Proč jsou děti nemocné

2.9.2020 v Prevence 4

Když v rodině vládne pohoda a maminka je naplněna energií, dítě méně pláče, je méně nemocné a víc se usmívá. Dojde-li však mezi rodiči ke konfliktu a žena je zničená, dokáže dítě bleskově reagovat. Zvedne se mu teplota nebo ho rozbolí bříško.
V prvním roce života je vaše dítě indikátorem vztahů uvnitř rodiny i vašeho vztahu k sobě samé. Pokud je často nemocné, je to důvod k hlubšímu zamyšlení. I bez hlasitých výčitek a křiku mohou působit staré křivdy a nevyřešené otázky.Chcete mít méně starostí se zdravím svého maličkého? Zapracujte na rodinné atmosféře a nalaďte své kanály spojení se ženskou energií. Učte se odpouštět, hledejte cestu ke sblížení s manželem, matkou nebo otcem. Čím méně destruktivních emocí, tím hlubší mají děti spánek a mají silnější imunitu.

Dětské programy nemocí
Dítě trochu povyroste a učí se různým programům. Buď je pochytí přímo od někoho z blízkých, nebo cestou vzájemného vztahu. Nemoci dětí mezi druhým a šestým rokem tak mohou vznikat a vyvíjet se i takto:

1. Dítěti se běžně nedostává dost lásky. Náhodně se nastydne. Rodiče ho okamžitě zahrnou péčí, kupují mu dobroty a hračky, čtou mu na dobrou noc pohádky, na což normálně často zapomínají. Dítě dojde k názoru, že „Maminka s tatínkem o mě stojí, když jsem nemocný“. A začne velmi často přivolávat lásku cestou chřipek a nastuzení.

2. Rodiče jsou neúměrně úzkostliví pokud jde o zdraví dítěte a každá jeho nemoc je pro ně doslova ranou. Stává se, že matka v rozčilení a strachu hubuje: „Už zase jsi nemocný! Potolikáté!“ Co dítěti zbývá? Odsunout pocity vlastního těla co nejdál a zbavit se citlivosti. Třeba se tak nemoc už neobjeví a maminka nebude hubovat.

3. Hyperpéče. Před ustavičnou dusivou kontrolou se dítě utíká do nemoci; v těchto případech to často bývá astma. Dítě tak získává šanci si odpočinout, poležet si v tichu a vnímat správnou míru péče, která ho nedusí.

Maminko, léčíš mě láskou
Prostřednictvím svého těla nás děti učí milovat. Jistě že ne každá dětská nemoc spadá do oblasti psychosomatiky. Rýma se může objevit čistě proto, že klimatizace byla nastavena na příliš nízkou teplotu. Neštovice si přinese ze školky.

Jestliže však jedno nastuzení střídá druhé, dítě má příliš často bronchitidu nebo vznikají i vážnější zdravotní problémy, rozsviťte po celém domě žárovičky lásky. Naplňte se láskou a předávejte ji kapku po kapce celé rodině.

Neduste dítě svou péčí, neomezujte se na povinný polibek a suchou pochvalu, projevujte mu skutečnou vřelou něhu a pozornost, věnujte mu čas a dopřejte mu volnost. Netvařte se, že je vše v pořádku, ale řešte vnitřní konflikty a buďte v pohodě doopravdy.

Mluvte se svým malým potomkem v přívětivém duchu. Když onemocní, neděste ho možnými následky nezapnuté bundy. Raději mu vyprávějte zábavný příběh o tom, jak hrdinu zahnala nemoc do postele, ale on ji nakonec porazil a vstal zcela zdráv a veselý.

převzato ze zdroje / upraveno

Komentáře

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2020-09-02 08:38:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

děcka bejvaj často nemocny když jsou malí vyvijí se jim imunita to je úplně normální a tím že chytne tu nemoc si vyvine protilátky jo když mi bylo od 0 do 10 let to byla nemocnost celkem častá to byli chřipky anginy kašle střevní chřipky byli pro mě největší hrůzou ale za tto se vůbec ani nemohl za to mohla nezoodpovědnost jiných rodičů když poslali děcko nadopovaným brufenem do školky nebo do školy a to děcko to pak rozneslo ve finále byla pak pulka školky nebo školy nemocných taky za to může naše zdravotnictví nemoci neustále mutují kvůli lékům a stávají se odolnějšími a nebezpečnějšími a když zmutuje tělo nemá protilátky tak zase tělo onemocní a tím zas vytvoří nové protilátky

Ikona diskutujiciho Irena 2020-09-15 22:42:28
Ikona diskutujiciho
sipka

Je vidět, že tu ještě nemáte co dělat. Nepochopil jste. Každá nemoc má příčinu živoní chyby. Tady v článku Vám to vysvětlují a Vy tu píšete nesmysly. pavel-)) 2020-09-02 08:38:48

Ikona diskutujiciho Kallis 2020-09-02 10:57:12 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásný článek.
Starší dcerka začala být často nemocná nástupem do MŠ. Říká se, že do sebe musí nasát bacily a pak bude ok. Nevím, jak to je nebo není. Pravdou je, že při nástupu do školky se narodila druhá dcerka, takže starosti a povinnosti okolo, ale bylo to krásné období. Trvalo to 1,5roku a teď už ji jen tak něco nezkolí (ťuk, ťuk).
Tenkrát to začalo ekzémem, přes laringitidy až po astma (prý je to následek očkování). Nyní je zdravá, z astma vyrostla, tak snad to tak bude i nadále.

Ikona diskutujiciho Rado 2020-09-06 15:21:27 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když bude zlá voda, (kupřiladu ve vodě bývají pesticidy) někde se to projeví. Může být dobrá investice udělat si vzělání aneb samostudium o tom, jak co nejlépe filtrovat vodu na každodenní pití i mytí.
Nejhlavnejší faktor dětských nemocí jsou vakcíny, dětem se naruší imunitní systém a podají se mnohapočetní kombinace patogénů. Steží může být někdo zdraví, očkování je cílená likvidace organismu.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek