Proč jsou krutě upřímní lidé nejlepší přátelé, jaké můžete mít

19.7.2022 v Nezařazené 27

Všichni jsme někdy měli takového přítele, který nemá absolutně žádný filtr. Přesně vám řekne, co si myslí, jak se cítí a co v dané situaci chce. I když to někdy může být frustrující a těžko se to poslouchá, mít ve svém životě někoho takového má mnoho výhod.
Každý z nás zastává ve skupině přátel důležitou roli, která se řídí našimi jedinečnými osobnostními rysy. Někteří lidé jsou velmi soucitní a působí jako pečovatelé nebo rodiče, zatímco jiní mohou být neuvěřitelně praktičtí a pomáhají ostatním stát nohama pevně na zemi.Přímočaří jedinci nás učí hodnotě upřímnosti a jasnosti, žijí svůj život bez zábran. To často odrazuje lidi, kteří nejsou schopni zvládnout někdy brutální nebo drsnou pravdu. Nicméně ti, kteří jsou schopni udržet přátelství s těmito drsnými jedinci, najdou skvělého společníka na celý život.

Proč jsou brutálně upřímní lidé nejlepší přátelé:

Mají vysoké morální standardy a nespokojí se s ničím menším.
Často jsou upřímní lidé velmi nepochopeni kvůli tomu, že říkají věci, které si všichni ostatní myslí, ale nikdo jiný je říkat nechce. Lidé se domnívají, že jim na druhých nezáleží, nebo dokonce že je baví vyvolávat dramata, či ubližovat druhým. Pravda je taková, že mají extrémně vysoké morální standardy, které nejsou ochotni kvůli nikomu porušit. Mají jasnou představu o tom, co je správné a co špatné, a jejich přímočará a tvrdá prohlášení jsou jen jejich snahou ostatní varovat, nebo jim pomoci. Jakmile to pochopíte, poznáte, že váš přítel má srdce na správném místě, má upřímné úmysly a pevný morální kodex.

Ochraňují lidi, které mají rádi.
Nepustí do svého kruhu jen tak někoho. Pokud jste si našli místo v jejich srdci, můžete si být jisti, že vynaloží velké úsilí, aby se o vás postarali. Dokážou se vyrovnat s tím, že je někdo uráží nebo je do jisté míry nerespektuje. Nebudou to tolerovat, ale nenechají se tím ovládnout. Pokud však uslyší, že někdo mluví špatně o lidech, které mají rádi, tak se naježí. Aktivuje to jejich ochranitelské instinkty a budou bojovat na obranu těch, na kterých jim nejvíc záleží.

Zajistí, abyste vždy přesně věděli, na čem jste.
Pokud jste někdy měli ve svém životě někoho, kdo předstíral přátelství, pak víte, jak bolestné může být zjištění, že vám takzvaný přítel lhal. Je to velká zrada, ale nemusíte se jí obávat, pokud máte krutě upřímného přítele. Má totiž jasno v tom, co k vám cítí. Pokud je šťastný, poznáte to, a pokud ho naštvete, připravte se na to, že vám to dá jasně najevo.

Vždy vám řeknou pravdu, i když je to těžké.
Upřímnost je základním stavebním kamenem trvalého přátelství, ale není to vždy snadné. Někdy se přistihneme, že podléháme malým bílým lžím jen proto, abychom se vyhnuli nepříjemným rozhovorům, nebo zraněným citům, které může pravda přinést. Pravda však nakonec vždycky vyjde najevo, a když se to stane, i ty nejmenší odhalené bílé lži vás mohou přimět zpochybnit důvěru v přítele. Toho se u vašeho neomaleného přítele nemusíte obávat. Řekne vám pravdu, i když je to těžké, protože to tak prostě dělá. Neočekávejte, že vám tu pravdu bude nějak přikrášlovat.

Je s nimi fakt sranda.
Upřímný přítel se nebude držet zpátky. Řekne vám přesně, co cítí, ale to není jediná věc, kterou nezadržuje. Je připraven si plně užít všeho, co život nabízí, a proto se odmítá držet zpátky ve všem, co podle něj přinese zábavu a smích. Pokud se s ním chystáte někam vyrazit, nikdy nevíte, co vás čeká.

Nebojí se přiznat chybu.
Stejně jako je neomalený člověk více než ochotný dát vám najevo, když uděláte něco špatně, je také docela rychlý v přiznávání vlastních chyb. Může mu to být nepříjemné, ale upřímnosti si skutečně cení nade vše. Nejenže přizná, když se mýlí, ale také převezme odpovědnost za své činy a omluví se.

Pomáhají vám vyrůst v nejlepší verzi sebe sama.
Pokud jste na cestě za sebezdokonalováním a objevováním, pak je tohle osoba, kterou chcete mít nablízku. Její schopnost na rovinu vám říct, co se děje, vám dává možnost vidět aspekty vašeho života, ke kterým jste možná slepí, a otevírá vám tak oči pro vaše největší slabiny. Upřímní lidé přistupují k situacím s poměrně nezaujatým pohledem. Pokud jste skutečně připraveni osobnostně růst, mějte otevřenou mysl a upřímně naslouchejte tomu, co vám upřímní lidé sdělují.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho františek krysl 2022-07-19 07:46:27 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ano je to pravda a je to velký dar takového přítele mít

Ikona diskutujiciho Jana 2022-07-19 09:29:57 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tiež sa snažím byť úprimná, ale s až príliš úprimným človekom je to niekedy fakt ťažké, vie trafiť do boľavého a úžasné sú aj tie pohľady druhých, keď nemá problém pred nikým hovoriť napr. názor na Covid či dnešnú situáciu. Vždy len tŕpnem, aby sa to nejak nezvrhlo v konflikt, ale zároveň je mi lepšie, keď viem, že môžem byť k takému človeku taktiež otvorená a povedať mu akúkoľvek kritiku a bez okolkov, keďže ho neurazí žiadna úprimnosť od iného, práve naopak ju požaduje.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-07-19 10:13:32
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to by jsi vedle nás nevydržela. S mužem se velice bavíme tím že dojdeme do hloučku občanů a začneme se schválně hlasitě bavit o tom co je ve včelce a kdo na to jak umřel. 😀

Ikona diskutujiciho Petros 2022-07-19 10:22:11
Ikona diskutujiciho
sipka

Takovýho kumpána bych bral. A jaký jsou reakce?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-07-19 10:31:54
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to výborný konverzační starter a způsob jak se propojit se svým okolím, protože zákonitě v tom hloučku bývá jeden co se ozve a jde si za náma popovídat protože pozná svoje lidi. Dodá mu to odvahu vystoupit a vnese nové postřehy. Takto se snadno rozšiřuje síť kontaktů a zvyšuje morálka uvědomělých pokud jsou jediní ve svém okolí s tímto způsobem myšlení. Pro nás je to snadné, my jsme všichni jako jeden hlas. Ale okolo je spousta lidí co jsou izolovaní, jsou v tom sami a takové setkání jim nalije optimismus.
Žádné konflikty jsme s nikým neměli. Spíš naopak.

Teď zase zkoušíme chytat čipy na zařízení různě na benzinkách. Mobily bluetooth rozpozná ale pak to chytá mnohá zařízení s číselným kodem proloženým dvojtečkami. Nejsme si jistí jestli to jsou skutečně ty čipy, ale pokud to nejsou čipy tak v tom případě nevíme co to může být. – Zkoušel jste to někdo taky a máte vysvětlení co to je za kody?

Ikona diskutujiciho zuzi 2022-07-19 10:40:32
Ikona diskutujiciho
sipka

V médiích nám to přece řekli jasně, že? První dvě byly s čipem. Ale spáč by řekl že to je jenom vtip haha ha… hm?

2021
Třetí dávka očkování už bude konečně bez čipu. Vláda ji cílí hlavně na antivaxery

„Třetí dávka bude přednostně poskytnuta lidem, kteří se doposud nenechali očkovat. Přeskočí tak první dvě dávky a dostanou rovnou třetí. Podle dosavadních studií třetí dávka ochrání proti covidu nejlépe ze všech dávek.

Rád bych rovněž uvedl, že třetí dávka neobsahuje žádný čip. Říkám to proto, abych předešel možným konspiračním teoriím, o které se opírá část občanů, kteří očkování odmítají.

Bylo potřeba vyřešit strategii, jak přesvědčit právě ty občany, kteří se očkovat nenechali. Z toho důvodu přicházíme s takzvanou chip free dávkou. Máme laboratorně prokázáno, že třetí dávka žádný čip neobsahuje, a je tak v tomto ohledu naprosto bezpečná,“ ujistil premiér.

ZDROJ https://www.reflex.cz/clanek/divoky-kacer/108958/treti-davka-ockovani-uz-bude-konecne-bez-cipu-vlada-ji-cili-hlavne-na-antivaxery.html

Ikona diskutujiciho Jana 2022-07-19 11:09:45
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak celkovo mi neprekáža, keď je môj partner taký priamočiary celkovo v spoločnosti, tiež sú na to skôr pozitívne ohlasy. Tŕpnem však, keď je taký úprimný pred rodinou, pretože potom cítim tie ich pohľady. A teda on sa dokáže slovne vynájsť hneď a trafiť „klinček po hlavičke“ a to ľudí hnevá najviac. Vždy však volí tón voči druhému podľa toho, akým štýlom sa ten správa k nemu.

Ikona diskutujiciho peace 2022-07-19 12:22:09
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue: Ty bluetooth kódy budou nejspíš nějaké průmyslové zařízení, nebo různé handsfree do aut, sluchátka a podobné věci. Myslím si, že v těch „šmakuládách“ je kdo ví jaké svinstvo, ale bluetooth ne, to už by muselo mít docela dost velkou anténu aby to vysílalo takovou intenzitou aby to mohlo zachytit druhé zařízení. Taková anténa by byla jistě rentgenem viditelná a asi by ji i daný jedinec v sobě cítíl, musela by být řádově v jednotkách centimetrů…

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-07-19 13:09:48
Ikona diskutujiciho
sipka

Má dosah handsfree v autě víc než 5-10 metrů? asi ne

V případě benzinky by to mohla být bezdrátová kamera. To by bylo logické. Budeme to dál sledovat.

Ikona diskutujiciho dodo 2022-07-19 14:14:43
Ikona diskutujiciho
sipka

Bluetooth s dvojtečkami sú skutočné čipy, ale sú to tie isté čipy, ktoré to chytá bez dvojteček. Dvojtečky znamenajú len to, že pri príjme dát došlo k chybe. To sa bežne stáva ak na anténu dopadá signál s rovnakého zdroja po inej dráhe (odrazený od okolitých predmetov). Nie je v tom žiadna záhada. Bežný software to nezobrazí, pretože chybne prijaté data odfiltruje. Ten istý problém sme mali v minulosti niekedy s TV príjmom kedy boli vidieť v obraze „duchy“.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-07-19 21:52:32
Ikona diskutujiciho
sipka

Ono záleží, jakou verzi bluetooth to má. Některé novější už mají větší dosah..
Viz Alza.cz
Nejnovější verze Bluetooth 5.0 dosáhne až 240 m venku a 40 m v interiéru – v závislosti na přenosové rychlosti.
Nejrozšířenější verze Bluetooth 4.2 v průměru dosáhne 50 m venku a 10 m uvnitř.
A dneska spousta lidí má chytré hodinky, sluchátka a přenosné repro.
Spíš mi nejde do hlavy, že pokud mají v sobě očkovaní toto vysílání, kde tedy může získat unikátní adresu, která je vidět právě v telefonu. Protože pokud je tam vícero těchto nanotechnologii, tak by museli vyzařovat stovky adres.
https://www.alza.cz/slovnik/bluetooth-art12370.htm#dosah

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-07-19 23:02:13
Ikona diskutujiciho
sipka

250m je dost, to by na benzince bylo možné. pokud jsme chytali kamery tak nevím proč nemají název ale jenom kody. zkusíme to i jinde a uvidíme. prostě se tu teorii o čipech pokouším ověřit běžnými prostředky. na netu byly různý videa ale nikdy nevíš jestli to není jenom na tahání vidění. čipy nejsou nové (jsou v mobilech v oblečení v průkazech), ale že by šly chytat na bluetooth to je novinka. myslím si že pokud by byly zjistitelné na blutetooth tak by to byla chyba protože by se to mohlo dát aktivovat v případě potřeby pod určitým zářením. připadá mi zbytečné aby to svítilo pořád… každopádně napájení to má, tvoje teplo a vzruchy v nervech jsou elektřina.

Ikona diskutujiciho Lenka 2022-07-19 22:41:42
Ikona diskutujiciho
sipka

Chytat kódy sem tam zkoušíme, naposled na dětským dnu a kódama se to tam jen hemžilo …tolik lidí asi nemá permanentně zapnutý bluetooth na mobilu, ale pak mě napadlo, jestli to třeba nemůže být od chytrých hodinek (ty nosí dneska každej druhej).

Jináč k té upřímnosti …já jsem beran, takže netaktní hulvát od přírody😇, nemám s tím problém. Manžel už si zvykl a dokonce na něm pozoruju, že sám začal míň používat takové ty milosrdné lži.

Ikona diskutujiciho dodo 2022-07-20 15:45:34
Ikona diskutujiciho
sipka

Vyskúšajte chytať na diskotéke. Tam je možné chytať tisíce a tisíce duchov. Všetko od tých samých vecičiek, ktorých je málokedy viac ako 200. Keď vypnem na wifi filter, tak aj pri 10 osobách v miestnosti chytám stovky duchov.

Ikona diskutujiciho AaQby 2022-07-19 09:53:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ať je takových stále více!

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-07-19 10:11:42
Ikona diskutujiciho
sipka

Upřímnost. První velká charakterová kvalita se kterou mělo mé okolí veliký problém. Ve světě kde všichni hrají společně hru na faleš přetvářku a skrytou nenávst jsi jako atomovka, jakmile začneš říkat to co si skutečně myslíš. První mi říkali co na srdci to na jazyku a smáli se. Pak mi říkali že jsem drzá. Pak mi říkali že takhle se to nedělá a pak se mnou už nemohli dělat nic… Byly velké snahy mě to odnaučit ale odmítla jsem takový program. Lidé co nahlas neřeknou to co si skutečně myslí jsou mi doslova nepříjemní a neumím si k nim udělat bližší vztah. Ta jejich přetvářka a zatajování svých skutečných pocitů je totiž dokonalá zeď jak si k sobě nikoho nepustit a jak druhé udržovat v trvalé nejistotě. Mám mnohem radši lidi, co mě upřímně pošlou do řiti, než falešníčky co mi mažou med kolem pusy a hned jak se otočím tak mě pomluví a podrazí.

Ikona diskutujiciho AaQby 2022-07-19 10:40:56
Ikona diskutujiciho
sipka

Přesně tak! A jak je to krásně uvolňující říkat slova na rovinu….. Tím také u upřímných lidí (mimo jiné) odpadají klasické pomluvy, a s tím spojené neustálé změny obličejů~

Ikona diskutujiciho Květa 2022-07-19 10:53:43
Ikona diskutujiciho
sipka

Upřímně také nemám zájem o neupřímné lidi. Nikdy se vedle nich nemůžu uvolnit protože nevím jestli můžu. Jestli mě pak za dalším rohem nepomluví že jsem divná mezitím co se u kafíčka na mě usmívají a přikyvují. Mám přátele před kterými můžu plácnout i neuváženou hloupost, spolu se tomu zasmějeme a máme pohodu. Neupřímní se místo toho uráží, ksichtí, nebo dělají Zagorovou i když o nic nejde pomalu že člověk lituje že vůbec něco řekl. Už na tohle taky neztrácím svůj čas.

Ikona diskutujiciho mike 2022-07-19 17:39:10
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravim vsetkych, pripajam sa do klubu, smiech. Tiez hovorim veci narovinu bez ohladu na to co si kto mysli. A na verejnosti som uz mal aj destruktivne reakcie ked som zacal o tom ako zabodani umieraju, ale to bol jeden z nich, smiech. Vedel som to o nom uz ked vkrocil do obchodu, jemu som sa neprihovaral ale prihovoril som sa k predavajucim, o ktorych viem, ze nie su. Zapocul som ako sa rozpravaju a cuduju, ze je zrazu vela ludi, ktori su bezdovodne chori a nevedia preco, tak som im to povedal na rovinu aj co maju cakat, a v tom sa samozrejme ozval zaruskovany zabodanec ze aby som o tom nezacinal, tak som mu povedal, ze to nehovorim jemu, tak pokracoval, ze jeho mama je 30 rokov v zdravotnictve, tak som mu odpovedal, ze tym padom je to jasne, smiech. Samozrejme sa mi zase potvrdilo ako vzdy, ze ako kazdy zabodany tak aj tento na kazdy moj konstruktivny argument nevedel reagovat a stale opakoval to iste dokola ako obohrana platna, ze su to konspiracie. Toto robia vsetci, nemaju dalej ziadne vysvetlenie tak otocia uplne odveci. Ale jedna vec, co povedal ma potesila a to bolo, ze uz aj vsetci jeho kamarati zblbli a toto iste hovoria, tak som bol rad, ze sa zobudza viac a viac ludi, usmev. Chodim do toho obchodu pravidelne a predavajuci sa na mna tesia, a uz sa sami pytaju co je nove, je tam viac ludi ktorym som vstupil do rozhovoru a povedal veci narovinu. To som proste ja, smiech. A povedal som to aj rodine, vacsina ma pocuvla najma na zaciatku a nikto nie je ani vytrety ani zabodany. A naucili sa ma brat takeho aky som, treba si ist svoje a nenechat sa vyviest z cesty, aj ked to bolo tazke ked po mne viaceri kricali, ale dnes mi dakuju a beru ma takeho aky som. Pekny den vsetkym.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-07-19 19:38:02
Ikona diskutujiciho
sipka

Však jenom ať je to ve veřejném prostoru slyšet že jsme nepodlehli vymývání mozků. Máme být na co hrdí.

Ikona diskutujiciho mike 2022-07-19 19:51:16
Ikona diskutujiciho
sipka

Presne tak alue, mame byt na co hrdi, ked si pomyslim, ako dlho toto robili, ake mali technologie, a ze sme sa narodili do toho systemu. A aj napriek vsetkemu, co na nas mali a z kazdej strany pouzili, sme odolali, a uvedomujeme si co sa deje, je to skratka uzasne.

Ikona diskutujiciho Jana 2022-07-20 08:34:18
Ikona diskutujiciho
sipka

Veru tak, čo boli pred časom „hoaxy“ dnes je realitou. Ja som však nedokázala presvedčiť blízkych, verili médiám a dali sa zaočkovať. A dnes, keď sa dozvedáme od viacerých známych, ktorým zomreli blízki, naposledy jednému kamarátovi pred pár dňami dedko, mal už dlhšie problémy, ale v správe má napísanú príčinu úmrtia – Covid a nik nevie, či tým ľuďom vôbec robili test na Covid. Aj jeden záchranár tvrdí, že pripisujú covid ako príčinu úmrtia človeka mnohým. Tak už moji blízki v rodine radšej nič nekomentujú, sami zisťujú, že je nami manipulované. Lebo v septembri potrebujú byť čísla na to, aby sa s nami manipulovalo ešte viac, ale verím, že to už nebude také ľahké.

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-07-19 11:09:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Podle mě jsou to kódy pfizeru, oni mají snad dokonce v jakési smlouvě uvedeno, že každý očipovaný se stává jejich majetkem. Tím pádem ho zřejmě můžou na dálku i odpojit z matrixu. Moc se o to ale nechci zajímat, protože tito lidé to mají tak i tak už spočítané. Posílal jsem stovky varování, když se vaxinace startovala a mám pocit, že dost lidí to prostě ignorovalo. Důvody? – práce, škola, cestování, hospůdky, nakupování!!! To jsou ceny za lidský život.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-07-19 11:40:02 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A proto s takovými nikdo nevydrží, protože lidi myslí, že vše je zalité sluncem a každý musí říkat jen to hezký.
Když se někdo zeptá, jak se máš, tak většina jen řekne: Mám se dobře..
Ale většina neřekne, stojí to za h*vno! Většina jen hraje, jak jsou silní a kdyby řekli špatně, je to jen jejich vina a ukázali by slabošství..Taky nemám rád neupřímný lidi, ale upřímných lidí je dneska v jednotek procent a takový vztah je vzácný. A když se něco ve vztahu děje, ani nejsou schopní říct kloudně co a raději řeknou, ne miláčku nic se neděje a za týden je rozchod. Tyhle hry v tomhle bordelu jsou skutečně odporný a ne každý si váží skutečné síly ducha a tím je upřímnost. Ne svaly..

Ikona diskutujiciho lenka f 2022-07-19 21:08:20 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Takový upřímný člověk to v první řadě myslí s tím dotyčným dobře a záleží mu na tom, aby se dotyčný nespálil či si něco uvědomil. To spousta lidí nesnese. Když je někdo povrchní člověk, tak se bude klidně přetvařovat. Můj manžel např. špatně snášel, že nemusím jeho bratra. Reagoval na to vztekle a že jsem prý asociální, ale v hloubi duše ví, že mám o jeho bratrovi pravdu. Aspoň se jím přestal nechat využívat a nechat si do spousty věcí mluvit. Ale trvalo to, než to pochopil, protože to tak bylo v rodině zvykem. Okolo bratra se vše v rodině otáčelo a manželovi bylo jejich mámou vždy vysvětleno, že je starší a prý rozumnější a tak se má nad to povznést. Ona si to tím zjednodušovala. A tak se celá léta tzv. povznášel a já jsem se měla pak povznášet s ním a nechat se od nich trénovat taky, protože to tak bylo zvykem. No ale to všichni narazili. Taky jsem kolikrát stála sama proti nim, protože jsem na něco měla prostě jiný názor a nechtěla jsem si nechat určité věci líbit. Dneska ale v podstatě už dřív to je v pohodě. Manžel se občas vídá s bratrem, jako rodiny se nestýkáme. Zjistila jsem, že je to tak lepší.

Ikona diskutujiciho Světlo 2022-07-20 10:07:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Srdecne zdravim vsechny pozitivni lidicky , uprimné a prirodně citici antivaxery.I vme byvale praci odolali pouze 4 lide. Jedna kolegyne 56r. od 6. mesice je ,,najednou na berlich „.Cekame co z toho vyleze. Je mi i divne ,ze spoustu lekarskych veci je pro 50 + zdarma. Ockov.proti klistatum ma taky3 faze,velmi shodne s ockov.covid.Moji mamince se za inajici demenci dr.predepsal prasky na zanet( z anglie zdarma), a za tri dny chtela skocit z balkonu.V navodu stalo Moznost ,,sebevrazdy “ Kdo byto u stareho cloveka sdemenci vysetroval?
Musim napsat svuj postrech o cipec. Kdyz zacalo ockovani, zapla jsem pred supermark.blotoo.kdo vysel – kody s : dvojteckama. Pak jsem jela vecer v odlehle !! castiza autobusem, jen autobus ,nikde nikdo. zapla blutu.
Nabehlo jmenovitě: ,,TV cisla, Sluchatka cisla, mobil Nokia cislo, pocitac cislo a podivne kody jenom 3lidi.
A Pred sousedovym domem,otevrene okno mi najela i znacka jeho TV s cislem i jeho pocitac. Asi musi byt zrovna zapNute anteny – maji anteny na strese nebo wifi. !! Coz asi cipy pres to zapnuty budou. Tak me napada, ze wifi,je hodne nebezpecne, proto lze tak snadno vytunelovat ucty . Pro hekry hracka, kdyz pres blotu,tolik jde zjistit.
Vypinejte v mobilu site i jinde. Reklama v tv,,Jsem chytra siť ,siť do kazde domacnosti. WifiRojtr. Ježi se mi z ni chlupy. Mejte se vsichni fajn, Svetlo uz vitezi nad tmou 💙🤍💛💚

Ikona diskutujiciho Michal 2022-07-21 14:56:27 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V článku máte pravdu, oceňuji to. I v tom, že takoví lidé mají často vysoké morální standardy. A jejich snahou je ostatním pomoci. Mnozí svou upřímnost se naučili korigovat tak, aby ostatním příliš neubližovali. Nicméně, setkal jsem se i s takovými, kteří opravdu nemají žádné filtry nemají, to že jiným ubližují jde mimo jejich chápání a nemají soucit, sounáležitost, empatii. O mravních standardech takových lidí pak velmi pochybuji. Tedy pozor, nejsou jen ti dobří. Naštěstí ti špatní upřímní, jdou od těch dobrých upřímných velmi snadno odlišit právě absencí empatie a sounáležitosti. Upřímnost ano, ale s mírou.

Ale mnohem horší je americká neupřímnost. Ti se na všechno tváří How are you. I’m fine. A jako vaši nejlepší přátelé ihned. A když je vám špatně, tak vás pořád obelhávají tvrzením, jak bude vše v pořádku. Všimněte si, jsou toho plné americké filmy. A když nic neumíte, tak vám pořád tvrdí, jak jste skvělí. A když jste průměrní, tak vám tvrdí, že jste vyjímeční. Dělají to rodiče i učitelé dětem. Strašně to křiví charakter a ničí sebereflexi. Chudáci lidi v takové masáži. Mají pocit, že jsou bohové.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek