Probouzíte se uprostřed noci? Vysvětlení podle čínských orgánových hodin

30.9.2021 v Prevence 11

Mnoho lidí má problémy se spánkem, ať už jde o potíže s usínáním, nedostatek spánku, nebo buzení uprostřed noci. Čím déle trpíte jednou nebo více z těchto věcí, tím více začínáte sami pro sebe upadat do nového ,,normálu“ a zapomínáte, jak vlastně vypadá zdravý spánkový režim. Probouzení každou noc ve stejnou dobu bez budíku může být znamením, kterému byste také měli věnovat pozornost.Podle čínské medicíny prochází energie v různých denních dobách různými meridiány vašeho těla. Tyto meridiány jsou jako kanály, které posílají energii do různých orgánů s cílem podpořit zdraví a vitalitu. Pokud však dojde k zablokování těchto kanálů, energie jimi nemůže správně procházet, což způsobuje stagnaci, nebo hromadění energie. To pak může narušit váš spánek a probudit vás.
Stalo se to už někdy skoro každému z nás, že jsme se dostali do pravidelně přerušovaného spánku, který nás nutí otevírat oči uprostřed noci. A hodiny jakoby ,,náhodou“ ukazují stejný čas, jako předchozí noc. I jako noc předtím. I předtím. Proč jsou zrovna tři hodiny? Co to asi znamená?

Problémy se spánkem mezi 21:00 a 23:00 hod.
V tuto dobu chodí většina lidí nejraději spát. Pokud máte v této době potíže se spánkem, je to obvykle známka nadměrného stresu a starostí z celého dne. Pomůže vám meditace, afirmace, uvolňující cvičení, heřmánkový čaj, teplé mléko s medem, nebo vezměte do ruky silný přirodní křišťál.

Probuzení mezi 23:00 a 1:00 hod.
Podle čínské medicíny je tento časový rámec dobou, kdy je aktivní energetický meridián žlučníku. Probuzení v tuto dobu je obvykle spojeno s emocionálním zklamáním. Snažte se praktikovat bezpodmínečné sebepřijetí a odpuštění druhým. Někdy může být těžké udělat obě tyto věci, ale je to první krok k tomu, abyste se znovu vyspali.

Probuzení mezi jednou a třetí hodinou ranní
Jedná se o energetický meridián spojený s játry. Probouzení v tuto dobu je spojeno s emocemi hněvu a přebytkem energie jang. Zkuste se napít studené vody a převzít přímou kontrolu nad situací, která ve vás vyvolala hněv. Udělejte to a začnete klidně odpočívat po celou noc.

Probuzení mezi třetí a pátou hodinou ranní
Probuzení v tomto časovém rozmezí obvykle souvisí se smutkem. Abyste si pomohli znovu usnout, zkuste pomalu a zhluboka dýchat a vyjádřit svou důvěru ve vyšší moc. Může to být také znamení Vesmíru, že je třeba věnovat pozornost zprávám, které jsou vám posílány a které vás mají sladit s vaším vyšším záměrem.

© aluska.org 2021 

Komentáře

Ikona diskutujiciho Sin Le Noble 2021-09-30 12:38:18 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Si vypůjčím jednu větu z článku, která platí pro pro poruchy spánku a projevuje se na zdraví. „Čím déle trpíte jednou nebo více z těchto věcí, tím více začínáte sami pro sebe upadat do nového ,,normálu“ a zapomínáte“.
Je to příklad z mého okolí a ukazuje, jak se člověk může propadnout do kolečka trápení a bolesti. Je to další příklad – smích přes slzy 🙂
Mám pár měsíců nového souseda, pokecáme, posedíme, a on, že má problémy s tlakem, má cukrovku, zobe x prášků, otékají mu nohy, má bolesti. Zkusil prej všechno: doktory, alternativní medicínu, všechno vysadit, bylinky, léčbu podle série Barbara O Neill. To mě zaujalo a zeptal jsem se ho, jak si dělá koupele na otoky nohou, které ta Barbara podle něj popsala a on, že někdy si dělá teplé a jindy studené, tak jak doporučuje, tak jsem se na to kouknul a ona doporučuje rychlé změny teplot z horké do studené a opačně(něco jako princip sauny: čištění organismu a cirkulace v těle), ale to je podle něho spíš doporučení, on má radši ty teplé, ty studené spíš v létě, dělá je pokaždé když má bolesti, to je prý pořád, ale už se s tou bolestí naučil fungovat :)) , je v novém normálu a zapomněl, že by se měl někam vracet, prej v lepším případě to bude do konce stejný a v horším ho brzy odvezou.
Myslím, že mu chybí Odpuštění, je z něj cítit hodně vzteku na svět a lidi, nesoudím ho, jen čekám jestli ty energie, které jsou stále vyšší povedou až k této fázi a přijde dřív uzdravení nebo jestli ho povezou. – článek je o trochu níž.
https://aluska.org/5-zavadejicich-lzi-o-odpusteni-a-pravda-ktera-vas-vysvobodi/

Ikona diskutujiciho bubak 2021-09-30 15:55:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jojo, mezi 3 a patou je aktivni mechyr a ledviny, tedy se budim na curani. Netreba tam hledat cokoli duchovniho nebo vyssiho.

Ikona diskutujiciho Sin Le Noble 2021-09-30 18:31:53
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak proč je tolik lidí v prdeli bubaku? Já v tom souvislost vidím. Jaký teda jsi, říkáš, že se budíš mezi 3 a pátou? 🙂
Probuzení mezi třetí a pátou hodinou ranní
Probuzení v tomto časovém rozmezí obvykle souvisí se smutkem. Abyste si pomohli znovu usnout, zkuste pomalu a zhluboka dýchat a vyjádřit svou důvěru ve vyšší moc. Může to být také znamení Vesmíru, že je třeba věnovat pozornost zprávám, které jsou vám posílány a které vás mají sladit s vaším vyšším záměrem.
Z tvého nastavení vidím, pokud tedy nepíšeš obecně,, že článek stojí za ještě větší pozornost a díky za něj.

Ikona diskutujiciho tanco 2021-10-17 08:48:28
Ikona diskutujiciho
sipka

bubak,presne aj ja tak chodim curat- 3:20 a este 4:45 🙂

Ikona diskutujiciho bubak 2021-10-01 11:15:52 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

sin le noble: Jaky jsem kdyz se budim mezi 3. a 5. hodinou ranni? Zatracene nevyspalej. A podle toho cinskyho kalendare je to probuzeni dany tim, ze se aktivuje mocovy mechyr. Tedy, jinak receno, chce se cloveku curat, coz ho probudi. Jestli nekdo citi smutek z toho, ze se mu chce curat, asi by se mel zacit zabyvat necim jinym, nez je tohle pseudoduchovno.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-10-01 13:08:50
Ikona diskutujiciho
sipka

Čínská medicína je velice starý léty osvědčený systém pepíku. Na to nemáš vitamíny, abys to pochopil. Běž si radši číst na hovínky o uprchlících, ať si spravíš chuť.

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2021-10-01 13:20:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

mě se ve spaní poslední dobou dějou bizáry a ty fakt stojí zato často se mi stává že místo abych vstal tak vstane pouze astrální tělo a jdu a nákou dobu o tom nevím poslední bizár se stal před dvěma dny když se takhle šel k zrcadlu a koukám do něj a nevidím tam svojí tvář no tak už zase spím a potom mě to vtahlo zpátky pak sem se skutečně zbudil

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-10-01 13:42:41
Ikona diskutujiciho
sipka

mně se někdy stane, že třeba 7x za sebou vstanu.. pokaždé mě to vrátí zpátky, až nakonec pochopím, že leze ven jenom ta astrální část a že vlastně celou dobu ležím 😀

Ikona diskutujiciho mirkan 2021-10-17 06:46:36 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím a souhlasím s bubakem 🙂 jinak k k tomu vystoupení do astrálu, mám třeba zkušenost při podívání se do zrcadla, viděl jsem řadu mužů a žen a domnívám se, že to byla ukázka předchozích zrození. Co mne k tomu vede, mám jedno oko ,,slabší“ a byl tam i muž, dost drsnej 🙂 , který přišel o oko – tož tak opatrujte se …..

Ikona diskutujiciho Dana 2021-10-17 23:08:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

o tom zlcniku by som mohla spievat. presne o 23h zacal a koncil okolo pol4 rano….teraz uz je chvala Bohu vonku

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-10-18 08:54:00
Ikona diskutujiciho
sipka

Máš vyoperovaný žlučník? 🙁 to je drsnej svět teda.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek