Návod na domácí léčbu a regeneraci nemocných zubů

14.6.2019 v Léčba 21

Každý z nás někdy v průběhu života zažije citlivý, zkažený, nebo ulomený zub. Nikdo už nám však neřekne, jak tyto problémy přirozeně léčit, nebo jak jim přecházet. Doktoři a zubní hygieničky jen krčí rameny a vykládají, že to máte genetické a že už se to zachránit nedá… Ti slušní vám alespoň ukážou, jak správně na zubní hygienu, aby se vaše problémy nezhoršovaly tak rychle, nebo aby alespoň odešel zánět dásní, který je způsobený právě špatným čištěním. Přesto se nám stále vykládá, že maše medicína je na špičkové úrovni. To mi vždycky hne žlučí, když to někde slyším, nebo čtu. Tak proč nemáme všichni dokonalé zuby?Dnešní článek čerpá z rad ruského spisovatele Borise Vasiljeviče Bolotova, který se intenzivně zabývá opravou lidského organismu.


Boris Vasiljevič Bolotov, biolog, fyzik, chemik. Autor více než 600 vynálezů a patentů. Je vědecky zdokumentováno, že Boris Bolotov pomohl zregenerovat mnohým lidem nejen nové zuby, ale i celé zničené orgány.

Bohužel ne všechny Borisovy rady jsou ještě dnes plně použitelné, vzhledem k tomu že se částečně orientuje na mořské produkty. Silně znečištěné radioaktivní moře a mořské produkty už dnes bohužel nejsou součástí zdravého jídelníčku, jsou naopak při konzumaci nebezpečné a měli bychom se jim pečlivě vyhýbat. Můžeme si za to sami, když zacházíme s přírodou, jakoby byla plastový sáček na jedno použití. Mějte toto na paměti při čtení rad a zařiďte se podle svého nejlepšího vědomí. Přesto zde uvedu i rady spojené s mořem.

Divoká zvířata mají obvykle kvalitní rezervy, proto mají tendenci umírat se zdravými zuby. Mořské ryby nemají se zuby problémy téměř žádné. To však už neplatí pro domácí psy a kočky, kteří jsou krmeni komerční hotovou stravou. Zubní kazy jsou totiž kromě špatné hygieny způsobeny i nevhodným jídlem, proto se našim domácím miláčkům kazí zuby jako nám, zatímco v přírodě mají jejich příbuzní o mnoho lepší chrup.
Existuje mnoho důkazů, které ukazují, že i domorodé kmeny, které začaly přecházet na moderní zpracovanou stravu (vyznačuje se zejména přemírou sacharidů), začali mít najednou zubní kazy, které při tradičním stravování neměli a u jejich dětí se najednou začaly objevovat zakrněné čelisti, křivě rostlé zuby a další vývojové vady. Je to vysvětlené například i v přednášce doktorky Elekové, kterou jsem zde nedávno dávala.

Není to náhoda, že mořské ryby nemají zubní kaz. Zuby se totiž formují v elektrolytu mořské vody, která je ideální médium pro vytvoření krystalického dentinu. Zuby zvířat by byly perfektně zdravé, kdyby neustále držela v ústech mořskou vodu nebo sůl, což je však nemožné. U člověka, který neví jak moc je pro jeho zuby sůl důležitá, se zuby kazí ještě rychleji – kvůli kurdějím, zubnímu kazu a dalším nemocem.

Obecně se dá každému doporučit vyplachování úst slanou vodou
Pokud si denně vypláchnete ústa na noc slanou vodou, vaše zuby se nebudou kazit. Dokonce i když z vašich zubů zůstanou jen kořeny, tak některé kořeny vypadnou samy, zatímco jiné se za několik let podaří vyléčit.

Nejzajímavější na tom je, že s touto metodou péče o ústa začíná růst nová generace zubů. Boris se osobně setkal se staršími lidmi (asi 75 let), u kterých se objevily třetí zuby. Na základě těchto zkušeností říká, že ztracené zuby znovu dorostou a jejich růst může být aktivován u každého.


Aby se zabránilo zubnímu kazu, Boris Bolotov dále doporučuje:

1. Odkyselit organismus za pomoci enzymů kostivalu, a slaniskovými rostlinami (formy, které obvykle žijí na slaných půdách, tj. solných bažinách).

2. Pijte kvas ze šišek, nebo z kůry přímořských borovic, mechu z pobřežních mořských kamenů, řas a rostlin ze slaných mořských zálivů.

3. Jezte mořské řasy z rodu laminární.

4. Jezte často mořské produkty, jako jsou ryby, chobotnice, krabi a podobně.

5. Pijte kvas z ovoce tomel (kaki, neboli churma), guava a hroznů, přitom do tohoto kvasu přidejte mouku ze zubů prasat, aby potřebné stopové prvky dostával organismus v dostatečném množství.

6. Všechny zeleninové a ovocné šťávy jezte a pijte solené.

7. Jednou měsíčně si opláchněte ústa alkoholovým výluhem z puškvorce (půl šálku puškvorce na 1/2 litru vodky) a do výluhu je potřeba přidat propolis. Tento výluh se dobře vstřebává do tkáně dásní, přitom propolis se dostane do mikroprasklin a zabraňuje množení mikrobů.

Bolest zubů ze studené vody nebo jídla
Toto onemocnění zmizí velmi rychle, pokud si na noc opláchnete ústa silným solným roztokem, nebo si v ústech pravidelně podržíte několik zrn soli. Eliminovat choroby zubů pomáhají plody trnky nebo jiných rostlin s adstringentními vlastnostmi.


První bolest zubů

Při bolesti zubů vám lékař určitě pomůže a zub přestane bolet. Zubař však nebude schopen zabránit onemocnění jiných zubů. I vyléčený zub může znovu a znovu rozbolet, dokud se úplně nerozpadne. Počet stomatologických klinik roste, ale počet onemocnění zubů se nesnižuje, naopak se zvyšuje. Proto se dál nebudeme bavit o tom, jak léčit zuby, ale co dělat, aby se zuby ani neskazily.

Problémy se zuby mívají občas téměř všechna zvířata, býložravci i masožravci. Zuby u moderního člověka bolí téměř v každém věku. Bylo ale vypozorováno, že se zuby nemají žádné problémy pouze zvířata moří a oceánů.
Je to pochopitelné. Materiál zubu není buněčná struktura. Ve skutečnosti jsou zuby vytvořeny z krystalické látky, které je mořská voda příznivým růstovým médiem.
U lidí, kteří jedí hodně slaných ryb, se zuby téměř neničí. Není náhoda, že v Číně si lidé čistí zuby solí a lidé, kteří si opláchnou ústa před spaním slanou vodou, nemají zubní kaz.
Dokonce i když zuby ostře bolí, při oplachování úst silným slaným roztokem bolest často okamžitě ustoupí.

Pokud je bolest zubů spojená s nachlazením, pak ji dobře eliminuje octový výluh z barvínku menšího, nebo kůry z osiky. V půl litru 9% octa naložíme 1/2 šálku listů barvínku, nebo suché staré kůry z osiky a necháme louhovat 2 až 4 dny.

Na určitou chvíli odstraňuje a zmírňuje bolest zubů šťáva ze surového osikového dřeva, která se získává spalováním větve z jednoho konce, například na plynovém sporáku. Jak se jeden konec zahřívá, šťáva se na druhém konci hromadí a kape. Touto šťávou se navlhčují dásně v oblasti nemocného zubu.

Dobře ulevuje od bolesti zubů silný čaj ze šalvěje, heřmánku a srdečníku obecného. Do sklenice vroucí vody přidejte 1 polévkovou lžíci suchých bylin a nechte louhovat 10 – 15 minut. Čaj se pomalu pije a zlehka se jím oplachuje ústní dutina.

Pokud zuby v daný moment nebolí, ale je zde tendence k jejich chorobám, potom je za účelem prevence vhodné opláchnout je terpentýnovou vodou. Na to je třeba 1/2 šálku teplé vody, do které se přidá 10 – 20 kapek borovicového terpentýnu.

Pokud je zub částečně ulomený, pak je dobré k němu na noc připevnit malý kousek kořene kostivalu, nebo puškvorce. Takový mnohonásobný postup někdy umožní vypěstovat z kousku, zub v plné velikosti. Je lepší, pokud je kořen kostivalu solený solným práškem, nebo jemně mletou solí.

Pro zuby je dobré žvýkat pryskyřici z borovice, nebo propolisu. Nejlepší je to dělat po jídle, kdy je dokonce příjemné spolknout hořké sliny. Pamatujte si, že zuby začínají být nemocné až po začátku nemoci kterékoliv části gastrointestinálního traktu. Takže pokud jsou nemocné vaše řezáky, není v pořádku žaludek. Pokud o sobě dávají vědět stoličky, je to signál z dvanáctníku.

Starověcí léčitelé vypozorovali, že pokud se do jídla přidává čerstvá nebo kvašená jeřabina, tak se zubní kaz téměř úplně zastaví. Velmi užitečná je i černá jeřabina – aronie, která se může konzumovat i v čerstvém stavu.

Kromě jeřabiny dobře zpevňují zuby puškvorec, libeček lékařský a kostival obyčejný. Ty se musí žvýkat po malých kouscích před jídlem, nebo před opláchnutím úst vodou s propolisem. Současně se doporučuje přidávat do jídla prášek z mletých zubů zvířat (zejména z prasat), po 1/4 lžíce dvakrát týdně do stravy.

Velmi dobře stimuluje růst zubů enzym připravený z trávy Tomkovice vonné. Do 3 l syrovátky přidejte 1/2 šálku trávy, 1 šálek cukru, 1 čajovou lžičku zakysané smetany. To vše se nechá kvasit alespoň 3 týdny.
Enzym se pak pije před jídlem po 2 – 4 lžících. Na zlepšení kvality enzymu do něj můžete přidat 2 polévkové lžíce prášku ze zubů prasat. Tento prášek, který se rozpouští v enzymech, je činí bohatšími na fluorované mikroelementy, obzvláště potřebné pro zubní sklovinu.


připravila aluška.org 2019Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-06-14 01:36:41 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za článek, se zuby mám problémy už roky 🙂 v puse už mám kolem 6 bílých plomb, jedna z toho bohužel zbytečně.

Jo a Alu… Na 999% si to nepamatuješ, ale kdysi jsme spolu mluvily o tom, že bych si neměla nechat trhat zuby kvůli rovnání(muselo by se jich vyrvat dost, nevejdou se tam, potvrdily to všichni, kdo mé zuby viděli). Nenechám! 🙂 je to moje konečné rozhodnutí. Za A) si nenechám ničit tělo jen, abych vypadala podle něčích standardů – nejsem chovná fena na výstavy, jsem lidská bytost, za B) nevypadám vůbec tak hrozně, na fotky je to i docela roztomilý a originální, nikdo jiný to nemá! no a za C) jsem zjistila, že to ke mně fakt patří. Jak? Řekněme, že chystám nějaký projekt a vymyslela jsem, jak z těch mých vyčnívajících špičáků udělat přednost. Ha! Nakonec to bude výhoda, něco, co mám jen já. Navíc se mi nechce nosit něco na zubech, aspoň mám s lidmi o čem mluvit když se ptají, proč si to nenechám srovnat 😀 stejně jsem introvert a na fotky se usmívám přirozeně spíš bez zubů. Pokud by šlo o showbusiness, tak si člověk může nechat dát dýhy, to se dělá běžně. Ale právě to já nechci, ty zuby mají být součástí charakteru :3 muhaha, začínám s tím vším být spokojená. Přijde mi super, že takové zuby mám jen já, lidi si mě podle toho zapamatují, je to část mě a nestojím o zbytečné zdravotní problémy, už jich bylo dost. Navíc bych si nechávala dát průhledná rovnátka kdyby už teda, aby se s tím dalo normálně existovat… A možná je to smutný, ale já na to fakt teď nemám peníze. Jakože vůbec. Nutně potřebuju jiné věci. Žádná rovnátka se konat nebudou! Ha. A některým chlapům se moje zuby dokonce líbí 😀 ono to není ošklivé, jen jiné. Jak říkám, je to i docela roztomilý, aspoň podle mě. Samozřejmě podle některých je to děs 😀 Ale prostě to tak narostlo, takže to tak nechám. Být sám sebou je to nejlepší 🙂 když víte jak na to, dá se na tom velice dobře postavit kariéra. Zuby mám krásně velké a bylo by mi hrozně líto ty zdravé trhat. Nazvěme to rebélií proti systému!

Jo a! Není takhle náhodou nezdravé jíst zvířata, která plavala v moři? Myslela jsem, že jsi proti tomu. S tím názorem jsem tehdy souhlasila.

Osolit si ráno ovocný džus si fakt neumím vybavit 😷 blef. Pokud jde o kaki, tak tím se cpu POŘÁD. Škoda, že v tomhle ohledu jde o kvas a ne o kaki samotné 😁

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-06-14 01:50:14 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

… Vlastně to kompletně sedí k tomu co chci v bodoucnosti dělat a k mojí filozofii, k tomu, co bych chtěla třeba předat v budoucnosti mladším. Muhahaha, mám z toho rozhodnutí podivnou radost! Ano, takhle to chci! Jako kdyby to tak mělo být a bylo to správně. Ten pocit je boží. Tak takové to je opravdu přijímat sama sebe! Vlastně je to mnohem lepší než se snažit být někdo jiný. Znám to, jsem děsný perfekcionista – stejně nejste nikdy spokojení. Nechci ztratit samu sebe, nic jiného tady v tom Matrixu nemáte. Čím více jste věrní opravdu sami sobě, tím více stojíte na dobré, světlé straně. Můj anděl taky vždy říká, že musím jít za tím co cítím a chci JÁ. To pravé já tam hluboko uvnitř. Bez ohledu na to, jestli úplně všichni, i třeba celý svět křičí, že je to podle nich špatně(teď mě prosím nechytejte za slovíčka a nepředstavujte si nějaké extrémy, díky).

Ikona diskutujiciho hanka 2019-06-14 08:46:44
Ikona diskutujiciho
sipka

Jé to máš pravdu… kamarádka když byla mladší tak jí rodiče řekli že jí zaplatí plastickou operaci brady (má ji prý moc špičatou), a jak byli u doktora se domlouvat, tak prý říkal, no tak uděláme to takhle a takhle, takový je průměr… a ona si v tu chvíli prý řekla, Ale já nechci být průměrná!!! A na žádnou operaci nešla. Mazec, když vás do toho ještě navedou rodiče. Tělo ví co dělá a ví proč takhle narostlo, pokud to není vyloženě zdravotní problém, je dobré mít se rád tak jak člověk je.

Ikona diskutujiciho Mikuláš Gera 2019-06-14 07:45:04 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ďakujem …..

Ikona diskutujiciho armag 2019-06-14 08:15:09 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zuby mám v háji, potřebuji nové, ale vím, že ani tento článek nezpůsobí to, že by mi nové narostly.
Protože kvalitní jídlo plné živin je prostě S-F. Vlastní zahradu nemám a to co koupíte v obchodech jsou jen …..
Všechny plomby jsou zbytečné, je to proto, že bílá mafie nechce dát do oběhu tekutinu, která umí sklovinu opravovat.

Třetí zuby narůst můžou, ale věk osob, kterým narostly je hodně vysoký, vždy více než 70 let a k tomuto věku mi ještě docela dost chybí…

Ikona diskutujiciho hanka 2019-06-14 08:40:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super článek, moc moc děkuji! Vyplachování slanou vodou je to první co mě při čtení napadlo, a ono fakt. Hned jdu na to 😀
Nemá někdo náhodou zkušenost, jak slaný má být roztok (příjemně slaný jako polévka?) případně jestli se dá vyrobit do zásoby do lahvičky a jak dlouho vydrží?
Geniální opravdu. A my si tady lámem hlavu, co si koupit za ústní vodu, když v každé je konzervant nebo fluor.
Taky mě zaujala rada o žvýkání pryskyřice, to bych hned zkusila, ale bohužel najít u nás borovici nelze. Zato smrků je všude plno. Třeba by to šlo i ze smrku? Borovici zkusím v Chorvatsku, miluju její vůni, žvýkat pryskyřici bude určitě lahoda.
Ještě mám zajímavou zkušenost se zuby, a to že jak jsem užívala VelienDren od Joalisu na detoxikaci sleziny, tak se mi zatáhly obnažené krčky. Úplně jsem zírala. Nebrala jsem ho kvůli zubům, ale zafungovalo to. Je to proto, že dásně a sliznice spadají podle čínské medicíny pod slezinu. Je to už třičtvrtě roku a dásně jsou pořád pěkně zatažené, a to jsem si s nimi začínala dělat fakt starosti protože podle doktorky jsem pacient se sklonem k paradentoze. Doktorka mi řekla že se mi obnažují kvůli genetice a kvůli tomu že jsem si je agresivně čistila (což není pravda, netlačím na zuby nikdy). A dásně už nebolí, nejsou citlivé a přestaly krvácet. Kvalita tkáně je teď úplně jinde, paní na dentální hygieně se divila. No ještě že tu alternativu máme… Rusové mají vůbec hrozně zajímavé návody pokud jde o zdraví, onehdy jsem doma objevila knížku od M. Tombaka a říkala si jak je to parádní že toto někdo sepíše.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-06-14 08:58:57
Ikona diskutujiciho
sipka

Borovic roste u nás dost, jenom se musíš asi trochu víc projít po okolí 🙂 Jinak souhlas, škoda že umím jenom číst azbuku, překládala bych ruské články jako o život, mají spoustu krásných věcí.

Ikona diskutujiciho hanka 2019-06-14 09:07:45
Ikona diskutujiciho
sipka

No na Valašsku najít borovici je rarita. Kdyžtak mě někdo naveďte kam mám jít! 🙂 jedině kousek na jih u Luhačovic to už je jiná, tam jsou.

Ikona diskutujiciho df 2019-06-14 13:35:12
Ikona diskutujiciho
sipka

Zítra jedu pracovat do lesa, borovic tam máme opravdu hodně, nedávno když sem procházel dvanáctileté, tak čučím na jednu a říkám si co to je za blbost, kde ten strom pokračuje, no jasně, nějaký lidský zmetek nechal tři patra od zeme a vršek ukradl na vánoce a to se ještě musel vydrápat do polovičky skály. Tak von nelenuje jít pět km z vesnice a ukrást to, přitom do města z jeho vesnice je to taky tak daleko a ten stromek nestojí svět. Od tama by se dalo nabrat, jenomže na účely žvýkání bude lepší stará smůla, tady totok je ještě hodně vláčné až tekoucí. Ten strom se teď bude tak tři roky trápit a snažit než se z jedné z větví stane nový vrchol. Kdyžtak si řekni, proběhl bych to tam zítra a našel něco staršího a nějak poslal, ale to se mi zdá nereálné, kdo by zde uvedl adresu aby ho pak kdoví kdo otravoval.

Ikona diskutujiciho hanka 2019-06-14 15:42:51
Ikona diskutujiciho
sipka

Jé děkuji za nabídku, to je milé:) ale nemusíš, já si nějak poradím 🙂 asi si nasbírám v Chorvatsku do zásoby.

Ikona diskutujiciho Sisi 2019-06-14 08:41:40 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Při akutní bolesti zubů nebo i jako prevenci proti kazu je dobré kloktat trochu vody s 3-10 kapkami éterického oleje tea tree, máty nebo eukaliptu!

Ikona diskutujiciho Danny 2019-06-14 14:25:20
Ikona diskutujiciho
sipka

Při bolesti zubů je taky dobré potírat si zub hřebíčkovým olejíčkem 🙂

Ikona diskutujiciho Ceneon 2019-06-14 09:05:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zákonodárci by měli uzákonit vyvěšení tohoto článku ve všech zubních ordinacích.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-06-14 10:07:05
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím, že když by ses zeptal svého zubaře, jestli mu to můžeš rýpnout na nástěnku, tak s tím nebude problém 🙂

Ikona diskutujiciho armag 2019-06-14 10:22:22
Ikona diskutujiciho
sipka

Takový článek ti žádný zubař na svou nástěnku nedovolí dát.
Důvody budou různé, ale nejpravděpodobnější zdůvodnění bude to, že to není vědecky ověřeno nebo že to nedoporučila stomatologická komora.

Ikona diskutujiciho Lenka 2019-06-14 10:27:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten solný roztok na výplach na noc, jak by měl být silný? 🙂

Ikona diskutujiciho armag 2019-06-14 10:45:55
Ikona diskutujiciho
sipka

Vzhledem k tomu, že píše o mořských živočiších, tak by asi mělo připomínat složení moře.
V ČR existuje minerálka Vincentka, která se svým složením hodně podobá složení mořské vody. Můžeš zkusit třeba to.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-06-14 10:46:21
Ikona diskutujiciho
sipka

to nepíše… tak buď co kdo snese, nebo jako fyziologický roztok, to znamená slané jako slza

Ikona diskutujiciho armag 2019-06-14 13:16:27
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak jsem se podíval přímo na info o té Vincentce a je tam napsáno toto:

Vincentka je vhodná pro prevenci zubního kazu u dětí v dávce 0,25l/den.

Takže je to voda určitě vhodná i pro tyto účely

Ikona diskutujiciho kalia 2019-06-16 00:29:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super článek. Když někdo dýchá sůl, tak to jde i přes dásně a zuby:) – takže takový bonus je čištění zubů, čehož jsem si při tom dýchání soli všimla.

Já věděla, že můžou narůst 3. zuby, ale když jsem to říkala zubaři, tak mi řekl, že je rád, že to (podle něj) neexistuje, protože by jinak přišel o peníze za zubní implantát. No já mám pryč jeden zadní zub (byl hodně zkažený a stejně už byl mrtvý, musel ven i kvůli velkému zánětu, o tom trhání jsem tady psala) a raději jsem si tam nechala díru, než si navrtat něco umělého (byť nereagujícího s tělem = zdraví neškodného) do kosti. Zatím mi ale žádný zub do té mezery nenarostl, asi budu muset počkat do 70ti let 🙂

Ikona diskutujiciho Amia 2019-06-17 13:25:57 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Někteří doporučují na noc rozkousat chlorelu na o spirulinu. A nechat v puse pro mineralizaci zubu

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek