Proč jste stále single: Problémové chování, které od vás odhání partnery

14.11.2023 v Psychologie 14

Už vás nebaví chodit pořád někam na rande a stále nenacházet pravou lásku? Přistihli jste se někdy, že přemýšlíte, proč jste vlastně stále sami? Možná je čas podívat se na své vlastní chování a zjistit, zda by to nemohl být důvod, proč jste stále svobodní.
Najít tu správnou osobu může být výzva. Ale co když vám vaše vlastní chování brání v úspěchu?Některé návyky mohou silně pracovat proti vám. Pokud zjistíte, že jste stále svobodní, přestože dlouho toužíte po vztahu a snažíte se ho najít, možná opravdu existuje překážka, která vám brání najít lásku.

Jste moc vybíraví
I když bychom všichni měli mít základní požadavky ohledně vzájemné kompatibility, neměli bychom zapomínat, že nikdo není dokonalý. Ano, fyzická přitažlivost je důležitá, ale přílišné zaměření na vnější vzhled je receptem na neúspěšný vztah. Hledejte někoho s kompatibilní osobností, rysy, hodnotami a zájmy. Musíme dát lidem šanci a zaměřit se spíše na hledání společného směru, než na hledání iluze dokonalosti.

Moc rychle odsuzujete
Když budete příliš vybíraví, můžete začít snadno soudit ostatní na základě jejich vzhledu. nebo původu. Můžete tak přijít o skvělé příležitosti a fajn lidi. Dejte všem spravedlivou šanci.

Na všechno chcete mít razítko

Je normální chtít občas ujištění, ale když se validace stane vaší nutností, může to bránit novým vztahům. Je důležité pěstovat si sebevědomí a spoléhat se na vlastní názory, místo neustálého hledání potvrzení od ostatních… oni s tím člověkem žít nebudou, ale vy ano. Na vás to záleží. Vy musíte vědět, co potřebujete a co je pro vás zdravé.

Nemilujete dostatečně sami sebe
Upřednostněte své potřeby, vášně a růst. Být single je úžasná příležitost zaměřit se na osobní rozvoj, prozkoumat nové koníčky a poznat nové lidi. Naučte se dávat si také lásku, kterou hledáte u ostatních. Sebeláska je velmi atraktivní a představuje zdravý základ dlouhodobého funkčního vztahu.

Vidíte všechno moc černě
Neustálé stěžování si jak je svět v ři*i a chronický pesimismus může vaše potenciální partnery velmi rychle odpudit. Místo toho se soustřeďte na optimismus a vděčnost. Vaše dobrá energie bude nakažlivá a přitáhne podobně smýšlející lidi. Zkuste se tedy soustředit na dobré stránky života a buďte optimističtí. Když jdete na rande, svou depku nechte kompletně doma. Nikdo nechce randit s někým, kdo kolem sebe šíří depresi a ponurou atmosféru.

Trávíte příliš mnoho času o samotě
Pokud trávíte veškerý čas doma sledováním televize, nebo hraním videoher, nepotkáte nové lidi (ledaže byste pařili online). Musíte prostě vylézt ven, jinak to nepůjde. Vyjděte ze své komfortní zóny a zkoušejte nové věci. Rozšiřte svůj společenský okruh.

Pořád hledíte do telefonu
Pokud vás na rande více zajímá váš telefon než osoba, která sedí naproti vám, zasloužíte si být single. Nezajímáte se o ostatní lidi, nezajímá vás co vám říkají, nevěnujete jim pozornost. Odložte telefon a věnujte se přítomné situaci.

Moc na ostatních visíte
Pokud jste už dlouho single, můžete mít tendenci se snadno k někomu připoutat. Protějšek pak ucítí váš nátlak, vaši potřebu a vyhodnotí ji jako zátěž a manipulaci, které ho odradí. Naučte se být nezávislí, mějte svůj vlastní život a dejte svému partnerovi prostor.

Příliš mluvíte o svých bývalých
Mluvit špatně o svých bývalých může znamenat zkázu pro váš současný nebo budoucí vztah. Když neustále připomínáte minulé vztahy, bude to vypadat, jako byste na nich stále lpěli. Nikdo nechce slyšet o vašich minulých vztazích, když jste s ním na rande. Udržujte konverzaci zaměřenou na přítomnost, nebo riskujete, že zůstanete dlouho svobodní.

Jste sebestřední 
Empatie, soucit, respekt, důvěra a zralost jsou základem každého zdravého vztahu. Pokud se přehnaně soustředíte na sebe a ne na partnera, může se stát, že zůstanete single. Když budete mluvit jen o sobě a nikomu nedáte prostor, váš protějšek rychle ztratí zájem.

Jste pasivní
Pokud nejste ochotní převzít iniciativu, nebo pokud příliš dlouho čekáte, než někoho pozvete, riskujete, že promeškáte příležitost, nebo vyšlete špatnou zprávu. Vyprdněte se na pochybnost a ozvěte se. V nejhorším případě dostanete košem, alespoň se můžete posunout dál a záležitost uzavřít s nějakým stanoviskem.

Bojíte se odmítnutí
Odmítnutí je přirozenou součástí procesu seznamování a stává se to úplně každému. Být odmítnut někým, koho máte fakt rádi, bolí hodně. Ale vždycky je lepší vědět na čem jste a jít vpřed, než žít v imaginárním světě a přešlapovat na místě. Nedovolte, aby vás strach z odmítnutí brzdil v tom, abyste se někam dostali. Bývá užitečné se protějšku zeptat na důvod, pokud se vám to stává hodně. Pokud jste dost zralí na to, abyste dokázali přijmout konstruktivní kritiku, může to lepšit váš výkon na příští pokus.

Nenechte se odradit, pokud hned nenajdete toho pravého. Zkoušejte, učte se a rozvíjejte se. Využijte každý nezdar jako zkušenost.  Nikdy není pozdě se zlepšit.

© aluska.org 2023

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Miroslav Čižmár 2023-11-14 11:07:21 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Keď chcete nájsť pravú lásku, staňte sa ľavou láskou.

Ikona diskutujiciho niky 2023-11-14 12:37:05 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Můj problém, proč jsem pořád sama, je to, že jsem až moc na úrovni. Už dávno nemám žádné požadavky na vzhled a podobné blbosti. Ale pořád se setkávám s tím, že lidi prostě nechtějí vztah, je jim lépe v pohodlí u rodičů. Je to úplně tristní kolik lidí ve svých třiceti pořád bydlí u rodičů, nebo se od nich nechává vydržovat, jenom z důvodu toho, že jsou prostě pohodlní. To netvrdím, že každý kdo bydlí u rodičů to tak má, mluvím jenom o konkrétních případech se kterými jsem přišla do kontaktu já. Takovým typům, já říkám ztráta času. Je to člověk, co se tě snaží strašně sbalit a slibuje ti hory doly. Ale když má přijít na věc, tak tvrdí že není připraven na vztah a že nechce nic uspěchat. Proto jsem pořád sama. Já chci být něčí oficiální přítelkyně a nespokojím se s ničím menším. Chci normální vztah jeden na jednoho, a ne žádné trojky, čtyřky, desítky…. Dneska skoro všichni chtějí jenom sex. Je to strašný. A ti co nechtějí sex, chtějí mít někoho, kým můžou manipulovat a citově ho využívat. Jelikož já se k ničemu takovému nejsem schopná snížit, tak mi prostě nezbývá, než být sama. Není to tak, že bych nějak strádala, ale prostě by bylo fajn přijít domů a mít tam někoho, koho můžu obejmout a povědět si navzájem jaký jsme měli den a být si oporou. Mít takový svůj vlastní svět, kde nám bude dobře, a bude nám jedno, co si o tom myslí okolí.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-11-14 13:07:23
Ikona diskutujiciho
sipka

To bude možná i tím, že člověk, který se nikdy pořádně nedostal mimo komfortní zonu, nedostal popud k tomu, aby dospěl. A pokud je v tom komfortu 30 let, tak prostě není dospělý ani ve třiceti letech. Ale všechny do jednoho pytle bych neházela a určitě je možné potkat i nedospělé, kteří už u rodičů nežijí. Možných faktorů a jejich kombinací je nespočet.

Ikona diskutujiciho sm 2023-11-14 17:16:45
Ikona diskutujiciho
sipka

Niky sice promiň, ale ono zase říct že nemůžu najít chlapa protože jsem moc na úrovni, to moc přitažlivě nezní. Spíš naopak. Jinak jako chlap můžu říct, že jsou důležité 2 věci: 1. Jestli můžu mít s dívkou sex (=podvědomě život=děti), 2. Jestli se s ní dá vydržet. Přes tohle nejede vlak. Svého času se i mě snažily sbalit některé dívky které jsem ale nechtěl a pak si říkal, jak je to super být sám a že mi vlastně nebude vadit být sám úplně celý život, protože mi to za to nestojí a jsem vlastně spokojený (a to jsem byl mj. ještě panic). Tak jsem byl nějaký ten rok zase sám až mě to přestalo bavit a řekl jsem si, že si najdu tu nejlepší a nejhezčí dívku. No, a stalo se. Stačilo se rozhodnout. Ono i třeba něco zkoušet je úplně něco jiného než do toho naplno jít. Na druhou stranu dnes je doba tak pošašená, že musí oba partneři daleko více než dřív spolupracovat. To je opravdu menší problém. Mnohdy se chlapům nechce protože kupní síla (mzdy) jsou čím dál menší, kdežto ceny rostou(=není motivace). Dívky zase chtějí být často za princezny a chlape starej se(=nejsou chlapi). Ani jedno není řešení, však stále se dá udělat mnohé. Každopádně platí: jaký šel, takovou potkal. Stejně tak jaká šla, takového potkala.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-11-14 19:36:39
Ikona diskutujiciho
sipka

Člověka hodně vyšachuje i to jako moc je alternativní. Tím se dostáváš do fakt hodně úzkýho výběru. Slyšíš „minulej týden jsem byl v meku“ a už nemáš zájem… normál by ale řekl „no fajn, tak mě tam příště vezmi taky“.
A nejde s tím nic moc dělat. Zahodit to kým jsi a zahodit svoje hodnoty, abys byl chvilku s někým kdo není na tvé vlně, je blbost.

Ikona diskutujiciho Ignac 2023-11-14 23:23:24
Ikona diskutujiciho
sipka

Niky, díky za Tvůj vstup a pohled na věc. Můžeš se mi ozvat zpět na [email protected] Díky Ignác

Ikona diskutujiciho iva 2023-11-14 14:28:49 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jen tak, pro povzbuzení těm, co jsou singl a rádi by nebyli. Vzhledem k tomu, že hlavní body na cestě zde, nás stejně neminou, těmi si projdeme. A mít toho správného parťáka(když si to přeji)takový styčný bod jistě je.
Jako problém by se nám mohlo jevit možná načasování, protože my nevíme, kdy je ten správný čas.
Jak pro jednoho, tak pro toho druhého. Co když, já už budu na ,,místě“, ale ten druhý ještě ne? Ještě si musí něco zažít, přehodnotit atd. nebo naopak.
Trpělivost, důvěra, nechat věci plynout a hlavně těšit se.
Určitě se to už někde chystá 🙂 jen prostě nemáte páru jak a kde.

Ikona diskutujiciho kuku 2023-11-14 18:33:34 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Včera jsem se setkal jednotlivě se třemi mimozemšťany lidského typu. Byli to mladí muži a jeden z nich se mnou mluvil nějakým nepozemským jazykem. To bylo vše, protože šlo jen o demonstraci mé obrany a ochrany a potom jsem Vám, Alue, napsal ten příspěvek o tom tajném podzemním hradu, který jste dosud nezveřejnila. Už v průběhu psaní konceptu, tedy před odesláním, se mi ztratila část textu s informací, která je sice oficiálně uznaná ale asi tedy nepravdivá. Musel jsem pak text sešroubovat, takže není až tak dost plynulý v myšlence.

Ale proč to nyní píši, nebo proč i : Už v dávné historii, docházelo k setkání s tzv. anděly a spíše ve vyjádření bohové. Vypadali jako lidé, dokonce jako vzor pro ně co do krásy, inteligence i síly a moci. Mnoho z nich je na Zemi inkarnovaných a své protějšky mají někde ve vyšší vibrační sféře. Chrání je a brání tím právem především, i s použitím tzv. vesmírné techniky. Někdy byly i použity vesmírné zbraně, ačkoliv je to vesmírnými zákony a dohodami mezi pozitivními a negativními vesmírnými civilizacemi zakázáno a prošlo jim to. To protože jde o přirozené dipóly a ony se navzájem brání jako samy sebe. V tomto smyslu je samozřejmým, že zůstávají samy na Zemi a čekají. Nejde o neschopnost najít si partnera ale pouze o věrnost a nebo spíše o pocit, že jejich partner existuje a bude „k dispozici“ někdy jindy ale ještě v tomto jejich životě. Ano, pokud budou natolik kvalitní, pokud tedy svůj úkol, svou misi na Zemi dostatečně zvládnou, budou evakuováni a uvědomme si všichni, že lidé mají svůj domov na Zemi a i veškerá práva a bylo by tedy nesmyslné evakuovat je někam jinam, a setkají se. kk.

Ikona diskutujiciho niky 2023-11-14 20:34:16 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

@sm
ty si tady vytváříš nějaké domněnky, které jsem nikdy neřekla.
Moje poslední zkušenost byla s jednou holkou, která mě měsíce vodila za nos s tím, že spolu budeme žít a nakonec se rozhodla, že radši bude v pohodlí u maminky, než aby se mnou budovala opravdový vztah. A z mojí zkušenosti je to nejvíc tak, že ženy chtějí jenom sex, ale nechtějí žádný závazek.
Já vím, jaký to je když jsem to já, kdo platí a shání peníze a jediné co za to chci, je nějaká věrnost, které se mi stejně nedostává.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-11-15 08:00:58
Ikona diskutujiciho
sipka

Ženy jsou komplikovanější a opatrnější než kluci. Kluk by to s tebou třeba mrsknul, ale holka se víc bojí. Chce větší jistotu, zázemí.

Ikona diskutujiciho Reny 2023-11-15 12:08:16 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Po rozpadech různých vztahů nedaří se mi zakopnout o toho pravého, ať dělám co dělám. A přitom si nemyslím, že bych splňovala ne až příliš žádoucí kritéria uvedená v článku. Snad s výjimkou jednoho – vyšší nároky. Ano, ty asi mám, ráda bych potkala takového partnera, který by se mnou byl schopen sdílet mou širokou škálu zájmů a navrch k tomu bych se já sama od něj měla co přiučit a mohli bychom si vše navzájem vyměňovat, předávat, rozšiřovat, rozvíjet, podněcovat se a i podržet navzájem. Nelze takovou osobu nalézt, resp. vůbec někde potkat. Když už se schyluje… jak to ústa otevře, vymalováno, konec dřív než začátek. Dospěla jsem k názoru, že ti, co zbyli, jsou volní, jsou bohužel tak přehrabaní, přebraní, že… no, prostě no comment, je to paběrka, duto, prázdno, omezeno, lacino. Tak už se nesnažím, iluzemi sama sebe ohlupovat nechci, rovněž tak ani něco lámat přes koleno. Zázrak se nestal, osud ke mě nikoho nepřivál, takže obligátní: Asi to tak má být, co s tím nadělám, vůbec nic …

Ikona diskutujiciho vap 2023-11-15 17:02:56 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Najít vztahy mohou znemožňovat uvalené kletby a ve všech případech opravdu nezáleží na tom, jaký kdo je.
Člověk, který je celoživotně pod vlivem znatelných osudových provokací s cílem ho rozčílit, zničit nebo rozhodit, má v hledání pravých partnerů skutečně velmi omezený výběr.
Tedko odbočim od tématu.Jedna z mých prokazatelných osudových provokací je, že když přijdu k přechodu, tak se často stává, že zrovna začne jezdit auto za autem, pak mi kvůli nim ujede tramvaj nebo autobus.To se musim hodně držet, dusim v sobě sílný vztek.Za zlatých časů před průmyslovou revolucí jsme hektické nálety automobilů neznali.
To právě ty entity chtějí, štvát a na.írat.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-11-15 17:03:56
Ikona diskutujiciho
sipka

Prokletí je problém… některá fakt nejdou sundat.

Ikona diskutujiciho asdf 2023-11-16 04:09:18
Ikona diskutujiciho
sipka

Podle mě se tím nasíráním ty entity živí, nemusí jít nutně o prokletí. Ony velice rychle vycítí co člověka spolehlivě vytočí a pak to schválně dělají, protože náklady na „pootočení reality žádoucím směrem“ jsou nižší než ta energie kterou si to z vás pak nacucá. Nejlepší je kombinace vyhýbání se situacím které to způsobují ( i když se „to“ pak bude snažit vnutit vám představu že děláte cosi nenormálního, divného, měli byste se stydět, měli byste se k tomu čelem postavit…ale nenechte se vyprovokovat) v kombinaci s tím, že když se to stane, tak co největší silou vůle si zakázat nechat se tím rozhodit, a popř. i v pozdější fázi si třeba i podobnou újmu způsobit v kontrolovaných podmínkách sami, s tím že se na tom cvičíte pro situaci v budoucnu (např. nechám si schválně ujet autobus, přejdu až na další zelenou, schválně obejdu ještě jednou blok atd..ale musí to být v pohodě, ne že se do toho člověk nutí a štve ho to) a když „to“ zjistí že už se už se u vás tolik nenažere tak jde jinam.. ale za čas to zkusí něco jiného nějak znovu, tak pozor 🙂

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek