Okultní význam písně MONTERO od Lil Nas X a symbolika jeho satanských bot

27.6.2022 v Symbolika 29

Ve videoklipu „MONTERO (Call Me By Your Name)“ rapper jménem Lil Nas X (dále jen zkratkou LNX) sestupuje do pekla a doslova brousí Satana. Rapper také vydal vlastní řadu Satanských bot, které obsahují skutečnou lidskou krev a jejichž počet je omezen na 666 párů.
Lil Nas X (LNX) se celosvětově proslavil nezávisle vydanou písní Old Town Road. Během několika týdnů se z písně stala virální senzace a mezinárodní hit roku 2019.Za úspěchem písně Old Town Road údajně stálo několik skutečností: Byla zábavná, chytlavá a překlenula propast mezi rapem a country hudbou. Výsledkem bylo, že v roce 2019 se v rámci narozeninových oslav a letních táborů na tuto hudbu tančilo a děti skandovaly každé slovo jejího textu.

Pak Lil Nas X podepsal smlouvu s Columbia Records. Krátce poté se LNX stal prostředkem pro agendu elity. Začal vyobrazovat všechna znamení a symboly spojené s okultní elitou. Krátce po podpisu smlouvy udělal LNX na obálce časopisu Teen Vogue znak jednoho oka. Tím dokazoval, že LNX si už nedláždí vlastní cestu, ale cesta je dlážděna někým za něj.


Zatímco LNXovo první album bylo poněkud uspěchané, aby se vydělalo na mánii kolem písně Old Town Road, s druhým albem si nahrávací společnost dala na čas. Rapperovi elitní manipulátoři se chtěli ujistit, že jeho mladí fanoušci budou plně vystaveni všem aspektům jeho toxického programu: Hyperse*ualizace, zmatení v otázce pohlaví a samozřejmě křiklavý satanismus. Výsledek: První singl MONTERO (Call Me by Your Name) bezostyšně propaguje satanismus a zároveň bombarduje mladé diváky explicitními obrazy.

Pokud jste četli i jiné symbolické články na této stránce, pak víte, že taková agenda není ničím novým. Dříve však byla mnohem rafinovanější. Ne však klip MONTERO, kde LNX zhruba 30% času doslova vrtí prcinou na satanovi. Když se podíváme hlouběji do symboliky videa, pochopíme hloubku prohnilosti elity. Pochopíme také, jak se jako supi přiživují na myslích mladých lidí.

Služba satanovi
Pokud si člověk přečte recenze v masmédiích, píseň Montero má vyjadřovat skutečné Já LNX, protože Montero je jeho skutečné křestní jméno. Video však vypráví úplně jiný příběh. Prostřednictvím biblických odkazů a zjevné symboliky se MONTERO stává oslavou satanismu převlečenou za „queer song“.
První scéna ukazuje nebeské prostředí. Rohy však naznačují, že se zde skrývá zlo.

Video začíná vypravěčským úvodem: „V životě skrýváme části svého já, které nechceme, aby svět viděl. Uzamykáme je. Říkáme jim ne. Vyháníme je. Ale tady… to neděláme. Vítejte v Monteru.“

Někdo by si mohl myslet, že jde o to, že LNX chce být otevřeně gay. Z videa je to však jasné: jde o to, že LNX je otevřeně satanistický.
V rajské zahradě hraje LNX roli Adama… nebo Evy… nebo obou dohromady. Kdo ví.

Biblický had – alias Lucifer – na sebe bere mimozemskou/lidskou podobu a s LNX si počíná poněkud lascivně.

Když Lucifer provádí explicitní akt na LNX, kamera se vrací ke stromu. Na Stromu poznání jsou vepsána tajemná slova a symboly.

V této scéně se neděje nic náhodného. Vše zde má hluboký význam pro okultní elitu. Zde je několik příkladů:

Leviatanův kříž, známý také jako Satanův kříž. (obr.nahoře)


Symbol 666. (obr.nahoře)
Toto je screenshot ze spisu FBI popisující symbol spirály používaný v pedo kruzích k identifikaci „milovníků malých chlapců“. (obr.nahoře)

Řecká slova na stromě tvoří citát převzatý z Platónova Symposia. Říká se v něm: „Po rozdělení dvou částí člověka, z nichž každá touží po své druhé polovině“.

Abychom tento citát lépe pochopili, musíme se podívat na celkový kontext Symposia. V tomto filozofickém textu se několik mužů účastní hostiny (kde víno teče proudem) a účastní se soutěže řečí na oslavu Eróta, boha lásky a touhy.

Jeden z proslovů tam kupodivu chválí „chlapeckou lásku“.

„Pausaniás staví do kontrastu běžnou touhu s „nebeskou“ láskou mezi starším mužem a mladíkem (před věkem, kdy mu začínají růst vousy), kdy si oba vyměňují rozkoš, zatímco starší muž předává mladšímu moudrost.“
– Wikipedia, Symposium

Po posednutí Luciferem se LNX ocitá na Zemi a je přísně souzen v řetězech:

Mezitím LNX zpívá několik explicitních textů:

Chci ten jet lag z pr*ání a létání.
Střelit si dítě do huby, když jedu.

Dav hloupě vypadajících lidí (kteří vypadají, že jsou slepí) křičí na LNX. Představují tito lidé nevědomé masy?

Zbytek verše je nesmírně výmluvný:

Znamení doby pokaždé, když promluvím.
Desítka a devítka, byly moje každý týden
Co čas, to sklon, Bůh na mě svítil
Teď nemůžu odejít
A teď se chovám pekelně elitně
Nikdy nechci černocha, který je v mé lize
Chci pr*at ty, kterým závidím, závidím

První řádek je narážkou na LNXovy kritiky, kteří tvrdí, že celá jeho kariéra je znamením biblického konce světa, kdy všechno degeneruje. Ve zbytku této sloky LNX zpívá o svém úspěchu v hudebním průmyslu. A „desítka a devítka“ je odkaz na to, že Old Town Road se 19 týdnů držel na prvním místě v žebříčku hitů.

V dalším verši LNX říká, že „nemůže opustit“ tento průmysl a že nyní působí „pekelně elitně“. Jinými slovy, je zaseknutý a je pod kontrolou průmyslu. Poslední věta je o tom, že chce ty, kterým závidí, což je přímý odkaz na dva hlavní hříchy křesťanství (chtíč a závist). Jinými slovy, nyní žije podle hříšných způsobů elity.

Poté, co je LNX ukamenován lidem, vystupuje do nebe. Objeví se však striptýzový sloup a LNX se rozhodne sestoupit do pekla jako striptérka. LNX ve spodním prádle a vysokých botách nad kolena a klouže po striptýzové tyči do pekla.

Poté LNX přichází k Satanovu trůnu:

Tato scéna je plná symbolů, které se používají ve skutečné černé magii a satanských rituálech. Existuje důvod, proč se právě tyto symboly neustále objevují v populární kultuře: To není zábava, to je náboženská indoktrinace.
Symbol na zemi je inspirován pentagramem Mendesovy kozy, jak jej zobrazil Stanislas de Gaita v knize Clef de la Magie Noire:

Na levé straně jsou Adam a Eva spojeni v magickém spojení protikladů. LNX ztělesnil stejný koncept na začátku videa. Vpravo je Mendesova koza uvnitř obráceného pentagramu. Tento symbol byl použit pro vytvoření znaku Satanovy církve.

Kolem pentagramu je latinsky: „damnant quod non intellegunt“, což znamená „odsuzují to, čemu nerozumějí“.

Pak LNX doslova rajtuje na Satanovi nepříjemně dlouhou dobu:

Tato scéna vystihuje celé video. A vystihuje poselství, které chce elita mladým lidem předat. Nejde o to být „sám sebou“, jde o to stát se doslova prostitutkou systému elity a podřídit se jejím satanským způsobům. Po svedení Satana následně LNX popadne jeho rohy a nasadí si je na hlavu. Pak se z něj stane padlý anděl podobný Luciferovi.
V závěrečné scéně LNX dosáhne nejvyššího cíle okultistů: Stát se bohem. Jeho zasvěcení do satanské říše je dokončeno.

Někteří kritici z hlavního zpravodajského proudu tvrdí, že satanistický kontext videa je ve skutečnosti metaforou o tom, že je LNX homosexuál, a odsuzují ho za jeho životní styl. Jeho „satanské boty“ však dokazují, že o žádnou metafonu ve skutečnosti nejde. Vše je zcela doslovné.

Satanské boty
Současně s uvedeným pekelným videem LNX spolupracoval se streetwearovou společností MSCHF na vydání vlastních tenisek Nike. Počet párů, které jsou k dispozici: 666.
Design webu, který má za cíl prodej těchto tenisek, je v podstatě satanovou svatyní. Toto vidíme při načítání webové stránky:

Snímek obrazovky z webové stránky inzerující Satanovy boty. Vyobrazení pekla a ďábla, číslo 666, obrácené kříže, obrácené pentagramy… to všechno tam je:

Na botě je napsáno „Lukáš 10,18″. Tento biblický verš říká: A on jim řekl: „Viděl jsem satana padat z nebe jako blesk“. Tyto boty jsou prokleté.

LNX dělá znamení jednoho oka, zatímco drží botu označenou číslem 666. Co ještě musí udělat, abyste pochopili, že je naprostým otrokem satanské elity?

Na webových stránkách se také uvádí, že podrážka každé boty obsahuje jednu kapku lidské krve:

Skutečnost, že tento předmět obsahuje skutečnou krev, je nesmírně významná. Zaprvé, elita ráda nosí předměty, které obsahují skutečnou lidskou organickou hmotu. A kapka krve odkazuje na oblíbené činnosti elity: Čarodějnictví a krvavé oběti.

Závěr
První hit od Lil Nas X Old Time Road byl megahit, který si oblíbily zejména děti. Stejně jako téměř každá celebrita, která je oblíbená u mladých lidí, byl LNX naverbován elitou, aby propagoval její toxickou agendu. Ve videoklipu MONTERO se podařilo spojit všechny toxické látky, kterými chce elita indoktrinovat mládež: hypersexualizace, zmatení v otázce pohlaví a propagace satanismu jako cool náboženství.

Na rozdíl od toho, co se o této písni říká v masmédiích, není na ní nic „posilujícího“ ani „osvobozujícího“. Je o otroctví. Ve videoklipu je LNX doslova se*uální pracovnicí Satana.
Dalšími dvěma vůdčími osobnostmi současného rapu jsou Cardi B a Meghan Stallion. I ony jsou chváleny za to, že ve videoklipu hrají role prostitutek. Na tom však není vůbec nic posilujícího.

Jak říká sám LNX, video MONTERO je rozhodně „znamením doby“. Scéna, v níž svádí ďábla, je stejně symbolická jako niterná. Vystihuje vše, co je v dnešní populární kultuře špatné, toxické a pokleslé. Odráží temné myšlení těch, kdo ovládají hudební byznys, a zvrácená poselství, kterými se snaží indoktrinovat mladé lidi.

A skutečnost, že masová média tuto věc oslavují, je výmluvná. Na jedné straně cenzurují projevy zdravého rozumu, šikanují lidi a pálí knihy, které jdou proti jejich agendě. Na druhé straně mluví o „svobodě slova“, když obhajují WAP (video o otrocích Beta Kitten programování), Cuties (film propagující se*ualizaci jedenáctiletých dětí) a El Diablo (píseň z Eurovize o lásce k ďáblu).

MONTERO je zkrátka nehorázným potvrzením všeho, co se na těchto stránkách popisuje už léta. Pokud vás sledování LNX lezoucího po Satanovi nepřesvědčí o tom, že jde o zlou agendu, pak už vás nepřesvědčí vůbec nic.

překlad © Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022 / podle Zdroje

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Nini 2022-06-27 02:05:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tenhle klip je jeden z nejodpornějších, které jsem za poslední roky viděla. Pamatuju, že mi stačilo prvních pár scén a musela jsem to vypnout. Aspoň mi ty hnusný boty otevřeli oči, protože jsem si dřív od Nike sem tam nějaké kupovala, jelikož se mi líbily a byly pohodlné…ale od té doby mi to došlo za koho kopou a už jsem nic od této značky nekoupila. Hnus.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-06-27 08:35:50
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím si že v případě velkých sportovních značek to bude kvalitou víceméně to samé ale když jsem článek překládala tak jsem byla v duchu ráda že mám všechno sportovní od adidas jako true slav. A dám si pozor, abych od nike nic nekoupila. Nebudu financovat firmu která dává do bot lidskou krev. Bůhvíjak ji získala.

https://www.youtube.com/watch?v=5-l-OkR5yDk

Ikona diskutujiciho kešo 2022-06-27 09:45:32
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluška nechcem rýpať, ale adidas majú toho za ušami až príliš veľa. Aby si nebola prekvapená, že koho podporuješ kúpou tejto obuvi…

https://www.interez.sk/topanky-od-adidasu-a-pumy-nosili-uz-nacisti-rivalita-dvoch-bratov-dala-svetu-znacky-ktore-mozno-nosite-aj-vy/

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-06-27 10:07:25
Ikona diskutujiciho
sipka

Adidas moc boty nedělá, ten je víc zaměřený na oblečení. Když si koupíš boty od velké značky, podporuješ jejich zločin – každá na krku něco má – a když si koupíš boty od vietnamce nebo boty levné, podporuješ padělky šité v africe a indii na zemi dětskými otroky, nebo čínské fabriky co platí euro na den dělníkovi co pak nemá ani na jídlo. Někdy ty dětské otroky používají i vyhlášené drahé značky. Pokud nejsou všechny tvé boty zaručeně sity v ČR malou firmou, je tvůj botník poznačen zločinem úplně stejně jako každého jiného průměrného člověka. To samé platí i pro šatník a veškerou levnou čokoládu. Žij blaze 🙂

Ikona diskutujiciho AaQby 2022-06-27 11:10:48
Ikona diskutujiciho
sipka

Možná trochu off-topic, ale když se tu už píše o botách od velkých značek, tak bych rád doporučil mé milované ‚ponožkoboty‘ Skinners (https://skinners.cc/cs/), jenž používám již více než pět let a mám je jak na léto tak zimu. Samozřejmě, ideální je chodit bos, ale jelikož řada lidí za sebou nechává takový čurbes, bývá to na mnoha místěch často o pořezání chodidla. Pokud zrovna váháte nad koupí nového páru bot, můžete se zaradovat….

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-06-27 11:31:28
Ikona diskutujiciho
sipka

Tyjo. Tohle vypadá hodně zábavně. V podstatě fusky na ven. Předloni jsem zkoušela koupit barefoot ale přišla mi bota o dvě čísla větší a za dvaapůl tisíce (a to byla ve slevě!) jsem usoudila že radši koupím tenisky co mají stejně tenkou podrážku a taky jsou z látky. Tak jsem je vrátila a koupila za 400 v deichmann ploché plátěnky co mi vydržely dva roky a naprosto super.
Docela zklamání, prostě jsem nalítla na všudypřítomnou reklamu.

Ikona diskutujiciho AaQby 2022-06-27 11:54:17
Ikona diskutujiciho
sipka

Tyhle si zatím všichni velmi chválí. Kdyby se byl tenkrát nevypral mojí chybou můj první pár tak nešetrně, a neproděravěl by, tak jsem si jist, že jej používám ještě dnes. Druhý pár zatím zcela funkční; dodání bez problémů a výtečný poměr kvality a ceny.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-06-27 11:56:52
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám barefoot dodnes, jen proto, že mě stály taky 2600 a to byly nové z druhé ruky, jinak by stály asi 4000.
Problém je, že po několika km se začaly odlupovat špunty a pata brutálně trpěla na kamínkách. Dál se mi začala odlupovat vrchní část „švu“ alespoň se to tvářilo jako sešité, ale je to jen slepené.
Spodní část, kde ja pata, je témět bez špuntů..Sice je mám tak 7 let, ale nachozeno 50-70km?
To je skutečně jen pro lidi, co chodí v lese, ne do města, ani kamenité cesty. A taky pro ty, kteří se chtějí cítit jinak a na výši..jiný důvod těchto šmejdů nevidím. Za mě reklama jak hrom a skutek, utek. To samé jsem koukal na e-ink mobily. Tvářili se jako cool, ale jejich SW je tak nedoladěný a celkově předražený, že je to jak senior telefon. Jenže senior telefon stojí 1500, tohle stálo tak 8500. Takže podle mě tohle jsou jen výstřelky módy a za všechno, co je dneska jiné se dost připlácí..přitom je to šmejd. Takže dneska zdravá výživa, barefoot, jiné výstřelky, které se jen snaží udělat člověka „jiného“ přitom by to mělo být normální je zase jen trik na lidi, jak je okrádat.
Teď už mám v zásobě jen „kožené“ adiddas.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-06-27 12:11:51
Ikona diskutujiciho
sipka

Přesně tak. Když pominu že bota neodpovídala deklarované velikosti (před nohou jsem ještě měla hodně volného prostoru, několik cm), až když jsem si botu nazula jsem pochopila, že jsem koupila předraženou balerínku, která podle materiálu by se mohla prodávat za několik set korun. Ale nemyslím si že každý člověk by byl nespokojený, je to podle preference. Mám několik známých kteří chodí v barefootech a moc je chválí. Ta bota ale nevypadá příliš vzhledně, hlavně pokud už je trochu ochozená a na těžkou práci to taky není.

Co jsem začala uklízet po kúrovci, vydala jsem se úplně opačnou stranou těžkých bot s vysokou tvrdou podrážkou a zjistila jsem, že bolest nohou od bot není podle toho jestli máš podrážku slabou nebo silnou, ale jde o to, jestli se noha v botě pohybuje přirozeně uvolněně, nebo jestli je zatnutá protože třeba uhýbá nějaké části boty co nevyhovuje či prokluzuje (vyzouvá se pata při volné chůzi např.). Takže mě třeba bolí noha z bot, které jsou příliš volné (sandály) a u kterých mám tendenci při chůzi plosku zatínat abych botu fixovala na své noze, nebo se bojím jít úplně volně, protože vím, že když narazím na kořen, tak mě bota neochrání a bude to bolet. Když bota dobře sedí na noze a je bezpečná, může to být traktorka a noha v ní nebolí, protože máš při chůzi nohu relaxovanou.

Ikona diskutujiciho Vap 2022-06-27 14:37:28
Ikona diskutujiciho
sipka

re Kešu:
Namistrovaná obhroublá pubertální mládež má tyhle značky velmi ráda, cítí se v tom jak Kingové.Ale nosí je semtam i normálnější lidi.Komerční exhibicionismus.

re Tauri:
A k těm alternativním barefoot nevím, co říct.Ale obecně vzato, vše alternativní je taky komerce.Ať mi někdo ukáže na dnešní hipíky, kteří nemají mobily a nevyužívají techniku.Hipík jde třeba bos, vlasy až na zem a v ruce nóbl mobil.Technizovaný hipíci a možná i dobrovolně očipovaný.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-06-28 08:43:52
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue:
Já měl třeba problém se Salomon botama, měly tvrdou podrážku a většinou mají užší tvar. Takže zatím mam Columbie, které jsou prostornější, ale měkké a voděodolné..Ale měl jsem i nové Columbie a ty taky už mají užší tvar a jinou velikost(menší), tak mi už vůbec nebyla a noha tam byla solidně namáčknutá, vráceny.
Pokud jde o barefootky, tak mam značku vivobarefoot, které pochází z Anglie, ale jsou i jiné značky(tenkrát byla ještě jedna).
Ale nevím, zda obsahují kevlar, aby se neprorazila podrážka. Taky jde o to, zda si je chválí jen proto, že byly drahé a jsou jiné…Pro mě je důležitá kvalita a pohodlý, ne značka…jenže spousta lidí radši vidí značku a řekne, jsou v pohodě a jsou to právě baleríny, jak říkáš. Na obrázku vypadají hezky a ve skutečnosti nic moc. Bosky bych chodil jen v lese, kde není štěrk, ale jen půda bez střepů a jiných výměšku od lidí a psů. Prostě lidé jsou divná stvoření a jejich hygiena neodpovídá leckdy i vzhledu. Vy*erou se klidně i do cesty, zanechají tam použité kapesníčky a člověk tam má chodit.

Vap:
Jednou jsem se bavil s krišňákem a říkal, jak plno lidí nosí jen rifle. No musel jsem se pousmát, protože oni nosí povinně zase ty svoje šatičky a vypadají jak buzny. Takže jak říkáš, je to taky komerce..jen si neuvědomují, že když chce být někdo zase uplně jiný, je to zase jenom šašek. Co se mi třeba absolutně nelíbí na ženách jsou takové ty nas*ávačky. Vypadá to jak po desetiletí vytahané kalhoty. Tohle nosí jogíni, takže mi zase příjde, že se chtějí cítit jiné, na výši. Kolik lidí jezdí do indie za duchovnem a přitom je to další šaráda na lidi a oni se pak cítí poctěny, že tam byli a dostali požehnání a požná k tomu přivezli ještě jogínského inda v pupku, protože jinak by něčeho nedosáhli:)) Ale to jsem trochu odbočil, haha. Pokud jde o hypíky, myslím, že už ani Amišové nedrží zvyky, jako dřív. Ale vše se nějak vyvíjí a spousta lidí se záměrně obírá i o to hezký a brání se ve vývoji.

Ikona diskutujiciho vap 2022-06-28 12:35:32
Ikona diskutujiciho
sipka

re tauri: Což to šaškovství, že je někdo jiný, by nevadilo.Jenže proč hipík, co chce být jiný, vlastní STUPIDphone za xy tisíc a další vymoženosti? Proč si hipík s tetovánim a dredama nechá píchnout čip pod kůži? Je jasné, že hipík v civilizaci nemůže být stoprocentní, ale vysloveně tohle je v rozporu s ideou volnomyšlenkářství.
Ale čemu se divim? Přeci tříšestková faleš.Holt jsem byl zvyklý na dobu, kdy každá skupina lidí měla svoje pravidla.
Jediný skutečný hipík je tarzan v lese.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-06-28 16:04:33
Ikona diskutujiciho
sipka

vap:
Tak dredaři jsou pro mě jiná sorta lidí..to je někdo, kdo si chce připadat vyjímečný a přitom většina jen hulí trávu, ve vlasech zamotaný červy či jinou verbež a mysli si, jak jsou cool. To samý potetovaný, čim víc, tim víc si myslí, jak jsou krásnější..prostě jen další nadstavba Matrixu..Co nemají v sobě, to si musí vyrazit na čelo, aby si to buď uvědomili, nebo s tím žili, že takový chtějí být a nejsou.
Už je potřeba to tu skutečně nějak roztřídit a dát lidem na budku, jinak se nevzpamatují a budem na to doplácen zase jen my, kteří chceme být normální.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-06-28 17:05:03
Ikona diskutujiciho
sipka

Není to tak jednoduchý s tím dáváním na budku a vzpamatováním se. Průměrná populace je tak amorální, že je skoro nemožné ji nějak třídit a kdybys ji třídil tak co s těma nepohodlnýma? Odvezeš je na měsíc? Nedávno jsem četla na 9gag zajímavý komiks. Průměrný člověk dostal náhle božskou sílu a rozhodl se, že ji využije pouze pro nápravu světa… o týden později seděl na hromadě lebek. Protože v zájmu páchání vyššího dobra se vždycky děly strašný věci.
Lepší by bylo vytřídit naopak dobré charaktery, přestěhovat je jinam a amorální jedince tady nechat, ať si žijí po svém, když jim to tak vyhovuje. Nechat brouka žít.

Ikona diskutujiciho leeth 2022-06-29 11:24:39
Ikona diskutujiciho
sipka

mne zas od adidas nekolikrat prisly divne velikosti (xxs sedi jako M a tak dal), to se muze stat vzdy. barefoot mi nikdy neprisla spatna velikost, ale je urcite nutne se spravne zmerit a mit velky nadmerek a pocitat s tim, ze se behem par mesicu chodidlo s velkou pravdepodobnosti zvetsi a rozsiri, tak mit prvni par radsi z bazaru. ja nosim roky jen barefoot a muzu ze zkusenosti rict, ze zdravi zacina od chodidel a koho to zaujme, mel by si to trosku prostudovat(nebo se zamyslet, vzdyt jsme tak vytvoreni, tak co jineho nam muze obuv – uzka, ci vyssi podrazka, ci sebemensi podpatek, ci tvrda podrazka atd. – muze udelat jineho nez ublizit? nemen neco, co funguje perfektne) a take najit znacku, ktera mu sedi (u me na siroka chodidla je to sotva tri ctyri znacky a z nich jen par modelu). a.. prostudovat si i recenze. :‘) spousta obchodu ma zdarma vratku a velky vyber, tak se da prijemne si vse zkusit doma.
moderni znacky bot maji po mesici prochozenou podrazku – i kdyz to neni „videt“ (a vytvari hallux, meni prirozeny pohyb svalu pri chuzi, cimz vyvedou cele telo z osy, nejde jen o podrazku, ale i o tvar, ohebnost atd.), coz jeste vice nici zdravi a prirozenou funkci chodidel a celeho tela, je to nebezpecne. ale znacky jako freet barefoot vydrzi roky putovani denne.. je to o znacce. nektere kvalitni (ceske saltic) vam radi vymeni podrazku (prijemne pro penezenku a prirodu), jine znacky rady vyrobi nadmernou velikost, ceni si zakazniku a hlavne nejvic vyrobcu jsou asi ceske a slovenske firmy. (i ty ponozkoboty skinners a crus, i kdyz ja osobne moc nedoporoucuji). to pro nas muze byt fajn, je podporit. 🙂
spousta barefoot je ted posledni roky i krasna. clovek si po mesici naopak prijde jako sasek v modernich botach – na zacatku to je samozrejme naopak.
nemohla bych byt stastnejsi a jsem vazne vdecna, ze se lidi vratili k puvodnim botkam, ktere mely prostor pro prsty, aby noha hmatala po terenu jako ruka a posilovalo se krasne cele telo a skrz reflexolofii i zdravi. neni nic prijemnejsiho nez se prochazet po kaminkach! :‘) nebo po cemkoliv, clovek ma pocit, ze lita, energie je na rozdavani. nektere modely jsou i uzemnovaci.
fascinuje me, ze ja tohle shanela v obchodech od tri let, vysvetlovala jsem misto pro prsty, ohebnou tenouckou podrazku a tehdy nebylo v obchodech nic, chodidla cely zivot nehlede na „lecbu“ plocha jak talir. po par prochazkach v barefoot nohy zdrave, nejsou ploche, zadna bolest. 😀 jaktoze to intuitivne vi i triletak(ktery se pak musi cely zivot svijet v bolestech s ortopedickymi vlozkami ci bez).. a.. no nic, to nebudu rozvadet, bych zaplakala nad systemem 😀

Ikona diskutujiciho tauri 2022-06-29 13:03:26
Ikona diskutujiciho
sipka

Ono by to tak mělo i nemělo být..Protože každý má právo mit svobodnou volbu/vůli a s tim ať si dělá co chce…Každý se učí nějakou rychlostí a nikdo není dokonalý. Jenže občas je potřeba, aby byl nějaký zásah, protože jako vyspělejší rasa pak dostává za vyučenou těmi, kteří se učit nechtějí a tudiž je to bráno už jako útok. Jenže vyspělejší jedinec se nemůže jak bránit, proto když někdo zasahuje do svobodné vůle druhého, měla by být nějaká forma obrany, popř. smrti jedince, aby přestal terorizovat druhé, pokud odmítá respektovat hranice druhých. V tom dobrém by mu mělo být zabráněno v konání a měl by napravit škody, které způsobil, aby poznal hodnotu lidského života .
Je to o tom, že každý by se měl chovat tak, aby vyšel s prostředím v harmonii a nezasahoval až moc do teritoria druhého jednotlivce.
Takže ano, dobré řešení by bylo, kdyby se uvědomělější jedinci odcizili/odtrhli/odletěli od méně uvědomělých..Ale proč by to dělali, když oni tu planetu neničí. Oni se jen snaží žít v souladu s přírodními zákony, oproti těm, kteří jsou na nižší úrovni a uvědomělší jedinec věčně nemůže ustupovat, jinak dává moc méně uvědomělejší rase a tím si myslí, že má asi větší pravdu, když druzí ustupují.
Každý by měl ale chápat, že každé rozhodnutí má svoji cenu a následek a v tomto matrixu platí, že to odnese většinou někdo jiný, než strůjce problému. A pokud to bude společnost tak brát, vesmír toto může respektovat a proto na takové nemusí ani mit „pádný důvod zakročit“. Proto není vše jednoduchý tak škalulkovat, ale znát podrobněji osud každého jedince a s tím pak pracovat. Dát mu šanci, nebo ukončit jeho pouť. Proto na jednu stránku chápu důvod deep-state, že je tu mnoho jedlíků, kteří bezduše nakupují, drancují tuto planetu a nepřemýšlí, co má jaký smysl..Každý má právo to prožít, ale musí to mít pouze uričitý čas, než to začne spíše škodit. Takže deepstate se vlastně snaží pomoci a zároveň uškodit všem a to je ten problém, že nechtějí zničit jen ovce, ale všechny duše. Ono kdyby každá slabá duše ihned skončila tuto pouť, tak by si další inkarnaci rozmyslela, zda se bude flákat, nebo se učit. I když chápu, že slovo silná má mnoho významů a musely by se stanovit takové podmínky, aby byly pro většinu duší splnitelné a nároky se stále nestupňovaly. Proto by bylo ideální, kdyby si každý alespoň všímal svého a alespoň na nějakém kontinentu, území byli ti, kteří jsou na určité duchovní úrovni a každý by měl mit stejné území..Pokud by se množili více, měli by menší prostor a smůlu..už by se nemohli kam stěhovat, jelikož by jim to bylo znemožněno. Přece není možné, aby někdo měl jedno kvalitní dítě a jiný čtyři spratky, které pak terorizují druhé a my to budeme brát jako normální. Takže pokud budou méně uvědomělí jedinci stále terorizovat, zasahovat do druhých, stále by mělo platit, že s čim kdo zachází, tim taky schází, tak jsou v právu a další inkarnaci si rozmyslí, zda budou stále poroučet a nebo brát ohledy..Protože červů v jablku je tolik, že to není možné dál podporovat, jinak pozřou celé jablko na úkor druhých, které chtějí na jablku taky žít a pak nebudou mit kde.
Takže je sobecké takové zničit? Nebo je sobecké takovím lidem stále dávat šanci na úkor ostatních. Když dojde nna jedince, který nezná hranice, vždy se musí střetnout s realitou, že tu není sám a pokud se bude rozlézat jako rakovina, tak na něho dojde, protože už nebude mit co požírat a stejně jako jednotlivec zemře..akorád, že pak už se nebude mit kam inkarnovat, když si zničí planetu. Jak říkám, vše má mít svůj čas to ano, ale takový, aby to nepožíralo i druhé s trvalými následky.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-06-29 13:20:25
Ikona diskutujiciho
sipka

„zdravi zacina od chodidel“
Já bych řekl, že zdraví začíná psychikou. Pak co člověk jí -střevní mikroflorou a pak až chození.
Já bych nemohl nosit prstení barefoot, jelikož mám palec u nohy menší, než první dva prsty..:))
Teď jsem koukal na ty české barefoot. Obsahují taky kevlar, proti proražení podrážky? Je blbý, že když koukám na barefoot boty, tak má hodně slabou gumu a musí se za chvilku „sjet“ přitom to jsou stále boty kolem 4tis, což není málo. A za sebe jsem radši, když mi podrážka vydrží dýl, než se hned sedře, či poškodí a boty se musí vyhodit, prostě příroda zase trpí, pač se to nedá jak recyklovat. A ty české..nerozlepují se? Protože když z toho dokáží sundat podrážku, musí to asi mit horší lepidlo, aby se dalo vyseparovat..Je možný, že je kvalitní, ale mají na to speciální tepelné žehličky, které rozlepí lepidlo..ale jde o to, co to udělá i s botama, který jdou po rozpáleným asfaltu :)) Jak se v tom cítíš? Přece dřív asfalt nebyl, kamínky taky ne a proto mě příjde přirozená normální teplota půdy. Zbytek je jen machrovinka, že chodim bos a zdráv.
Pokud srovnám boty, tak nejlepší chození jsem měl v čínách za 120kč. Tam si člověk připadal jak v bavlnce a přiom cítil půdu..jenže se časem prošmajdaly, protože byly dutý a začalo tam zatejkat a foukaly :)))

Ikona diskutujiciho vap 2022-06-29 16:04:21
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdraví=Energie, metabolismus, biorytmus.Energeticky napadanému člověku ťapkání bosky a zdravé jídlo skutečně moc nepomůže.To jsou jen zdravé doplňky, ale né řešení podstaty problémů.Problém zdravé stravy je také ten, že někdy někomu nedodá potřebnou energii.Sice nezanáší střeva, ale co potom s tou vyčerpaností a neschopností fungovat? Také jsem slyšel, že hubený mladý kluk, malíř pokojů, se dal na zdravou veganskou nebo vegetariánskou stravu a pak omdlel při práci.
Třeba Jaroslav Dušek držel hladovku, ale po ní zestárnul ve výraze.Stárnutí=úbytek energie.Všechno funguje u každého jinak, aby se v tom prase vyznalo.

Ikona diskutujiciho Jana 2022-06-27 07:48:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Fuj, videla som ten klip dávnejšie a pri každom takomto „výtvore“ sa len nechápavo pýtam (i keď asi viem odpoveď), ako je možné, že toto sa dá na YT bez problémov pozrieť a iné nie takéto zvrhlosti sú odtiaľ odstraňované.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-06-27 08:42:30
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to opravdu zajímavý dvojí metr. Například, mně youtube zablokoval jedno video jako explicitní obsah. Dlouho jsem přemýšlela proč a pak jsem si uvědomila, že před kamerou mluvím o zelenině kterou dávám morčatům a v jednu chvíli držím okurek a říkám že by se jim dávat neměl že z toho mají zažívací problémy. Musela jsem požádat o novou kontrolu člověkem.
Pak také se musí označovat i vulgarismy nebo si je boti najdou sami. Když řekneš prdel, už je to vulgarismus a máš to hlásit aby to youtube necílil na mladší diváky.

To znamená že okurek v ruce před kamerou držet nesmíš, ale Lil může být oblečený za couru a rajtovat úplně v pohodě.

Ikona diskutujiciho vap 2022-06-30 16:30:17
Ikona diskutujiciho
sipka

A co třeba zkusit něco jiného než youtube? Mě youtube vypekl.Měl jsem tam 2 soukromá videa to kvůli sdílení se známým.Videa byly celkem o ničem, ptactvo u Vltavy a ještě něco.Ale o to nejde.Chtěl jsem se přihlásit do účtu z jiného počítače, což oni identifikovali a chtěli poslat ověřovací kod na mobil.Ten ale nevlastnim.Skutek považuju za drzé a vlezlé tahání telefonních čísel z lidí-co je jim do toho? Mám dojem, že mi asi zablokovali účet, ale pravda, z toho původního počítače jsem to zatím nezkoušel.Zlaté časy internetu (cca ještě 10-12 let nazpět) jsou dávno za námi.Problém je i založení emailu.Leckde chtějí jako součást registrace telefon či jiný email.Jenže jak se proti tomu vzbouřit? Jaké úřady kontaktovat s tím, že s takovým jednánim nesouhlasim? Jednou až mě totálně naštvou, tak techniku „vyházim z okna“ a půjdu bydlet do pralesa.Není to ovšem věc pouze naší republiky, ale snad celosvětová.Jinak youtube má vyhledávání také pomocí hlasu.Osobně se obávám, že vzorek hlasu může sloužit jako sběr informací o uživateli.Program převede řeč na text.Veškeré sociální sítě vnímám jako lapače lidí a IP adres.Lajkování příspěvků=dětinskost.(kdopak chce dělat statistiky názorů?)V emailech (nevím ale, zda ve všech) mám podezření na fízlování třetíma stranama.Když jsem s někým komunikoval na jedné známé české službě, tak mi najednou začaly vyjíždět cílené reklamy podle obsahu slov v emailu a co víc, ještě o tom začaly vycházet na té službě články.Jinak pozor na psaní do emailů o tom, do jakých podniků a kam chodíte.Zdálo se mi, že personál na oněch místech na mě házel pofiderně divné úsměvy a úchechty z kterých bylo patrné „víme o tobě“.Pokud jsem o nějakém jiném místě do emailu nic nenapsal, chovali se tam ke mě naprosto standartně.Možná, že tyhle informace nevyžádaně mohl vynášet ten známý,-adresát ale možná spíš někdo z té služby.Možná mě také vede jisté zřízení jako názorově nepohodlného a tudíž OVČÍ společnosti nebezpečného, ovšem pravý opak je pravdou, že společnost je víc nebezpečná mě, než já jí.Sofistikovaná estébárna se nezapře.Kolik borců fízláků má kořeny v komunistických rodinách? Ani se neptat.Komedianti zapráskaný.Potom ještě na některých NB je jako heslo volba otisku prstu.Hmmm.Opravdu je jistota, že to nikam neunikne??? V digitální realitě není jisté nikdy nic.

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-06-27 09:26:24 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To už je dost silný kafe. Říct jim to ale nestačí, musíte jim to ukázat. Já si jenom říkám, kolik toho ty probuzení budou muset ještě vidět a snášet, než se ta pomalejší skupina konečně probere. Ale do tý doby počítám, že ještě přitvrdí, jestli je to vůbec možný. Podle Jackowskeho lockdowny už zabírat ve většině zemí nebudou, tak zkusí nějakou událost na září, která má lidi dost vyděsit. Ale od listopadu by měly konečně začít padat zkorumpované vlády, že by spuštění kvantového počítače?, už aby.

Ikona diskutujiciho Valerie 2022-06-27 15:54:05 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Každý den sleduji tvůj web ,ale taky youtube kanál a pořád si říkám co to už je to rok!?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-06-27 19:02:49
Ikona diskutujiciho
sipka

Už je to rok no.. už rok čekám na soud a nemůžu natáčet.

Ikona diskutujiciho leeth 2022-06-28 14:48:28
Ikona diskutujiciho
sipka

jaky rok, jaky soud? 🙁

Ikona diskutujiciho Adéla 2022-06-27 17:19:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Narazila jsem před časem na cover této písničky a protože to podle komentářů vypadalo, že je to nějaký velký hit a já zase jen bydlím pod kamenem, pustila jsem si originál, a tento klip mě hodně zarazil. Lidi ale asi už tak přivykli hnusným věcem, že je to nepraští do očí.

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-06-27 17:25:34 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, kdyby jsi se náhodou chtěla zabývat prodejem bot, tak já bych se od tebe nechal jistojistě přesvědčit:)

Ikona diskutujiciho kiana 2022-06-27 23:12:40 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky mě videoklip velmi zarazil, když jsem ho viděla poprvé, a myslela jsem si něco jako:
„Pokud někoho sledování LNX lezoucího po Satanovi nepřesvědčí o tom, že jde o zlou agendu, pak už ho nepřesvědčí vůbec nic.“

Ikona diskutujiciho Vendy 2022-08-09 18:10:13 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Teda já jsem teď videoklip viděla poprvé a to je fakt fuj 😮. Písničku jsem už párkrát teda slyšela v náhodným playlistu na spotify a nějak jsem se nad tím nezamýšlela, protože jsem byla víc zabraná buď do úklidu nebo vaření ale budu muset víc kontrolovat co poslouchám. Jeden už pak neví co je ještě ok a co ne.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek