Očistné koupele pro odstranění destruktivní energie

16.1.2022 v Návody 4

Některé byliny podporují uvolnění těla i mysli, jiné mají očistné a ochranné účinky. Tyto byliny je možné cíleně používat, abychom si pomohli od duševních či energetických potíží. Dnes si povíme o jedné tradiční metodě a to je bylinná koupel, hned v několika verzích.  Očistné koupele, jako je šalvějová, nebo ze sedmi bylin, nám pomohou nejen vyčistit si hlavu, ale také zapudit špatné energie.Výběr bylin pro koupel má různé účinky na tělo a mysl, takže si vyberte tu kombinaci, kterou potřebujete.

Šalvějová koupel
Šalvějová koupel je metoda, která se používá ke zklidnění nervového systému a zvládnutí úzkosti, takže je považována za rituál k očistě, ochraně a obnově těla i mysli. Někteří lidé používají šalvějovou koupel také k osvěžení, protože výborně působí jako deodorant pro celé tělo, což je příjemné zejména po sportu.

K přípravě šalvějové koupele postačí povařit několik listů této rostliny ve třech  litrech vody, poté listy vyjmout a vývar nalít do vany. Lze však použít i kapky éterického šalvějového oleje, nebo studený výluh. Doporučuje se, abyste si tuto očistnou koupel dopřáli ráno.

Koupel ze sedmi bylin
Koupel ze sedmi bylin je velmi vhodná pro odstranění špatných energií z organismu. Existují různé kombinace rostlin, které lze použít v závislosti na tom, co potřebujete.
Chcete-li si dopřát relaxační koupel, použijte směs: červená růže, šalvěj, rozmarýn, epazot (merlík vonný), bazalka, meduňka a routa vonná.

Pokud chcete vypudit destruktivitu nahromaděnou v mysli a těle, je ideální použít hořké byliny. Doporučená směs je: routa vonná, česnek, šalvěj, eukalyptus, myrha, jalovec a parietaria (drnavec lékařský).

Pokud chcete do svého života přitáhnout vše konstruktivní, prosperitu a klid, použijete sladké byliny. To je máta, hierbabuena* (opět máta), heřmánek, bazalka, skořice, jasmín a levandule.

* Hierbabuena je v Peru název pro četné byliny patřící do velké čeledi mátovitých. Všechny se trochu liší svým vzhledem, ale jedno mají společné: když třeš list mezi prsty, všechny vydávají tuto příjemnou a silnou vůni svěžesti, chladu a mentolu. V tomto receptu je tedy vhodné použít dva druhy máty, dle vlastního výběru, či dostupnosti.

Příprava koupele ze sedmi bylin je jednoduchá. Převařte 3 litry vody, sejměte z plamene, přidejte bylinky a nechte je louhovat. Poté se byliny scedí (odeberou) a vychladlým výluhem se polévá celé tělo. Kdo se nechce polévat, může zkrátka výluh nalít do napuštěné vany a vykoupat se v něm. Tuto očistu je vhodné provádět ráno.

A nezapomeňte, že bylinky, které jste si sami vypěstovali, nebo našli v přírodě, sami nasbírali, sami nasušili a používáte je čerstvé, mají větší sílu, než když je koupíte v obchodě. O mnoho větší sílu také budou mít, pokud je před rituálem poprosíte o pomoc.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Karloon 54 2022-01-16 10:48:09 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pokud jde o koupel ze sedmi bylin, tak kolik bylin, by se mělo na tři litry optimálně použít? ( to jen aby člověk věděl, kolik je třeba nakoupit nebo sehnat bylinek na jednu koupel)

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-01-16 10:55:26
Ikona diskutujiciho
sipka

od oka.

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2022-01-16 11:10:06 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nie že by som to tak mal ale – čo majú robiť takí čo vaňu už vyhodili a prerobili na sprchovací kút? 😀

Ikona diskutujiciho Karloon 54 2022-01-16 11:13:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Třeba od jednoho druhu, (z těch sedmi) tři byliny? (Myšleno tři celé stonky) nebo se to bere na množství lístků, z těchto bylin, třeba malá hrst lístků, od jednoho druhu, promiň, ale nemám s tim žádné zkušenosti a nedokážu od oka odhadnout.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek