První rande: Pokud tvůj objev dělá tyhle věci, tak ZDRHEJ.

3.12.2022 v Žena 8

Všichni jsme zažili dobré i špatné rande. Alespoň pak máme o čem vyprávět a čemu se zasmát – i své vlastní blbosti. Ale někdy jsou špatná rande až moc přes čáru.
Pokud jste s někým na prvním rande, chcete ho nechat projevit a jste co nejvíce tolerantní, ale někdy je to už jenom ztráta času. Pokud jste na rande a on dělá následující věci, tak už s ním neztrácejte čas. To, že někomu chcete dát šanci, neznamená, že byste opravdu měli. Někteří lidé jsou prostě kreténi a nezaslouží si být ve vaší přítomnosti.
I když byste třeba mohli jednu nebo dvě z těchto věcí přehlédnout, čím víc se jich sejde dohromady, tím je jistější, že nastal ideální čas se zdekovat.Přijde pozdě
Pokud ani neuvede žádný důvod a neomluví se, tak nemá smysl ztrácet čas. Na cestě člověka může něco zdržet, to je pochopitelné. Ale je rozdíl mezi tím, když se opozdíte, a tím, když přijdete pozdě záměrně nebo z nedbalosti.

Hovor vázne
Moc toho neřekne. Když se snažíte začít konverzaci, je to jako mluvit do zdi. Váš protějšek na to nijak aktivně nereaguje a zjevně ho to nebaví.

Chová se, jako by mu na vaší schůzce nezáleželo
V tom případě je ideální čas k vašemu odchodu, protože ztrácíte čas oba dva.

Pořád kouká do mobilu
Pokud tráví více času na telefonu než tím, že s vámi mluví, je to skutečný problém. Pokud chce místo toho, aby byl s vámi, projíždět Facebook, pak ho zřejmě nezajímáte. Pokud jde o první rande, po mobilním telefonu se může sahat, pokud nastane naléhavá situace.

Nepřeskočila jiskra
Prostě se vám nelíbí a nevzbuzuje ve vás sympatie. Pokud mezi vámi není žádné pouto, tak proč zůstávat? Nedávejte mu falešné naděje.

Chce mluvit jen o sobě
Zdá se, že nechce mluvit o nikom jiném, než sám o sobě. Co děláte vy, nebo co si myslíte vy, ho nezajímá. Pokud při pokusu o změnu tématu najde způsob, jak ho vrátit zpět k sobě, přestaňte se o to pokoušet a jděte domů.

Tlačí na pilu a přetvařuje se
Až příliš se snaží, působí nepřirozeně. A vám to vadí, protože cítíte přetvářku a díky tomu nevíte, s kým vlastně jste.

Kritizuje věci, které si objednáváte v restauraci
Neměl by mít co mluvit do toho, co jíte nebo pijete, obzvlášť ne na prvním rande. Přátelský návrh nebo doporučení dobrého jídla je samozřejmě v pořádku, ale rýpat do vás za váš výběr by opravdu neměl. Nejste malé dítě a přece víte co vám chutná.

Je hrubý k jiným lidem
Pokud je hrubý na číšníka zdánlivě bezdůvodně, měla byste zpozornět. I když mohl mít jen špatný den, na rande není místo na jakoukoli hrubost. Při prvním setkání s vámi by se přece měl snažit udělat dobrý dojem, ne?

Srovnává vás s lidmi ze své minulosti
Pokud vás už teď srovnává se svými bývalými, je to varovný signál. Nezajímá se skutečně o vás, zajímá se spíš o věci, které byste mu mohla nabídnout. Vypočítává si pro a proti. Nebo zkrátka nemá vnitřně uzavřené své staré vztahy a tahá si je všude s sebou.

Vysvětluje vám, proč jste stále svobodná a vyzdvihuje vaše nedostatky
Když někdo poukazuje na věci, které jsou na vás špatné, aniž by vás znal, znamená to, že si nezaslouží být ve vašem životě.

Nevnímá, co říkáte
Pokud vás už na prvním rande skutečně neposlouchá, představte si,  jak by se asi pak choval ve vztahu. Nechcete přece trávit čas s hluchým pařezem.

Požádá vás o zaplacení
Rozdělení účtu na rande je v pořádku, ale nikdy byste neměla platit celý účet i za kluka, se kterým se teprve seznamujete.

Chce si hlavně zasouložit
Pokud mluví jen o tom, jak jste přitažlivá, co by s vámi všechno dělal, vede žhavé řeči nebo vypráví o tom jaký je v posteli a kolik holek už ojel, setkala jste se s obšourníkem, který nehledá vztah, ale zápich. Rozhodně jděte pryč a ani ho nelíbejte na rozloučenou. Bůhví kolik díky své promiskuitě posbíral nemocí a přenosné jsou i slinou.

Cítíte se jak na výslechu
Pokud nechce dělat nic jiného než vás vyslýchat do té míry, že je vám to nepříjemné, tak v tom nepokračujte a odejděte.

Nemáte nic společného
Pokud nemáte společné zájmy, názory na svět a zdá se, že si nemáte ani o čem povídat, druhé rande už asi nebude na místě.

Neshodnete se vlastně na ničem
Nemusíte mít na všechno stejný názor, ale neměli byste být na sebe naštvaní hned na prvním rande. Pokud jste se dokázali rozmrzet a podráždit už takhle na začátku, kašlete na to oba.

Nemůžete se dočkat, až rande skončí
Pokud chcete, aby už to rande skončilo, ukončete ho rovnou. Nezůstávejte až do konce, pokud nechcete. Pokud to chcete ukončit, zaplaťte za jídlo, omluvte se a jděte.

Poučuje vás
Není to váš rodič, má to být potenciální přítel. Buzerace na prvním rande je jasná stopka.

Randění není snadná disciplína, ale existují meze, co si k vám druhý člověk smí dovolit a co ne. Nedovolte, aby vás někdo znervózňoval nebo překračoval vaše hranice. Nikomu nedlužíte svůj čas a můžete kdykoli odejít.

© aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho LenQa 2022-12-03 09:58:27 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

hele zažila jsem… ale i mnohem horší!! 😀

Ikona diskutujiciho Květa 2022-12-03 09:59:01 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Setkání s někým takovým je výborná škola jak si uvědomit vlastní hodnotu.

Ikona diskutujiciho Fialka 2022-12-03 10:29:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně se stalo že protějšek extrémě tlačil na pilu a uváděl mě do rozpaků přehnanými lichotkami a chválou které jsem vnímala jako nucené a neupřímné. Když jsem neprojevila zájem o další setkání protože jsem v podstatě celou dobu trpěla a čekala až to skončí tak se výtečník přiznal že si to ani nemyslel že mě prostě chtěl dostat a že vůbec nejsem tak hezká a úžasná jak mi navykládal tak abych si o sobě moc nemyslela. Přitom byl sám tlustej mastnej a ošklivej. A pak mi pořád psal a otravoval mě. Hrozný 🙁

Ikona diskutujiciho Vivaldi 2022-12-03 13:17:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

On je právě velký rozdíl mezi komplimentem a lichotkou. Lichotka je lichá, falešná pochvala.
Jsem muž, ale musím říct, že hodně mužů se neumí k ženám správně chovat.

Ikona diskutujiciho zuzi 2022-12-03 13:30:40
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím si, že hodně mužů postrádá vzor. Třeba kluk z rozvedené rodiny, nebo nefunkční. Řekni mi kde se má naučit slušnému chování a úctě k ženám, kdy vidí fotra jak maminku peskuje, komanduje, občas propleskne, podvede a pak opustí.
V televizi to nemá. Tam vidí třepající se zadky a arogantní celebrity.
V knihách ? – No to by si musel nějakou cíleně koupit a přečíst což balík bez výchovy dělat nebude.

Ikona diskutujiciho Petr 2022-12-03 14:38:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jooo, zdrhej… 8)

Ikona diskutujiciho vap 2022-12-03 16:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A proto se ptám.Má nějaké partnerství vůbec nějaký smysl? Rodiny, pokud partneři nejsou osvícený, jsou v dobrých 70-ti procentech jenom zdrojem zla a neshod.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-12-03 16:54:25
Ikona diskutujiciho
sipka

Musí se sejít dva zralí normální lidé. Když se sejdou dva toxini, to je potom mela a prokopnutých dveří… jaké si to uděláš, takové to máš.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek