Proč nechodit k lékařům a jak zůstat zdravý pomocí správné životosprávy / Doporučuji

30.5.2019 v Prevence 26

Máte občas pocit, že si často různá tvrzení týkající se našeho zdraví protiřečí a ztrácíte se v hromadě pojmů, dojmů, jídelníčků a filozofií? Řešíte otázku, proč máte tu nebo onu nemoc a proč berete léky, které berete, jestli vám vůbec pomáhají, nebo naopak nezhoršují váš stav? Skutečně váš doktor ví co vám je a skutečně to léčí, nebo jenom vypíná signály, které vaše tělo vysílá? Byli byste rádi, kdyby vám konečně a polopatě někdo vysvětlil, co teda máte dělat se svým tělem  a jak se máte stravovat, abyste se vyléčili, nebo zůstali zdraví? Pak vám velmi doporučuji následující přednášku doktorky Elekové. Přednáška je dlouhá, velice výživná a velice důležitá pro každého člověka, kterému není jeho zdraví ukradené a který chce žít a dožít bez bolestí, bez nadváhy, bez nebezpečných chorob a bez běhání po doktorech.Paní Eleková zde vysvětluje základní principy, na jakých funguje naše zdravotnictví. To ostatně všichni víte, protože jste to zažili, jeden vedle druhého, každý máte nebo znáte desítky zkušeností vašich, nebo od přátel a známých. Jaké nesmysly jsou doktoři schopní dělat nebo tvrdit a nakonec vám stejně nepomůžou. Často zjistíte, že doktor je naprosto neinformovaný, s naprosto zastaralými názory a že toho víte víc než on. Protože na rozdíl od něj, vy se aktivně vzděláváte, zatímco on spoléhá na nějaká všeobecná  školení, kde se doučuje jenom to, co se předem schválí a co nijak zásadně nenabourá stávající víru, ani stávající finanční toky!! Oni ani nechtějí, aby doktoři znali pravdu a léčili lidi, protože ze zdravých lidí nejsou peníze!!

Doktoři disponují obrovskou hromadou diagnóz, ale to že pojmenovali vaši nemoc, vůbec neznamená, že vědí, co vám je. Pouze dali latinský název popisu vašich problémů, přitom léčba i příčina těchto diagnoz je velmi často neznámá. Vůbec se nestydí vám přiznat, že neví, jak vaši nemoc léčit, ani proč ji máte… Přesto se nám pořád vymývají mozky tvrzením, že máme špičkové zdravotnictví… Ti co tuhle reklamu šíří, asi upadli na hlavičku, nebo žijí na jiné planetě.

Léky dostáváte jenom na to, aby se potlačila reakce vašeho těla na nemoc, aby se zničila vaše imunita, ale ve skutečnosti se neléčí vůbec nic. Ani když už vám konečně něco najdou, místo aby to léčili, jen potlačují příznaky, nebo vás rozřežou. Je snad docházení na mamograf prevence, jak se nám pořád všichni snaží tvrdit? Samozřejmě, že není, stejně jako nejsou prevence ani pravidelné lékařské prohlídky. Je to pouze screening, to znamená, že se hledá nemoc. S prevencí to nemá nic společného. Skutečná prevence spočívá v tom, že každý den zacházíte se svým tělem a stravujete se tak, aby žádná nemoc ani nevznikla, nespočívá v tom že tu nemoc pravidelně hledáte.

Co doopravdy musíte dělat, pokud chcete být zdraví?
Vezměte plnou zodpovědnost za vaše zdraví do vlastních rukou a aktivně se vzdělávejte. Doktoři se rozčilují, když se přiznáte, že jste si hledali něco o své nemoci na internetu, protože právě na internetu se snadno a zadarmo dovzděláte a pak toho víte víc než oni. Máte doma za počítačem univerzální knihovnu, kde se můžete všechno naučit a ještě se seznámit se zkušenostmi reálných osob, tak toho pravidelně využívejte! Nikdy nebyl přístup k vědomostem tak snadný a levný!

Neberte žádné léky. Ani na bolest, ani na horečku. Teplota je reakce imunity, je to ozdravný proces. Pokud uměle snížíte horečku, poškozujete svoji imunitu a necháváte nemoc, aby se ve vás rozlezla a zasáhla vás do větší hloubky. To samé se děje, pokud berete léky na cokoliv jiného. Jen vypínáte symptomy, zatímco si ničíte své tělo. Antibiotika likvidují střevní mikrofloru, zatímco základ veškeré imunity leží ve zdravých střevech! Od zdravých střev je zdravý celý člověk! Není jedno, co jíte. Jídlo může být váš lék, nebo také vaše smrt.

Stravujte se striktně zdravě. Žádné průmyslově zpracované potraviny, žádné potraviny s éčky. Jezte zeleninu, maso, vajíčka, sýr, tvaroh, to znamená základní nezpracované potraviny. Přestaňte jíst, nebo výrazně omezte veškerý cukr a obilniny. Cukry podporují zánětlivé procesy v těle a od zánětů pochází většina nebezpečných chorob. A to ani nemluvíme o ztučnění jater, obezitě, metabolickém syndromu, cukrovce atd. Ovoce jíst s mírou, nepřehánět to.

Jezte tuky, ale zdravé tuky. Žádné margaríny, ani rafinované oleje. Jezte máslo, jezte vajíčka. Hlídejte si dostatečný příjem bílkovin, speciálně pokud vyznáváte nějaký omezující výživový směr. Pokud si nejste jistí, najděte si kalkulačku typu www.kaloricketabulky.cz, kde snadno zjistíte, jestli jíte správně. Pokud ne, napravte to!

Pravidelně cvičte, nedovolte, aby vám ochably svaly a poškodil se tak váš pohybový aparát. Cvičení je univerzální pramen zdraví a dlouhověkosti.

Doplňujte vitamín D, většina lidí ho má málo a od jeho nedostatku vzniká obrovské množství chorob. Choďte na sluníčko a berte doplňky, když sluníčko zrovna nesvítí.

Velký vypouklý pupek je příznak nemoci a špatné životosprávy, není to normální projev stárnutí.

Uvědomte si, že pokud své zdraví zničíte, už vám ho nikdo na světě nevrátí, už vůbec vám ho nevrátí žádný doktor. Pokud se o sebe nebudete zajímat vy, nikdo jiný to za vás neudělá. Jste v tom sami a o všechno se musíte postarat sami. To znamená i samostatně studovat zdravý životní styl a výživu. Nikdy nespoléhejte na žádnou autoritu, že vám všechno vysvětlí, nebo že vás dá dohromady zázračnou pilulkou. Většina děsivých ,,neléčitelných“ nemocí je jen následek špatné životosprávy a špatného stravování.

Přednášku si rozhodně pusťte, opravdu stojí za to a doporučte ji svým přátelům a známým, aby se také mohli vyléčit, nebo zůstat zdraví. Jsou to základní a kriticky důležité vědomosti, které každý člověk nutně potřebuje vědět.

 

připravila Aluška.org 2019Komentáře

Ikona diskutujiciho armag 2019-05-30 14:11:57 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vzhledem k tomu, že paní Eleková je vystudovaná MUDr je docela zarážející, že si to troufne veřejně říkat. V mnohém má pravdu.
Ale jsou tam i ale. Když má člověk skutečně závažné problémy, které jsou život ohrožující, tak je medicína skvělá. A můžeme být rádi, že existuje farmacie.

V čem medicína selhala je léčba chronických onemocnění, kde skutečně záleží hlavně na pacientovi a jeho přístupu a na tom, aby ten doktor vysvětlil, jak dál. A tam je největší problém medicíny. Typicky třeba cukrovka. Ve většině případů se dá léčit dietou, ale pacient rád jí, tak si pro ten inzulín dojde a lékař mu jej s chutí předepíše…

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-05-30 16:12:57
Ikona diskutujiciho
sipka

Ona tam tohle všechno říká, doporučuji dokoukat celé

Ikona diskutujiciho kalia 2019-05-30 20:55:27 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já doporučuji knihu:
https://knihy.heureka.cz/uzemneni-zdravi-prospesny-objev-vsech-dob-clinton-ober/specifikace/#section

Ještě jsem jí tedy nedočetla, jsem tak v 1/4, ale už cca 14 dní prakticky zkouším uzemnění na noc a první dny (=noci) to byla velká změna k lepšímu, pak jsem si zvykla a už vnímám jenom to, že se probudím vždy odpočatá (tedy asi až na jeden den, kdy jsem šla spát pozdě a spala jsem jen asi 4-5 hodin). Dříve jsem měla problém s tím, že jsem si při spánku moc neodpočinula (tedy výjimečně ano, ale převažovalo nic moc – teď výrazně převažuje odpočinek při spánku). Zdravotní problémy jsem před začátkem zkoušení uzemnění neměla. Dle knihy to funguje právě proti zánětu (ještě lépe než změna stravy apod. – že zánět je možná způsoben tím, že člověk ztratil pravidelný a dlouhý kontakt se Zemí – tím, že nosí boty a žije v mnohapatrových domech, které mají naspodu izolaci – beton nevadí, ale plast či guma např. na podrážkách a linu na podlaze ano). Možná to ve videu zmiňují, ještě jsem se na něj nedívala – budu mít čas až o víkendu. Jenom že toto skoro nikdo nezná a podle mě je to dobré.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-05-30 22:26:42
Ikona diskutujiciho
sipka

Já to popisuji v knize také, proto se sundávají boty při přenosu energií se stromem, ta gumová podrážka opravdu izoluje, bohužel jiné se nevyrábějí 🙁 měli jsme nápad udělat si na zakázku celokožené i s podrážkou, ale bylo to moc drahé.

Ikona diskutujiciho armag 2019-05-31 06:18:38
Ikona diskutujiciho
sipka

Kůže je také izolant i dřevo. Ale poustevníci v Indii ti nosili takové dřevěné dřeváky. Indiáni kožené mokasíny.
Někteří lidi teď chodí bez bot, ale vzhledem k otmu, kolik je ve městě psů to podle mě není dobrý nápad.
Navíc uzemněná stejně nebudeš, protože nechodíš přímo po hlíně ale třeba po asfaltu, ten je také izolant i kamenná dlažba je izolant…

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-05-31 07:58:24
Ikona diskutujiciho
sipka

jj, asfalt izoluje… no co lejno, to přece umyješ, ale rozbité sklo by mi dělalo větší starost. Kdo neměl střep v noze, nepochopí, kolik krve srší, když se to trefí do dobrého místa

Ikona diskutujiciho df 2019-05-31 12:45:21
Ikona diskutujiciho
sipka

Těch celokožených bot vůbec nelituj aluško, že to nedopadlo, stejně by to mělo mizerný efekt a jak správně píše armag je to izolant, pokud bys teda nestála delší dobu v kaluži aby se nasákly i podešve (podrážky). Když sem kdysi nastoupil do první práce, nafasoval sem celokožené boty, podražené byly dřevěnými floky, samo že sem remcal, ale pro elektrikáře to byly předpisové boty dle normy. Chodilo se vnich naprosto příšerně, neskutečně ta kožená podrážka klouzala akorát tak na rozbití huby. Boty byly tuhé, moje nohy zmordované a to sem do nich coma vylil alpu, vzal teplé fusky a rozšmajdával je přez víkend. V práci sem je nosil do té doby, než sem ujel na mastné podlaze v místě kde sme zkoušeli stroje na výrobu dřevité vlny a od té doby sem nosil číny za čtyřicet a nebo pantofle za dvacku. Bezpečáka a vedoucí sem poslal do háje. Toho fakt nelituj.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-05-31 16:15:55
Ikona diskutujiciho
sipka

Aha, no vidíš, tak to jsme měli víc štěstí než rozumu 😀

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2019-05-31 16:56:11
Ikona diskutujiciho
sipka

Je i vodivá guma, slúži myslím elektronikom aby boli uzemnění a zabránilo sa tak preskakovaniu statickej elektriny ktorá by mohla poškodiť citlivé súčiastky. Teoreticky keby ste mali jednoduchý dom kde je dole betón a na tom miesto linolea takáto gumená vodivá podlaha, boli by ste uzemnění. http://www.soldering.sk/sk/eshop/product/vodiva-protiunavova-podlahova-guma-statfree-i-rohoz-12-7x600x900mm-cierna-80650/

Lenže sú i zlé veci ktoré zo zeme idú ako radón. V Českej republike sú v domácnostiach najvyššie koncentrácie radónu na svete. Tento fakt súvisí s bohatými zásobami uránu v ČR. Jednoducho ČR nie je vhodné miesto pre život a ľudia tu nebudú nikdy moc zdraví.

Ikona diskutujiciho kalia 2019-05-31 17:43:36
Ikona diskutujiciho
sipka

To je fakt, ty jsi i doporučovala polít nohy vodou, což to uzemnění zesiluje. Taky jsem teď měla v plánu sehnat boty celokožené (kůže prý dle knihy elektrony vede, ale pouze pokud je aspoň trochu navlhlá). Teď jsem zkusila vyhledat nějaké vodivé boty a už se vyrábějí sandály:
https://www.pathikshoes.cz/sandaly-2/sandaly-conductive/
https://www.pathikshoes.cz/sandaly-2/vodive-sandaly-triniti-cerne/
https://www.pathikshoes.cz/sandaly-2/sandaly-neo-cerne/

Otázka je, jestli asfalt izoluje.. Beton prý ne a není náhodou asfalt = beton s nějakými kamínky plus něco černého? Většina domů má v základech buď gumu/pvc a nebo polystyrén, což izoluje a pak ještě podlaha i když je dřevěná, tak dřevo el. proud nevede (určitě vede anionty živý strom/mokré dřevo, ale uschlé dřevo pravděpodobně ne).

Ikona diskutujiciho kalia 2019-05-31 17:50:08
Ikona diskutujiciho
sipka

Ještě jsem našla:
https://www.p2jtechnology.cz/produkty/esd-antistatika/uzemneni-pracovnikuesd-odevy/esd-obuv/

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2019-05-31 19:10:18
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám jedny boty kde je na podrážke nápis antistatic, tak konečne viem čo to znamená. Tie boty mali vadu, pri výrobe im ukáplo lepidlo a tá stvrdnutá kvapka mi odiera pätu, tak niesu moc nosené ale šlo to odstrániť riedidlom a budú nositelné. Asfalt by mohol byť vodivý, hlavne v lete keď je rozohriaty.

I tak je to trochu paradox že pracovníci ktorí pracujú s elektřinou musia nosit vodivú bezpečnostnú obuv, přitom by mali kvôli vlastnej bezpečnosti nosiť dobre izolovanú obuv od zeme, aby keď ich kopne elektřina ich to nezabilo.

Ikona diskutujiciho armag 2019-05-31 19:18:14
Ikona diskutujiciho
sipka

kalia: čistý asfalt je izolant, kdysi se dokonce používal jako izolace ve spojkách při spojování kabelů.

Ikona diskutujiciho df 2019-05-31 19:59:49
Ikona diskutujiciho
sipka

Asfalt jako takový je izolant, používal se jako dielektrikum v elektrotechnice, zalívací hmota, třeba u baterií – akumulátorů. Asfalt na silnici obsahuje drcený kámen a asfalt.

Sandále v prvním odkaze jsme dřív nosívali, říkalo se jim kristusky a nosili sme je my máničky, blbě se v tom utíkalo před policajtama, když sme byli na zakázaném koncertě. Stávaly kolem 80 – 120Kčs. Jenže tehdá ty šňůrky byly kožené. Ikdyž tam píší, že jsou vodivé, přechodový odpor nebude v řádu ohmů, ale kiloohmů. Nevím nevím, omrknout to někde v kamenným obchodě s ohmetrem v ruce.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2019-06-01 08:10:08
Ikona diskutujiciho
sipka

Nový typ asfaltu obsahuje malé ocelové vlákna, čo ho činí vodivým. Ale zatím sa nepoužíva.

Ikona diskutujiciho df 2019-06-01 20:45:49
Ikona diskutujiciho
sipka

Hele marianekosnači, vím o čem mluvím a … mi s kovem v cestách! Howgh. Bylo by dobrý fakt rozlišit asfalt jako komponent a asfalt co do obalovačky na použití cest. Měli sme profesora na užití elektrických materiálů, vyvovlal spolužáka a prý řeknimi něco o azvaltu. Ale soudruhu, to jsme neměli, „nekecej dej mi zešit a uvidime“, azvalt, padesatapata hodina, to nevidíš, jo azvalt, profa byl z ostravy. Ale jó, byla to kolikrát …

Ikona diskutujiciho kalia 2019-06-02 22:14:22
Ikona diskutujiciho
sipka

Ty jo, tak nakonec nevím, jestli ty ESD antistatické boty uzemňují (že mají skrze podrážku nějaký kov, který je vodivý, a dotýká se jak Země tak nohy), a nebo spíš že v sobě mají plátek hliníku/kovu, do kterého se případná elektřina při el. zkratu, u kterého je člověk, vybije (tedy spojení se Zemí nemají). Zkusím se v nějakém obchodě zeptat.

Ikona diskutujiciho df 2019-06-03 23:05:25
Ikona diskutujiciho
sipka

kalia: Díval sem se na elektrické hodnoty těch ESD bot, pro tvoje účely je to na nic. V součinnosti se spešl podlahou to má od 780 kiloohm do 35 megaohm, pro vybití elektostat. náboje je to ok, ale na uzemění jaké to zamýšlíš ty je to naprd, ikdybys chodila ven jen bezprostředně po dešti. Hodnoty těch sandálí sem nikde nenašel, jedině vzít s sebou do krámu dvě kovové destičky a multimetr za čtyři stovky by to změřil. Asi sem nepotěšil, ale vyhodit šestnáct stovek oknem a pak být zklamaný…

Ikona diskutujiciho x 2019-05-31 11:17:02 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

je to pravda, doktoři jdou jen po penezich, jde jim jen o bussines ne nekoho vylecit, potrebuji velke vily a drahe auta takže co nejvic pacientu a co nejvic si je uvazat tak to dnes chodi, durazne varuju od navstevy lekare

Ikona diskutujiciho kalia 2019-06-02 22:19:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V tom videu má pravdu, já vlastně všechno z toho vím, jenom jídlem se moc nezabývám (a jím žitný kváskový chleba docela dost, i když nevím, jestli po něm nemám horší pleť = a tím pádem zanesená střeva). Ale jíst jen maso a zeleninu je můj ideál, jenže když nemám velkou dávku sacharidů (klidně i těch „pomalých=dobrých“), tak jsem měla hypoglykémii (tělo je zvyklé na cukry a tvoří asi víc inzulinu, který se potřebuje na něčem „vybít“). Já jsem dlouhé roky jedla jen sacharidy a tuky a téměř žádné bílkoviny. Až teď v posledních pár letech to měním, ale tělo tvoří hodně inzulínu zatím stále.

Ikona diskutujiciho Eva 2019-06-06 17:33:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hoj, našla jse fakt dobrá videa na youtube od Barbary OˇNeill. Má je dabované i nedabované. Koho zajímá zdravý životní styl, stravování a chce o sebe pečovat zevnitř, mrkněte na to. Já se tím řídím a je mi skvěle.

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2019-12-20 12:18:33 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky mé mamce jsem zjistil, že beton narozdíl od asfaltu neizoluje a lze se na něm uzemnit naboso! To je pro mě klíčově důležitý poznatek, protože už asi 3 roky se chodím uzemňovat kvůli sungazingu mimo náš domní výklenek, který je vybetonovaný, abych se při koukání do slunce uzemnil 😂…. Zde přikládám odkaz: „Earthing: difference between a asphalt and concrete.“ https://www.youtube.com/watch?v=QwTsiSCBVFM (ještě se to kromě „earthing“ nazývá také „grounding“)

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-12-20 12:37:40
Ikona diskutujiciho
sipka

Ty kokos, to by se sem mohlo přeložit….

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-12-20 13:29:04
Ikona diskutujiciho
sipka

hustý

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2019-12-20 13:35:41
Ikona diskutujiciho
sipka

😀 víš co je sranda? Já to totiž brutálně dlouhou dobu dělám tak, že se po naší zahradě schovávám před sousedy na 3 různých místech – podle toho, kde je slunce – ale žádné z nich navíc není ideální. Tak jsem si to udělal ještě tak složité, že jsem si občas stavěl zástěnu z plachty a žebříku, ať si neříkají, co tam dělám (no – minimálně věděli, že jsem za zástěnou 🤣….) a navíc na celou naši zahradu má nastavenou soused WiFi poskytovatele internetu. Takže nejlepší místo je celou dobu domovní výklenek, kde jsem chráněný ze 3 stran zdí – jenže je tam jsou kachle z BETONU.

No a dnes mi mamka řekla, že jednou u tebe jednou četla, že beton neizoluje a můžu se přes něj uzemnit! Já že – „Kdeže, u Alušky?? Jak jako, beton neizoluje???? Já myslel, že je na tom stejně jako asfalt!“ a hle 😀😀 já prostě celou tu dobu dělám úplně zbytečnou věc 🤣 takže mě omluvte, pádím do vybetonovaného výklenku 😁…..

Ikona diskutujiciho kiana 2019-12-20 21:44:44
Ikona diskutujiciho
sipka

nepsala jsem to já? to jsem totiž četla v knize uzemnění, že beton uzemňuje zatímco asfalt ne (i když i ten beton uzemňuje o trošku méně než hlína, ale přeci jen ano) + někdo tu sem psal, že i určité druhy asfaltu (asi ty starší bez určité příměsy) mohou slabě uzemňovat

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek