Nahraďte destruktivní pověry o životě raději těmito univerzálními pravdami

18.12.2022 v Psychologie 4

Pokud se chcete v životě posunout vpřed a dostat se tam, kam chcete, musíte překonat mnohé mýty, které vám vnutila společnost, která vás vychovala a formovala. Ačkoli jste jistě byli naučeni mnoha moudrým pravdám a užitečným poznatkům, bylo mezi nimi tkaé hodně balastu nebo nepravd přikrášlujících realitu, které vám v životě spíše překáží, než pomáhají.V dnešním článku si povíme o mýtech, které jsou pravděpodobně ty nejhorší. Pokud takovým věcem uvěříte, budou vás v životě brzdit. Jste mnohem mocnější, než si uvědomujete a klíčem k vaší moci jsou správné vědomosti. To, co se vám honí hlavou, má obrovskou sílu.

Mýtus: Špatné myšlenky můžete vždy nahradit těmi dobrými
Jistě, občas se člověku honí hlavou prachsprosté blbosti, které stačí jen utnout. Někdy však musíme své špatné myšlenky přijmout, abychom je mohli překonat. Někdy to není tak snadné, jak se lidem říká: „Prostě mysli konstruktivně!“ Způsob, jak překonat destrukční vzorec, je analyzovat své pocity, pochopit proč je máme, přijmout to že je máme, uznat že jsou platné a mají důvod, usmířit se a najít řešení. Pokud máte problém, který vás žere, pak nezmizí tím, že na něj prostě nebudete myslet, že ho nebudete řešit, nebo že si nasadíte růžové brejličky.

Mýtus: Opravdová láska znamená že to jde samo
Láska může být těžká, protože lidské vztahy jsou složité. Lidé jsou prostě složití a každý je jiný. Je nutné umět se vzájemně respektovat a dělat kompromisy. Být s druhým člověkem není vždy procházka růžovým sadem. I když je fajn, když těch sadů spolu projdete co nejvíce, občas se vynoří mrak.

Mýtus: Zasloužíte si všechno co svět nabízí
Zasloužíte si to, co dáváte. Tento vesmír vám nic nedluží. Sami se musíte propracovat tam, kde chcete být. Nic není nikomu zdarma dáno, i když to tak někdy zvenku vypadá. Nevztekejte se, že vám někdo něco nedal, nebo že jste něco nedostali, protože další důležitá pravda, kterou musíte strávit je, že život není fér. Kdyby byl život fér, začínali bychom všichni na stejné úrovni a dostali bychom v životě všichni stejné příležitosti. Kdyby byl život fér, tak by se dobrým lidem neděly zlé věci a každý zločinec by byl spravedlivě potrestán. Takový svět ale nemáme. Takže se přestaňte srovnávat s jinými lidmi a raději se ptejte, co můžete udělat, abyste dostali co potřebujete.

Mýtus: Jste sobci, pokud se máte rádi
Mít rád sám sebe není sobecké, ani arogantní. A i kdyby, není nic špatného na tom, být někdy sobecký a dopřát si. Láska k sobě samému je něco, v čem byste nikdy neměli dělat kompromisy, protože představuje základ vašeho spokojeného života a vašeho mentálního i fyzického zdraví! Pokud vám v dětství vykládali „samochvála smrdí“, abyste se cítili blbě za to že se vám něco povedlo, zapomeňte na jejich blbé rady. Jenom vám zaviděli… Pořádně se pochvalte každý den.

Mýtus: Všechna bolest nakonec bude stát za to
Někdy se vystavujeme bolesti, která za to nestojí. I když to možná není to, co chcete slyšet, je to pravda. Ne všechno, čím procházíme, je pro nás dobré. Někdy prostě nemáme věci a hodnoty správně utříděné, dovolujeme si zbytečné utrpení které bychom prožívat nemuseli a nakonec si jen ubližujeme. Výsledek zbytečného trápení, které nikam nevede, je akorát vyhoření, deprese, vyčerpání a nemoc. Dobře se rozmyslete, do čeho dáváte svou energii a jestli vám to něco dává.

Mýtus: Kdo zůstal single, ten je loser. Smysl života je mít děti
Nemusíte se ženit nebo vdávat a nemusíte zakládat rodinu. Pokud to chcete, samozřejmě jděte do toho, ale vaše povinnost to není. I když vám možná okolí vykládá něco jiného. Pokud nemáte děti rádi, lidé vám lezou na nervy a raději byste rozšiřovali svoji sbírku motýlů, v pořádku. Pokračujte v tom, co vám vyhovuje. Nikdy nedělejte důležitá životní rozhodnutí protože vás někdo přemluvil, donutil, nebo z pocitu povinnosti. Protože v tom nebudete šťastní a mrhali byste svoji energii. Na některá důležitá rozhodnutí navíc člověk potřebuje nejprve dozrát.

Mýtus: Pokud se chceme v životě někam dostat, musíte se vždy snažit zapadnout
Skutečné životní štěstí pramení z toho, že jste sami sebou a budujete si život, který chcete žít. Pokud neumíte zapadnout přirozeně, netlačte na pilu a nepřetvařujte se. Pravděpodobně to jenom není kolektiv pro vás.

Mýtus: Musíte mít vždycky pravdu
Někdy byste se měli zastavit a vstřebat i názor protistrany. Pokud nejste schopni naslouchat druhým, vystavujete se dlouhodobému neúspěchu, protože s vámi nikdo nebude rád. Naučte se také respektovat názory, které se vám nelíbí. Druhé lidi nezměníte. Smiřte se také s tím, že všechno nebude vždycky po vašem a je to v pořádku.

Mýtus: Všichni jsme dokonalí svým unikátním způsobem
Všichni nejsme dokonalí svým vlastním způsobem. Nikdo na této planetě není dokonalý. Ve skutečnosti jsme dokonale nedokonalí. Naše chyby nás však dělají tím, kým jsme, jsou unikátní… Není nic špatného na tom, když přijmete, že nejste dokonalí. Dokonalost stejně neexistuje, protože každý člověk vnímá jako ideál něco jiného.

Mýtus: Neměli byste si nikdy stěžovat
Někdy si potřebujeme postěžovat, občas se člověku alespoň uleví. Trocha fňukání tu a tam vám život nezničí, ale nemělo by se to přehánět. Naučte se hlavně ozvat, pokud se vám ubližuje, nebo pokud se děje něco, co by se dít nemělo. Neozvat se, abyste náhodou někoho neurazili nebo nepopudili, není znak vaší dobré výchovy, je to zbabělost a blbost.

Mýtus: Všechno se dá nějak vysvětlit
Všechno se nedá vysvětlit a racionalizovat. Jsou věci, které nikdy skutečně nepochopíme a neznámo bude vždy přítomno v našem životě. Nelze se tomu vyhnout.

© aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Diana 2022-12-18 05:23:21 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Další z úžasných článků. Měl by se vytisknout a viset v každé domácnosti na viditelném místě.

Ikona diskutujiciho Pavel 2022-12-18 08:56:17 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za nádherný článek .

Ikona diskutujiciho Amigo 2022-12-18 11:35:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásnej článek Alu. Jsou tu super relaxační texty teď o adventu. Je to fakt příjemný.

Ikona diskutujiciho Míša 2022-12-18 13:12:30 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásný den nám všem přeji,
Aluško je nádherné, že opět přes Tvůj článek ke mně přichází odpověď. Nádherný posilující léčivý vzkaz. Vždy když potřebuji, Vyšší Já mě zavede k Tobě a skrze články pak ke mně přicházejí odpovědi. Chvála a sláva Tobě💙

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek