Moje zkušenost s jogínskou sektou: Guru nás úplně zhypnotizoval!

7.1.2020 v Čtenáři 7

Zkušenost čtenáře, který sepsal co zažil v nejmenované jogínské sektě ovládané guruem z Indie. Ozvalo se mi více lidí, kteří popisují tytéž praktiky: Oslnění, naprosté ovládnutí mysli a poté co oběť prozře a chce ze sekty uniknout, podnikají se na ni energetické útoky, které poškozují tělo i mysl. Je to hlavní důvod, proč se bývalí členové těchto skupin bojí promluvit.Gulag jóga
Dnešní doba přeje rozkvětu rozmanitých variací jógy. Ještě před nedávnem bych se jako pravověrný konzervativec s odporem pokřižoval. Kam to ten svět spěje?Jaká to neúcta k ryzí osvědčené tradici! Ale život mne záhy vyškolil a pojem tradiční jóga pro mě ztratil patinu úctyhodné nedotknutelnosti. A  jógu v režii některých indických guruů bych pojmenoval jako nebezpečný nástroj psychoenergetické manipulace. Samotná jóga za to doufám nemůže a můj názor bude zřejmě menšinový. To ovšem neznamená, že tento problém neexistuje, jen se o něm nemluví. Ti, co touto zkušeností prošli, většinou už nemají zájem čeřit vlny a touží po jediném: mít klid.

Jaká je tedy moje zkušenost?
Potkal jsem se s jógou jež se tvářila klasičtější než ta jóga klasická. Navštívit zavedený indický ášram a rozšířit si své znalosti, je určitě v pořádku. Proti tomu nelze nic namítat. Nesmíte ale mít tu smůlu a nedostatek informací, co jsem měl já. Nesmíte narazit na dokonale maskovaného dobyvačného jógového kolonistu. Na Inda, který bezohledně vytuneluje vlastní duchovní tradici a po zbytek života bude objíždět svět a trpělivě budovat globální energetickoinformační síť svého vlivu, základ pro svůj spirituální chalifát. Na dobytých územích pak v souladu s multikulturalismem vztyčuje oranžové vlajky se zcizenou mantrou Óm. A slavnostně zvěstuje, že přináší západnímu světu v aktualizované verzi tradiční moudrost pro uzdravení každodenního života člověka.

A neskutečné se záhy stane skutkem. Je tak uhrančivě klasický, tak orientálně hodnověrný, že aniž by to výslovně vyžadoval, budeš se mu ochotně klanět. Je tak kouzelně charismatický a vševědoucí, že ti přijde přirozené, že je to Pán lidských osudů, včetně tvého. A je tak důstojně vznešený a dokonalý, že uvěříš, že prach z jeho nohou je i pro tebe drahocennou svátostí.

Konfrontován s takovým hypermajestátem, pochopíš, co je to oddanost. A nastane ti požehnaný čas úžasně povzneseného života. A může to trvat celé roky. Ovšem nesmí se stát to, co se přihodilo nakonec mně. Tvoje bublina bhaktické euforie nesmí prasknout. Jinak tvá velká jízda předčasně skončí a budeš v pořádném průšvihu. A  budeš muset rychle pryč. Neboť ti docvakne to, co jsi dříve neviděl  a ani vidět nemohl. Že jsi v rukou pěkného šmejda, pod vlivem pouťového fakíra, který tě doslova zhypnotizoval. Že jsi ve spárech dravčího podnikatele z rangu nejtemnějších mágů, pod vlivem gangstera, co si cílevědomě buduje svoje království neomezené moci  a vlivu.

Byť to tak na první pohled nevypadá, je za fasádou védského mudrce skryt samotný kníže pekel. Zneužívá posvátný vztah mistra a žáka pro vybudování rafinovaného systému spirituálního otrokářství. Ale ty budeš přesto ochoten dlouho věřit, že ti toho tolik dává. Vždyť nakonec ani tak moc nechce, jen abys na něj co nejvíce meditoval, opakoval jeho mantru a navštěvoval jeho akce. Vždyť víš, že jenom on ti umete cestu k osvobození z tohoto oceánu samsáry.

A odejít od něj? Je tím těžší, čím více jsi mu otevřel své srdce, čím více svým nadšením živíš celý jeho systém. O to více mu budeš chybět, o to více ohrozíš stabilitu jeho energoinformačního impéria. Jako když ti doma vypadne jistič, tvůj komfort je náhle ohrožen, a je třeba jednat. Proto ti tvoji snahu o odchod vůbec neusnadní.

Může se ti totálně rozjet psychika (kolik takových skončilo v léčebnách). Nebo se objeví příznaky těžkých  nemocí a orgánových poruch bez diagnostikovatelné příčiny. Ale budou zcela reálné a budou tě deptat. A ty budeš náhle sám a nebudeš mít nic. Tvoje velká láska byla jen vykalkulovaný podvod. Zůstává ti jen prázdnota a strach. A na to on vsází.

Moc dobře ví, že ty víš, že zase jen on tě z toho může dostat. A tak je možné, že přilezeš po kolenou, zaujmeš pokorně místo dělníka v jeho systému a vykoupíš si  nárok na trvale udržitelnou míru štěstí. Nebo se staneš smutným hrdinou, co se sice nevrátí, ale ani neustojí vydírání a předčasně odejde. Ale třeba to dáš a díky pomoci přátel přečkáš psychoteror a vampyrismus. I takových je dost.

A právě proto o tom všem mluvím. Je důležité mít potřebné informace a ušetřit si zbytečnou zkušenost budování potěmkinovského projektu, který  maskuje živoření v pasti duchovního gulagu.

Černí mágové dneška těží z duchovní naivity a hodnotového zmatku člověka moderní doby. Jóga je velkým darem lidstvu. Více než marketingoví kouzelníci západu ji však deformují samozvaní mistři východu. Je třeba o tom vědět a je třeba jógu očistit od vlivu temných indických polobohů, zlatokopeckých guruů a všech bezohledných gangsterů  a kuplířů duchovního světa.

Jsou to ovšem velmi nebezpeční hráči s dlouhými prsty a absencí jakékoliv lidskosti. A obyčejný člověk tohoto hyperkorektního světa udělá lépe, pokud zůstane se svým svědectvím v anonymitě. Bezúhonný duchovní podnikatel si žárlivě střeží neposkvrněnost svého majestátu.

Autor textu se řadu let nadšeně podílel na takovém falešném projektu budování duchovního komunismu.

připravila Aluška.org © www.aluska.org 2020Komentáře

Ikona diskutujiciho merlin 2020-01-07 17:05:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No katastrofa, ještě, že jsem od útlého mládí vychovaný knihami Františka Bardona a jeho hermetikou a tedy vím na co si dávat pozor a takovéto indické systémy mě můžou políbit akorát tak poslední článek tlustého střeva. 😀

Ikona diskutujiciho Jana 2020-01-07 20:32:09 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, jsem ráda, že se hlásíš ke knížkám mého dědečka 🙂 Takových odvážných lidí moc není. Přeji hodně vytrvalosti při cvičení!

Ikona diskutujiciho veronika 2020-01-08 10:26:33
Ikona diskutujiciho
sipka

jani,já taky a možná se od vidění známe :),těší mě,že jste tady.

Ikona diskutujiciho Jana 2020-01-08 12:35:12 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Asi se neznáme, ale hřeje mě to u srdce.. Mám z toho radost!

Ikona diskutujiciho veronika 2020-01-08 13:13:05
Ikona diskutujiciho
sipka

Teď jsem si uvědomila,že paní,kterou od vidění znám,se jmenuje jinak a je s F.B.v příbuzenském vztahu,takže i k vám.To jsou ale NÁHODY! :)))Takže máte pravdu.

Ikona diskutujiciho Václav 2020-01-10 11:31:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

zákony časoprostoru znali lidé již daleko v minulosti. symbolem pro ně byl znak OM-omkara, která symbolizuje nejenom (časoprostor) minulost, přítomnost, budoucnost, ale i pohyb po parabole, viz. wiki kardiola-srdcovka. Srdcovka je součástí obrazce ve fraktálu. staré kultury, reflektovaly božskou povahu a jednotu (jogu) vesmíru. z těchto kvalit, zákonů a symbolů také vznikal sanskrt (božský jazyk).

Ikona diskutujiciho Petra N. 2020-01-11 05:31:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Stylisticky pěkně napsáno, autor článku má literární talent. Gratuluji a děkuji za uveřejnění.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek