Rituál na ochranu před nočními můrami

2.5.2020 v Návody 2

Boj mezi dobrem a zlem je věčné téma. I naši předkové ho samozřejmě řešili a stejně tak jako my dnes, i oni měli občas zlé sny. Vzpomínáme si na hrůzu, kterou jsme v noci zažívali jako děti. Stíny se pohybují směrem k nám, děsí nás, bojíme se mít kousek nohy nebo ruky vystrčený mimo peřinu, snažíme se co nejlépe zakrýt, jakoby nás snad něco mělo chytit za nohu.Z dávných dob se dochoval recept, který čarodějky kdysi používaly na ochranu během spánku. Abyste se v noci chránili před zlými sny, je možné za tímto účelem okouzlit téměř cokoliv. Může to být polštář, malý polštářek s bylinkami, plyšová hračka, medvídek… Dávní egyptští kněží vkládali svá kouzla do těch nejběžnějších předmětů, aby nepřitahovaly pozornost zvědavců.

Můžete si za tímto účelem upravit plyšáky i polštáře. V noci je obejmout a cítit, jak vás chrání vaše vlastní kouzlo. Pamatujte, že podobné rituály jsou nejvíce účinné, když věříte v moc své myšlenky a v konstruktivní výsledek svého kouzla. Tehdy samotný rituál nejvíce posílí moc vašeho podvědomí. Když se před spaním podvědomě nastavíte na to, že se vám nebudou zdát zlé sny, protože u sebe máte ochranný předmět, bude rituál nejsilnější. Naše myšlenka a naše víra je síla, která tvoří náš svět. Čemu věříme, to se děje. To je naše největší kouzlo.

Na ochranný rituál proti zlým snům budete potřebovat:

1 malý stříbrný nebo bílý pytlíček (třeba takový)
1 díl Anýzu
1 díl Rozmarýnu
1 díl Levandule
1 malý kamínek ametystu

Rituál se dělá venku v přírodě za úplňku.

Tradiční návod počítá ještě s ,,měsíční vodou“, které se použije jen pár kapek. Tato voda se vyrábí naprosto jednoduše. Za přibývajícího měsíce (od nóvu po úplněk) dáte na tři hodiny na měsíční světlo misku s vodou. To se dělá tři noci po sobě. Voda se nesmí dostat na slunce, jinak změní strukturu a přestane fungovat. Když se voda dává na měsíční světlo, poprosíte Měsíc, Lunu, aby vodu nabil, nebo požehnal. Stačí svými slovy. Do vody se takto uloží data z měsíčního světla.

Pokud už všechno máte, smíchejte bylinky dohromady. Nasypte je společně do stříbrného pytlíčku a přidejte kamínek ametystu.

Jděte za úplňku ven. Do lesa, na balkon, na zahrádku – kde se cítíte dobře a v bezpečí i po setmění. Všechno si vemte s sebou. Vezměte z pytlíčku Ametyst a ukažte ho Měsíci.

Je potřeba měsíc poprosit, aby váš kamínek nabil svou energií a chránil vás každou noc když spíte. Můžete vlastními slovy, nebo použít hotovou formuli, která se podle původního návodu opakuje 9x

,,Překrásný měsíci, sešli mi své stříbrné světlo, aby mě každou noc chránilo a odveď ode mě pryč všechno zlé.“

Nakonec měsíci poděkujte, dejte kamínek zpátky do pytlíčku a na něj kápněte pár kapek měsíční vody. Nyní se může pytlíček dát pod polštář, zastrčit pod povlečemí, nebo vložit do plyšáka.

Další dva po sobě následující úplňky byste měli pro posílení rituálu opět vyjít na měsíční světlo a znovu zopakovat 9x formuli, nebo svými slovy poprosit měsíc, aby vás chránil svým světlem, když v noci spíte.

Pamatujte, že rituál bude fungovat, pouze pokud se na něj nastavíte a budete mu věřit. Nikdy nedělejte postupy, kterým nevěříte, protože je tak zastavíte.

Ať se vám v noci spí sladce!

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2020

 Komentáře

Ikona diskutujiciho elbar 2020-05-02 17:31:02 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Sri Chinmoy:
Časně zrána pozvi Boha,svého Přítele,
skutečného Přítele a Přítele jediného,
aby tě doprovázel pocelý den.

Ikona diskutujiciho kfjetina 2020-05-08 10:40:14 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je krásný rituál 💙

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek