Můj kolega náhodou popil v hospodě, která byla už roky zavřená

22.3.2021 v Čtenáři 9

Že jsou ,,chyby v matrixu“ skutečný jev, už je celkem známá věc. Lidem se náhodou stávají opravdu bizarní věci, jako cesta autem, která by normálně trvala 2 hodiny, najednou zabrala jenom 30 minut. Nebo zaslechnete či zahlédnete sami sebe na místě, kde obvykle býváte. Nebo se vám na chvilku sekne odraz v zrcadle… Tyto a podobné jevy už byly mnohokrát popsány. Dnes vám nabízím velice zajímavý zážitek právě na téma cestování v čase, který mi poslal čtenář. Cestu v čase lze zažít i takto náhodně.Môj dlhoročný kolega z práce, ktorý je už 2 roky na dôchodku, mi rozprával za dobu 14 rokov niekoľkokrát príbech, na ktorý nikdy nezabudnem. Raz som mu povedal, že škoda, že nie je môj otec. Je to veľmi výnimočná osoba.

Veľmi rád chodí na pivo. A v ten večer sa vracal domov s kolegom. A áno, mali vypite, ale neboli opitý.
Mínali skupinu budov, kde v jednej z nich bola niekedy krčma, ale už roky rokúce bol ten komplex zatvorený. Ale v ten večer ako prechádzali okolo, tak si obaja všimli, že škárou pod dverami bolo vidieť svetlo.

Že paráda! Znovu to otvorili! Tak vošli dnu.
Prechadzalo sa dlhou chodbou. Až došli k baru, tak si povedali, že to vyzerá hrozne zanedbané. Stary nábytok, zariadenie. Jedna stará dobová lampa na strope. Velke šero v miestnosti.

Výčapný bol oblečený ako mäsiar so starou a hrozne špinavou zásterkou a košeľou. V miestnosti bola ako hosť iba jedna osoba. Asi chlap. Sedel úplne v rohu miestnosti.
Mal na sebe nejaký dlhý starý kabát a také niečo ako širak na hlave. Hlavu mal celý čas sklonenu dole a vôbec ju za ten čas nezdvihol. Takže mu nevideli do tváre.

Hrozne tam smrdelo. Zatuchnuto. Ale čo tam po tom. Daju si pivo a pôjdu.
Pivo im čapoval z nejakej dobovej pípy. No a poháre boli tiež ako z historickej rozpravky.

Neriešili to až do chvíle, keď si odpili z piva. Vypľuvli ten dúšok nazad do pohára. Že to bola tak odporná chuť, čo aj zvýšeným hlasom ohukli výčapneho, že čo za sajrajt čapuje.
Len na nich pozeral a nič neodpovedal. Hneď vytiahli peniaze, že zaplatia tú močovku a pôjdu.
Na to im odvetil, že to je na podnik.
Odišli.

Po nejakom čase sa o tom môj kolega zmienil v nejak partií pri pive, že zas otvorili podnik xy a že to bolo hrozne pod úroveň a podobne. Na to mu kolegovia povedali, že tam nemohli v ten večer byť, pretože je to stále zatvorené a nachystané na demoliciu.

Hocikedy sme sa vrátili k tomuto zážitku, tak stále mi ho opísal presne s tými istými detailami. Nemal dôvod si to vymyslieť.

připravila © www.aluska.org 2021

 Komentáře

Ikona diskutujiciho myop 2021-03-22 05:40:34 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No. Jednou jsem šel … no … vlastně šli jsme (nebyl jsem tenkrát sám) po jedné lesní cestě a dole ve svahu, pod námi, jsme zahlédli skálu. Všimla jsi ji první osoba, co šla se mnou a ukázala mi na ní s takovým přiměřeným údivem. Byl to docela velký balvan, takový masiv kamene. Z té dálky, řekl bych tak aspoň o velikosti nějaké menší dodávky, možná o něco větší do šířky. Krásně tam vyčníval. Tehdy se už stmívalo a tak jsme se nezdržovali a šli jsme dál. Když jsem tím místem šel později sám a chtěl se na to podívat zblízka, nic takového tam prostě nebylo. Byl jsem si naprosto jistý, že to tam bylo. Co to bylo? Nějaká večerní fatamorgána? Nemohl jsem si ten jev tenkrát ničím vysvětlit. Asi: ,,Někdy se odpovědi hold někde zaseknou a zůstávají před daným člověkem někde doslova skryté“ 🙂

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2021-03-22 15:05:28 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je krčma skoro ako z nejakého westernu, videl by som to na časový skok tak 150 rokov, zrejme aj to pivo bolo tak staré 😀

Ikona diskutujiciho hostB 2021-04-03 18:48:14
Ikona diskutujiciho
sipka

No neřekl bych, že to byla skutečně dobová hospoda, jelikož i dnes najdeš hospody, ale i pivovary, kde čapují neskutečný sračkomety na blití. Měl jsem jednou sen, že jsem sedel v naší vesnické hospůdce, kde se čapovalo výborné socialistické pivečko a já ho pil blahem do dna. Pak jsem se ale probudil a ruka v nočníku…

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-04-03 21:16:53
Ikona diskutujiciho
sipka

😀

Ikona diskutujiciho Šárka 2021-03-22 16:40:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško,chci napsat svůj poznatek co se týče nového roku.Od ledna doposud,se mi vrací symoboly,slova,energie ,které se mi děly minulý rok.
Snažim se sledovat své slova a energie ,kterou vysílám.Nevím jestli to něco znamená,nebo ne.

Ikona diskutujiciho Kiyu 2021-03-26 09:43:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Netušila jsem, že takové chyby v matrixu zahrnují i cestování v čase :O

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2021-03-26 21:19:49 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Čas neexistuje všetko sa deje naraz takže teoreticky by takéto skoky do iného času mohli byť aj keď je zaujímavé že bývajú len do minulosti. Aj keď na niekdajšej prvopodstate písala nejaká Jana B že v nejakom českom meste našla prechod do budúcnosti a pár krát ním prešla ale nebolo to moc dôveryhodné škoda že web je zrejme zmazaný.

Ikona diskutujiciho Brighid 2021-03-29 13:17:17 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to už řadu let zpátky. Blížilo se léto a já jsem potřebovala letní boty, které budou a/ hezké, b/ bude se v nich dobře chodit, c/ nebudou drahé. Cestou z oběda zpět do práce jsem zaskočila do knihkupectví pro nějakou odbornou literaturu. A kousek odtud jsem uviděla malou prodejnu obuvi. Vida, ani jsem nevěděla, že tady taková prodejnička je, pomyslela jsem si. Měli tam tak pěkný výběr letních bot, že bych si hned několikery zkusila. Ale bylo tam moc lidí a já jsem spěchala zpátky do práce. Nevadí, pomyslela jsem si, zítra tu ten obchod bude taky.
A vidíte – nebyl. Prohledala jsem celou ulici i některé přilehlé. Dodnes by mě zajímalo, kdybych si tam koupila boty, co bych si přinesla v krabici domů. Hromádku suchého listí? 🙂 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-03-29 13:41:12
Ikona diskutujiciho
sipka

Podle mě boty. Jestli to byla díra v časoprostoru a ty bys jí prošla a s tebou i tvoje oblečení a tvoje kabelka, tak by musely projít i ty boty.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek