Pravda o vaší životní lásce, kterou byste měli vědět

5.4.2023 v Psychologie 0

Všichni máme sklon předpokládat, že nás vztah zachrání a napraví vše, co je v našem životě špatně, ale pravdou je, že ani opravdová láska nestačí na to, aby vyřešila všechny naše průšvihy, co jsme si nadělali. Ty si musíme vyřešit sami.Láska je krásná věc, nejprve je však nutné milovat sám sebe a sám sebe si vážit.  Nemůžete milovat jiného člověka dříve, než se naučíte milovat sami sebe. Neumíte ani plně ocenit druhého člověka, dokud se nenaučíte ocenit a mít úctu sami k sobě. To je velmi důležité.

Nejprve musíte milovat sami sebe
Nemůžete se vrhnout do nejdůležitějšího vztahu vašeho života a očekávat, že bude skvěle fungovat, pokud na to nejste psychicky připravení a pokud na to nejste dost zralí. Skutečná životní láska může být přímo před vámi, ale pokud nemáte uklizeno v hlavě, tak ji nebudete schopni ocenit a pokazíte to. Milujte sami sebe, abyste mohli plně milovat druhého člověka

Vaše pravá láska už pro vás byla vybrána, ať už jste ji našli, nebo teprve hledáte
Nemůžete si vybírat, do koho se zamilujete. Pravá láska je velmi přímá: buď tam je, nebo tam není. Nemůžete být s někým jen proto, že si myslíte, že je pro vás vhodný. Hlavně pokud s vámi nechce být, není to vaše pravá láska. S tím se musíte smířit.

Buďte trpěliví
Nemůžete jen tak říct, že jste už připraveni na pravou životní lásku, a očekávat, že se teď hned magicky dostaví. Láska vás spíš zasáhne, když to nejméně čekáte. Neexistuje žádný časový rámec, kdy to má být a nemusí přijít ani v době, kdy jste mladí, přestože ji právě tehdy nejvíc čekáte. Někteří lidé ji najdou třeba ve 40ti, v 50ti letech.

Nalezení životní lásky vás nespraví
Neměli byste očekávat, že vás láska napraví, protože láska není omluvou pro ignorování problémů, které máte. I když budete mít někoho po svém boku, kdo vám pomůže a kdo vás podpoří, stále se budete potýkat se svými problémy. Jistě to bude jednodušší, když vám někdo poradí a povzbudí vás, ale stejně vaše problémy nikam magicky nezmizí.

Opravdová láska není vždy snadná
Pokaždé to není jenom o procházce růžovým sadem. Budou přicházet vzestupy a pády a nemůžete očekávat, že vše bude pořád dokonalé. Stejně jako u většiny jiných vztahů se budete v některých věcech rozcházet, v jiných shodovat a budete dělat kompromisy. Důležité je partnera umět vyslechnout a respektovat ho, i když s jeho pohledem zrovna nesouhlasíte.

Nemůžete mít všechno pod kontrolou
Nemůžete kontrolovat věci, které se dějí okolo vás. Je toho jen velmi málo, co skutečně ve svých rukou máte. Pravá láska je spontánní a děje se sama. Nedá se naplánovat a nedá se řídit.

Štěstí nenajdete v druhých lidech
Štěstí a láska nejsou to samé. To, že jste momentálně zamilovaní, neznamená, že budete šťastní, a naopak. Pokud chcete skutečně dosáhnout pravého štěstí, musíte najít štěstí uvnitř sebe. Naučit se být sami se sebou rádi a šťastní. Teprve potom budete šťastní i s druhým člověkem.

© aluska.org 2023

 

 Komentáře

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek