Proč zasvěcení nefunguje aneb Reiki, Shamballa a jiné závislosti | 2. díl

26.10.2020 v Energie 2
Na základě reakcí a debat, které vznikly ohledně mého článku Reiki, Shamballa a jiné závislosti, jsem se rozhodla trochu rozšířit a objasnit svůj postoj k práci s těmito systémy.

Reiki, shamballa, merkaba, světelný systém a mnoho jiných dalších, jsou založeny na práci s energií. Dnes je mezi veřejností a to i vědeckou vcelku běžný názor, že vše je energie a podle toho, jakou frekvenci tato energie má, ji můžeme vnímat, ohmatat si, či vnímat pocitově. Obecně platí, čím nižší vibrace, tím hmotnější, čím vyšší tím méně hmatatelná, čili duchovnější nebo éterická.Výše zmíněné systémy pracují na vyšších frekvencích a jejich síla a účinnost je dána mentální silou jedince, který s nimi pracuje. Každý z nás má ovšem tuto schopnost vrozenou a není nutné nechávat se zasvěcovat. Každý z nás je ovšem také vyladěný na jinou frekvenci, takže účinnost je rozdílná člověk od člověka.

Když jsem před časem napsala článek Reiki, Shamballa a jiné závislosti, mnozí se snažili mi vysvětlit na základě přečtení, že jsem měla špatného mistra, že to vše funguje. Chci k tomuto jen podotknout, že o tom můj článek nebyl. Vím, že práce s energií je možná a opravdu funguje, cílem ovšem bylo, abychom si ujasnili, že žádné zasvěcení nemůže vyčistit mojí karmu, nenaučí mě sebelásce, odpuštění a rozhodně mě nespasí. Chtěla jsem jen upozornit na to, že zasvěcování je novodobý byznys, díky kterému se mnoho jedinců obahacuje, aniž by chápali skutečné důsledky svého jednání. Bohužel i bohudík, jsem byla po určitou dobu součástí tohoto byznysu.

Moje kolegyně a kamarádka říká, že jde, co se týká reiki, shambally atd. o druh sektářství a nástroj ďábla. Já říkám, že někteří jedinci využili „díry“ v trhu a začali prodávat něco, co zde nebylo dostupné. Trh se ovšem pomalu a jistě zaplňuje a proto se vymýšlí stále něco nového. Bohužel stejně jako u solární energie, jako u pozemků, jako u vody a jiných věcí, jsme si my lidé přivlastnili majetnicky něco, co bychom mohli užívat všichni. To by ovšem nesměly existovat papírky zvané peníze, po kterých touží každý člověk a kdo říká, že ne, tak prostě kecá a jen to v sobě popírá. Potud tedy beru tento obchod jako běžnou součást našeho života, nejde vlastně o nic vyjímečného. Prodávají se dnes informace, vědomosti, zkušenosti, zkrátka vše.

V čem je tedy problém? Ve svém článku jsem psala, že negativní energie se nemůže vytratit a naopak může se vracet zpět k tomu, kdo ji předává. Chtěla bych toto objasnit, protože to nebylo blíže specifikované v předchozím článku a několik čtenářů se mě ptalo, jak to myslím.

Při zasvěcení dochází ke zvýšení vibrací člověka, který je zasvěcován, ale i toho, kdo zasvěcuje. Předpokladem je, že ten, kdo zasvěcuje, by měl být natolik duchovně vyzrálý a měl by mít z větší části vyřešenou svoji „hrubou“ karmu. A zde vnímám první problém, protože tomu tak je jen v málo případech, ale budiž. Předpokládejme, že tzv. mistr je duchovně vyzrálý člověk, který dlouhodobou prací na sobě vyřešil větší část své osobní karmy a dokáže se skutečně napojit na vysoké frekvence.
Během procesu zasvěcení dojde ke zvýšení jeho osobních vibrací a skrze něho proudí energie do zasvěcovaného. Stává se tzv. kanálem a díky tomu se údajně zvyšují i vibrace člověka, kterého zasvěcuje. Tyto vibrace mají schopnost léčit.

Jak ovšem k tomu léčení dochází? Vysoké frekvence vytlačí ty nízké mimo biopole člověka, ty ovšem nezmizí. Dotyčnému se může výrazně ulevit, ale – a to je důležité vědět – i přitížit a to z toho důvodu, že jeho tělo není schopné snášet takto vysoké frekvence a reaguje adekvátně k tomu.
Proto dochází dost často k tomu, že mnohé bolí po zasvěcení hlava, někteří zvrací, někteří musí chodit častěji na záchod, zkrátka potíže, které byly v latentním stavu, se zhoršují. Každý jsme jiný, proto u každého zasvěcení způsobuje něco jiného.

Nervová centra si musejí zvykat na takto vysoké frekvence a dochází v podstatě k jakýmsi zkratům. Od většiny mistrů se dozvíte, že jde o příznaky čištění. Opět mi moje zkušenost potvrdila, že se nejedná o žádné čištění. Je to jako když by vás zasáhl vysoký proud. Dochází ke spálení nervových center a to u jedinců, kteří žili doposud v nízkých vibracích, může způsobit velké potíže.

Dalším problémem je tzv. jojo efekt. Zasvěcený zvýší své vibrace, na pro něho nezvyklou úroveň, ale pokud není zvyklý na meditace, neumí odpouštět, neboť samotné odpuštění přináší zvýšení frekvencí, protože jde o projev lásky, neví, co je sebeláska, neumí přebírat zodpovědnost za vše, co se mu děje, postupně se bude vracet na svou původní vibrační úroveň. Bohužel pád z výšek obvykle bolí. Ačkoliv vše bude relativně stejné jako bylo, vzhledem k tomu, že poznal něco krásnějšího, pokud neměl nepříjemné reakce těla, bude mu jeho původní život připadat jako návrat do temnot.

Poté jsou dvě možnosti. Přijmout fakt, že musí na sobě pracovat dál a že duchovní vyspělost se nedá koupit, tím v podstatě přijme zodpovědnost za svoji chybu a posune se výše přirozeným způsobem anebo dotyčný začne vykládat, že jde o podvod a začne vysílat negativní energie v podobě pomluv, závisti apod.
V druhém případě dochází v podstatě k magickému působení na „mistra“, který ho zasvětil a ejhle z pozitivní energie, kterou mistr předal vzniká negativní. Akce vyvolala reakci. A věřte nebo ne, právě protože mnoho „mistrů“ dělá zasvěcení pouze pro zisk, dochází velmi často k tomu, že tyto zpětné negativní reakce ukáží svoji magickou moc a mistři jsou nemocní, mají různé symptomy, připomínající prokletí a strašně se diví, cože se jim to vlastně děje.

Jako další problém vnímám fakt, že tito rádoby guruové, jsou přesvědčeni o správnosti svého konání. Zde ovšem platí, že neznalost neomlouvá. Karma neboli zákon příčiny a následku funguje tak jako tak, jen každý má svůj čas, kdy karma udeří jako osud. Pak budou nuceni přehodnotit své konání, tak jako jsem to musela učinit já.

Na závěr chci podotknout, že přestože můj názor je zde uvedený, respektuji cestu každého, neboť vše je správně a učíme se ze svých chyb. Někdo rychleji a dřív, někdo pomaleji a později. Tímto článkem se osobně do nikoho nenavážím, s největší pokorou ctím cestu každého. Mým cílem bylo nastínit svoje poznání a je na každém, jak si to přebere a co s tím udělá.

Pokračování příště

Autorka: Michaela Havierniková
článek převzat ze zdroje: https://haviernikova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=285106Komentáře

Ikona diskutujiciho Pavel 2020-10-26 08:20:49 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za nádherný článek. Každý si zvyšuje nebo snižuje vibrace a nepotřebuje k tomu zasvěcení.

Ikona diskutujiciho Pavel 2020-11-08 18:51:26 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ANO, každý je odpovědný sám za sebe a je třeba , aby ostatní „nezasvěcení“ nehledali spásu někde JINDE, ale v sobě!!! Můžu potvrdit, že ušetříte třeba i desetitisíce a ty věnujte na své SEBEPOZNÁNÍ!!
Dopručuji videa /př./na Youtube Joe Dispenza aj.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek