Můj tříletý syn tvrdí, že na něj z nebe mluví domorodí Američané

20.4.2021 v Paranormální jevy 12

Před několika měsíci můj syn řekl něco, na co musím pořád myslet. Byly mu tehdy dva roky a 8 měsíců. Žijeme v oblasti v Texasu, kterou obýval kmen Komančů až do konce 19. století. Bydlíme necelých 20 mil od archeologického naleziště Gault, které je jedno z nejstarších v Severní Americe a bylo osídleno před 15 000–20000 lety.Moje dítě tohle neví, protože jsme s ním o tom nikdy nemluvili. Zajímám se o historii a četl jsem o starověkých kulturách, ale ani já, ani moje žena, jsme s naším synem nikdy nemluvili o domorodých obyvatelích, ani jsem před ním nevyslovil slova „Komančové“ nebo „Domorodí Američané, Indiáni“ a podobně. Pokud je nám známo, nikdy nebyl obeznámen s konceptem domorodých obyvatel Ameriky. Když s ním mluvíme, označujeme všechny lidi jednoduše jako „lidi“ a nezatahujeme tam nic složitějšího.

Jednou takhle večer u nás byl na večeři náš dobrý rodinný přítel. Mluvili jsme na různá témata a já jsem se u toho zmínil o staré kamenné zdi, která stojí poblíž našeho bydliště, a můj přítel na to řekl něco ve stylu: ,,V době, kdy tu byli Komančové…“
Ani jsem si v tu chvíli neuvědomil, že nás můj malý synek poslouchá. Najednou nás přerušil a vyhrkl: „Já znám Komanče!“

Všichni jsme to zprvu tak nějak přešli, ale pak jsme se ho na to začali ptát a s každou jeho odpovědí to bylo stále divnější. Náš rozhovor vypadal asi takhle:
Já: „Ano? A jakto, že je znáš?“
On: „Slyším je v noci. Z oblohy.“

Komančové jsou indiánský kmen, původní obyvatelé z oblasti severoamerických Velkých plání. Kdysi obývali velké území zvané Comancherie, zahrnující severozápadní Texas a přilehlé části Nového Mexika, Oklahomy a Kansasu. Dnes žije asi 14 700 Komančů převážně v okolí města Lawton (stát Oklahoma).

Všichni jsem se na sebe začali překvapeně dívat, zatímco on pokračoval v jídle. Vyvolalo to moji upřímnou zvědavost. Moje žena a já jsme se vždy snažili, abychom ho netlačili do námi chtěných odpovědí, ale aby říkal věci jak je doopravdy cítí, když se ho na něho ptáme. Takže nám odpovídá na otázky spontánně a upřímně.

On: „Mluví se mnou z oblohy.“
Já: „Co ti říkají?“
On (hraje hluboký hlas): ,,Ahoj, ty tam dole!“
Já: ,,Řekni nám o nich něco víc.“
On: „Mluví nějakým divným jazykem.“

Zeptali jsme se synka, jestli jim rozumí a on odpověděl, že ano. (Chodí do školky, kde se mluví španělsky, takže chápe koncept rozdílných jazyků, že alespoň angličtina a španělština jsou dva různé jazyky.)

Zeptali jsme se, jestli je také vidí. Odpověděl, že ano.
Zeptali jsme se, jak vypadají a on řekl: „Vypadají jako zvířata.“
„Ale jsou to lidé?“
,,Ano“.

Zeptali jsme se ho, jestli jsou strašidelní a on lhostejně řekl, že nejsou a pak pokračooval s večeří.

Asi se vám to bude zdát zvláštní, ale já mu tak nějak věřím. Není pochyb o tom, že Komančové žili v naší oblasti a určitě mluvili jazykem, který by malé dítě mohlo popsat jako „divný“. Nosili čelenky a pokrývky z bizoních hlav, z rohů, z peří a zdobili si oděvy šperky ze zubů, drápů, nosili jelení kůže. To by mohlo vysvětlovat, proč řekl, že vypadají jako zvířata. Prohledejte si obrázky, na kterých jsou vyobrazeni Komančové a pochopíte, co tím myslím.

Jak jsem už řekl, nevěřím tomu, že o Komančích už někdy předtím slyšel. Nebavíme se na tohle téma s batoletem, jehož oblíbená zábava je hraní si na pískovišti, nebo sledování vláčku Thomas v TV.
Nejblíž, co jsme se kdy dostali k Indiánům, byla chvíle, když se mě zeptal na moji sbírku šípů, a já mu prostě řekl, že je vyrobili lidé, kteří žili už dávno a neřekl jsem mu žádné jiné podrobnosti. Nesleduje filmy a to málo z televize, kterou někdy sleduje, je omezeno jen na několik kreslených filmů pro batolata.

V té době mu byly jen 2 roky a 8 měsíců. Nikdy předtím ani poté nemluvil o imaginárních kamarádech, duších, strašidlech, nebo o něčem podobném.

Racionální vysvětlení by bylo, že je to prostě jen dítě s bujnou fantazií a někde něco nějak zaslechl, ale připadalo mi to docela pozoruhodné. Od té doby se o tom už nezmínil. Uplynulo už 4 nebo 5 měsíců a já jsem se ho několikrát zeptal, jestli mi může o Komančích ještě něco říct, ale moc jsem z něho zatím nedostal.


připravila © www.aluska.org 2021 článek je založen na překladu zkušenosti svědka z AmerikyKomentáře

Ikona diskutujiciho Jana 2021-04-20 13:45:26 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mimo tému – dnes som na YT videla video používateľa Incorrect CZ (Františka Kubáska) a znepokojilo ma to. V stručnosti chcú EÚ predložiť iniciatívu v preklade s názvom ,,Nenávistné prejavy a trestné činy z nenávisti – zaradenie na zoznam trestných činov EÚ“, takže si každý vie domyslieť, čo tým môže nastať. Dnes je POSLEDNÝ deň na napísanie svojho názoru na stránke iniciatívy, ale treba sa tam zaregistrovať. Nechcem, aby spadla táto správa do spamu, preto sem nedám odkaz na YT link ani link, kde sa môže napísať reakciu.

Ľahko si to každý nájde cez YT stránku Incorrect CZ MIMOŘÁDNĚ: Konec svobody slova z pera EU? Máte poslední dny na vyjádření!

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-04-20 13:59:59
Ikona diskutujiciho
sipka

Svoboda slova není ani teď. Nikdy nebyla. Za nepohodlný názor tě můžou zavřít i dneska.

Ikona diskutujiciho asdf 2021-04-20 21:47:24 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě spíš přijde zajímavé, že na těch černobílých (zřejmě opravdu autentických) fotografiích vypadají indiáni zcela evropsky, vůbec žádní snědí mongoloidi jak jsou běžně zobrazováni v popkultuře. Kam až se mohla rozkládat Velká Tartárie? A s kým vlastně američani v 19.stol bojovali, a koho vyvražďovali? Na to se jich ten chlapeček měl zeptat především 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-04-21 09:16:16
Ikona diskutujiciho
sipka

Indiáni jsou jenom trochu opálenější a na černobílé fotce to tolik nevynikne, i snědá pleť na přímém slunci vypadá světlejší, i vlasy když jsou zdravé a lesknou se, tak nemusíš poznat že jsou černé. Jestli chceš vidět živého indiána, tak doporučuju tohle, je to nádherný: https://www.youtube.com/watch?v=xk0-yebNA_o

Ikona diskutujiciho Jana 2021-05-06 16:49:31
Ikona diskutujiciho
sipka

Z indiánov (ktorí sú stále spojení s prírodou) ide veľká charizma a vždy mi boli sympatickí. A čo som poznala jedného určite aspoň minimálne z časti potomka Indiánov z Peru na škole, nikdy som sa s ním síce nerozprávala, no vyžarovala z neho radosť, bol nižší, mal indiánske črty a neustále sa usmieval. Aj z Číňana, ktorého som spoznala, keď tu bol pracovne, som to isté cítila. Často krát sa so spojenými rukami mierne uklonil na znak úcty, bol milý a zábavný. Škoda, že my sme sa akosi zabudli usmievať alebo aspoň mám taký pocit zo Slovákov, že sú takí natvrdlí a len si hladia svojho. Z Čechov mám o trochu lepší pocit.

Ikona diskutujiciho ema 2021-05-05 18:37:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ne že bych tomu nevěřila, jen vím, co jsou schopné „vyjádřit“ 2 a půl leté děti….to je trochu mimo realitu

Ikona diskutujiciho NamurM 2021-05-05 22:33:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alu, trochu tě opravím. Indiánům se říkalo “rudoši, rudí…”, neboť oni jsou přirozeně bílý a lehce spálili. Nejsou přirozeně tmavší. Ale to je jen jqko zajímavost. A myslím ty Severoamerické.
Dokonce mi příjde, že jsou hodně vizuálně podobní nám středoevropanům 😊

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-05-05 23:02:24
Ikona diskutujiciho
sipka

a koukal jsi na ten odkaz co jsem tady poslala do diskuze?

Ikona diskutujiciho NamurM 2021-05-05 23:36:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S nějakýmai indiány jsem se osobně setkal. A jedna babička, celá moje mamka i s bílou pletí. 😊 nekoukal…. kde?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-05-06 08:39:41
Ikona diskutujiciho
sipka

nahoře v diskuzi, přednáška amazonského indiána

Ikona diskutujiciho NamurM 2021-05-05 23:41:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak ono taky táleží jaký národ to je. Nezapomeňme, že obývali od Alkašky až k Mexiku, národy Orla. Tj. Severoameričtí lidé. Ale znám i s Arizony a ti , které jsem potkal byli bílý…. a opaluji se jako my. Pouze můj poznatek 🙏🏻

Ikona diskutujiciho Gabikam 2021-05-06 09:06:33 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nemyslim, že ten malý chlapec si vymýšľal o komančoch, že sa s nimi rozpráva? To čo hovorí o nich a vidí ich je pravda. Mám netere sú dvojičky, jedna z nich v 2,5 rokoch tiež spomínala nejakého Maťa ( Martin), ktorý sa o ňu staral, bol učiteľ. Pytali sme sa jej na rôzne otázky na ktoré jednoducho odpovedala. Kde bývali, ako žili.
Ona (Veronika) vtedy mohla mať tak okolo 16- 17 rokov mala dlhé vlasy po pás, ktoré jej Maťo česal. Keď išiel vyučovať deti do školy mal knihy zviazané povrazom, bývali v horách v jednoduchej chatrči a kúril drevom v piecke. Plakávala za Maťom veľmi to prežívala.
Jednoducho si deti pamätajú z minulého života čo prežili, ako žili, stratia túto schopnosť si pamätať, tak okolo 6 roku života.
Dnes má Veronika 19 rokov, ale dodnes si stále pamätá na Maťa a to čo si pamätala z detstva a dodnes hovorí, že vtedy s ním žila v tej dobe ( asi 19 storočia).
Nevieme ako je to možné, ale je to tak, niektoré deti si pamätajú.
Zisťovali sme to vtedy, aj sestra sa o to zaujímala, lebo to malé dieťa ( Veronika) spomínala Maťa často, aj plakávala, až jej druhá sestra- dvojička hovorila zase plače za Maťom?
Nechali sme to vtedy tak a časom po pár kokoch prestala, ale zaujímavé je, že si na to pamätá dodnes.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek