Neustálé podřizování se druhým lidem nikdy nepřinese lásku a respekt, který si zasloužíte

17.7.2022 v Poselství 3

Často si myslíme, že když se druhým zalíbíme, získáme od nich věci, které chceme. Od hmotných věcí, po jejich lásku. Nakonec ale zjistíte, že za zalíbení se druhým za každou cenu, se platí velmi vysoká cena. Znamená to zklamat sám sebe a plýtvat vlastním časem. Náš život je mnohem kratší, než si většina lidí uvědomuje. Můžete takhle promarnit roky děláním věcí, které chtějí dělat ostatní, jen abyste na smrtelné posteli zjistili, že jste nikdy nenásledovali své vlastní sny.Lidé, kteří se chtějí zalíbit druhým za každou cenu, se obklopují toxickými lidmi, kteří jsou v jejich životě jen proto, aby si vzali, co půjde. Tito upíři v nich cíleně vyvolávají pocit, že nejsou dost dobří a že na ničem, co chtějí, nezáleží. Být laskavý a vyhovět lidem jsou přitom dvě naprosto odlišné věci. Můžete být laskavý a přitom umět říct NE.

Musíme si umět stanovit zdravé hranice pro lidi ve svém životě. Musíme umět brát ohled na své vlastní potřeby a přání. Nikdy nezískáte lásku ani respekt, který si zasloužíte, když se budete zavděčovat všem kolem sebe a pořád skákat jak si kdo pískne.
Než se začnete starat o štěstí druhých, musíte se ujistit, že jste skutečně šťastní vy sami.
Pokud zjistíte, že toužíte po uznání druhých, máte málo sebelásky. Přestaňte se tedy honit za vnějšími projevy uznání a obraťte svou pozornost na sebe a na důvod, proč se nemáte rádi.

To, že se před někým skloníte, ještě neznamená, že vás bude mít rád, nebo že vám stejnou přízeň oplatí. Takhle život prostě nefunguje. Nemůžete donekonečna plýtvat veškerou svou trpělivostí a úsilím na někoho, kdo si to nezaslouží. Takto nakonec zaostáváte ve svém vlastním životě.

A i když víra, že dobré věci se budou dít těm, kteří konají dobro pro druhé, je nádherný způsob myšlení, ne vždy to tak funguje. Někteří lidé prostě nebudou ochotni dělat věci, které pro ně děláte vy.
Někdy je dobré být trochu sobecký. Umožní vám to najít k sobě úctu, protože pokud si budete vážit sami sebe, začnou si vás vážit i ostatní lidé.

To, že se bojíte říct někomu Ne a čelit za to následkům, neznamená, že to nemůžete nebo nesmíte udělat. Jděte si za svými sny a buďte sami sebou. Život máte jen jeden, žijte ho proto tak, jak chcete Vy.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho AaQby 2022-07-17 08:48:26 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Velmi dobře; jen s tou smrtelnou postelí bych to necítil zdaleka tak akutně.

Ikona diskutujiciho le 2022-07-17 22:13:33 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, je to přesně tak. Nesouhlas vyřčený laskavým způsobem nikoho neuráží ani nesnižuje důstojnost druhého člověka.

Ikona diskutujiciho martin ****** 2022-07-19 13:06:05 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přínosné čtení, snad už budu příště chytřejší, všechno vím už dávno jen se nikdy nepoučím. Teď už snad udělám pořádek…

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek