Proč jsou dnes vztahy pro ženy těžké

5.5.2024 v Žena 29

Chcete potkat svého speciálního muže. Možná sníte o lásce, o spojení, o založení rodiny se svou dokonalou spřízněnou duší. A tak se stále vydáváte mezi lidi, jen abyste byla opět zklamaná, znuděná, nebo dokonce naštvaná. Pokud si myslíte, že bylo dříve randění jednodušší, možná jste na něco kápla. Proběhla anketa na toto téma, ve které 47 % Američanů uvedlo, že randění je dnes těžší, než před deseti lety.
Jsou vztahy opravdu tak těžké, nebo je to výzva jen ve vaší hlavě?Pochopení mužské a ženské energie
Slyšeli jste někdy frázi, že muži jsou z Marsu a ženy z Venuše? Obě pohlaví skutečně fungují, přemýšlejí a přistupují k randění odlišně. Je důležité si uvědomit, že v sobě všichni máme mužskou i ženskou energii. Představte si je jako dva póly, kdy každý máme jedinečnou rovnováhu obou typů  energií.

Mužská energie se vyznačuje vlastnostmi:
Hledání síly a moci.
Mít pocit kontroly nebo dominance.
Být orientovaný na jeden úkol.
Touha po autonomii a svobodě.
Touha po úspěchu.
Chránit ostatní za každou cenu.
Touha po soutěži a výzvě.
Zaměření na celkový obraz.

Ženská energie se vyznačuje vlastnostmi:
Hledání spojení a intimity.
Intuice a opírání se o emoce.
Péče o druhé.
Být schopen efektivně vykonávat více úkolů najednou.
Touha po blízkých vztazích a pocitu sounáležitosti.
Zaměřenost na drobné detaily.

Do jisté míry má většina lidí v různé míře oba druhy vlastností. Když máme zdravě nastavené myšlení, můžeme svoji jedinečnou rovnováhu přijmout a můžeme se naučit, jak přitahovat a oddávat se partnerům, kteří sami vyzařují stabilitu a rovnováhu.

Přebytek či deficit jednoho typu energie může způsobit vztahovou nerovnováhu. Pokud spolu například oba dva soutěžíte v mužské energii, můžete mít pak pocit, že se potřebujete navzájem více emočně spojit.
Nebo, pokud se oba zaměřujete pouze na duševní spojení a intimitu, můžete přehlédnout potřebu stanovit vhodné hranice a cíle.


Jak tyto energie ovlivňují randění
Zdá se vám, že cítíte emoce lidí okolo? Uvědomujete si, jak emočně interpretují situace? Dáváte často více, než dostáváte, a identifikujete se jako empat, nebo přehnaně citlivý člověk? Pokud ano, pravděpodobně máte vysokou úroveň ženské energie. Mezi vaše silné stránky patří soucit, autenticita a štědrost. Je velká šance, že jste pro lidi jako magnet, protože jim pomáháte cítit se milováni.
Tato energie ale může být problematická ve světě seznamování. Je to proto, že při seznamování s novými muži můžete být přehnaně shovívavá, trpělivá, nebo optimistická. Můžete ignorovat partnerovy červené vlajky, protože jste přesvědčena, že vidíte jeho skutečný potenciál. Můžete také obětovat své vlastní potřeby, protože chcete mít výhody závazku.

Nyní se podívejme na opačný příklad. Identifikujete se jako přirozený vůdce, nebo nebojácný šéf? Všichni poslouchají co řeknete? Jste asertivní a sebevědomí v tom, co chcete? Pokud ano, můžete mít vyšší úroveň mužské energie. Mezi vaše silné stránky patří úspěch, síla, sebevědomí a motivace. Víte, že věci dotáhnete do konce a nenecháte jiné lidi, aby vám stáli v cestě.
U ženy může být tato přebytečná mužská energie problematická ve světě seznamování. Muži mohou být zastrašeni vaší osobností, nebo vám mohou závidět váš úspěch. Kromě toho se mohou obávat, že budou vámi ovládáni, nebo kontrolováni.

Nejlepší je proto rovnováha. Obě strany by měly mít dominantní mužskou, nebo ženskou energii. Ale pokud je jeden z vás 100% na jednom konci spektra, pravděpodobně budete naštvaní.

Jsou ženy nuceny používat více mužské energie než dříve?
Jsme zaplaveny zprávami o tom, že jsme silná, nezávislá žena. Média nám neustále říkají, že je nezbytné stát si za svým a jít si za tím, co chceme. Jiné ženy fandí našim úspěchům a naší nezávislosti a vštěpují nám klišé poselství nepotřebuji muže.
Posílení postavení žen je zdravý vývoj společnosti, přináší s sebou však i nevýhody a problémy. Ovlivňuje to naši energetickou polaritu a ovlivňuje to naši strategii seznamování.

Nerealistické standardy pro ženy
Od moderní ženy se očekává, že bude mít všechno, a má to mít všechno dnes. Potřebuje domov jako z Pinterestu, hustou kariéru, krásnou rodinu, dokonalé tělo, zenovou osobnost a život hodný sociálních sítí.
Abyste splnily tyto nemožné standardy, očekává se od vás, že budete nebojácná, atraktivní, soucitná, asertivní, pokorná, sexy, trpělivá, autoritativní, sebevědomá, submisivní, uvolněná, nezávislá a milující – to všechno zároveň.
Nejen, že je tento seznam vyčerpávající, ale je také škodlivý pro naši mentalitu. Vyžaduje to, aby se ženy snažily maximalizovat svou úroveň mužské i ženské energie současně, což je neudržitelné. Máme svou přirozenou rovnováhu, a snaha ji opakovaně narušovat, může způsobit masivní vyhoření a nízké sebevědomí.

Pocit, že nemůžete „být jako jiné ženy“
Chcete být vnímána jako nenáročná na údržbu, jako někdo, kdo jde s proudem a nemá vlastní potřeby? Díváte se na ostatní ženy svrchu za to, že potřebují muže, jsou emocionální, nebo lpí na svých partnerech?… Pokud skutečně věříte, že nejste jako ostatní ženy, pravděpodobně to pochází z pocitu, že světu potřebujete dokázat svou jedinečnost, nebo hodnotu. Ale bohužel to také může znamenat, že shlížíte na jiné ženy kvůli jejich ženské energii. I když nemusíte být někým, kým nejste, také byste se neměla uměle nutit do mužské energie.

Omezená nabídka emocionálně stabilních partnerů
Mnoho lidí prostě není pro randění připraveno dobře. Mohou mít nevyřešenou emocionální zátěž, zkreslené a mylné představy o vztazích, nebo na sobě stále pracují a nejsou připraveni vstoupit na scénu seznamování. Ve společnosti se také objevuje více narcistů, než kdy předtím. Nedostatek psychicky zdravých mužů je samozřejmě frustrující. Je bolestivé něco chtít, aniž bychom si to mohli zajistit. Některé ženy se v určitém věku začnou usazovat, protože nevěří, že ještě najdou ideálního partnera. Místo toho se spokojí s tím, co vypadá „docela dobré“.
Ale docela dobrý může znamenat i kompromitování jejich vnitřních hodnot a přehlížení problematického chování. To může mít z dlouhodobého hlediska zničující následky.

Kromě toho jsou ženy nuceny být častěji v mužské energii pokud jsou svobodné matky, samy musí vést domácnost a samy musí udělat všechna rozhodnutí. To platí zejména, pokud mají narcistické partnery nebo ex, protože narcisté se ve věci zodpovědného nebo společného rodičovství opravdu nepřetrhnou.

Posouvání standardů seznamování
Připadá vám romantika mrtvá? Může to být proto, že upřednostňujete jiné hodnoty. Například až 40% mladých dospělých chce před hledáním lásky nejprve „přijmout sebe sama“. 20% mladých lidí uvedlo, že si přejí dosáhnout určité hranice příjmu před seznámením. Tyto standardy seznamování mohou vypadat slibně, ale celkový obraz je jiný. Mnoho lidí například vyměňuje romantické rande za rychlý s*x. Zvyšuje se také pravděpodobnost, že spolu budou partneři žít, aniž by šli do závazku. 21% mužů navíc v dotaznících uvádí, že byli někdy během svého života svým partnerkám nevěrní. Muži mají obecně pozitivnější vztah k mimomanželskému se*u.

Možná budete cítit potřebu „přijmout“ tuto novou realitu. Můžete mít pocit, že potřebujete „posílit“ svou mužskou energii, abyste to dala. Tento tlak však může nepochybně ztížit vaše randění. Víte, že si zasloužíte něco lepšího, ale také si nejste jistá, zda vůbec existuje skutečná romantika.

Vyzařovat více mužské energie není řešení
I když máte pocit, že byste měla být silnější, nebo tvrdší, nebo něco víc, neznamená to, že musíte ten tlak poslouchat. Je vám dovoleno být taková, jaká jste. Měla byste z celého srdce přijmout, kým jste.

Pokud tíhnete k tomu, abyste měla více ženské energie, je to součást toho, co vás dělá výjimečnou. Pokud to někdo chce ovládat, zahanbovat nebo změnit, tato osoba pravděpodobně nemá na srdci váš nejlepší zájem.

Je normální chtít být ve vztahu dobrou partnerkou. Je také normální chtít na sobě pracovat a dělat různá vylepšení. Ale vaše základní podstata by se neměla měnit – jste tím, kým jste.

Přestaňte slevovat ze svých potřeb. Randění a vztahy vyžadují něco brát a dávat, ale neměla byste obětovat své potřeby pro někoho jiného. Pokud ano, je to varovný signál, že vztah není zdravý.

Mít energetickou rovnováhu vám umožní soustředit se na správné priority, aniž byste ohrozila své sebevědomí. Podobně si zasloužíte někoho, kdo má také odpovídající rovnováhu energie – chronický nesoulad povede pouze ke zničení.

Jste hodna lásky, respektu a zdravého spojení. Nyní, více než kdy jindy, je nezbytné najít způsoby, jak odpočívat a komunikovat se svou duší, abychom našli cestu nejen ke zvládání emočního stresu a dezorientace, ale abychom posílili vztah se svým srdcem a znovu se spojili s posvátností toho, kdo jsme a proč jsme na světě. Pokuste se vyléčit vyčerpání na úrovni duše a znovu se jemně spřátelte. Slaďte se se svým skutečným, autentickým já, abyste mohla do svého života přivolat zdravou lásku a vztahy.

© aluska.org 2024

 Komentáře

Ikona diskutujiciho sm 2024-05-05 14:06:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vztahy jsou stále stejné. Jediným rozdílem je všudypřítomný klam přeživších, což nebylo dříve bez rychlé distribuce informace tak patrné. Holky mají nevýhodu, neb na to co má kdo navíc a lepšího jsou citlivější. Zároveň mohou ignorovat celistvý pohled a pravděpodobnosti vycházející z reálných dat. Aneb vidím všude jen samé úspěšné a bohaté muže/ženy/páry s dětmi jako ze žurnálu. Pochopitelně. Jenže na jeden takový pár připadá tisíc průměrných a podprůměrných. O kterých se nikdy nikde nedočteš. Průměrný loser totiž nikoho nezajímá. Vysvětluj to pak některým jednodušším, když dnes je obecně v kurzu: můžeš být kýmkoliv chceš a dosáhnout čehokoliv – stačí se snažit. Což je 100% hloupost. A že to jednomu z 10 000 občas vyjde je statistická chyba, ne realita co se může týkat kohokoliv. Obecně je dnes díky protitlaku na ego najít si vyhovující protějšek snažší. Stačí mít realistická očekávání a nehájit stranu ego = vše.

Ikona diskutujiciho Agáta 2024-05-06 09:20:29
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo. Miluju kecy lidí co zdědili barák, dostali byt, dostali auto a posledních 20 let nehrábli na práci, že se mám víc snažit abych měla. 😀 A tváří se u toho velmi sebevědomě a důležitě. Ideálně to ještě proloží větou že se mají mladí snažit a sami si vybudovat.
Dostala jsem hovno (bez prominutí), pořád šlapu vodu a tyhle řeči mi jenom ukazují jak jsou nekteří jedinci úplně mimo realitu. Asi nikdy neplatili 15 tisíc za pronajatý byt. Ono by jim sklaplo.

Ikona diskutujiciho Fialka 2024-05-06 09:25:16
Ikona diskutujiciho
sipka

Musíš do toho ale zahrnout jeden důležitý faktor: Žena, která plánuje rodinu, musí najít partnera, se kterým bude v bezpečí. Který ustojí dobu kdy nebude moct pracovat a kdy bude zranitelná. A partner který nepracuje, nic nemá, nebo žije z ruky do huby, prostě bezpečný prostor nepředstavuje. Žena nemůže všechno zajistit sama. To je vzkaz pro kluky 30+ kteří se pořád ještě duchovně hledají, chodí na brigády, občas si odjedou na Island, vrátí se zpátky s holým zadkem, přespí u rodičů, zajdou s pár kamarády na kafe a zase si odletí někam. To prostě není partie pro rodinný život a není to bezpečný prostor pro ženu.

Ikona diskutujiciho Petros 2024-05-06 11:58:26
Ikona diskutujiciho
sipka

Agáto 😀

Jo jasně můžeš být kýmkoli si na světě vzpomeneš když se budeš dost snažit a nebudeš líná… a teď vyval 20 tisíc na bydlení a na daně.

Ikona diskutujiciho Jana 2024-05-07 16:49:51
Ikona diskutujiciho
sipka

Hahaha musím se smát, jsem mámou 38letého syna, který žije ve svém bytě, má dobrou práci a hledá ženu s kterou by založil rodinu a vybudoval krásné hnízdo. A naráží jen na „pipiny“ které honí kariéru a nebo nechtějí děti :)…..no není to bláznivý svět?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2024-05-07 17:12:56
Ikona diskutujiciho
sipka

To je zvláštní. Možná hledá na blbém místě? Okolo mě není z těch zdravých a mladých jediná, která by dítě nechtěla. Některým kámoškám je náct a už to hrotí jak kdyby na ně za týden měl přijít přechod. 😀

Ikona diskutujiciho sm 2024-05-07 17:27:53
Ikona diskutujiciho
sipka

Jana: Jaký šel, takovou potkal. Jde také o poměry v rodině – děti totiž z většiny kopírují chování svých rodičů. Ať si to uvědomují a nebo ne. Zjednoduším (nemusí platit vše na 100%): pokud jste úplná rodina, nevyrůstal delší dobu jen s vámi nebo jen s otcem ale vždy s oběma, je nejlépe druhorozený a jeho otec je dobrým příkladem jak se má ve vztazích muž-žena fungovat, je to opravdu zvláštní a asi hledá v nesprávných vodách. Skvělých žen je všude mnoho a těch seznámeníchtivých kolem 30ky asi nejvíc.

Ikona diskutujiciho Jana 2024-05-07 20:17:25
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano, je druhorozený, byli jsme držící rodina, ale taťka bohužel zemřel když mu bylo 14let. Starší syn má rodinu s dvěma dětmi a já další vztah s príma mužem….a ted babo raď :))) Asi chodí na nesprávná místa. Navíc je to sportovec a když nemá ženskou, tak si nabral další sport, aby se zabavil a neseděl doma nebo v hospodě. A z pohledu jeho mámy, je to navíc ještě hodný typ mužskýho :)))……chcete ho některá :))))))))))

Ikona diskutujiciho sm 2024-05-08 12:01:33
Ikona diskutujiciho
sipka

Pokud je všechno ok, a vypadá to že ano, je také možné, že ve skutečnosti nechce. Ono je i čím dál více mužů kteří si spočítali, že jim jakákoliv žena vlastně nemá co nabídnout. A děti už vůbec ne. Kromě tedy starostí, černé díry na peníze a mnohdy stáhnutí hodnoty vlastního bydlení na polovinu. Na vztah, který by tohle mohl vyvážit, moc nejsou, postelové chvilky lze nahradit dávno jinak a mít stále jen 1 partnerku, na to prostě muži nejsou stavění. Jestli tito mají ještě navíc velmi rádi co největší svobodu, pak je to jasné. Mám známého co z něj rodiče do 30 páčili kdy už si nějakou přivede domů, až se naštval a sdělil jim že je homo. Mimochodem není. Ale je sám, spokojený a od té doby má klid 🙂

Ikona diskutujiciho Simona 2024-05-08 12:37:04
Ikona diskutujiciho
sipka

Tohle je fakt strašnej názor. :-/ podle logiky sm se v podstatě můžu jít rovnou zabít protože jsem žena a tudíž nejsem hodnotná a nemám nikomu co nabídnout… tohle je fakt maso.

Ikona diskutujiciho Karel 2024-05-08 13:04:51
Ikona diskutujiciho
sipka

Nebrat vážně. Podobný názory razí psychicky nezralí jedinci kteří neznají hodnotu lásky a vztahu. Neví co píšou. A nechte jim to, jejich smůla.

Ikona diskutujiciho Kateřina 2024-05-08 13:06:47
Ikona diskutujiciho
sipka

Vážený sm. Žena není jenom díra a dvě kozy. Kdo si to ale myslí, je debil. Omlouvat se nikomu nebudu.

Ikona diskutujiciho sm 2024-05-08 13:52:54
Ikona diskutujiciho
sipka

Hehe 😀 mě je to jedno, ale vztekáním jejich názory asi změníte dost těžko. A mj. je dobré to chápat celkově – proto tam píšu i druhou stranu věci. Kterou, chápu, nikdo moc vidět nechce. Je moc nudná a nekonfliktní. A právě tito lidé ji moc nevidí, resp. na ni nereagují. Proto žijí tímto způsobem.

Ikona diskutujiciho ***** 2024-05-08 19:30:49
Ikona diskutujiciho
sipka

Já s tím, co zde sm píše vcelku souhlasím. Drtivá většina žen mi nemá opravdu, vůbec ani, co nabídnout. A čím více se odlišujete od stáda, tím je to pro Vás pak těžší s někým vůbec vydržet. Nesprávný partner, tak jako i ostantní lidi kolem, bere člověku jen energii a v horším případě Vás ještě dostane i do nějakých problémů. A mít děti? Přidělat si další starosti tady v tom pekle? Více článek, který jsem komentoval zde posledně. V něm se to krásně odráží, jak je lidská populace na tomto světě „žádaná“ a s jakým nadšením se jí snaží všemožně sterilizovat. Sám bych dítětem v dnešní době být nechtěl. Čím mladší věk, tím horší podmínky pro život Vás budou postupem času ještě čekat. Vím, že tohle asi zrovna slyšet nechcete, ale tak se věci zkrátka vyvíjí. Já to vidím, neboť se o to celou dobu snažím. Rozumět, být schopen vnímat a vidět, co se za čím skrývá. A mám na to také zkrátka čas, když nejsem také zatížen žádnou vlastní rodinou. Ze všeho nejvíc nesnáším, když něco nejsem schopen vidět a vnímat. Nemám rád slepotu na všech úrovních.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2024-05-14 12:18:50
Ikona diskutujiciho
sipka

„postelové chvilky lze nahradit dávno jinak“ … pardon ale už toto je opravdu loser mindset 😀 drahý, i ženy mají sexuální pudy(!!!) a p*rno nikdy skutečný sex nenahradí a pro koho ano, má problém a nesprávné nastavení(OPAKUJI, že ženy mají sexuální pud taky! takže na tom nejsou nijak jinak než muži a vadí mi, že se to pořád zametá pod koberec. jenže muži neradi slyší, že ženy jsou na partnera vybíravější než pěkných fajn mužských je také pomálu)
hledat partnera je naprosto přirozené, pokud jsi zdravý, mentálně a fyzicky. být dlouhodobě sám není dobré pro většinu lidí. chlap se zdravými hormony má potřebu si pravidelně sáhnout na ženské tělo – jde tam o víc, ale tak, když už se bavíme v té fyzické rovině… 😀
netvrdím však, že by žena neměla mít co nabídnout. i ženy by se měly snažit. jenže mít hezké tělo, správné mentální nastavení a nějakou kariéru a koníčky (přeloženo jako „vlastní osobnost a život, který je MŮJ a nezahodím ho, pokud si najdu partnera“) by měla mít obě pohlaví, nejenom muži. nějak asi hledáš ženy na špatném místě.

„Kromě tedy starostí, černé díry na peníze a mnohdy stáhnutí hodnoty vlastního bydlení na polovinu“ … nebudu komentovat 😀 patrně máš špatné zkušenosti se ženami. jenže ne všechny jsou takové. některé mají dokonce i vlastní život a nejsou jenom přívěšek na tvůj batoh, co má kozy a díru a žádnej mozek 🙂

„mít stále jen 1 partnerku, na to prostě muži nejsou stavění“ … ale jsou. toto jediné bych vytkla ženám, že si často neumějí partnera udržet „v chodu“ a zajistit si, že o ně stále bude mít zájem. o tom bych mohla napsat dlouhý sloh. hodně doporučuju knihu „Why men love bitches“ 🙂 hodně ženských tajemství je tam odkrytých a hodně žen by se z toho, alespoň za mě, mohla učit

Jak bylo řečeno, hodnota lásky a vztahu je někde úplně jinde, než o čem píšete. Skutečný muž si toho taky umí vážit, když najde dobrou ženu, která se kvůli němu zároveň nevzdá sebe sama:)
… jejeje to jsem si zas něco přečetla xd

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2024-05-14 12:37:19
Ikona diskutujiciho
sipka

To jsou názory emočně nedospělých lidí, kteří nechápou hodnotu vztahu, ani neví co je to pravá láska. Neví, proč by o to měli usilovat, protože to nepoznali, nebo to nechápou. Někteří toho ani nejsou schopní, pokud by byla řeč o narcisech, sociopatech a podobných. Myslí si, že to je nějaká věc, kterou nahradíš penězi, nebo dlaní milenkou. Také by asi bylo zajímavé vidět, jaký mají takoví muži vztah se svou mámou, protože říct o ženách že jsou obecně na nic, mi z úst člověka, který vyšel z vagíny, připadá opravdu ujeté.

Ikona diskutujiciho ***** 2024-05-14 22:45:28
Ikona diskutujiciho
sipka

Víš, někdo, třeba neměl tolik štěstí a už z té vagíny vyšel nějak, třeba, byť jen trochu poškozený a ženy se pak k němu, v dospělosti, kvůli tomu chovají, jako ke kusu hovna. Někdo dokonce vyšel z takové vagíny již na tento svět třeba i jako mrtvý. Má-li někdo dobrou matku a nebo aspoň průměrnou matku, jen těžko se naladí do kůže člověka, který prožil dětství a život s nějakou vadnou matkou. Pro někoho mohou být ženy opravdu obecně (z pohledu jeho ega) na nic a nic to nemění na tom, když to někdo obecně nechápe. Jak lidi dovedou být obecně slepí … to je opravdu ujeté. Ani ty vagíny nejsou perfektní. Nejsou.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2024-05-15 10:14:08
Ikona diskutujiciho
sipka

Léčit se ze svých dětských traumat je tvůj úkol a tvoje zodpovědnost, nikolik tvého okolí. Je to nezbytné, abys jako člověk dozrál, dospěl a rozvinul svůj potenciál. Toto není způsob, jak to vyřešíš.

Ikona diskutujiciho zuzi 2024-05-06 09:05:52 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc krásný článek ❤

Ikona diskutujiciho Q 2024-05-06 09:07:14 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

v tomto článku je hodně hlubokých pravd které si málokdo uvědomuje. že je v životě důležitější být věrný především sám sobě a svým hodnotám než se za každou cenu snižovat a potlačovat kvůli zoufalé potřebě někoho mít. možná to chvilku vydržíte ale nakonec z přetlaku explodujete a ten vztah taky

Ikona diskutujiciho housenka 2024-05-06 11:57:09 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Opravdu výborný článek. Povzbudil mě a děkuji 🙂

Ikona diskutujiciho stenly919 2024-05-12 17:35:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavý článek. Já si myslel, že randění je těžší nyní než dříve proto, že většina žen a dívek mà trochu víc vymyté mozky sledováním mýdlových oper a nesmyslných seriálů v tv, třeba ulice nebo ordinace.
Nicméně jsem toho názoru, že žena a muž jsou tu proto, aby spolu spolupracovali, nikoliv soutěžili. Což v těch seriálech, na které pravidelně čumí víc jak 90 procent žen všech věkových kategorií moc ukázáno není.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2024-05-13 09:06:09
Ikona diskutujiciho
sipka

Lidi jsou pořád stejní. Mění se jenom životní styl, podmínky a možnosti které mají. Já bych taky mohla generalizovat a říct, že muži mají vymyté mozky z po*na, jestli mají ženy vymyté mozky z televize… vyhýbat se tomuto stylu myšlení, nic dobrého to do života nepřinese.

Ikona diskutujiciho armag 2024-05-13 19:08:35
Ikona diskutujiciho
sipka

ženy nemají vymyté mozky z TV, spíše je mají vymyté, z názorů svých kamarádek a okolí. Už jsi někdy viděl, aby nějaká „kamarádka“ nechala na normálním chlapovi suchou nit.
Samozřejmě obrovský vliv mají zcela nereálné představy o princích na bílých koních. Takoví jsou možná jen v pohádkách a to navíc jen do svatby…

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2024-05-14 08:50:06
Ikona diskutujiciho
sipka

V reálném životě, mezi skutečnými kamarádkami, se tyhle věci nedějí. To máš natažené nesmysly z filmů.

Ikona diskutujiciho armag 2024-05-14 11:01:52
Ikona diskutujiciho
sipka

Jen občas poslouchám kecy v ženském kolektivu, schválně je daná tato situace. Sedí čtyři kamarádky u jednoho stolu, jedna odchází na záchod, co budou dělat ty zbylé tři?
Stačí občas poslouchat okolí, filmy pro ženy mě nezajímají. Z červené knihovny zvracím…

Ikona diskutujiciho Niky 2024-05-20 08:28:40 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když si myslíš, že jsi našla svou spřízněnou duši a pak zjistíš, že jsi jen našla někoho, kdo má stejnou duševní poruchu. LOL

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2024-05-20 10:27:14
Ikona diskutujiciho
sipka

🙁 Bohužel se to šablonovitě stává. Společné trauma způsobuje dojem blízkosti. Nebo partner, který způsobuje stejná traumata jako způsobovali rodiče, opět vyvolává dojem blízkosti. Takže od jednoho manipulátora rovnou do náruče dalšího. V tomto člověku pomůže jedině psychologie, aby se dostal ze svých traumat a dokázal vyhodnotit nefunkční vztahy. Logicky, jak máš poznat, který člověk je dobrý a který vztah je zdravý, když nemáš zkušenost se zdravým vztahem. Možná cítíš jak to má být, ale protože jsi to nikdy nedostala, dostáváš se do stavu, kdy zpochybňuješ sebe samu a začneš se vinit za to, že chceš něco, co je ve skutečnosti normální. A mezitím se s tebou houpe dle libosti, protože se necháš. Dá se to dohnat tím, že si to člověk nechá vysvětlit od odborníka a začne si vědomě dávat pozor – zejména sám na sebe, na to co se děje uvnitř něj. Psychologie má tyto mechanismy velmi dobře zmapované a pojmenované.

Ikona diskutujiciho Daniela 2024-05-21 13:51:24 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vztahy jsou v háji, protože většina mužů je homosexuálních. Buďto jsou latentní gayové nebo ženy používají pouze jako zástěrky k utajení své orientace. Toto musí ženy prohlédnout!!! Pak se mohou vztahy začít zlepšovat.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek