Novinky po půl roce: Cagetour & Akvariumtour | video

6.1.2020 v Aluška.org 25

V dnešním videu se dozvíte, proč jsem si udělala na půl roku pauzu od točení videí, ukážu vám všechna svoje morčátka a povím jak na tom teď jsou. Ukážu vám jak teď vypadají kompletně překopané morčičí domečky, jak se morčátkům líbí na míru vyrobená patra a jako zlatý hřeb večera vám ukážu svoje veliké akvárium a exotické breberky, které mi v něm plavou 🙂
Sumčí jikry, které uvidíte na videu, jsem ještě ten den přelovila do třicetilitru, kde se je snažím odchovat. Takže nanoakvárium nezůstalo v krabici ani týden a už šlo zpátky do služby, teď mi bublá na kuchyňské lince. Pokud se něco vylíhne, určitě se o tom zmíním.

Dva dny po natočení tohoto videa se mi sumci vytřeli ZASE. Mám nádherné záběry jak se třou a jak samička lepí jikry na list. Takže jsem čerstvé jikry přidala ke třídenním do třicetilitru, hojně probublávám a čekám, co z nich bude. Kdyby se to narodilo všechno, měla bych asi 40 rybiček… pak můžu dělat ,,rybí giveaway“ 😀
Snažím se všechno točit, protože v případě úspěchu by to bylo úžasné časosběrné video… a kdyby ne, no tak mám alespoň natočené to páření. 🙂

6.1.2020 – Rybičky už mají oči! 🙂 Za chvilku asi polezou ven!

6.1.2020 – 20:00 RYBIČKY JSOU VENKU! Je jich 6-8! 😀 😀 Do rána to bude sumčí školka jako řemeň!

Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-01-06 01:08:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jé 🙂 jojo, to jsem viděla. Moc ti to tam sluší!

Ikona diskutujiciho willingness 2020-01-06 16:42:05 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue jen taková malá poznámka🙂. U posledního příspěvku máš napsané: 6.1.20120. Ses vrátila z budoucnosti😃

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-01-06 18:03:18
Ikona diskutujiciho
sipka

https://i.imgflip.com/3lc4n7.jpg

Ikona diskutujiciho willingness 2020-01-06 21:47:37 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A Alue, tak mě napadlo jestli to umírání těch jiker není tím že když odloupneš ty jikry od akvária, tak ta část která byla u skla je tenká a po odloupnutí se do ní dostane voda a jikry zplesniví. Co když je lepší ty jikry nechat v akváriu🤔 Možná to tak může být ¯\_(ツ)_/¯

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-01-07 09:59:54
Ikona diskutujiciho
sipka

minulá várka mi na skle akvária zplesnivěla

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-01-07 12:22:13 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ikry sa neliahnu pretože je normálne že ikry sa neliahnu v akváriach ale v prírode alebo nejakých špeciálnych podmienkach. Keby sa nejaké ikry vyliahli bol by to malý zázrak a pre Alue velká oslava.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-01-07 13:36:36
Ikona diskutujiciho
sipka

… už se mi včera narodili

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston405 2020-01-09 20:33:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

aston volá Alušku…. Žiješ? Poprosil jsem konstruktivní síly, aby to bylo co nejhladší. Já nechcu, ať se ti ještě dějí takové věci, už toho všeho dohromady musíš mít dost. Jak to dneska probíhalo, byl zubař šikovnej?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-01-09 22:38:14
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem živá 🙂 díky za starost, modlitba fungovala 🙂 Ještě večer jsem požužlala noky s makem 🙂 nejpohodovější trhání ze všech… předtím jsem byla na tekutém tři dny a 4. maximálně bramborovou kaši a skoro to nešlo. Ibalgin zabírá a možná se i vyspím 🙂 koukám na pohádky a jsem v klidu.

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston405 2020-01-09 23:23:57
Ikona diskutujiciho
sipka

To od tebe vážně rád čtu! Určitě to nebylo žádné žůžo, ale jestli to v porovnání s ostatními zákroky bylo jak říkáš zatím nejpohodovější a můžeš už dokonce něco jíst, tak je to prima – myslím si, že by o tebe mělo starost daleko více čtenářů, kdyby věděli, že další termín jsi měla dneska. Ať se ti to rychle zahojí!!!!

Vyspi se dneska co nejlíp, mák by tomu mohl trochu pomoct ;). Tak dobrou noc 🌹

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-01-10 10:25:53
Ikona diskutujiciho
sipka

Tyjo nespala jsem… ale nevzala jsem si už ráno ibalgin, dá se to celkem vydržet. Je obrovskej rozdíl když si to necháš vytrhnout v akutním zánětu když už nejíš a nespíš.. a kdy jdeš preventivně včas bez zánětu. Ta bolest se vůbec nedá srovnat. Ani otok.. vypadám normálně 🙂 juch

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-01-10 01:14:06
Ikona diskutujiciho
sipka

stejně furt nechápu. já se bojím jít i na jedno trhání a ty už máš za sebou několik… 😀

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-01-10 10:23:47
Ikona diskutujiciho
sipka

mám, protože jsem musela. první dvě trhání byly akutní, tohle poslední už jsem podstoupila preventivně, protože už znova nechci zažít to co se mi stalo s prvníma třema

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-01-10 10:31:58
Ikona diskutujiciho
sipka

já furt prostě nevim, jestli si nechat vytrhnout ty 4 zuby kvůli rovnátkům nebo ne… nechce se mi do toho jako. nebo bych nechala srovnat jen spodní řadu, nevim.

každopádně super, že jsi v poho!!

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-01-10 11:31:39
Ikona diskutujiciho
sipka

To prober se zubařem. Jsou lidi, kterým osmičky narostou dobře, do pusy se v klidu vlezou a na stáří na nich třeba drží můstky. Moje bábi to tak má, říká že bez osmiček už by byla bezzubá. Ale pokud to máš jako já, tedy že je osmička pod otevřenou dásní, nebo venku ale jenom napůl, leží v čelisti ve slizniční kapse a nevleze se do řady, tak určitě vytrhnout. Nebo pokud pořád bolí… Je otázka času, než se to zanítí a když to budeš roky odkládat jako já, tak si to brutálně vyžereš. Ten zánět probíhá chronicky a po určité době propukne na plné kule, zablokuje ti čelist, vleze ti to do ucha a to už je stav, když si spíš přeješ eutanázii. Bez pomoci zubaře to končí otravou krve, ale ještě štěstí že není středověk. 🙂 Určitě nemá smysl trhat zdravé zuby, které se hezky rovnají do řady a nedělají potíže. Otázka křivosti úsměvu je zase na posouzení zubařem, křivé zuby se hůř čistí, víc kazí, dělávají se i zánětlivé choboty. Ale ne vždycky.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-01-10 15:48:38
Ikona diskutujiciho
sipka

no zubař říká vytrhnout a tečka, nezájem o to, že jsou zdravý a v řadě 😀 už kvůli estetice, on na to dost dá. jako já ten úsměv nemám nějak strašný, jen mám předsazené špičáky protože se to nevejde prostě, no. na jednu stranu se mi to líbí, na druhou stranu to není normální a vypadám pak, že nemám ani na rovnátka a lidi si toho prostě, logicky, všímají… hm. jako kdyby bylo na mých zubařích, už mám dávno ty 4 zuby venku, ale mně se do toho nechtělo protože vím, že podle čínské medicíny není dobře trhat zdravé zuby(zděsila jsem se toho obzvlášť jako mladší, když jsem se dozvěděla, že dceři známé se po vytrhání několika zubů naráz rozjela skolióza, beztak to mělo spojitost). štve mě, že mám prostě malou čelist a kdyby byla jen o pár cm větší, všechno se mi vejde ne… ._. jinak moje osmičky se zdají být v pořádku, snad:)

a bylo by fajn, aby tě už ty zuby uplně přestaly zlobit, tyo. ten horor, který jsi s tím podstupovala napoprvé, bych nedala.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-01-10 16:45:04
Ikona diskutujiciho
sipka

No to jsem ještě nevěděla, co mě čeká napodruhé. 🙂 Upřímně nevím co bylo horší, napodruhé byl asi ještě větší mazec. Nikam jsem to nepsala, asi to byl způsob, jak zapomenout detaily.

Jestli tě ty zuby nebolí, nesmrdí, nehnisají, nekazí se a nejsou žádným jiným způsobem defektní, tak je netrhej. Třeba ještě jako moje bábi budeš jednou ráda, že máš zdravé třetí stoličky.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-01-10 16:01:40
Ikona diskutujiciho
sipka

….. ale mimochodem, nemyslete si 🙂 já si horory se zubama taky zažila. třeba pod jednou vyvrtanou stoličkou se udělal kaz a pak to chytlo zánět a přesně jak říkáš, to byl stav, že jsem nemohla ani spát a prostě si upřímně přála umřít, jak to bolelo. ani ibáč nezabral nebo jen na pět minut… hrozivý. a můj zubař měl dovču, bylo to před vánoci. tak jsem s tím musela TÝDEN trpět dom :)) ani jíst nešlo, prostě nic. tak jsem šla, jakmile to šlo, k nejbližšímu zubaři na bolest(ráno)a to horor teprve začínal. to nebyl zubař, to byl řezník. ani se pořádně nepodíval a prostě začal vrtat, jenomže do BLBÝHO ZUBU ! OSTROU VRTAČKOU mi nemilosrdně rozvrtal zdravý zub jako kdyby VRTAL DO TUPÉ PLOMBY ! Já řvala jak tur, uplně černo před očima, jakákoliv soudnost se uplně vytratila protože mě někdo porcoval zaživa… 0.0 ! Zub krvácel, on nezájem, já mrtvá z bolesti a oni mi ještě nadávali, co řvu.. no lidi v čekárně si museli myslet tyo. zaplácl mi to nějakou vatičkou a poslal mě dom. já uplně v panickém záchvatu utíkala z toho baráku hrůzy, nechápajíc jak může SAKRA vrtání do plomby takhle bolet!! a pak mi došlo, že do háje, on mi zk*rvil zdravý zub ! To se nedá říct slušně prostě. Proto ta šílená bolest. no hrůza, musela jsem se tam vrátit, vše mu říct a až pak mi vyvrtal správný zub. HOROR. nevim, kde ten chlap vzal diplom.

kromě toho všeho mi do toho rozvrtaného(nemocného) zubu nacpal pak nějaký umrtvovák a vatičku a o štědrém dni to začalo zas šíleně bolet. tak jsem vytrhla vatičku, což byla další příšerná bolest, a pak to naštěstí přestalo.. když jsem se s tím pak ukázala mému zubaři, byl naprosto zděšenej. nechápal, jak je možný, že mi někdo zničil jen tak halabala zdravý zub a ještě mi nadával, co jako řvu – a další věc byla ta umrtvovací pasta. můj zubař si tiše pod rouškou nadával, že to snad neni možný. že se zub MUSÍ udržet co nejdéle živý, jak jen to jde, protože když ho zbytečně, z pohodlnosti, zabiješ, tak pak nepoznáš, když se tam znova udělá zánět nebo cokoliv, ozve se to až v pokročilém stádiu a to je průšvih. a představte si, že asi 3 měsíce mi můj zubař ten zub znova rekonstruoval a oživoval a ZAFUNGOVALO TO. Nechápu. Zub jednou hluboce vyvrtanej, pak zánět, pak umrtvenej a pak znova oživenej. notyvado prostě.

ps: to by jeden toho řezníka pomalo zažaloval za ublížení na zdraví, heh.

ŠÍLENÝ. nikdy víc.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-01-10 16:41:23
Ikona diskutujiciho
sipka

proč jsi nepodala stížnost na toho debila? to je skutečně na udání
https://www.dent.cz/kontakty/reseni-stiznosti/
kolik dalších ubohých lidí mohl ještě od té doby zmrzačit…

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-01-10 17:48:55
Ikona diskutujiciho
sipka

bylo mi 15 🙁 mámě jsem tehdy říkala, ať ho někam udá nebo něco, ale jí to bylo šumák. ona byla vždycky neskutečně pasivní ke všemu… pak už se mi do toho po delší době moc nechtělo, ale když si na to vzpomenu, pomalu by ho jeden udal ještě teď. díky za odkaz.

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston405 2020-01-11 22:17:56
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak teď už fakt nepochybuju, že ženy vydrží více, než muži…. Já nemám slov, Nirvano já bych ho udal ještě teď! Rozvrtat zdravý zub a navíc takhle doslova brutálním způsobem? Takový bezcitný zhovadělý kretén! Nechápu, jak to tvá máma nemohla řešit. Normálně jsem se musel štípnout, jestli se mi to jen nezdá, co jsem se za poslední dobu dozvěděl o trhání zubů….. Jsem rád, že jsi to vůbec přežila.😕

….a ještě se vrátím k tobě Aluško, jsem rád že tato třetí zkušenost byla nejhladší 🙂 odpočívej a hlavně ať se ti dásně brzy uzdraví.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-01-12 00:09:24
Ikona diskutujiciho
sipka

😀 no my vydržíme, ale pak tloustnem 😀 odzkoušeno 😀 já díky tomu teď musím hubnout.. paráda prostě. zas budu mít místo oběda půl kila mrkve, pomoc:D:D a děkuju ti za podporu:) každý, komu jsem to kdy vyprávěla, moc empatie neměl. nevím, co těm lidem je, aspoň někdo se našel.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-01-12 00:19:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jo a ještě bych dodala… to si teda piš, že Zlatuš je můj favorit!:D od začátku. Můj Konrád je skoro stejný:)

Ikona diskutujiciho Ilona 2020-01-13 15:22:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, video potesilo, akvarko nadhera a hlavne gratulace k odchovu panciku!!! 🙂 To je super, bude jich krasne hejnko 🙂 To je fakt uspech. Takze bude dalsi video treba, psalas, ze prubezne neco tocis 😉 S moudraky jso starosti, ale uz to mas za sebou. Ja mam uz davno vsechny pryc, nevlezly se. 3 mi bez komplikaci vytrhla moje zubarka a jeden sel operativne, protoze mel zahnute koreny pod sedmickou, proto se ani nemohl prorezat. Bala jsem se jak das, ale ten chirurg byl vyborny, zub ven dostal, 2x mi ale pripichaval anestezii. Horsi bylo az to prislo k sobe a nejotravnejsi byly dva stehy, po tydnu sly ven a pak uz dobry. Tak kdo se chystate, nebojte 😉 Nemela jsem zadne zanety, nic. Ale bolely me pri prorezavani, nemely misto. Jde to zvladnout, a to ja jsem citlivka.
Morcatka potesily, a Zlatuska je sikula, jak ted beha. Hned jsem si vzpomnela na tu skec, kde na zemi ona drepi na miste a ty lezis a rikas do telefonu: Vencim Zlatusku 😂 To by clovek neveril, jak se morce dokaze zmenit 🙂 A Vanilka uz je opravdu v letech, jevto videt, pripomnela mi moje 5lete holky, ke konci taky zhubly 🙁 Hlavne at ji nic netrapi, papa a jeste vydrzi. Hrozne to leti ten cas. At se maji krasne morciny a snad bude zas nejake video 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-01-13 15:59:19
Ikona diskutujiciho
sipka

díky! 😀 bude kompilace jak sumečci vyrostli… postupně točím

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek