Před 42 000 lety došlo k přepólování Země. Následky byly dramatické

8.3.2024 v Zajímavosti 11

Globální období klimatických změn před 42 000 lety bylo výsledkem obratu magnetického pole Země, zjistil nový výzkum. Podle radiokarbonové analýzy zachovaných starověkých letokruhů stromů, lze změny klimatu, masové vymírání druhů a dokonce i změny v lidském chování po několik staletí přímo souviset s tím, že magnetické pole Země v té době změnilo svou polaritu.Výzkumný tým pojmenoval toto období dramatických změn „Adamsova přechodná geomagnetická událost“  po spisovateli sci-fi Douglasu Adamsovi, který prohlásil číslo 42 za konečnou odpověď na život, vesmír a všechno.

„Poprvé v historii jsme byli schopni přesně datovat načasování a dopad na životní prostředí posledního přetočení magnetického pólu,“ řekl vědec Chris Turney z University of New South Wales v Austrálii.
Nález umožnily starověké novozélandské stromy kauri, které se uchovaly v sedimentech po více než 40 000 let. Pomocí starověkých stromů jsme mohli změřit a datovat vrchol hladin atmosférických radiokarbonů způsobený kolapsem zemského magnetického pole.“

Toto poslední období magnetického zvratu je známé jako Laschampova událost a nazýváme to geomagnetickou exkurzí. Magnetické póly planety si během této události krátce vymění místa, než se vrátí do své původní polohy. Je to jedna z nejlépe prostudovaných událostí změny zemského magnetického pole, zaznamenaná feromagnetickými minerály.

Stalo se to asi před 41 000 lety a trvalo to asi 800 let. Jaký přesný dopad měla tato událost na život na planetě, však není jasné. Takže když vědci v roce 2019 objevili prastarý strom kauri (Agathis australis), který v tomto období také rostl, chopili se příležitosti dozvědět se více.
Stromy zaznamenávají atmosférickou aktivitu ve svých letokruzích. Zejména uhlík-14, neboli radiokarbon, může odhalit mnoho informací o magnetické aktivitě.

Radiokarbon se na Zemi vyskytuje pouze ve stopovém množství, ve srovnání s jinými, přirozeně se vyskytujícími izotopy uhlíku. Vzniká v horních vrstvách atmosféry díky kosmickému záření. Když kosmické záření vstoupí do atmosféry, interaguje s místními atomy dusíku a spouští jadernou reakci, která produkuje radioaktivní uhlík. Protože kosmické záření přichází neustále, dostává Země stálý přísun radiokarbonu.

Prudký nárůst radiokarbonu v letokruzích zachovaného dřeva stromů nám tedy říká, že Země byla v tomto roce vystavena radioaktivnímu uhlíku více. Když je magnetické pole Země oslabeno, jako tomu bylo během události Laschamp, proniká do atmosféry více kosmického záření a produkuje tak více radiokarbonu.

Z tohoto důvodu byli vědci již dříve schopni zjistit, že zemské magnetické pole během těchto 800 let zesláblo na asi 28 procent své normální síly. Strom kauri však výzkumnému týmu umožnil studovat roky, které předcházely události. Zjistili, že k Adamsově události došlo zhruba před 42 200 lety a magnetické pole bylo předtím na svém minimu.

„Během Adamsovy události kleslo magnetické pole Země na pouhých 0-6 procent,“ vysvětlil Turney.V podstatě jsme neměli vůbec žádné magnetické pole – náš štít proti kosmickému záření byl úplně pryč.“

Během této doby také magnetické pole Slunce několikrát zesláblo, protože i slunce zažilo magnetický obrat, což je součást jeho pravidelného cyklu. V těchto obdobích dochází k menší aktivitě slunečních skvrn a je méně erupcí. Magnetické pole Slunce poskytuje Zemi určitou míru ochrany před kosmickým zářením, takže během těchto slunečních minim, se síla kosmického záření opět zvýšila.

Oslabené magnetické pole pravděpodobně vyvolalo podstatné změny v zemském atmosférickém ozónu s dramatickými následky, včetně elektrických bouří, velkolepých polárních září a klimatických změn po celém světě.

„Nefiltrované záření z vesmíru rozložilo částice vzduchu v zemské atmosféře, oddělilo elektrony a vyzařovalo světlo – tomuto procesu říkáme ionizace,“ řekl Turney. „Ionizovaný vzduch zahříval ozónovou vrstvu, což vyvolalo vlnu klimatických změn po celém světě.“
To je v souladu se změnami klimatu a životního prostředí z této doby, pozorovanými i v jiných záznamech z celého světa, jako je například záhadné vyhynutí australské megafauny.

překlad www.aluska.org 2024 / ze Zdroje

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Korina 2024-03-08 09:18:16 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Četla jsem, že Perun se naposledy přiletěl podívat na svůj lid před 42 tisíci lety. Asi to nějak souvisí.

Ikona diskutujiciho Q 2024-03-08 11:09:41
Ikona diskutujiciho
sipka

Výborný postřeh. Věřím že v legendách se skrývá pravda i když ukrytá za podobenstvími kterým dnes rozumíme jen velmi málo či zkresleně.

Ikona diskutujiciho Petra 2024-03-10 17:35:31
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc se mi to nezdá. Legend, které by nějak přesně specifikovaly kdy popisovaná událost proběhla moc není.
A už vůbec si nedokážu představit, že by lidé v ústní (ale i písemné) tradici každých 12 měsíců poctivě přičítali jeden rok 😀 Všechno je to „na vodě“. Nedávno mě dojalo, když jsem ve „starých pověstech“ z nejmenovaného kraje měla tu čest de dočíst že nějaká téměř slepá paní se po druhé světové válce… A dál už jsem nevěděla zda mám vůbec číst, protože období po 2 SV pamatují i moji rodiče, to přeci není žádná stará pověst…

Ikona diskutujiciho dodo 2024-03-11 12:53:52
Ikona diskutujiciho
sipka

V mytológiách sa ukrýva veľa z toho o čom sa píše v článku. Napríklad v Indickej kultúre existuje príbeh mudrca Markandeya, ktorý sa objavuje v Hinduistickej literatúre. Verí sa, že bol jedným z tých, ktorí prežili poslednú kataklizmu. Jeho príbeh je nasledujúci:

„Na počiatku existovala najvyššia bytosť: veľká, nepochopiteľná, úžasná a nepoškvrnená, bez začiatku a bez konca… . On je Stvoriteľom všetkého, ale sám je Stvorením a je príčinou všetkej moci.

Po rozpustení Vesmíru sa obnoví celé Stvorenie a cyklus štyroch Vekov opäť začína Krita Yuga. „Cyklus Yugas zahŕňa dvanásťtisíc božských rokov. Celých tisíc takýchto cyklov tvorí Deň Brahmy.“ Na konci každého Dňa Brahmy prichádza „Univerzálna skaza“.

Markandeya ďalej hovorí, že na konci poslednej Kali Yugy dňa Brahmy sa svet stáva extrémne hriešnym. Brahmani sa zdržia modlitby a meditácie a ich miesto zaujmú šúdry…; všetci muži degenerujú a dravé zvery pribúdajú. Zem je spustošená ohňom, kravy dávajú málo mlieka, ovocné stromy už nekvitnú, Indra neposiela dážď; svet ľudí sa naplní hriechom a nemravnosťou. Potom je zem zmietaná ohňom a padajú silné dažde, kým lesy a hory nepokryje stúpajúca povodeň. Všetky vetry pominú; sú pohltené lotosom plávajúcim na prsiach vôd, v ktorých spí Stvoriteľ; celý vesmír je temná vodná plocha.”

Mackenzie, D. A., “Indian Myth and Legend” (London, Gresham Publishing Co., 1913)

Rozlúštenie časovej osi cyklu Yuga je tu:
https://www.bibhudevmisra.com/2012/07/end-of-kali-yuga-in-2025-unraveling.html

Ikona diskutujiciho Janička 2024-03-08 11:08:52 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No vidíte. A já myslela že přepólování je nějaký esoterický nonsense. A není. Je to cyklus :O

Ikona diskutujiciho Martin 2024-03-08 22:08:14
Ikona diskutujiciho
sipka

Přepólování je dokonale fyzikálně doloženo se všemi důkazy… problém je, že páni se to snaží záměrně utajovat… snad aby lidičky nevystrašili? Nebo aby utajili co přichází a jak je to spojeno s duchovním Vzestupem? MÁME VEŠKERÁ FAKTA: 42000 let je nepravdivý údaj… Pravdou je, že motorem změny a posunu magnetického pole Země jsou Slunce a galaktický elektro-magnetický pás. Následkem Slunečního záblesku a posunu pole Země dojde k převrácení resp. pootočení planety o 90 stupňů — to je skutečný zdroj změny klimatu a to v cyklu 12000 let. Vše máme dokonale doloženo FAKTY, v odkazovaném seriálu. Podrobně: https://pruvodce-vzestupem-duse.online/lidstvo-a-kosmicke-cykly/zeme-a-kosmicky-cyklus-12000-let-oslabovani-magnetickeho-pole-zeme-carringtonska-udalost-v-roce-1859-solarni-boure-trvajici-tyden-neni-dobre-znameni-to-by-se-nemelo-dit-22/

https://pruvodce-vzestupem-duse.online/lidstvo-a-kosmicke-cykly/biblicka-proroctvi-posledniho-soudu-ukazuji-soucasnost-co-je-hvezdna-nova-mikronova-slunecni-zablesk-kdy-nastanou-podminky-pro-odpaleni-mikronovy-na-slunci-12/

https://pruvodce-vzestupem-duse.online/lidstvo-a-kosmicke-cykly/slunecni-mikronova-se-blizi-vyznamne-energeticke-zmeny-ve-slunecni-soustave-a-v-okolnim-galaktickem-prostoru-vsechny-dukazy-v-jednom-videu-32/

Ikona diskutujiciho dodo 2024-03-09 10:18:43
Ikona diskutujiciho
sipka

@Martin:
Ak máš potrebu informovať o mikronove, tak by som doporučil pravdivo uvádzať zdroj dát, ktorým je Ben Davidson a nedávno zosnulý Douglas B.Vogt. Spoliehanie sa na zdroje duchovných vodcov môže byť ošemetné. To, čo vyplávalo nakoniec na povrch s Corey Goode sa asi nikomu páčiť nebude.

Corey Goode priznal, že Anshar, Blue Avians a jeho vesmírne cesty boli len príbehy, ktoré sa pokúsil označiť ako „duševné vlastníctvo“. Priznáva, že jeho práca je súčasťou „zábavného“ priemyslu, že je „tvorcom obsahu“, ktorý predkladá nápady, a že každý, kto úplne verí jeho príbehom, je „oklamaný“, pričom sa zároveň snaží zachrániť svoj obraz tvrdením, že to všetko zažil astrálne. Goode tiež tvrdí, že Blue Avians mu poskytuje právne rady, ako napríklad „nepodpisovať zmluvy“, pričom zároveň tvrdí, že sa zaoberá právnymi dohodami a chce platiť dane. Bojovník svetla ako Corey, ktorý nikdy nebol vo vesmíre, nejakým spôsobom odhaľuje vzdialenú infraštruktúru tajného vesmírneho programu a žaluje každého, kto sa odváži požiadať o dôkaz. Je pripravený bojovať s temnými silami, ale iba ak mu zaplatíte, aby viedol túto právnu bitku. Koniec koncov, byť „statočným bojovníkom pravdy“ je podľa jeho „právneho fondu pre bojovníkov svetla“ ťažké, „veľmi drahé a vyčerpávajúce“.

https://www.spreaker.com/episode/the-secret-teachings-12-16-22-goode-plenty-of-lies–52207065

Za všetkým hladajte prachy, veľa prachov. Nuž aj on by zrejme chcel zarobiť 200 miliónov US$, tak ako Gaia.
https://www.thedailybeast.com/ufo-community-explodes-in-lawsuit-drama-accusations-of-luciferianism

Záver súdu Corey-ho žaloby je zamietnutie nárokov voči obžalovaným…
https://www.govinfo.gov/content/pkg/USCOURTS-cod-1_20-cv-00742/pdf/USCOURTS-cod-1_20-cv-00742-3.pdf

Ikona diskutujiciho Barbara 2024-03-08 11:10:04 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A pak se objevil náš typ člověka.

Ikona diskutujiciho dodo 2024-03-08 12:56:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ďakujem za zaujímavý článok. Nie je až tak veľmi zaujímavé kedy k udalosti došlo naposledy, ale pre nás je dôležité kedy k nej dôjde v budúcnosti, pretože je to cyklická udalosť a vyzerá to tak, že my sme generácia, ktorá túto udalosť zažije.
V tejto veci prebieha dlhodobý výskum a myslím, že správny, alebo správnejší pohľad na túto problematiku je možné dozvedieť sa od vedcov nového paradigmatu, ktorých maistream nazýva pseudovedcami. Odkaz vedie na video jedného z mnohých takýchto vedcov, ktoré popisuje nové zistenia. Primárne je o tom ako stará je sfinga, ale z hladiska obsahu článku sú zaujímavé informácie zhruba od polovice. https://www.youtube.com/watch?v=hsYZhuz3wD0

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2024-03-08 15:42:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Prepólovanie planéty mohlo vyhubiť Neandertálcov. A možno ich to nevyhubilo ale trasformovalo na nový typ človeka. Ktovie aký vplyv bude mať ďalšie prepólovanie – aby nás neposlalo naspäť do jaskýň. Ale keďže prepólovanie môže trvať aj stovky rokov výsledok asi neuvidíme.

Ikona diskutujiciho dodo 2024-03-17 13:51:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zatiaľ najpodrobnejšia správa o efektoch sprevádzajúcich geomagnetický posun a možné prepólovanie:
https://apps.dtic.mil/sti/pdfs/AD1040918.pdf

Mimo iné sa tam píše o chybe navádzania GPS, čo je celkom dobre ukázané vo filme „Nech svět světem“ z r.2023.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek