Motýli jako znamení: Jaký nesou význam podle barev?

28.8.2019 v Symbolika 14

Pokud vaši cestu zkříží motýli, je to znamení transformace a změny, ať už v dobrém nebo špatném směru. Proroci starých náboženství chápali setkání s motýly jako signál zásahu z nebes a nastávající změny.Staří Řekové a Druidové věřili, že motýl je lidská duše v přestrojení, která cestuje v jiných říších. Trvalé předměty zbodobňující motýly jsou zase údajnou známkou toho, že se k vám mrtví, nebo zemřelí blízcí, pokoušejí promluvit.

Motýli jako znamení změny
Ne všechny změny jsou vždy dobré, ale je dobré mít na paměti, že i ty nejnáročnější výzvy nám následně přinášejí plody v podobě našeho vývoje a širšího povědomí. Velké dary a hluboké poznání nepřichází jen tak snadno, ani zadarmo. Nejčastěji musíme kopat hlouběji, abychom našli zlatou příležitost, která někdy může ležet v popelu našich dřívějších ztracených plánů a snů.

Oranžový motýl
Spozorování oranžového motýla je obvykle známkou toho, že musíme zůstat aktivní a optimističtí. Přichází příležitost nebo změna a my musíme projevit veškeré naše nadšení, abychom z této situace dostali maximum.
Je to nová práce, nový romantický partner, nový přítel? Oranžoví motýli předpovídají, že se blíží změna a my musíme jít ven a chopit se této příležitosti.

Žlutý motýl
Žlutí motýli nejsou snadné znamení, protože předpovídají náhlou změnu života. Námořníci, kteří před naloděním spatřili žlutého motýla – nebo pro jiné tradice jakéhokoli motýla – předpokládali, že to bude jejich poslední cesta.
Žlutí motýli nejsou znamení smrti, ale znakem probuzení, protože na nás čeká Nový život! Budeme čelit výzvě, která vyžaduje naši bdělost a kreativitu.

Zelený motýl
Zelený motýl je znamení štěstí, růstu a hojnosti. Také nám říká, že jsme na správné cestě, dává nám zelenou.
Pokud zelený motýl letí nad naší hlavou v kruzích, je to znamení, že bohatství a léčení je na cestě.
Pokud jsou zelení motýli spatřeni uvnitř v domě, pak ti, kteří tam žijí, budou mít hodně štěstí. Může to také znamenat povýšení v práci, úspěch nebo neočekávané dobré zprávy, jako je těhotenství nebo manželství.

Červený motýl
Podle tradice amerických indiánů je spatření červeného motýla znamením velmi důležitých, život měnících zpráv. K vám teď přichází něco obrovského. Zároveň jsou motýli symboly duší mrtvých, takže červený motýl je zároveň symbol velmi mocného ducha, který na vás dohlíží. Proč? Pravděpodobně kvůli těm důležitým věcem, které brzy zažijete.
Červený motýl vyžaduje respekt. Pokud se s ním zachází špatně, přijde podle dávných východních tradic smůla k člověku, který mu ublížil. Při zpozorování červeného motýla buďte tedy zvlášť opatrní. Brzy zjistíte proč.

Modrý motýl
Tito okouzlující motýli jsou považováni za nositele splněných přání a snů. Je tu však háček. Člověk by se neměl vzdávat. Mohou se vyskytnout potíže bez známé příčiny. Pokud vytrváte, věci se rychle změní. Nezoufejte.
Modrý motýl vám také poskytne ochranu před zlou magií a škodlivými duchy: Jste nasaženi kletbou? Je čas se uvolnit a roztáhnout křídla.

Hnědý motýl
Motýli v barvě země jsou znamením důležitých – obvykle dobrých – zpráv. Pravděpodobně zpožděná a dlouho očekávaná odpověď k vám konečně přijde. Něco, na co jste čekali příliš dlouho. To vám pomůže znovu vzkvétat, což znamená nový začátek. Hnědý motýl je proto považován za dobré znamení, přestože je vyžadována trpělivost.

Fialový motýl
Pokud jsou tyto vzácné druhy spatřeny, je to jasné znamení. Velmi silný, bohatý nebo osvícený člověk vejde do vaší cesty. Může dokonce mít královský původ. Fialový motýl znamená zásah zeshora. Když je život příliš tvrdý, nebo čelíte velmi důležitému problému – to zahrnuje i zdraví – spatření fialového motýla je znamení o uvolnění z těžkého břemene.

Černý Motýl
Černí motýli jsou obvykle chápáni jako špatné znamení a říkají, abychom obrátili svou pozornost dovnitř.
Pokud spatříte černého motýla, měli byste počítat s náhlou změnou. Konec éry. Rozchod, změna vztahů, přemístění… Pokud vidíte černého motýla, je čas na praktikování nějakého očistného konstruktivního rituálu, abyste pomohli dobrému vývoji situace.

Bílý motýl
Bílí motýli naznačují přítomnost zesnulého milovaného člověka, který je zde, aby nás chránil a vedl. Symbolizují život a smrt. Dávné tradice nám proto radí, abychom se poradili s našimi mrtvými předky o tom, co se nám snaží říct.
Podle některých domorodých kmenů jsou bílí motýli znamení smrti. Jiní věří, že je to znamení nezávislosti a štěstí. Všichni se však shodují na tom, že se jedná o velmi silné znamení změn, které souvisí s naším dědictvím a našimi předky. Proto věnujte svým mrtvým předkům pozornost. Je například některý zesnulý naštvaný? – Usmiřte se, odpusťte mu.


© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2019

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-08-28 01:53:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vysněný dům, kde jsem měla tu možnost pár měsíců žít, byl plný modrých motýlů. Děti majitelů jimi polepily skříň, nechala jsem je tam, byli hezcí. Říkala jsem si, co by tam asi tak nalepily moje děti… 🙂 a později, když se jeden den majitelé stavili, dovezla paní s sebou i povlečení s modrými motýli, že jestli prý to nechceme, že to tam nechávali… Tak jsem jen kroutila hlavou, co to má jako být:) no, bylo mi tam moc moc dobře. Opravdu nejlíp v životě, sedělo mi to tam. Dařilo se nám tam a to fakt dobře, vše bylo dobré až do jednoho pátku třináctého, kdy se stala nedopatřením taková kravina a došlo k neshodě s majitelem, takže jsme jim začali být doslova nesympatičtí a odmítli to odprodat, sešlo ze smlouvy(upřímně přeloženo: majitel byl cholerickej vůl a nebyla s ním domluva:))… 🙁 přitom vím, že to teď prodávají. heh. Jen šlo o to, neprodat to nám. No comment. Tak jako tak mě to posunulo v životě o velký kus dál a vyrostla jsem z toho, potřeboval jsem to zažít protože jsem tam našla velice podstatný kus sebe, bez toho bych to nebyla já a navedlo mě to na určitou cestu. Aspoň. Za to jsem vděčná. Asi to tak mělo být. Konec konců kdybych tam zůstala, je to už na celý život a šla bych úplně jinou cestou… Ale bolelo tam nechat veškeré plány na budoucnost, byl to první skutečný a hezký domov, který jsem v životě měla. Ač nějak jsem už při prvním pohledu na ty modré motýly tušila, že něco přijde/něco není úplně ok. Vzpomínám na to, jak se mi daleko od vlivu mé rodiny a především otce konečně začalo fakt dařit… Což, časem se stejně vymaním(ne, že bych neměla třeba ráda babičku, ale tohle je prostě komplikovaný). A třeba se dostanu i dál do ještě hezčího domu, do jiné země:) jedním z mých snů je velký srub v USA. kéž by.

> Každopádně díky za krásný článek! 🌻<

Ikona diskutujiciho hanka 2019-08-28 08:33:18 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za článek který přišel jako na zavolanou!
Nese symboliku hnědého motýla i můra? Nedávno jsem hnědého motýla potkala v domě, seděl na futrech jakoby tam byl doma. A nebyla jsem si jistá jestli to je motýl nebo můra.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-08-28 12:22:16
Ikona diskutujiciho
sipka

můra je noční motýl, myslím si že ponese cca podobné poselství, ale možná má jinou polaritu, když lítá v noci

Ikona diskutujiciho Mikuláš Gera 2019-08-28 11:40:13 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pozdravujem.

V posledných dňoch vidím motýle rôznych farieb veľmi často.
A je pravda, že sa môj život mení doslova za pochodu …..

Ďakujem.

Ikona diskutujiciho Robert 2019-08-28 15:09:44 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavé. Noční motýli/můry prý nejsou zlé. Ve snu jsem se dozvěděl, že můry jsou zcela neutrální a záleží na charakteru člověka. Takže jsou „nebezpečné“ jen pro destruktivní lidi. Pro hodné jsou neškodné.

Ikona diskutujiciho Nel 2019-08-28 20:52:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Můj muž si loni v létě s naší pomocí vykrmil krásnou housenku, z které se vyklubal nádherný žlutý otakárek. Začátkem podzimu náhle zemřel, bez varování, bez choroby, bez nějaké nehody. Už dva měsíce mi to leží v hlavě, nevím proč mne napadlo, že by to mohlo souviset. Takže hned jak jsem viděla název článku…

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-08-28 21:15:43
Ikona diskutujiciho
sipka

…. a nebyl to jeho normální životní cyklus? motýl má v přírodě životnost jeden rok, samice přezimuje, na jaře založí vajíčka a umře. samec umře před zimou.

Ikona diskutujiciho Melisa 2019-08-28 22:14:50 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

no ja se picnu 🙂 jak uz tu nekdo nekolikrat psal, ze se mu neco udalo a nato vysel na Alu clanek na dane tema.
Me delal od vikendu spolecnost motyl. Lital mi kolem okna, kde jsem spala – videla jsem, jen se pohybovat velky stin a vrtalo mi hlavou, co tak velkeho mi tam porad poletuje…Pak venku okolo me nekolikrat proletel motyl a me docvaklo, ze to je ON…ten stín a jako by si chtel na me sednout, ale v posledni chvili si to vzdy rozmyslel. Puvodne mlsal meloun, ktery jsem vyhodila, pak sedel na zumpe-tam jsem si ho vyfotila – nechal se 🙂 rozeviral a zaviral kridla, jako by mi na foceni pozoval 🙂 pak sedel v blizkosti na vetvi, kde jsem obedvala. Pak se hnala bourka a ja ho hledala, kam se schoval, aby nezmokl a byl opodal na tresni. Ani nechapu, ze ho moje oko na tu vzdalenost zahledlo, i kdyz mel sevrena kridla. Jeste tu poletoval v PO. v UT jsem musela pryc z domu a dnes uz tu nebyl. Ted jsem si nasla, ze to byla krasne velika babocka osikova : ) takze HNEDY motyl !!! Jupí : ) Takového motyla jsem videla prvne v zivote. A o vikendu mi v rohu ve sklepe sedela krasne velka hneda mura/spise jako nocni motyl. Mam take vyfocenou : )
Pred tim (nedavno) jsem mela sama cerna znameni. Napred mi tesne pred autem vyskocil (z prava do leva)z prikopu cerny pes – docela me to vylekalo. Vůbec jsem ho nevidela a nevim, kde se tam proste vzal..? Po tomto zazitku mi zacalo docela „lepit“ a domu jsem jela krokem. Pak mi min. tyden skocily do cesty (pospupne, ne naraz, s odstupem nekolika km) 2 cerne veverky. (taktez z prava do leva) Cca. 2-3 dny zpatky sen o cerveno-cernych tencich hadech a postupem snu o cernych tlustych. Jeden cerny zautocil (ne na me) zase z prava…Takze se nenudim 😀

Ikona diskutujiciho nel 2019-08-29 16:25:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

RE: …. a nebyl to jeho normální životní cyklus? motýl má v přírodě životnost jeden rok, samice přezimuje, na jaře založí vajíčka a umře. samec umře před zimou.
Umřel můj manžel, motýla jsme pustili.

Ikona diskutujiciho JOJO 2019-09-02 21:32:33 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tý jooo…jsem u moře a zrovna včera ke mě při břehu přiletěl motýl – lišaj smrtihlav-šedorůžový a spadl do moře. Já ho začala zachraňovat, ale marně. Mám ho tu na pokoji a vůbec nevím co si mám o tom myslet. Alu poradíš? díky….

Ikona diskutujiciho Fanny 2019-09-05 15:46:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý den,mám motýli v rámečcích, příležitostně je sbírám a jako prvního jsem dostala nádherně modrého(cizokrajný)nejsem doma,tak se nemůžu podívat na jeho název,myslíte, že je to špatně mít je v rámečku?Děkuji za odpověď F.

Ikona diskutujiciho Ája 2020-08-24 12:52:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý den, měla bych přikládat nějaký význam tomu, že mě už dlouho a často sama vyhledává jedna krásná babočka paví oko? Může to něco znamenat nebo si to jen namlouvám? 🙂 Děkuji za informaci.

Ikona diskutujiciho Petra 2021-07-18 02:57:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Včera na stěně našeho domu černý motýl. Prý to znamená smůlu. A pociťuji ji. Lidé mně v květnu vydírali z 32 000, a v září nastupuji do práce. Tomu člověku jsem se otevřela do kořán a kdykoli se vrátím na pracoviště, dýchne na mne melancholie, že jsem tomu člověku podlehla. Až nezdravým způsobem. Dala jsem mu své telefonní číslo, které jsem si změnila minulý týden. Doufám, že ze mně nebude tahat negativní energie po celý zbytek mého života.

Ikona diskutujiciho Veronika 2023-08-04 16:11:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co by mohl znamenat černobílí
motýl?

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek