Přestaňte dávat energii mrtvé minulosti, naučte se svou energii investovat správně

4.7.2021 v Psychologie 2

My lidé máme často tendenci bojovat za některé věci dlouho poté, co bychom to už měli vzdát a přijmout to, jak to je. Vědět, kdy už je čas ustoupit a začít pracovat na novém plánu, je velice důležité.V tomto životě čelíme spoustě různých situací a některé z nich jsou mrtvé. Jedná se o situace, které již nemají žádný účel a nikam nevedou. Například je to situace, kdy s někým spolupracujete a on vám pořád znovu a znovu dokazuje, že vás chce jen využít.
Nefunkční spojení, které s ním sdílíte, je mrtvá situace. Víte, že je potřeba přerušit vazby a že vkládání dalšího úsilí do této situace vás nikam nedostane, ale přesto to stále děláte.

Tato mrtvá situace pro vás není nijak užitečná a pouze vás stahuje dolů. Přesto máte problém spálit mosty a zbavit se jí. Je velice důležité, naučit se v životě vypustit věci, které nás ničí, nebo nám škodí.

Dalším příkladem mrtvé situace může být toxický rodič, nebo dokonce narcistický milenec. Chcete si tyto lidi ve svém životě udržet kvůli vazbě na ně, ale nedělá vám to vůbec radost.

Neměli bychom se vystavovat věcem, které nás ničí. Čím dříve si uvědomíme, že nemůžeme každého zachránit, tím lépe. Pokud vás někdo využívá, musíte se co nejrychleji zbavit moci, kterou nad vámi má. Nepodléhejte rozpravám o vině. Jsou to oni, kdo si určili, jaké životy povedou.
Všichni děláme chyby, to je pravda, ale ne každý vynaloží úsilí potřebné k nápravě těchto chyb, a to vás odlišuje od těchto mrtvých kontaktů. Nemusíte se neustále účastnit toxických situací, které vám přerostly přes hlavu, a nemusíte ztrácet čas s lidmi, kteří se jen těžko obtěžují zvednout prst, aby vám pomohli.

Život je příliš krátký na to, abyste ho strávili tím, že necháte ostatní, aby vás stahovali dolů a abyste se kvůli nim cítili nedůstojně. Nemůžete zachránit každého a pravdou je, že existují lidé, kteří vůbec nechtějí být zachráněni.
Na konci dne, kdy je vše řečeno a hotovo, jste jediný člověk, kterého opravdu máte. Pokud neuděláte to, co je pro váš vlastní život nejlepší, nikdo jiný to za vás neudělá. Zítřek není zajištěn a je nutné maximálně využít každý okamžik, který máte.

Pokud jste někomu dávali šanci za šancí a pokaždé vás zklamal, musí přijít čas, kdy přestanete mrhat své úsilí.

Všechno v tomto životě se děje z nějakého důvodu. Nebuďte pěšcem ve hře někoho jiného. Měli byste žít šťastný život, zasloužíte si být obklopení lidmi a situacemi, které vám pomohou růst.
Vypusťte lidi a situace, které vám nepomohou stát se lepším člověkem. I když to může být těžké, je to jedna z nejdůležitějších věcí, které kdy v tomto životě uděláte.

překlad © www.aluska.org 2021 / podle Zdroje

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Diana 2021-07-04 10:52:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Článek dneska přišel jako na zavolanou, děkuji za něj.
Mimochodem narazila jsem tam na zajímavou věc, kterou má i moje macecha. Kdykoliv ji někdo začne obviňovat, že kvůli ní udělal něco, tak ona odpoví: „Počkej? Jak jako kvůli mě? Ty jsi to udělal kvůli sobě, abys TY měl lepší pocit.“
Hrozně to obdivuji a myslím, že tuhle větu by si měl každý aspoň trochu přisvojit, už mě několikrát zachránila od psychického vydírání.

Ikona diskutujiciho Zina 2021-07-04 18:45:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alu,můj komentář s tím souvisí částečně,aby se lidi odreagovali,dělají se naučné stezky.Máme doma kočku a ta strašně vříská a chodí po okolí a říkáme jí Kráva,říkala jsem si,že bych podle ní udělala naučnou stezku,taková zvířecí neexistuje.Taky by bylo hezké udělat NS zpěváků,třeba mín známých.kde chodili do školky a kde vyrůstali

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek