Přednáška pro muže: Jak emocionálně a vztahově dospět

18.12.2023 v Psychologie 2

Jak psychicky dospět a stát se mužem? Jak identifikovat nezdravé mentální vzorce, které muže vedou k emoční uzavřenosti a překonat je? Jak harmonizovat vztah se ženou a propojit se s ní? Jak znovu navázat kontakt se svým autentickým já, spojit se se svými pocity a najít svou osobní cestu?

Komentáře

Ikona diskutujiciho Soulada 2023-12-26 01:33:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ďakujem za pozvanie do mužského sveta. S manželom prežívame ťažké obdobie a túžim náš vzťah vyliečiť. Zisťujem, že muž vníma inak a nemôže ani počuť a rozumieť mojim slovám. Donedávna som si myslela, že je narcis, ale bolo mi podozrivé, že na neho sedia všetky príznaky. Uvedomila som si, že narcis je vlastne esencia emočne nezrelého muža, akési štádium vo vývoji z chlapca na chlapa. Potenciál vyvíjať sa ďalej tu je, ale nie vždy to matky ustriehnu. Strácam nádej, že dokážem ako manželka nahradiť mužovi istotu, ktorú mu matka nevenovala. V prednáške som sa dozvedela podstatnú vec, ktorú som akosi tušila, ale nevedela som ju pomenovať. Idea a vízia, zámer a spojenie so sebou musí byť u muža na prvom mieste. Ak toto má, žena ho bude nasledovať. Alue, môj muž neprijíma rady iných, je neuveriteľne pyšný a nedokázal by sa naozaj otvoriť. Všetci ostatní sú pre neho nahraditelni. No na mňa je veľmi fixovany, aj keď by to nikdy nepriznal. Je to moje staré dieťa. Vravím mu, aby sa poradil s niekým, kto sa v tom vyzná, ale na to nemá pokoru. Moje rady nedokáže prijímať, mysli si, že si ho nevážim, ak poviem niečo kritické. Neviem, ako ďalej.

Ikona diskutujiciho Petr 2024-01-17 18:28:47
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, problém narcismu studuji v poslední době pořád. Pokud dotyčný nemá sebereflexi tak se změnit nemůže, jsou různé stupně, ale pravděpodobně by neunesl pohled na sebe a to vše co způsobil a proč to má, je to jejich jakási obrana. Je třeba nebýt submisivní a jasně si stanovit hranice, pokud ve vztahu trpíte. Pokud budou hranice jasně dané buď se začne měnit on nebo vás to od sebe odpoutá.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek