Obývali tuto planetu obři? 1. díl: Zkamenělí giganti

24.3.2022 v Záhady 12

Existuje mnoho mýtů o existenci obrů, které si vyprávěli lidé napříč kontinenty. Například v Tyrolsku se dodnes vypráví legendy spojené s místními horami, kdy jednou jde o zkamenělou jezdkyni na koni, jindy o zlého obra i s jeho manželkou. Na Shetlandech (souostroví ve Skotsku) se také dodnes vypráví různé legendy. Po světě se našly obrovské šlápoty, otisky a jsou dochovány knihy, které jsou vyšší, než dospělý člověk.
Amatérští badatelé ze všech koutů světa sdílí fotografie podivně tvarovaných skal a přirovnávají je k lidem, nebo zvířatům. Existuje divoká teorie o tom, že zde kdysi žily formy života, svou velikostí mnohokrát převyšující ty současné, které však zahynuly při nějaké záhadné katastrofě a zkameněly. Jejich pozůstatky prý můžeme v krajině rozeznat dodnes.Při hledání bližšího vysvětlení těchto teorií bylo těžké najít souvislý text popisující problematiku, zato mé oko potěšila veliká záplava velmi zajímavých fotek, takže tento seriál bude hodně napěchovaný obrázky. Samozřejmě je třeba si přiznat, že mnohé ze snímků, které v této sérii uvidíte, mohou být dílem našich představ a nemusí jít o skutečné zkamenělé giganty. Pareidolie je psychologický jev, při němž dochází k dotváření vnímaných neurčitých nebo nezřetelných podnětů ve smysluplné obrazy za pomoci fantazie. Typickým příkladem je rozeznávání tváří, zvířat a jiných objektů ve tvaru oblaků.
Snadnější je ,,doložit“ či odvodit, že tu skutečně kdysi žili tři metry vysocí lidé, po kterých zůstaly otisky, stavby a knihy. Ale jestli jsou i zkamenělé hory ve tvaru zvířat a lidských tváří už čistě jen naše fantazie, těžko říct. To ponechám na vás. I v tomto seriálu se vaše fantazie určitě náležitě vyřádí.

Tohle je v Rusku:

Spící kráska v Pákistánu:

Na Shetlandech se vypráví příběhy o tom, že tam kdysi žili velicí obři, kteří se mezi sebou často hašteřili a když to vyústilo v hádku, házeli po sobě veliké kameny, které dodnes lidé obdivují po krajině. Dokonce je tam jezero Petta Water, o kterém říkají, že je to ve skutečnosti šlápota jednoho z těchto obrů. O některých stojících kamenech se na Shetlandech říká, že tam obra osvítilo slunce, když noc přecházela v den, a tak byl obr proměněn v kámen… mohlo by to „osvícení sluncem“ představovat nějakou živelnou katastrofu, při které gigant zemřel?

Sierra Nevada (obr. níže)

Teorie o existenci gigantů zmiňuje také pasáž z hebrejské Bible, konkrétně Genesis 6.4, kde se píše:
„Nefilim byli na zemi v těch dnech – a také později – když Boží synové vstoupili k lidským dcerám, které jim porodily děti. Byli to dávní hrdinové, proslulí bojovníci.“
Mělo to být v době před velkou potopou světa a má to být údajně zmíňka o existenci obrů, protože nephilim mají označovat giganty. Teorie o obrech však nezahrnuje pouze lidi, ale také různá zvířata.

Sloní hora na Islandu: (obr.níže)

Tento otisk se našel v Andhrapradéši v Indii, říkají mu Hanumanova stopa. Je asi 4-5 krát větší, než stopa normálního člověka.

Tahle je v Africe:

Mnoho turistů také láká jeskyně Naga v Thajsku, protože je tam skalní útvar, který vypadá jako obří zkamenělý had:

Francie:

Tohle je také ve Francii:

Otisk obrovské ruky:

Kambodža:

Pohřebiště gigantů
Věřit všemu, co si přečtete v učebnici, znamená vidět jenom na jedno oko. Buď akademici neřeknou celý příběh, nebo pokud se jim nehodí do krámu a nemají pro něj vysvětlení, jednoduše ho pohřbí a znehodnotí jako čistý mýtus.

Všechno, co se tvrdí o vzniku pračlověka, nelze anulovat, ledaže by se člověk blíže podíval na samotnou zemi, která nás obklopuje. Mýty vyprávějí o starodávných tvorech Titánech a obřích stromech. Poukazují na ně také bahenní zkameněliny a tvorům podobné skalní útvary předpotopních struktur. Představa podoby takové předpotopní Země není vůbec zahrnuta v žádné akademické publikaci, natož aby se o ní mluvilo. Důkazy se zdůvodňují jako náhoda, nebo naše fantazie, která nám umožňuje vidět tvary v objektech, na které je lidské oko zvyklé.

Moderní člověk je přece pokrokový a nebude věřit na nějaké legendy, je třeba je popřít. Jak náročná pro nás může být představa, že Zemi kdysi vládly obrovské stromy, titáni a extrémní obři? Nejen to, ale také byli na biologické a chemické úrovni odlišní, což jim umožnilo proměnit se v kámen. Díky pokročilým přístrojům a mikroskopům dnes vidíme výš, dál a hlouběji, než nám dovolují naše oči. Snadná dostupnost cestování nám umožňuje dostat se na místa, která se kdysi zdála být nedosažitelná… Naše vlastní Země je však stále záhadná.

pokračování série ZDE

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022Komentáře

Ikona diskutujiciho Pěkný 2022-03-24 08:09:09 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám pocit, že zkameněnit znamená prokletí. V H. Potterovi bylo ukázáno, že kdo se podíval na hada možná symbolika ďábla (zla) tak zkameněl. U těch skal, může jít o umění možná z doby kdy byly pyramidy. Někdo je vytesal velmi pěkně

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-03-24 09:38:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já myslel, že MedBeds jen tak nic nepřekoná, ale tohle zcela jistě ano. Odhalení obrů bude jedna z hlavních událostí již brzy, důkazy čekají v podobě živých hibernujících bytostí v jedné utajené tibetské jeskyni. Jsou připraveni se lidem ukázat až dostanou patřičné pokyny. Na to se teda extrémně těším. Přepisování dějin bude velká zábava, všechny učebnice můžou s naprostým klidem naházet rovnou do ohně. Třeba stáří pyramid kolem 50 000 let, to se asi vědci pominou vzteky. Náš syn má alternativní výuku, abych měl dostatek času uvádět ty školní cíleně upravené dezinfomace na pravou míru. To co dneska hustí do dětí ve školách je akorát za účelem vyrábění poslušných otroků.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-03-24 09:58:28
Ikona diskutujiciho
sipka

Jakože jsou někde v hibernátorech? Je o tom nějaký článek?

Ikona diskutujiciho Perun 2022-03-24 12:08:17 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nechci vypadat jako skarohlid, ale fotka z kambodze je socha buddhy, vytesana lidskou rukou.
U dalsich fotek bych treba chtel videtbpohled z jineho uhlu. Skaly casto maji antrpomorfni rysy pouze pri pohledu z urciteho uhlu. Takze takovy dukaz na vode. Ovsem otisky chodidel, to je uplne jina kategorie.

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-03-24 15:57:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Spíš v jakési hluboké meditaci, aby tělo nepodléhalo žádnému poškození a stárnutí. Článek o tom zatím zřejmě nebude, mělo by to být překvapení. Zmínil se o tom Jan Helsing ve své knize a potvrdil jsem si to z jistých mých zdrojů. Některým lidem ve finále budou muset být ukázány důkazy tak přesvědčivé, aby ani největší skeptik už nemohl ani pípnout.

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-03-24 15:58:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ta jeskyně je chráněná i proti astrálnímu vniknutí.

Ikona diskutujiciho Jo 2022-03-24 18:00:26 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hyperborejci byli obři. A měli křemíkovou strukturu těl. Ty stopy mohly být jejich. Nebo jejich potomků. Některé ty skalnaté útvary mohou být jejich sochařská práce, ne přímo zkamenělí živočichové nebo giganti. Taky to může být vzpomínka dalších civilizací právě na původní obry. Kdy vytvořili gigantické sochy z úcty/uctívání k nim. Je to jen jedna z teorií.

Pokud tu obři stále jsou, určitě nečekají na rozkaz od pidi lidí, aby se mohli ukazovat jako horští trollové v cirkuse a před kamerou. Kdysi obři pocházeli z vesmírných hlubin, měli obrovskou inteligenci a moudrost v sobě. Lidé jim nemají co přikazovat. Obři sami rozhodnou o svém (a dokonce i našem) životě.

Ikona diskutujiciho Jo 2022-03-24 20:16:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je zajímavé a vlastně i úplně normální, jak se k člověku začne okamžitě přitahovat to na co zaměří pozornost. Před nějakou dobou jsem byla běhat mimo naše městečko. A na polní cestě upoutal moji pozornost bílý křemen. Malý kámen zpola zabořený, zatlačený do polní cesty. Dřepla jsem si a říkám si jak krásně bíle září. Divila jsem se, že si ho už dávno nikdo neodnesl v kapse. Vydloubla jsem ho a odnesla domů. Mám pár malých krystalů například růženín, citrín, labradorit…
Ale tenhle „obyčejný“ bílý kamínek je mi nejbližší. On si mě k sobě vyloženě přitáhl. Od té doby ho mám jako talisman a je zajímavé, že se mohu lépe soustředit na meditaci a při zapisování Akášických záznamů.

Měla jsem i vnuknutí vyhledávat záznamy o historii pradávných předků. A čím dál víc jsem narážela na informace o obrech, mimozemských civilizacích a křemíkové struktuře. A do toho Aluška, zlatko se svými krásnými články. 😄

A taky v diskuzi se tu objevila osůbka s pěknými odkazy na historii slovanů.

Tak jsem si dnes znovu prohlídla ten kamínek, nemám ho stále u sebe, protože si zachovávám vlastní energii a sílu, která přichází zevnitř, nikoliv z venčí. A napadlo mě, jestli nemám doma kousek z nějakého toho pradávného obra. 😄 Možné je dnes asi všechno.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-03-24 20:35:24
Ikona diskutujiciho
sipka

Všechno v tomto světě je živé a má v sobě energii. Jsou lidé co i mluví s kameny.

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-03-25 07:17:36 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Oni samozřejmě nečekají na rozkaz od lidí, ale od mnohem vyspělejších a vysoko vibrujících bytostí. Navíc se k tomu dobrovolně zavázali už před mnoha miliony lety. Je to všechno na základě čisté dobrovolnosti. A nejsou tam jen obři, je tam mnoho jiných druhů, například i trpaslíci měřící okolo dvacet centimetrů a další a další. Bude to bomba, až se odhalí.

Ikona diskutujiciho dodo 2022-03-25 11:43:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Napríklad tu sa dozviete, že obri tu žile ešte celkom nedávno.
https://www.youtube.com/watch?v=PKID_VPYp_g&list=PLymtIViNmTn_UKkIUzLBwRlcdy4MsldKQ

Ikona diskutujiciho adria 2022-03-26 19:55:14
Ikona diskutujiciho
sipka

super video …. 🙂 i když neumím rusky ani slovo

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek