Nepálské obludárium: Na jaká strašidla věří místní lidé?

2.6.2021 v Bytosti 0

Někteří lidé věří, že nadpřirozené síly existují. Pro jiné jsou to kecy. V Nepálu většina místních lidí věří v existenci paranormálních sil a skoro v každé rodině kolují příběhy o setkáních tohoto druhu. Existují různá místa v regionu Annapurna, poblíž Everestu nebo v Káthmándú, kde lidé věří v paranormální síly a lze se s nimi reálně setkat.Nejvíce příběhů se odehrává v určitých lokacích poblíž řek, na odlehlých a osamělých místech v horách, v některých strašidelných domech, podivných stromech v džungli, atd.

Nepálský všeobecný koncept paranormálních bytostí

1. Kichkanya
Pokud dívka ve věku zralém na vdávání zemře nepřirozenou smrtí, nehodou, či sebevraždou, předpokládá se, že se z ní stala paranormální bytost zvaná ,,kichkanya“. Říká se o ní, že navštěvuje pokoje chlapců, aby je nalákala a zneužila. Chlapec poté začne být den za dnem stále více slabý, hubený a nakonec zemře. Tento duch má mít nohy ohnuté na opačnou stranu. Tyto příběhy jsou častější u starých osad Newari.

Čtěte také: Mé setkání s indickou čarodějnicí Kichkanyou

2. Murkatta
Lidé v Nepálu často říkají slovo ,,Murkatta“,  když někomu nadávají. Duch Murkatta je prý velmi nebezpečný. Nemá hlavu, na hrudi má oči a ústa a pohybuje se zejména v lesích. Někdy přijde také k někomu domů, obzvláště během noci. Lze ho snadno pronásledovat, pokud se ho pokusíte vyděsit.

3. Bílý kůň
Vypadá přesně jako kůň a běží po cestě ve 3 hodiny ráno. Pokud ho někdo uvidí, na místě zemře.

4. Chhauda
,,Chhauda“ je bhojpurské slovo, které znamená ,,dítě“. Duch má tedy podobu dítěte. Zvláště malé děti vídají tohoto ducha, který jim předvádí různé triky, nebo si s nimi hraje. Potom tyto děti onemocní, ale ne smrtelně, takže tento duch není až tak nebezpečný v porovnání s jinými z tohoto seznamu.
Pokud někdo uvidí miminko ve svém snu, je to podle místních opět Chhauda, ​​který na snílka zkouší svoje triky.

5. Veer
Veer je druh ducha, který je věrný služebník svého pána. Je ovládán člověkem, který má sílu tantrické mantry. Udělá za svého pána všechny druhy domácí i polní práce, za pomoci magie. Pokud je však duch nevyrovnaný, způsobí svému pánovi duševní problémy, dokonce až mnoha dalším generacím svého pána. Může chodit pozadu po stropě a prý dokáže zorat většinu půdy svého pána během několika nocí.

6. Chudail
Je ,,živý duch“. Transformuje se na kočku a pak v noci saje lidi. Může způsobit nemoc a někdy i smrt lidí a zvířat. Je bezmocný, pokud se mu ustřihnou vlasy. Speciálně prý útočí na lidi, kteří si na hrudník pokládají ruku, když spí.

7. Pichas
Tento typ ducha žije z lidské krve. Objevuje se pouze v noci a nemůže setrvat na slunečním světle. Je to velmi nebezpečný lovec lidí… Takový popis zní jako místní verze typického upíra.

Šamanští lékaři ve vesnicích v Nepálu, při prohlídce nemocných tvrdí, že někteří z nich onemocněli kvůli paranormálním silám. Existence těchto sil a víra v ně je typická u šamanů, kteří pracují ve venkovských částech Nepálu. Mnoho místních lidí se raději chodí léčit k těmto šamanům, než ke klasickým lékařům.

překlad © Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2021 / použitý ZdrojKomentáře

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek