a vodičky, abych vlasy podpořila.

Nemyslím si, že to je něco, co by bylo životně nutné, ale beru to spíš jako očistný rituál. Tak jak jsem si šest let vlasy mrvila, tak bych si je šest let správně měla hýčkat, až budou stejně krásné, jako byly dřív.

Nevím jestli to jsou vodičky, doplňky stravy, nebo jenom stačilo přestat se barvit.. Asi to bude součinnost všeho, často najdu pravdu někde uprostřed, mezi všemi vlivy dohromady stojí onen Bod. – Tak tedy jinak: Asi to bude vší péčí dohromady a vyhozením barvy, že mám v odrostech obrovskou spoustu nových vlasů. Když ráno vstanu, vypadám jako rákosníček, trčí mi celé prameny. Můj původní záměr byl odrůst barvu a docílit toho, aby slabé vlasy šly i do délek, ale tohle výrazné zahuštění je něco, co dost vítám, protože díky tomu vidím, že zatím dělám všechno dobře… Pro změnu. Po tolika letech… Můžu být ráda, že se ty vlasy ještě neurazily a že to se mnou nevzdaly, ale hned reagují přívětivě na změnu.

Tohle je můj odrost z 25.října… Je to něco kolem 7 cm, těžko říct. Vzadu rostou rychleji než vepředu a v této délce už se mi to měří trochu blbě. Znám se jenom zepředu, takže pohled na svou šišku takto zpříma, byl překvapení i pro mne.

Když byl můj odrost něco mezi 4,5 – 5 cm, všimla jsem si, že vlasy opět mění barvu… Opravdu zesvětlaly.

Četla jsem na foru pro nadšence dlouhých vlasů snad tisíckrát, že to opravdu je tak. Laicky mnohokrát vysvětleno: Když barvíte vlasy, tak jejich přírodní pigment je do jisté míry potlačen a hromadí se u cibulky. A pak když barvit přestanete, všechen čekající pigment, co byl předtím zatlačen do pozadí, se najednou zesíleně projeví na nových vlasech.

Takže to, co vám odrůstá na prvních cca 5 ti centimetrech, ještě není váš skutečný odstín vlasů. Musíte počkat, až přebytečný pigment ,,vyleze“ a až to, co uvidíte potom, jsou vaše skutečné vlasy…

Původně mi to připadalo jako pitomost, dokud jsem neuviděla, že to fakt mám na hlavě. Když se podíváte na fotku odrostu, opravdu to uvidíte.. Není to zajímavé? Opravdu to není stín, vybrala jsem si snímek hned u otevřeného okna, v podstatě na denním světle při zatažené obloze.

Akorát bych ocenila nějaký trochu lepší popis, než příběh o ,,potlačeném pigmentu“, moc nerozumím tomu, jakto že to takhle funguje, ale očividně funguje. Není to ani zabarvení od henny, protože 25.října to bylo cca dva týdny po mém prvním hennění a za tu dobu mi 2 cm neodrostly… Takže teď mám na hlavě odstíny hned 3.

Jak vidíte, při dobrém světle to jde poznat opravdu hodně…

Někdy v době, kdy už bylo odrostu půl roku (teda vlastně nedávno), už jsem mohla vidět sebe samu jen se svými vlasy, když jsem si udělala culík, nebo drdol. A moc se mi ten pohled zalíbil.

Zkrátka přirozenost, to je něco, co u mě teď frčí a co se mi fakt líbí. Upřímně, ten chemblond už se mi nelíbí ani trošku a ve srovnání s tím mým mi připadá strašně ,,oranžový“. Možná se mi bude líbit, když ho budu mít za pár let někde vzadu v délkách, ale u hlavy už ho nechci. Moje přirozená barva je podle mě mnohem lepší a mnohem víc se ke mě hodí.

A s tím přišla nová kapitolka na mé odrůstací cestě, a to je jiná dimenze svého sebepřijetí. – Tak nějak mám ze sebe větší radost, když se na sebe podívám do zrcadla, protože vidím člověka, co se vrací zpátky k tomu co mu dala příroda, nic jiného už nepotřebuje a je na to navíc hrdý. – Ten pohled se mi líbí a jsem s tím spokojená. Je to něco, co mě vystihuje.

Možná beru vlasy u lidí trochu moc vážně, ale vlasy jsou zkrátka něco, co hodně řekne o majiteli, aniž byste s ním museli nutně mluvit. A potřeba krátkých, dlouhých, barvených, přírodních, patka, pěšinka, dredy.. To všechno v sobě nese nějaké poselství.

A když to co je na hlavě nese jiné poselství než to co je v hlavě, najednou nějak nejste už tolik spokojení, když se podíváte do zrcadla, protože vidíte něco, co vás necharakterizuje. To je ono, proč lidé tak prožívají svoje vlasy a proč skoro všichni nesou blbě i jejich případnou ztrátu.

Mám v počítači speciální složku, jmenuje se ,,Vlasová inspirace“. Mám tam svoje fotky z dávné doby, když jsem ještě neznala barvu. Na začátku mé odrůstací cesty byla úplná fetiš je prohlížet, protože podle mě první tři odrůstací centimetry jsou úplně nejhorší a člověk nejvíc potřebuje neustálou motivaci… Pak, když už má těch pět a víc, už při pohledu do zrcadla vidí výsledky své trpělivosti, tak ho to tak nedráždí, ale naopak je každý nový centimetr nová motivace. Prostě se to samo přetočí.

No, proč to píšu… Dvě jsem si dala do profilu na vlasových stránkách, ale mám jich pochopitelně víc… Někteří mi píšete: ,,No tak uvidíš jak to bude vypadat“, ale já VÍM, jak to bude vypadat.

Právě díky těm fotkám, které mám. Takže docela přesně vím, k jakému výsledku se dopracuji. A podle toho co vidím, nebude odstín o moc rozdílný, protože – to jsem psala dřív – vlasy mi před několika lety zpětně zesvětlaly bůhvíproč a teď opět znovu zesvětlaly při odrůstání, ubraly pigment. Tak v této fázi už opravdu není co řešit.

Něco vám ukážu, bude to takový sentimentální výlet do minulosti. Sice na ni fakt nerada vzpomínám, ale moje vlasy jsou něco, na co naopak vzpomínám ráda… Když už vám ukazuji svůj odrost, tak na pár deset let starých fotkách už se nic nepokazí:

Tady je mi asi 13 let, nevím to úplně přesně. Napravo ještě vidíte můj školní baton, mám dojem, že to mohla být moje sedmá třída. A představte si, že ty vlasy nikdy neviděly žádnou olejovou masku, zastřihávala mi je ještě moje máma, kondicionér jsem ani nevěděla co je a šampon? – Nejlevnější šmejd z drogérky.

A vypadaly takto… Co všechno dokáže pitomá chemická barva, že? 🙂

Tady je mi asi stejně, fotka má kvalitu fakt příšernou, ale koukejte na ty husté vlasy. – Už se těším, až budou zpátky.

Tady jsme s kamarádkou blbly venku a fotily si nesmysly…Kolik? – No možná mi bylo asi 14 let.

Takže ne, neskáču do neznáma. Vracím se k tomu, co moc dobře znám… Ale bývala jsem pěkná školačka, že? 🙂

Takže svoji odrůstací fázi beru jako kapitolu, která mě dost přiučila a ještě dost přiučí. Jednou budu taky vlasový guru s vlasy až po pr*el a za pět let tady snad už budu hrdě vystavovat, co moje hlava vyprodukovala. – TAK!

linka

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Přírodní krása“

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho aneta 2014-11-04 08:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak trochu nechapu proc sis je barvila:-) mas je krasne!

Ikona diskutujiciho lissabonka 2014-11-04 08:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A druhá motivácia je, aby Alue nesklamala čitatelov – takže si myslím že to zvládne až k svojím dlhým vláskom 😉

Ikona diskutujiciho Deborah 2014-11-04 09:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak ti rozumím 🙂 Já se snažím vrátit do své délky z první třídy, kdy jsem měla přesně vlasy po prdel, i když teď mi stačí do pasu.

Ikona diskutujiciho Mára 2014-11-04 11:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ta poslední fotka je fakt krásná, vypadáš na ní dokonale 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2014-11-04 13:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Díky…. a to jsme jenom jako děcka blbly na staré železné tribuně :D

Ikona diskutujiciho vlaja 2014-11-04 14:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

prirodzene su krasne co je prirodzene je svate

Ikona diskutujiciho Blaf 2014-11-04 14:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]:Souhlasím.

Ikona diskutujiciho fluttershine 2014-11-04 15:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moje vlasy jsou obdivuhodná věc. Dřív jsem je měla jako hřebíky, ale poslední dobou se mi stává, že je normálně nechám uschnout, předtím je učešu naprosto na rovno, a pak tadááá, suché vlasy mají jednu vlnku cca nad 5 posledními centimetry. Jinak občas jsou některé prameny zvlněné celé.

Ikona diskutujiciho lady Lianna Ellusive 2014-11-04 16:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Toho s tím nahromaděným pigmentem jsem si všimla i u sebe. Byla jsem už dvakrát na blond (jednou 2007 a nově mi blond odrůstá teď) a vždycky mi z blond odrůstaly skoro úplně černé vlasy. "Ono se to" časem srovná, ale je to zajímavý úkaz:-).

Ikona diskutujiciho Alue 2014-11-04 17:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Inu, já jsem byla i jako čtrnáctiletá pěkná holka.. 🙂 Ani make-up jsem nepotřebovala :D

Ikona diskutujiciho Majka 2014-11-04 17:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Roste Ti to hezky. Máš hodně husté vlasy. Mám přírodní barvu jako Ty, ale furt si to ještě barvím na světlejší barvu, i když ne o moc.

Ikona diskutujiciho Jirka 2014-11-04 20:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pěkně ti to odrůstá, seš teď tříbarevná.

Ikona diskutujiciho BE 2014-11-04 22:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]:Tiež sa mi tá fotka páči.

Ikona diskutujiciho Mára 2014-11-05 00:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Četl jsem svítání a uplně nechápu jak mohl na Tebe někdo být zlý. Ať už spolužáci nebo rodina. Vždyť ty jsi až nadpozemsky krásná a jak víme krása člověka podstatně ovlivňuje jeho oblíbenost v kolektivu.

Ikona diskutujiciho Olina 2014-11-05 00:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No nevím, ale z těch starších fotech bych kvalitu vlasu teda fakt nepoznala, nebo si aspoň nedovolila posuzovat,jsou strašně nekvalitní. Je zajímavé, že celebrity mají nádherné vlasy a taky je mají barvené a to dokonce několikrát přebarvované, furt jim je natáčí, žehlí, češou, fénují a bůh ví co ještě…Zas samozřejmě, že se jim o ty vlasy i starají, furt na ně něco patlají a taky asi mají lepší životosprávu, ale příjde mi a zkusila jsem si to i na vlastní pěst, že nejde ani tak o to, jakou kvalitu vlasů máš a zda jsou zdravé, jako o úpravu! Úprava dělá prostě divy a člověk jí může zamaskovat nebo ještě pozdvihnout všelicos;)

Ikona diskutujiciho Alue 2014-11-05 10:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: Nadpozemsky krásná určitě nejsem, ale i tak díky.

Ikona diskutujiciho Cherryna 2014-11-05 16:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tvoje vlastní vlasy mají fakt nádhernou barvu, tak hodně štěstí a trpělivosti! 😉 Mě od malinka mamka nechávala stříhat tzv. ,,na hříbka", takže všechny vlasy dolů a její krásná dcerenka, která si hrála na princezny a s bárbínkama, chodila na kluka :DD…No nevadí. Celou základku a střední jsem chodila k holičce doufajíc že mi udělá něco ,,moderního a cool" a vždycky jsem domů chodila s brekem co mi to zase provedla…ofinu jsem měla vždycky oškubanou jak kdybych vylezla slepici ze zadku :D. No a po střední jsem vzdala veškeré holiče, od krátkého mikádka jsem si nechala hezky narůst dlouhé vlásky a vynahradila si tak celé dětství. Konečky si stříhám též sama a k žádnému holičovi už nikdy nepáchnu (omlouvám se pokud tohle bude číst nějaký kadeřník, nic proti, prostě jsem se rozhodla že s nůžkama na moje vlasy jdu jen já :D). No a musím říct, že dlouhé vlasy se s pýchou nosí!!! Miluju je :).

Ikona diskutujiciho Kess 2014-11-05 17:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

chtěla bych dlouhé vlasy, snažím se o ně přes dva roky, pravidelně zastřihávám, a ono pořád nic? :D -.- (barvím si je na červeno ale ted už 2 měsíce je s barvou konec.. jsem netastná 🙁 :D )

Ikona diskutujiciho avri 2014-11-05 20:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ďakujem za inšpiratívny článok,ja sama sa pokúšam prestať so zosvetľovaním vlasov už dlho,ale vždy, keď mi poodrastajú moje pôvodné čierne vlasy, chytí ma akási vnútorná panika, že čiernu na svojej hlave neznesiem. tak ich potom stiahnem nejakou chemkou o pár odtieňov (z čoho mám tiež paniku,keď mám mať tú chemikáliu na hlave, väčšinou odfarbím len vrchnejšiu časť vlasov, aby sa to čo najmenej dotýkalo pokožky, a rýchlo bežím zmyť). snažím sa odfarbovať čo najzriedkavejšie, pár krát do roka. po odfarbení sú vlasy asi tak týždeň akési prizabité a nebrčkavejú sa(nie že by nebol dôvod)),potom sa začínajú spamätávať a znova kučeravieť a vlniť. farba viditeľne ztenčuje vlas, odstraňuje obalovú vrstvu, ale zato sú tie vlasy potom akési vdušnejšie, nie tak ťažké ako pôvodne. Hennu používam už dávno aspoň v medziprestávkach na regeneráciu i farbenie, keby som nemala také tmavé vlasy, ostanem len pri henne, len na pôvodných ju vôbec nevidno. Milujem jesenné odtiene a  moje zosvetlené a nahennované vlasy nimi priam hrajú, a ako dieťa jesene cítim sa oveľa viac v súlade v týchto hrdzavohnedých odtieňoch než so svojou pôvodnou čiernou. z konceptu neničenia vlasov a nevylievania chemického kokteilu z farby do vody, ktorú predsa tiež nechcem zraňovať, si chcem nechať odrásť pôvodné vlasy, len duševne tú pôvodnú farbu stále prijať nedokážem, cítim sa s ňou v nesúlade, a aj vnútorne sa vnímam ako bytosť s líškovohrdzavými vlnivými vlasmi, čo je farba a štruktúra ladiaca mi s dušou. ako zmieriť také nezrovnalosti, keď mi z hlavy od prírody vyrastá niečo, čo akoby  sa nezhodovalo z mojou podstatou? Či sa mýlim ja v sebapoznaní, a to, čo je prirodzené, nesie pravdivejšiu výpoveď?

Ikona diskutujiciho Alue 2014-11-05 20:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]: No právě když chceš dlouhé vlasy, tak pravidelné zastřihávání není zrovna to, co bys měla dělat 🙂 – jak často a o kolik to stříháš?

Ikona diskutujiciho Ameline 2014-11-05 20:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě při tom odrůstání nejvíce štve, že se z posledního barvení na chladnou plavou pomalu už vymyl pigment, který krotil zlaté odlesky, které mi, jak si stále víc všímám, celkem vraždí obličej. Mám naštěstí správě chycenou tmavost, takže tam nemám přílišný přechod, je to poznat jen na denním světle když to hledáte, ale teplé tóny mi u tváře prostě nesedí. Uvažuju, že to budu "tužit" smývatelnou chemkou, i když se mi moc nechce – po několika měsících bez barvy mám vlasy příjemně heboučké a houstnou. Nevíte o něčem přírodním, co třeba jednorázově vytáhne teplý červený/zlatý pigment zanechaný zrzavou barvou, když byl vlas otevřený a "stáhnutý" prakticky na bílo?

Ikona diskutujiciho Alue 2014-11-05 20:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]: Tak mně se třeba černé vlasy líbí moc, hlavně na bledulích se světlýma očima moc moc…. Když jsou černé vlasy dobře pěstované, zdravé a když je ta žena umí nosit.

Ikona diskutujiciho Míša 2014-11-06 12:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Mám hodně vysoké čelo a celý život to slyším, jak mi sluší ofina. Ve svých 22 letech jsem se na ni vykašlala a vážně nechápu, jak mi kdo kdy mohl říct, že mi ofina sluší.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-11-06 13:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[23]: Taky mám takové vlasy, co na slunci světlají a v zimě roste myšina… To je klasický špinavý blond.

Ikona diskutujiciho WhiteRose 2014-11-09 19:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsi mě trochu potěšila, že se ti líbí černá u bledulí. Já jsem to takto dřív měla, ale bohužel asi nikdo nepochopil, že ten kontrast pleti a vlasů byl účel a neustále jsem musela vysvětlovat, proč si vlasy barvím na černo, když jsem světlá (a mám modré oči). Ale to, že většina lidí se černé barvy bojí, chápu, černá sluší málokomu a zvýrazní obličej, takže mnohem víc vyniknou vrásky, pupínky atd.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-11-10 17:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[25]: Tak gratuluji k postupu, snad se ti odrůstání bude dařit 🙂

Ikona diskutujiciho WhiteRose 2014-11-10 20:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky. 🙂 Jo a k účesu – většinu života jsem nosila ofinu, což vůbec nechápu, já si můžu dovolit účes bez ofiny, mám nízké čelo. A po dlouhé době jsem se vrátila k mikádu, dlouhé vlasy už nechci, mám je jemné, často se mastí a dlouhé vypadají jak zplihlé a řídké.

Ikona diskutujiciho Colliode 2014-11-11 23:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky jsem u kadeřnice nikdy nebyla… V mládí mi sestry přezdívaly ovečka, měla jsem vlasy podle kastrolu a občas mi nevěřili, že jsem holka.

Ikona diskutujiciho Q 2014-12-28 12:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsi moc krásná Alue a to na každé fotce 😉

Ikona diskutujiciho Zdenka 2015-01-07 19:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Také jsem prošla častým používáním trvalé a melírování, i přestože vlasy byly příšerně zničené. Ale tehdy nebyla taková osvěta a člověk musí k tomu poznání dojít sám, že si ničí nejen vlasy, ale i hlavu, protože chemické preparáty pronikají hlouběji. Pak jsem přestala nějak sama, ale ještě jsem vyzkoušela barvení, kdy mě pak něco "osvítilo" a já těď mám své přírodní vlasy i přestože už sem tam prosvítá šedina. No a teď si užívám svých vlastních vlasů a ještě své vlastní barvy. Dokonce vlasy líp drží tvar než při trvalé.

Ikona diskutujiciho panda 2016-03-31 13:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jé, no tak zrovna jak tam máš tu fotku s prvními odrosty, tam jsem teď já. A máš i dost podobnou přírodní barvu…

Ikona diskutujiciho Zuzka 2016-08-17 19:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, moc ti to schvaluju a rozhodla jsem se projít stejnou cestou, si nechat vlasy odrůst.. Můžu se zeptat, jak dlouho ti celý "proces" trval? Děkuji

Ikona diskutujiciho Alue 2016-08-17 21:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[32]:  No, už odrůstám pár let a pořád jsem v procesu 🙂

Ikona diskutujiciho monča 2017-02-28 23:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ahoj, kolik je Ti let? :-)  je mi teď 23, mám podobnou barvu vlasů té tvé a cca před 3 týdny jsem se nechala téměř poprvé v životě obarvit (jednou už jsem sice prožila odrůstání černé barvy, ale to mi bylo teprve 12) prostě jsem v posledním 4oce prožila peklo, život se mi otočil naruby, pohled do zrcadla mě přiváděl k pláči a mě nenapadl jiný způsob jak se s tím vypořádat než svoje hezké dlouhé jen trochu unavené a šedivé blond vlasy ostříhat a nechat na ně prsknout blond barvu. chvíli mě to těšilo, přecejenom mě s věkem šedivějící vlasy už pěkně sr… :-D barvené vlasy jsou super, jsou pevmější, vydrží žehlení, ale… vážně v nich postrádám svoji identitu, první odrosty navíc přišly brzo a vypadají hrozně, chtěla jsem ledovou-šedou blond, ale vlasy mají umělý rezavý nádech… přemýšlím jestli nechat zase odrůst, jestli jsou přírodní vlasy fakt taková bomba (ony jsou krásně blond jen na umělém světle) nebo se konečně odvázat a začít nenávratně objevivat svět všech těch krásných usměvavých zářivých barev :-? mají přírodní vlasy, který jsou krásný jen na konkrétním světle a jinaj v konkrétní denní domě s tunou makeupu ve třiadvaceti vůbec ještě nějaké kouzlo.. 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2017-03-01 08:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[34]:  Je to přesně naopak, zesvětlováním si vlasy poškodíš a spálíš… mně pak přestaly i růst a úplně začaly padat. Hodně blbý nápad… Pokud jsi chtěla zakrýt šediny, měla jsi jít do tmavší, která nevyžere vlasy. Ideálně v přírodnějším složení typu Naturtint. Kryje i šediny.

Ikona diskutujiciho Mini 2019-02-13 16:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, tohle pochopí opravdu jen ten, kdo si tímhle prošel. Moc krásně si to napsala, ja si tímhle právě prochazim, je to opravdu těžké a často mě prepadaji depky, ale jak pišeš – každý cm je motivací. Člověk si to ani někdy neuvědomí, že jakmile si něco dá na hlavu a chytne to jinak, než chtěl, pak s tím musí žít ještě několik let, než to odroste. Ze začátku jsem to chtěla vzdát  a nabarvit si ten odrost, ale vydržela jsem to a už mám to nejhorší nejspíš za sebou (odrost asi 17 cm), všem, co si tímhle peklem prochází přeji pevné nervy, za to čekání to opravdu stojí, odměnou budou zdravé a krásné vlasy :-D

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek