Nepříjemné projevy toho, že se stáváte člověkem, kterým správně máte být

24.6.2023 v Psychologie 12

Myslíte si, že už jste osobou, kterou správně máte být? Stejně jako všichni ostatní, i vy máte své sny a touhy. Chcete se jednou stát člověkem, kterým máte být, a abyste toho dosáhli, musíte přijmout nezbytné změny, které během tohoto procesu přirozeně přijdou. Takže pokud se na své cestě potýkáte s nepohodlím, je to znamení, že se ubíráte správným směrem. Nikdy se neotáčejte zpět, ať je to jakkoli těžké, jinak se může stát, že budete muset žít život, který je méně, než si zasloužíte, a nepodaří se vám být tím, kým opravdu chcete být.V této době se musíte otevřít novým zkušenostem a měli byste si začít uvědomovat krásu změny. Je důležité, abyste chápali, že nepříjemná znamení mohou být součástí konstruktivního transformačního procesu, abyste uprostřed svého rozvoje neztratili směr.

Známky toho, že se stáváte osobou, kterou chcete být

Jste nezávislí
Ve svém životě jste nyní naprosto nezávislí. To znamená, že si přejete i děláte všechny věci sami a tato nezávislost je pro vás velice důležitá. Žijete tak, abyste mohli být co nejvíce nezávislí. Někdy se díky této nezávislosti cítíte osaměle a nepříjemně, ale nechcete se jí vzdát za nic na světě, protože v nezávislosti je svoboda a obrovská síla.

Nejste absolutním fanouškem sebe sama
Víte, že máte nedořešené záležitosti. Potřebujete na sobě zapracovat. Jste svůj nedokončený projekt, který je třeba vypilovat, a snažíte se o to v každodenním životě. Uvědomujete si klíčové oblasti, na kterých byste měli zapracovat, a toto uvědomění je skutečným hybatelem změny.

Chcete se zbavit nepotřebných vztahů
S dospělostí přichází uvědomění, že některé vztahy s sebou nesou spoustu zavazadel a stresu. To znamená, že některé vztahy pro nás nejsou tak dobré, jak jsme si možná kdysi mysleli. Těchto nepotřebných vztahů se zbavíte, i když si uvědomujete, že se musíte vypořádat s osamělostí a smutkem, které přerušení těchto vazeb může způsobit. To, o co usilujete, je však skutečné a chcete se stát osobou, kterou chcete být, takže to nejde vynechat. Nevhodné vazby vám totiž mohou v pokroku i zásadně bránit.

Důvěra není zadarmo
Očividně jste toho hodně prožili. A to vás naučilo jednu důležitou věc, a to, že ve svém životě můžete důvěřovat jen několika málo lidem. Svou důvěru, čas a energii můžete vložit jen do několika vybraných lidí. Zklamání a zrady už jste zažili dost a poučili jste se z toho. Často jste se ocitli v situaci, kdy jste museli pochybovat o své schopnosti důvěřovat lidem celkově, ale nyní jste si jisti: Musíte důvěřovat pouze po ověření, že si daná osoba vaši důvěru skutečně zaslouží.

Máte pocit, že vám život mnoho nenabízí
Každý den toužíte a přejete si nové zážitky a tato touha vás tlačí dopředu. Stále si však stěžujete, že vám život nenabízí dost. Co to znamená? Znamená to, že od života očekáváte více, toužíte objevovat více příležitostí, více riskovat, více se prosazovat a vystupovat ze své komfortní zóny. Připravujete se na to, že se stanete člověkem, kterým chcete být. Máte rozpínavé tendence, chcete rozkvétat do krásy a zdokonalovat se. A bez tohoto vnitřního zápalu by to nešlo.

Víte, co znamená být skutečně smutný
Jedním z nejznámějších pocitů je pro vás pocit smutku. Smutku rozumíte, i víte, jak ho překonat. Není až tak špatný, jak o něm lidé obvykle smýšlejí. Dokonce si myslíte, že smutek je relevantní a důležitý pro vaše zlepšení a pro váš život. Často se říká, že lidé, kteří pochopili pojem smutek, pochopili jeden z nejdůležitějších aspektů života. Smutek je indikátor, který vám říká, co chybí a co potřebujete. Není špatný, když s ním umíte správně pracovat. Je prostě součástí života.

Nevyhovuje vám pojetí času
Neustále si myslíte, že máte málo času, protože je toho tolik, co musíte udělat, a tak málo času na to, abyste to stihli. Tlačí vás to do zlepšování svého způsobu, jak zacházíte s povinnostmi a časem. Ukrajujete to, co není nutné a je to časově náročné, ve prospěch věcí, které jsou důležité a klíčové pro váš rozvoj a spokojenost. Nemůžete si dovolit špatně zacházet se svým časem, protože pokud byste to dělali, nikam byste se nedostali.

Lítost je pro vás běžná
Ano, protože jste dosáhli určitého bodu, kdy rozumíte sami sobě. Pochopili jste, že jste v minulosti udělali chyby. Jste si vědomi toho, že jste neměli dělat určité věci, které jste udělali. Tento pocit způsobuje, že některých událostí z minulosti litujete. Nebojte se, to vše je součástí vašeho vývoje. Jde o to, abychom si uvědomili, že jsme se kdysi mýlili a že bychom neměli staré chyby opakovat. Přijměte své chyby a poučte se z nich, pokud se chcete stát člověkem, kterým chcete být.

Chybí vám ti, které milujete
Během cesty životem si začnete uvědomovat, jak hluboký vliv měli někteří lidé na vaši existenci. S každým dalším dnem si stále více uvědomujete, jaký význam měla jejich přítomnost při utváření vašich zážitků, a cítíte po nich dojemný stesk. Toto hořkosladké poznání naplní vaše srdce a občas vás zahalí pocit melancholie.

Nejste si jisti svou budoucností
Máte strach z budoucnosti. Je to proto, že máte sny a touhy a bojíte se, že by se nemusely splnit. Kromě toho je ve vás hluboce zakořeněná obava z možných budoucích ztrát a s nimi spojené bolesti. Nejvýznamnější obavou, která přetrvává ve vašich myšlenkách, je však strach, že se v příštích letech nevyvinete v člověka, jakého jste si představovali. Tento pocit, že nebudete žít život podle svých přání, ve vás hlodá a vyvolává ve vás nepříjemné pocity.

Závěrem
Toto jsou tedy některé nepříjemné příznaky, které dokazují, že jste na správné cestě k tomu, abyste se stali člověkem, kterým chcete být. Pokračujte dál a našlapujte opatrně (ale také s hrdostí, ne každému se totiž podařilo po této cestě kráčet úspěšně).
Když narazíte na problémy, nebo odmítnutí, pamatujte, že změnu a zrod něčeho lepšího vždycky doprovázejí nějaké „porodní bolesti“. Zbavte se naivní představy, že vaše cesta a naplnění vašeho nejvyššího potenciálu bude procházka po červeném koberci, na kterém budete neustále velebeni. Není to tak a nikdy to takové nebude. Zbavte se představy, že existuje dokonalost, nebo život než mráčků a nepropadejte hned pocitu marnosti, když se vám něco nepodaří. Nejste hloupí a neděláte to blbě, jste zkrátka v procesu změny a je to v pořádku.

© aluska.org 2023

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Standa 2023-06-24 03:49:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za článek. Za mne zhruba všechno sedí a na závěr fitko…to je moje gusto.

Ikona diskutujiciho Pavel 2023-06-24 08:00:43 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Opět nádherný článek. Děkuji

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-06-24 09:54:20
Ikona diskutujiciho
sipka

Ikona diskutujiciho Reny 2023-06-24 08:05:17 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano, do puntíku je to tak. Nebo-li „Co život dal a co vzal“, Betty McDonald.

Ikona diskutujiciho sylvie 2023-06-24 09:32:49 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

paaaani, alusko, tenhle clanek je teda pro me fakt suprovy. tady mi ta strukturovanost, myslim tim oddeleni jednoho tematu od druheho, opravdu pomohla si tu svou psychiku porovnat; to o cem pises v sobe uzavrit a…. huraa do dalsich dobrodruzstvi.
dekuju

Ikona diskutujiciho Zinca 2023-06-24 11:40:12 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dekuji za clanek presne Tak to je a na konci ten pocit marnosti ze to tento zivot neprijde tam mam a uvedomuji si ho
JAJ bezva shrnuti

Ikona diskutujiciho kiana 2023-06-24 16:40:01 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tento článek je něco pro mě, protože tomuto se asi nejvíce věnuju (dost mě to baví / dává smysl).
O osvícení si např. myslím, že by mělo vést k nalezení pravého já (vycházejícího z duše) nikoli k úplné definitivní ztrátě já (když se ale ztrácí já založené na egu, tak to mi nevadí).

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-06-24 17:50:10
Ikona diskutujiciho
sipka

Ztráta Já není reálně možná a není to ani cílem duchovního rozvoje. Osvícení je o nalezení pravdy. O sobě a o světě.

Ikona diskutujiciho rkikiriki 2023-06-24 22:20:32 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Snazim se davat na pocity, intuici a tak podobne pri rozhodovani nebo co budu delat, a vzdycky kdyz otevru tuhle stranku jednou za par dni, jako kdyby to bylo usity na miru. Dekuji:)

Ikona diskutujiciho Namasteen 2023-06-26 18:02:33 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Za mě je lítost ukazatelem toho, že jsem se nebála dělat v minulosti nové věci, zkoušet, jít si za svým a dělat rozhodnutí. Pokud lítost chybí, bohužel to znamená, že člověk žil, jak to okolí připadalo správné :-/

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-06-26 18:08:10
Ikona diskutujiciho
sipka

Každý člověk asi něčeho lituje. Nikdo nemá dokonalý život a nevidí za roh.

Ikona diskutujiciho Namasteen 2023-06-26 18:31:22
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem mluvila čistě za sebe 🙂 Sebrat odvahu a jít si vlastní cestou, zkusit se prosadit a dosáhnout svých snů jednoduše s sebou přináší chyby a omyly a třeba i následnou lítost. Vím ale, že jsem to tak ne vždycky měla a proto taky vím, že mi v takových obdobích chybí lítost z jakýchkoliv vlastních chyb. Jednoduše proto, že jsem nic nezkusila. A to je teprv průšvih, za mě.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek