Rituál: Jak se zbavit nežádoucích myšlenek za pomoci svíčky

6.10.2020 v Návody 3

Svíčky jsou krásné. Vydávají světlo, teplo a často i vůni. Sledovat plápolající ohýnek ve tmě, uklidňuje mysl. Ať už jsou to svíčky, nebo třeba krb, oheň má zvláštní schopnost vytvářet příjemnou útulnou atmosféru a vyvolávat v nás duševní klid. I ta nejmenší zapálená svíčka dokáže proměnit atmosféru v místnosti.Není tedy překvapující, že se svíčky hodně používaly při rituálech mnoha náboženství a kultur, protože plameny svíčky dokážou zneutralizovat cokoli, co trápí vaši mysl. Oheň je očišťující, transformující element.

Pokud bojujete s nepříjemnými dotěrnými myšlenkami, vyzkoušejte tento jednoduchý návod.

1. Vyberte si správnou svíčku
Barva svíčky má vliv na výsledek rituálu, protože každá barva v sobě nese specifickou energii, neboli rezonanci. Spojením postupu s odpovídající barvou, zesílíte účinek. Pro tento postup je nejlepší použít bílou, nebo modrou svíčku. Bílá představuje čistotu, modrou svíčkou zdůrazňujeme naši touhu po vnitřním míru a duševní obnově.

Pokud máte, je velmi vhodné použít i svíčku vyrobenou ze včelího vosku. Včelí vosk je ten nejčistší a nejdravější materiál pro svíčky, jaký můžete získat.

Svíčka má být dlouhá a štíhlá (taková co se dává do svícnů). Neměla by být příliš masivní, ani příliš tenká – třeba dortová svíčka je zcela nevhodná.

Pokud je svíčka parfémovaná, dejte přednost přírodní parfemaci před syntetickou a přírodnímu vosku před parafínem.

2. Počkejte na večer
Rituál má nejlepší účinek tehdy, kdy se provádí ve tmě, protože tím posílíte symboliku celého postupu a navíc v té době pravděpodobně budete mít více soukromí, klidu a budete schopni se lépe koncentrovat na svůj záměr, protože vás nikdo nebude vyrušovat.
Tmavá místnost bude představovat temný stav našeho mentálního a emocionálního světa, který se právě snažíte svíčkou osvětlit, který bude plamen pročišťovat.

3. Fáze měsíce
Postup by se měl ideálně provádět z době ubývajícího měsíce, opět je zde symbolická souvislost. Tak jako symbolicky ubývá měsíc, ubývají vaše duševní starosti a ubývají i vaše trable.

Ubývající měsíc je období mezi úplňkem a novoluním. Měsíc couvá a na obloze tvoří písmeno C. Toto období je vhodné pro zbavení se věcí, které už nechcete, do kterých spadá i emocionální zátěž.

4. Napište na papír všechno, co vás trápí
Důležitým krokem, jak se zbavit nežádoucích myšlenek, je stručně a jasně je zformulovat. Buďte k sobě upřímní. Zapište si všechny úzkosti a obavy které máte, ale při přípravě seznamu není třeba být přehnaně emotivní. Nenechte tyto myšlenky, aby znova ovládly vaši mysl. V tomto okamžiku máte za úkol je rozpoznat, identifikovat a popsat.

Seznam si můžete připravit i dopředu přes den, ale nenechávejte příliš velkou mezeru mezi soupisem problémů a postupem, aby mezitím neochladl váš zápal pro věc. Mělo by to pak slabší efekt.

Spalování destruktivních myšlenek
Oheň je energie, stejně jako i vaše myšlenky. V den, kdy se rozhodnete postup provést, nezapomeňte být v klidném duševním rozpoložení. Pokuste se meditovat a relaxovat, než budete pokračovat.

Posaďte se a dejte svíčku tak, abyste na ni dosáhli rukama. Ideálně postavte svíčku na stůl před sebe.
Můžete si stůl dodatečně ozdobit, pokud chcete vylepšit atmosféru postupu. Například květinami, nebo krystaly, ale není to nutné.
Nepouštějte u toho žádnou hudbu a použijte pouze jednu svíčku.

Až budete připravení a zkoncentrovaní, zapalte svíčku. Poté si promněte dlaně, aby se zahřály, ideálně byste mezi dlaněmi měli ucítit balonek energie.

Poté nastavte obě dlaně podél plamene svíčky. Měly by být ve vzdálenosti, kdy cítíte jeho teplo. Tento pocit by vám měl být příjemný.

Pak řekněte nahlas:

,,Prosím konstruktivní sílu Vesmíru, aby mě chránila, vedla a aby mě zbavila destruktivního myšlení. Prosím, aby navždy odešly tyto myšlenky:“

Poté začněte postupně číst destruktivní myšlenky, které jste si sepsali na papír. Buďte u toho klidní a pokud možno co nejvíce neutrální.

Představte si, že tyto destruktivní myšlenky proudí z vašeho těla pryč, odcházejí z obou vašich rukou směrem do plamene, který je přebírá do sebe, transformuje (spaluje) a odvádí pryč.

Když jste řekli všechny nežádoucí myšlenky a jednu po druhé jste vizualizovali jejich odchod, na závěr poděkujte. Stačí prosté ,,děkuji“. (V žádném případě neříkejte amen)
Věnujte nějaký čas pozorování plamene a užijte si vnitřní klid, který pocítíte.

Pokud je to možné, nechte svíčku dohořet až do úplného konce, aby zhasla sama.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2020

 Komentáře

Ikona diskutujiciho stanislav vargic 2020-10-06 16:41:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mam otázku. Papier na ktorý som napísal zoznam mam spáliť?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-10-06 19:12:30
Ikona diskutujiciho
sipka

Nemusíš, záleží na tobě. V tomto případě slouží jenom jako osnova.

Ikona diskutujiciho 🙂 2020-10-08 21:55:33 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jezis dekuji, to je presne to co sem potrebovala 😍🙏

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek