Postelové Feng Shui: Tohle nikdy neskladujte pod svou postelí

18.5.2020 v Energie 18

Feng Shui je starověký čínský systém geomantie a astrologie, neoddělitelně spjatý s Tao, čínskou filozofií a náboženstvím. Tato prastará technika využívá síly Země a hvězd, aby váš život zlepšila. Feng Shui má mnoho pravidel. Ten, kdo následuje cestu čínských mistrů, musí Tao studovat a praktikovat po mnoho let. Proto je Feng Shui opravdu obtížné zcela ovládnout. Můžeme však dodržovat jednoduché pravidlo: Energie by měla vždy proudit volně.Nic by nemělo působit jako překážka v proudění energie. Týká se to téměř všeho ve vašem domě i v životě. Pokud něco funguje jako symbol, který nás vězní v minulosti, měli bychom se toho zbavit.

Postel podle Feng Shui
Postel je místo, kde trávíme více než třetinu svého života. Je to nejosobnější nábytek ze všech. Podle mistrů Tao je to místo, na které se musíme soustředit, abychom dosáhli lepšího zdraví i života. Špatné proudění energie v naší posteli může podle Feng Shui přinést nemoci a všechny druhy duchovních nebo fyzických překážek k našemu celkovému pokroku.
Mistři dokonce věří, že špatné Feng Shui postele může přilákat démony, nebo jiné destruktivní entity, jako rozzlobené či hladové duchy.
Ale nebojte se ničeho, před tímto se dá snadno ochránit. Stačí následovat základní pravidla.

Všechno spojené s vaší postelí je zároveň propojeno i s vaší osobní energií. Všechno na vaší posteli může zvýšit, nebo i vyčerpat vaši energii.

Základní pravidla uspořádání postele podle Feng Shui
NIKDY nic neskladujte pod postelí, protože Čchi se potřebuje volně pohybovat nad i pod vámi. Všechno v sobě má energii. Proto vše, co ukládáme pod postelí, ovlivňuje naši osobní i energetickou matrici.

Skladování věcí pod postelí může potenciálně ovlivnit:

Zdraví
Životní štěstí
Osobní vztahy
Pokrok v životě

Nežijeme ale v dokonalém světě, kde máme všichni k dospozici obrovské domy, ve kterých bychom měli možnost uložit naše věci pouze tam, kde si cíleně vybereme. Pokud žijete v menším bytě, kde je prostor pod vaší postelí nepostradatelný, pak je potřeba věci, které pod postelí máte, pouze protřídit a vybrat ty, které nejsou vysloveně škodlivé.

Takže odstraňte všechny nadbytečné věci zpod postele. Prostor pod postelí řádně vysajte, nebo i umyjte zaprášenou pohladu. Vymeťte pavučiny, vyžeňte pavouky. Prostor pod postelí má být čistý. Špínu a nepořádek Feng Shui neschvaluje prakticky nikde.

Ponechávejte pod postelí pouze věci, které se týkají postele a spánku, jako jsou třeba polštáře. Pamatujte, že všechny věci, které pod postelí máte, musí být úplně čisté a připravené k použití.

Existuje několik věcí, které byste zásadně pod postel neměli dávat:
Cokoliv, s čím jsou spojené zlé vzpomínky na minulost – protože tento smutek se nakonec smíchá s naší Čchi

Obrázky a dárky z minulých vztahů – přináší to smůlu do našeho dalšího romantického života

Opotřebované a potrhané oblečení, boty nebo cokoli špinavého – to vyčerpává vaši vitální sílu

Potpourri nebo jakýkoli jiný druh sušených rostlin – může to přitahovat nemoci

Rozbité a poškozené předměty – sabotují naše štěstí

Doplňky a vychytávky které již nepoužíváme – to odpovídá prvku kovu a přináší to obavy, či nekontrolovatelné situace

Pokud možno neukládejte pod postel nic. Pokud však musíte, pak vždy vyberte věci, které potřebujete ke spánku,  které jsou používané, čisté a udržujte je organizované. Pod postelí si pravidelně vysávejte a myjte podlahu. Ložnice musí být pořád čistá a pěkná, jinak se vám v ní bude špatně spát.

 

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2020

 Komentáře

Ikona diskutujiciho achjo 2020-05-18 14:53:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jééé.musím se opět bavit…zrovna řeším v domě Feng Shui. Dokázal by někdo poradit, jak trochu zmírnit práci byť tvůrčí v domě? Vysvětlím-můj partner má starý statek na adrese s č.22. To znamená dle Feng Shui-práci, práci, práci, byť je tvůrčí a přínosná. Muž tento statek má cca 30let a nic než práci na domě a okolí nezná. Já jsem se k němu přistěhovala před 10 lety a jedu v tom taky 🙂 ….a to nám bude 60let. Potřebovala bych tu pracovitost trochu zmírnit a naučit ho relaxovat :)….poradí někdo?

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-05-18 20:52:59
Ikona diskutujiciho
sipka

to nebude ve Feng shui nebo čísle baráku, ale v přístupu k životu obecně… Co si s ním normálně promluvit?? Nechci znít jízlivě, ale to by asi bylo nejlepší. sám se musí naučit, sám se musí rozhodnout, sám musí chtít. nikdo jiný ho do toho nalanařit nemůže, když se sám nerozhodne. to chce dobrý kafe a upřímnej pokec 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-18 21:11:27
Ikona diskutujiciho
sipka

Přesně tak, číslo domu nezpůsobí že je někdo workoholik, prostě má takovou povahu. Nevydrží sedět v klidu a nic nedělat.

Na takovýho člověka se musí jít jako když odčervujete kočku. Chytit do pytle, utáhnout a nechat koukat jenom hlavičku, aby se nemohl vydrápat ven. A pak ho zabalenýho posadit do zahrady a nechat povinně rozjímat. 😀

Ikona diskutujiciho Ceneon 2020-05-18 23:04:24
Ikona diskutujiciho
sipka

Jenže čísla jsou mocnější, než se zdá. Vskutku se na to dívám na jednom webu a vidím: „Změna poměrů, překonávání překážek, svoboda. Vytrvalost a tvrdá práce přinese realizaci plánů.“

Ale věřím tomu, že jakkoliv to může být velice mocné, tak záleží také na mnoha dalších vlivech, například na znamení toho člověka, kozoroh je předurčen k workoholismu.

Spíše to vidím na pořádnou práci a vytrvalost, než nějakou dlouhou práci. Jeden citát říká: „6 hodin práce postačí, ostatní říkají člověku žij“, já s ním souhlasím, ale je práce a práce. Když to člověka baví, tak je to těžké, sám to znám. Člověk by si to pak ale měl vynahradit volnějšími měsíci. Sám pozoruji všude zákon setrvačnosti. Když pracuji, tak bych pořád pracoval. Když výletuji, pořád bych výletoval. Ale nějak člověk musí najít tu rovnováhu. Obojí člověk potřebuje.

Možná nemá mnoho jiných koníčků. Možná se honí za penězi, ale to není moudré, zvlášť v jeho věku. Záleží, kolik má našetřeno. Pokud moc ne, dá se to pochopit, ale pokud je to nemálo, ať to raději zkusí dobře zainvestovat, peníze jsou velice relativní věc, nevíme, jakou hodnotu budou mít za deset let a přijít se k nim dá velice lehce i těžce. Dobrou investicí si může zabezpečit i zbytek života a nebo se jen pořád dřít.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-05-19 00:03:25
Ikona diskutujiciho
sipka

🤣 kam na tohle chodíš:DD

Ikona diskutujiciho Monisek 2020-05-19 14:47:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pěkný,inspirativní článek,jako vzdy👍🏻
A ještě navíc,se zasmeju v komentářích.😂😃.

Ikona diskutujiciho achjo 2020-05-22 16:13:50
Ikona diskutujiciho
sipka

já se tedy taky pobavila :)….děkuji všem za názory. Ono toho bude ještě trochu víc co ho k neustálé práci nutí. V regresi zjistil, že v minulých životech skoro vždy přišel o majetek, tak ho opět buduje a věřím, že ted už nebude kdo by mu ho vzal. A nejvíc jsem se nasmála nad….Na takovýho člověka se musí jít jako když odčervujete kočku. Chytit do pytle, utáhnout a nechat koukat jenom hlavičku, aby se nemohl vydrápat ven. A pak ho zabalenýho posadit do zahrady a nechat povinně rozjímat. – to kdybych mohla aplikovat, tak hned udělám, ale bohužel…..

Ikona diskutujiciho Jarda V. 2020-05-20 08:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Bydlím ve 12. patře. Pod postelí toho tedy nesjpíše bude vážně hodně… nejspíše další postele a věci pod nimi. Co s tím?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-20 08:55:24
Ikona diskutujiciho
sipka

jiné místnosti do toho nepočítej, jenom svou ložnici

Ikona diskutujiciho JOjo 2020-05-22 09:18:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A co spaní na palandách?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-22 09:45:26
Ikona diskutujiciho
sipka

Každý ze spáčů má mít hlavu na jinou stranu.

Ikona diskutujiciho hanka 2020-05-22 09:56:37
Ikona diskutujiciho
sipka

Opravdu? To jsem ještě neslyšela. Pak je blbé když jeden má hlavu na sever a ten druhý musí na jih….orientace na jih je nejvíc nezdravá. Zjistila jsem že když spím někde kde to neznám, přehodím si polštář na tu stranu kde není jih, klidně i obráceně. Asi intuice.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-22 10:09:43
Ikona diskutujiciho
sipka

Energie spáčů totiž v noci vystupuje a když jsou hlavy u sebe, tak se energie míchají. Je z toho pak špatné spaní. Ale věřím, že pro někoho kdo není citlivý a má tvrdý spánek to nebude problém, že to nevnímá.

Ikona diskutujiciho hanka 2020-05-22 11:50:05
Ikona diskutujiciho
sipka

To je zajímavé, a když spí vedle sebe třeba partneři a mají hlavy u sebe tak se to taky určitě míchá, že. To znám že se mi nejlíp spí vždycky samotné.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-22 12:59:11
Ikona diskutujiciho
sipka

je to tak.. proto by partner měl mít podobné energie jako ty, jinak kdo má míň v noci vysává druhého, protože se ten rozdíl přes noc vyrovná, energie se rozlije rovnoměrně mezi nimi. v noci se to děje víc než přes den kdy jsi při vědomí a máš šanci to vědomě ovládat. minimální odstup je buď jiná místnost před zeď nebo dva metry… na stejné posteli se to rozlije i když hlavy u sebe nemáte. palanda to samý, pod dva metry dochází k vyrovnávání rozdílů. a když ještě mají nad sebou hlavy, tak se vzájemně ruší.

Ikona diskutujiciho Jana 2020-05-22 13:50:58
Ikona diskutujiciho
sipka

Hm a ja, že sa mi u priateľa zle spí hlavne kvôli oveľa intenzívnejšiemu wifi signálu. Ale stáva sa mi to aj doma, keď spí on u mňa, no nie až tak, ako u neho na byte. To sa takmer vždy zobudím cca o druhej a neviem zaspať väčšinou tak minimálne dve hodiny. Potom nad ránom zaspím a keby ma nebudí budík, dospávam ktovie dokedy..

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-05-28 16:20:36 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Čo ak sa niekto venoval malovaniu a možno sa tým chcel i živiť a nedopadlo to a má tie malby odložené pod postelou, je to tiež zlé? (Nie je to moj prípad len ma tak napadlo)

A kto by mal pod posteľou Potpourri, to sa dáva na hroby nie? 🙂

Ikona diskutujiciho m 2021-09-14 16:49:06 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

alue, vybírám rok postel, aby neměla kov, dnes přišla masivní, ale zevnitř jsou kovové lišty na rošt, kolem dokola, uprostřed kovový nosník. jsem z toho nešťastná, dá se to nějak eliminovat? např. látkou, ze které jsou špion pouzdra?

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek