Odvrácená stránka duchovního probuzení, o které se moc nemluví

31.1.2022 v Poselství 3

Stát se duchovně probuzeným je velmi důležitá součást života a je to proces, který je sice úžasný, ale zahrnuje v sobě i nepříjemné aspekty, o kterých se mluví málo. Ne všechno, co se týká duchovního probuzení, je zábavné.
Myslíte si, že přenést se přes věci, kterými se člověk zabýval celá léta, je snadné? Uvědomění si reality nás odpojuje od starého světa, který jsme znali. Roztrhá to starý svět v našich představách a odloupne nás to od všeho, co jsme si mysleli, že známe. Když se náhle probudíme, realita na nás může dopadnout, jako tuna cihel.Jsme pak nuceni zabývat se tím, před čím jsme se dosud skrývali. Dostáváme facku, která nás nutí expandovat. Je to jako otevřít stavidla a očekávat, že se ještě udržíte na nohou. Proud vás strhne, ať chcete, nebo ne. Jakmile se jednou skutečně duchovně probudíte, nemůžete už ignorovat pravdu, kterou jste předtím přehlíželi.

Musíte čelit svým chybám, destruktivním aspektům a všemu, co jste v tomto životě udělali. Musíte pochopit, kdo skutečně jste a kým se chcete stát. Musíte v sobě odemknout skryté přihrádky.
Zatímco většina lidí předpokládá, že stát se duchovně probuzeným je cíl, kterého dosáhnete a to je celé, ve skutečnosti je to pouhý milník. Najednou je toho tolik, na čem je potřeba dále pracovat.

Ačkoli stát se duchovně probuzeným je obohacující, dobré převažuje nad špatným, někteří lidé to psychicky nezvládnou.
Někteří lidé totiž začnou hledat, ale najdou něco, co vlastně vůbec najít nechtěli. Pravda může být pro mnohé velmi děsivá. Takže to vzdají a žijí dál v zajetých známých kolejích po zbytek svého života.

Jakmile se jednou odhodláte stát se bdělými, je nutné pokračovat stále vpřed a nezavírat oči před pravdou. Vzdát to, znamená vzdát sám sebe. Musíte být připraveni vidět věci, kterým je nepohodlné čelit.
Stát se duchovně bdělejším není procházka růžovým sadem. Ne jenom kvůli děsivým nálezům, ale také díky okolí, které se vás bude snažit co nejrychleji strhnout zpátky do nevědomosti. Pro většinu lidí je to jedna z nejtěžších věcí, které kdy v životě udělají. Vystoupit z šedého davu a prohlédnout iluzi.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022Komentáře

Ikona diskutujiciho nagualista 2022-01-31 08:05:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za článek.

Vystihuje připravenost opustit smradlavý chlívek, kde je sice teplíčko ( matrix) s připraveností vyklouznout z vrátek ven, kde fouká hurikán, avšak s příchutí svobody „být si vědom vnímat úplně všechno“. Rozum, mysl a logika a z nich vyrostlá egíčka, jsou smrtelným jedem na cestě poznání. Zatímco sundat ego z trůnu a letět na křídlech ducha, je vstupenkou do 5D.

Ikona diskutujiciho MilanMareš 2022-01-31 14:01:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásný článek.
Krásný den přeji všem.
Tím chci říci i když sněží nebo prší, je třeba hledat úsměv v duši a těle sebesama.
To je recept na probuzení a na zvládnutí všech situací.
Láska je dech s úsměvem, jsem tedy probuzený.
Opravdový probuzený nezná slovo probuzený.
Potom pránu kterou nadechuji a vydechuji posiluji a dávám ji všem ostatním.
Pozdravuji s úctou

Ikona diskutujiciho Ykka 2022-01-31 18:53:06 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přesně tak, když člověk něčeho dosáhne, otevírají se zase další možnosti. Jak se říká, vesmír nedává odpovědi, jen zase další otázky 🙂

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek