Polodrahokamy, které pomáhají při duševním onemocnění

12.9.2023 v E-shop Alue.cz 7

Mnoho lidí během svého života bojuje s nějakým druhem duševní choroby, ať už je to deprese, úzkost, bipolární porucha, nebo jiná. Jeden méně známý způsob pro zmírnění jmenovaných obtíží, je použití krystalů.Krystaly byly po celé věky používány při léčitelství, energetické harmonizaci, meditacích, rozvoji osobnosti a oblíbené jsou dodnes. Každý krystal nebo polodrahokam má potenciál působit trošku jinak, v závislosti na typech energií, které z něj vycházejí. Některé jsou silnější než jiné, některé jsou vhodnější k nošení na těle než jiné.
Některé drahé kameny mají údajně vlastnosti, o kterých se předpokládá, že jsou ideální pro vypořádávání se s různými duševními chorobami. Samozřejmě nelze očekávat, že vás kamínek v kapse vyléčí z psychické nemoci, může to však být příjemná doprovodná metoda k dalším nápravným opatřením.
Zde je seznam pěti oblíbených drahých kamenů pro zvládání nestabilních nálad, nebo deprese.

Unakit
Vhodný drahý kámen pro ty, kteří mají z něčeho neustále strach, obavy, úzkost nebo paranoiu. Kromě toho unakit zahání temné myšlenky.

Oranžový kalcit
Údajně pomáhá lépe zvládat a zmírňovat depresi, strach a další destruktivní emoce. Kromě toho může být použit ke snaze vyrovnat se s traumatem a zotavit se z nervového zhroucení.

Tygří oko
Může pomoci posílit slabé sebevědomí a zmírnit výkyvy nálad. Tygří oko je známé pro svou stabilizační sílu.

Záhněda
Nahnědlý křišťál poskytuje stabilizaci a povzbuzení, může zmírnit depresi.
Pokud se cítíte rozlítaní, tento kámen dokáže uzemnit vaši energii a veškerou nadbytečnou destruktivní odvede z vašeho těla.

Křišťál je celkově nejlepší druh polodrahokamu proti temným myšlenkám a depresím. Záhněda má však více uzemňující charakter.
Skvělé křišťály s garantovanou silou koupíte v eshopu Alue.cz Zde

Jantar
Údajně pomáhá zahánět podzimní blues a nejen to. Jelikož roční období dokážou drasticky ovlivnit vaši náladu a výkon, je jantar považován za vhodný harmonizační drahý kámen, který by měl tyto výkyvy pomáhat stabilizovat.

Jak je používat?
Dobrá metoda je vytvoření krystalové mřížky. Svůj záměr napíšete na kus papíru, například: „chtěl bych stabilizovat své nálady“. Nyní položte kus papíru na desku, stůl, nebo podlahu. Budete potřebovat křišťál se špičkou, to bude váš energizující hlavní kámen, který postavíte doprostřed papíru s vaším přáním. Nyní kolem naaranžujte tolik drahých kamenů, kolik máte. Čím více, tím lépe. Uspořádejte je harmonicky kolem křišťálu.
Podržte ještě ruce nad vašimi krystaly a zopakujte svůj požadavek nahlas. Zaměřte svůj záměr na kameny a koncentrujte se, dokud neucítíte, že vaše přání krystaly přijaly.
Nyní nechte mřížku aktivovanou tak dlouho, jak budete potřebovat.

Další způsob je meditace s krystaly umístěnými na vašem těle. Pro lepší duševní zdraví si jeden dáte na třetí oko, další na srdce a třetí na krk.
Vyčistěte svou mysl a soustřeďte se jen na své drahé kameny. Představujte si, jak jejich energie proudí vašimi čakrami a harmonizují vás. Meditujte tak dlouho, jak budete cítit, že potřebujete.

A v neposlední řadě své drahé kameny jednoduše noste s sebou v kapse, nebo ve váčku. Mnoho lidí je nosí i na krku, nebo v kabelce.

© aluska.org 2023
Článek má informativní charakter a nenahrazuje odbornou lékařskou radu, vyšetření, či terapii.

  

Komentáře

Ikona diskutujiciho lea 2023-09-12 10:49:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Alue ďakujem prekrásny článok. A ten kryštálový kruh perfektný. Dala by sa urobiť kryštálová pravotočivá (v smere hodinových ručičiek) spirála?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-09-12 12:13:09
Ikona diskutujiciho
sipka

Určitě ano 🙂 nebo nějaká pěkná barevná mandala. Úplně stačí i jednoduchý kruh.

Ikona diskutujiciho kiana 2023-09-12 19:26:36 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tento návod vypadá fakt dobře:)
díky

Ikona diskutujiciho zuzi 2023-09-13 20:26:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

❤ Křišťálová mřížka je zajímavá. Tu si určitě udělám. Kamínky mám a křišťál jsem koupila na alue.cz a je opravdu skvělý. Už mi mockrát pomohl. ❤

Ikona diskutujiciho Květa 2023-09-13 20:28:25 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuju paní Alue za skvělý článek. Říkala jsem si jestli umělecké kruhové kreace z křišťálů mají i jiný efekt než aby vypadaly hezky na instagramu a na blozích, poprvé jsem se až tady konečně dočetla jak to je. 🌷

Ikona diskutujiciho Sojina 2023-09-14 10:33:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ty kameny musi byt spickou ven z kruhu nebo to neni nutné?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-09-14 10:49:18
Ikona diskutujiciho
sipka

Pokud máš vícero křišťálů se špičkou, natoč ji ven ať vysílají. Doprostřed je ideální stojící velký.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek