Naučte se domlouvat s vlastním podvědomím

8.4.2021 v Psychologie 4

Když naše hlubinné nastavení, naše podvědomí, pracuje automaticky, přitahuje nám do života události, okolnosti i lidi bez našeho souhlasu. Bez naší účasti nám tak ovlivňuje osud. Zdá se tedy, že by to chtělo naučit se s podvědomím nějak „domluvit“. To by jistě bylo bezvadné, má to však jedno „ale“.Problém číslo 1: Občas ani nevíme, jak jsme vlastně nastaveni. Pro názornost uveďme abstraktní příklad. Mladý muž má velký ostych před dívkami, bojí se seznamovat. I když se s nějakou náhodně seznámí, chová se tak, že dívka z jeho života rychle zmizí. Nicméně se stále ujišťuje, že už mu to brzy určitě s nějakou vyjde.

Ale nevychází mu nic, dělá stále stejnou chybu. Je sice velmi vytrvalý, nicméně ani ho nenapadne podívat se sám na sebe, na své myšlení, na své VYZAŘOVÁNÍ. Natož pak změnit se, a vyřešit tak problém snadno a hravě.

Problém číslo 2: Víme, že v sobě máme jistá destruktivní nastavení, ale snažíme se je ignorovat a předstírat, že nic takového neexistuje. Pokračujme pro názornost v našem příkladu. Dejme tomu, že jsme mladého muže nějakou dobu pozorovali a shledali v jeho chování některá destruktivní nastavení, která mu znemožňují „najít tu svou“. Přicházíme za ním a otevřeně mu říkáme, že tohle a tohle jsou ty věci, které mu všechno kazí. S největší pravděpodobností náš hrdina zaujme obrannou pozici, řekne, cokoli ho napadne, ale neuzná, že za nezdary si může sám.

Pokud někdo nemá dost peněz, jsou jeho destruktivní nastavení (vyzařování) spojena s penězi. Má-li problémy se zdravím, jeho destruktivní nastavení (vyzařování) budou spojena se zdravím atd. Nezbývá, než naučit se je rozpoznat a zbavit se jich.

Abychom dosáhli výsledků, budeme potřebovat několik věcí: NOVÉ ZNALOSTI, MOTIVACI k jejich uplatnění (pokud možno stálou), KONTROLU, abychom výsledky dokázali upevnit, a dosáhli tak nezvratného vítězství nad vlastním podvědomím, a také KONSTRUKTIVNÍ OKOLÍ.

NOVÉ ZNALOSTI
Existuje velké množství autorů, kteří navrhují k dosažení vzájemné souhry s podvědomím metody typu: „Člověk a jeho nové přání být šťastný“, „Podvědomí vždycky volí to staré a prověřené“, atp. Musíme si umět vybrat. Naučit se knihy nejen číst, ale učinit z nich nástroj ke změně vlastního života. A to je zcela dosažitelné.

MOTIVACE
Svět už je tak zařízen, že všechno se v něm děje v cyklech. Den střídá noc, zima léto, po nějakém obrovském pracovním trháku může najednou nastat stagnace a dokonce určitý pokles výkonu. Věc zcela normální, které je třeba porozumět. To nejdůležitější je, abychom i v období poklesu (a zdaleka se to netýká jen práce s podvědomím, platí to ve všech životních oblastech) chápali, co se děje a neustávali v aktivitě. Zkoušeli to stále znovu. Možná člověk potřebuje určitou pauzu, aby se jeho organismus znovu dostal do rovnováhy a nabral sílu k dalšímu „skoku“. Hlavní však je nevzdávat se. Výsledek na sebe nenechá čekat.

KONTROLA
Potřebujete pomocníka, kterého ani nenapadne se smát vašemu vážnému úsilí změnit svůj život. Pomůže vám systematizovat práci a neházet flintu do žita při prvních potížích. Nemá vás litovat, má být jako dobrý sportovní trenér: chápat, podporovat, dodávat ducha. Dobré je, když je to člověk, který sám podobnou zkušenost práce s vlastním podvědomím prodělal.

KONSTRUKTIVNÍ OKOLÍ
Když dosáhnete změny svého nastavení, změní se vaše chování. Na základě jeho změny můžete zcela oprávněně počítat s lepšími výsledky ve všech oblastech svého života. A tady se může objevit problém – vaše okolí, všichni příbuzní a známí nebo kolegové v práci svá nastavení nijak neměnili, jsou stejní, budou se chovat a jednat postaru. Konstruktivní výsledek práce na vlastních nastaveních by se tak mohl „rozředit“ v důsledku přetrvávajích kontaktů s původním okolím.

Jak tenhle problém rozlousknout? Snažte se aktivně a vědomě podílet na utváření okruhu lidí, s nimiž se stýkáte, vyhledávejte takové, kteří vás potáhnou dál a výš a vyhýbejte se těm, kteří by vás mohli ovlivnit destruktivně.

Vše, co tu bylo řečeno, má pro vás nějakou cenu pouze tehdy, když skutečně a naplno pochopíte, že život se starými úhly pohledu a starými návyky je přes veškeré jeho pohodlí v naší době NEBEZPEČNÝ. Podvědomí, řízené sdělovacími prostředky i vaše navyklé prostředí pomalu, ale jistě vykonávají své: přizpůsobují váš život sobě.

Změny jsou obtížné, ale jsou možné. Teď už máte znalosti, které pro začátek naprosto stačí. Seberte odvahu udělat první krok k vlastnímu štěstí. Pamatujte:

1. Nové znalosti

2. Motivace

3. Kontrola

4. Konstruktivní okolí

Čtyři jednoduché, ale efektivní body k vypracování nových hlubinných nastavení podvědomí, k vytvoření nových pohledů a nových návyků. Do svého života přitáhnete JINÉ okolnosti, JINÉ lidi a konec konců – JINÝ bude život sám. Pokud ovládnete toto nijak složité umění, můžete ho předat i svým dětem.

Čekat, až všechno kolem vás bude konečně dobré a vy se budete moci cítit šťastní, je k ničemu. BUĎTE ŠŤASTNÍ (nejdřív v teorii a potom i v praxi) a všechno kolem vás pak bude opravdu dobré. Lidské štěstí je ze čtyřiceti procent závislé na lidských zvycích.

Máte-li za to, že Vesmír sedí a vymýšlí pro vás problémy a nemoci, trpíte velikášstvím. Vesmír pouze realizuje vaše objednávky, které mu „vysíláte“ v podobě svých hlubinných nastavení, svých přesvědčení.

Převzato ze Zdroje / upravenoKomentáře

Ikona diskutujiciho Proximus 2021-04-11 23:53:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to tak 🙂

Ikona diskutujiciho JARCA 2021-04-19 20:37:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Naprosto s tím souhlasím. Nic se samo od sebe nezmění. Je to moje osobní a životní zkušenost. Tady OPRAVDU platí: „Odvážnému štěstí přeje.“

Ikona diskutujiciho Jaroslava 2021-06-11 13:58:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pozdě, ale přece… Zítra ráno jdu jen kvůli rodině na 1. očkování. Třikrát jsem termín zrušila. Je mi přes šedesát, do zahraničí se nechystám již nikdy, jsem ráda doma. Je mi jasné, že nátlak společnosti a rodiny bude sílit. Mám špatná játra, zeslabené stěny žaludku, přechozenou boleriozu (nevím odkdy), hodně dávno, přišli na to náhodou v Revm. ústavu v Praze. Těžce se hýbu, silná RA, artroza, artrtida. Vše ve mne řve „NEOČKOVAT!“ Dva švagři po 1. očkování zemřeli a mohla bych pokračovat. Strach nemám, jen silný odpor. KDYBY NĚCO , RODINA SI TO MŮŽE VYČÍTAT, toho se bojím. Nejsem sebevrah a odsuzuji to, ale mé rouhačné přáni je v noci v klidu odejít na onen svět. Nikdy v životě jsem neměla chřipku, jsem zapomněla napsat… navíc jsem 30 letech dostala alergii na pyl, asi jak vše zpožděné.

Ikona diskutujiciho Viki 2021-06-12 11:47:08
Ikona diskutujiciho
sipka

To je teda dobrý, dělat svojí nezodpovědné rodince takového pokorného služebníka a poskoka. Pokud tady máte ještě nějaké úkoly a nějakou práci, tak tu stejně zůstanete dál – očkování neočkování. O tom všem mají přehled vaši osobní strážci karmy, dle potřeby se můžou domluvit se smrťáky, aby destruktivní energii z vakcíny nasměrovali pouze k úmrtí vadných aspektů vaší duše (jde hlavně o složky duše poškozené v předchozích inkarnacích válkami aj. dramatickými situacemi). Smrtící potenciál každé vakcíny je omezený (vyčerpatelný), je tzv. ohraničený, čili hodně záleží na tom, kam jej naočkovaná duše „zainvestuje“, na co jej využije. Na vlastní rezignaci je vážně příliš brzy…

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek