Rizikové cizokrajné suvenýry, které byste rozhodně neměli kupovat

1.10.2020 v Paranormální jevy 34

Rádi cestujete? Lákají vás exotické země a nová dobrodružství? Hledáte v dalekých zemích neobyčejné suvenýry?
Cesta do Indie, Tibetu, Botswany, Zambie, Tanzánie či Keni, je skutečně možností ocitnout se v doposud nepoznaném a okouzlujícím světě, v němž se na každém kroku dají koupit tajuplné amulety, lektvary nebo talismany. Buďte však při nákupu těchto barevných hloupostí opatrní, protože za sebou mohou mít pohnutý příběh.Nebezpečné ikony z Afriky
Mnohé magické talismany nabité vůlí místních čarodějů žijí dál svým tajuplným životem i poté, co splnily svůj účel. Poté se ocitnou na místním trhu jako suvenýry a trpělivě vyčkávají na nového majitele. Mějte na paměti, že mít doma magické symboly neznámých kultů je velmi nebezpečné. Koupíte na pohled neškodný exotický suvenýr, můžete však být vtaženi do života magického předmětu. V podstatě každá taková africká figurka není nic jiného, než podobizna konkrétního zemřelého člověka.

Podle místních šamanů nekajícné duše bloudí světem a páchají zlo tak dlouho, dokud nenaleznou zpodobnění svého bývalého těla. Když ho najdou, usadí se v něm a konečně se uklidní. To je důvod, proč je místním zvykem figurky milovaných příbuzných mít doma, ale podoby nepřátel dostat co možná nejdál od domova. A jeden z takových jednoduchých způsobů je, prodat je zahraničním – nic netušícím – turistům.

Nemálo vyprávění zkušených cestovatelů potvrzuje, že když neodolali přitažlivé síle půvabných dřevěných bůžků a vystavili si je doma, nejprve se tyto postavy s hlukem znesvářily mezi sebou, když bojovaly o nejlepší místo. Ráno obvykle jeden bůžek ležel na zemi a druhý stál v nejzazším koutě místnosti. Je třeba vytvořit jim pohodlí, koupit jim umělou palmu, krokodýlí lebku, postavit je na sluncem zalité místo a nastavit tváří k zemi jejich původu.

Tibetské figurky, jejichž koupě se vám může vymstít
Při nákupu suvenýrů si dejte pozor na magické figurky vyráběné vyznavači náboženství bön v Tibetu. Jejich rituálním posláním je odstranění nepřítele, jehož životní energií je soška nabita. Turistům jsou nabízeny proto, aby se nepřítel ocitl daleko od vlasti. Takový duch vám pak může při hledání cesty domů dlouho řádit v bytě.

Nikdy nekupujte kovové figurky s uzavřeným dnem, zvláště jsou-li na něm namalovány záhadné znaky. Dovnitř jsou vkládány různé magické (rozumějte prokleté) předměty, a soška se tak stává velmi náročným a panovačným bůžkem, vyžadujícím vodu, jídlo a libé vůně. Pokud jí nevyhovíte, může vám pořádně zkomplikovat život tím, že vám bude doma strašit, nebo budete mít pořád smůlu.

Na Východě ,,svatí mužové“ během rituálních meditací nabíjejí svojí koncentrovanou energií nejenom sošky, ale také na pohled úplně neškodné všední předměty, jako jsou nože, hrnky nebo šály. Těmto nebezpečným předmětům říkají ,,sor“. Vyhněte se jejich koupi na sto honů!

Indické škatulky s pozůstatky mrtvých
V Indii či Nepálu vám mohou nabídnout překrásné stříbrné krabičky, jakési medailonky na stříbrném prolamovaném řetízku. Zpravidla jsou zdobené tyrkysem, karneolem (kterému se lidově říká jačí oko) a také kousky korálu. Určitě si ověřte, že je krabička prázdná. Je zvykem místních žen vkládat do těchto schránek kousíček pozůstatků svých zemřelých příbuzných. Vás by tyto kůstky zbavily zdraví.

Nedoporučuje se také kupovat náhrdelníky ze stříbrných mincí navlečených na šňůrce. Každá mince představuje milostný dar od muže. Pokud je mincí na šňůrce málo, dostane se ženě jen vzácně mužova objetí. Pokud je šňůrka mincemi naopak úplně zaplněna, riskuje majitelka, že zůstane vůbec bez partnera.

Jak neutralizovat destruktivní působení exotických suvenýrů, pokud už je máte doma?
Nejlepší prevence je, žádné takové věci vůbec nekupovat, nepustit si je do domu.
Asi první věc, která vás napadne, je bůžky a sošky rovnou vyhodit – popsané potíže se vztahují také na sošky Egyptských božstev – to však rozhodně nedělejte, protože právě vyhozením – neuctivým zacházením – byste mohli vyvolat hněv ducha, který sošku obývá, nebo na kterého se soška vztahuje. Snažte se spíše vyvážit počet dobrých a zlých symbolů v dané místnosti, aby zlé symboly nepřevažovaly.
Přidejte tedy do místnosti živé rostliny, krásné obrazy, minerály a odstraňte jiné předměty, které by mohly narušovat energii v místnosti, ale víte že v nich rozhodně žádný zlý duch být nemůže.

Sošky, které mají oči, by se neměly na sebe dívat, ani vidět svůj odraz v zrcadle. Co nejméně se jich dotýkejte a neutírejte z nich prach, zejména ne hadrem. V místnosti kde jsou, nepořádejte posezení s přáteli, kteří se neumí chovat přiměřeně. K jakémukoli zpodobnění člověka se chovejte s úctou a za žádnou cenu ho neupusťte na zem, ani se k němu nechovejte jakkoliv hrubě. Nechcete přece, aby se rozzlobený bůžek obrátil proti vám.

Původní článek pochází z ruského časopisu ,,Liza Horoskop“, autorkou je Naděžda Popova.
Připravila © www.aluska.org 2020 / upraveno / podle zahraničního Zdroje

 Komentáře

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2020-10-01 08:54:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

já sem tu jednou psal jak mi poslali ty sošky bohu kdybych to věděl někomu bych to prodal a neničil je tí bohové byli tak rozezlení že mě to málem stálo život ale podle mě toto v bytě být nemůže pokud náké sošky máte dejte je do krabice a položte jí položte někde u silnice bohům řekněte že se jich tam někdo z úctou ujme náký kolem jdoucí

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-10-01 10:07:10
Ikona diskutujiciho
sipka

dát do krabice k silnici je hodně špatný nápad, to je právě způsob jak je naštvat… nejlépe na to nesahat, dát to někde kde to nezavazí a kde se tomu nemůže nic stát

Ikona diskutujiciho Rickie 2020-10-01 09:03:49 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Naštastie mám nejakú prirodzenú averziu k takýmto suvenírom a už chápem prečo. Ďakujem, z môjho pohľadu veľmi užitočný a hodnotný článok .

Ikona diskutujiciho renata369 2020-10-01 12:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

psychotronik mudr. teodor rosinsky, energie tychto veci vidi. citala som od neho knihu choroby z prekliatia , urieknutia, nenavisti a bol to teda riadny „zahul“. spominal tam tiez, ako nejaky manzelia si kupili v afrike tie drevene sosky a zacalo sa im rucat zdravie. nevedeli z coho, zistil, ze problem pochadza zvonku, tak si ho pozvali a hladal to miesto , odkial vyzaruje zla energia, mali tie sosky uskladnene pod postelou. akonahle ich znicili – kazal tusim nevyhodit, ale spalit, tak bolo po problemoch, ak by ich vyhodili, problemy by sa im uz nevyriesili, tak tam pisal….takze palit, nevyhadzovat.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-10-01 12:36:21
Ikona diskutujiciho
sipka

problém nastane ve chvíli, kdy ten bůžek není ze dřeva

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2020-10-01 12:47:37
Ikona diskutujiciho
sipka

myslím že by se to dalo taky vyřešit nemá ted někdo nákou sošku z kovu hodil bych do plynovky jestli by přežila 1200 stupnu bych rozpekl-))

Ikona diskutujiciho Slavomír 2020-10-02 13:52:35
Ikona diskutujiciho
sipka

Tiež som čítal, knižku od tohto autora, ktorý bol dlhé roky šéfom psychiatrickej kliniky pri Nitre. V podstate ide o to – neznamená, že keď niečo nevidíme, že to neexistuje. A verte tomu, že hodne vecí nevidíme, našimi očkami.

Ikona diskutujiciho peace 2020-10-01 13:44:34 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Už dřív když jsem viděl někde africké sošky, tak se mi hnusily a nikdy bych to nechtěl doma. Ještě tak přemýšlím, funguje to obdobně třeba u plyšáků? Také se tam dostává nějaká bytost? Pamatuji si, že když jsem byl malý, tak se mi s nějakým blbě usínalo a většinou to bylo tím, že třeba jsme mu se sestrou přisoudili blbou povahu a tak.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-10-01 15:13:40
Ikona diskutujiciho
sipka

Do plyšáků vstupuje energie podle toho, jak si s nimi kdo hraje a jak k nim přistupuje, takže děti povahou jejich hry.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-10-01 15:19:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kebyže mám nejaké takéto sošky tak nájdem nejakú opustenú záhradnú chatku a rozložím ich tam nech strážia. Druhý nápad by bol dát ich na chalupu na povalu/půdu kde budú zapadať prachom. Neviem či je lepší prvý alebo druhý nápad asi ani jeden ale doma by som to dlhodobo mať nemohol i kvôli malému už tak zapratanému bytu a teda nedostatku miesta. Ako som toto dopísal mi zamrzol mobil a restartoval sa, akoby som naštval bohov s takýmito názormi.

Ikona diskutujiciho Kallis 2020-10-02 13:41:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kamarádka si dovezla dřevěné masky a pověsil si je do bytu. Od té doby tam nerada chodím a vím proč. Nic dobrého ji nepřináší

Ikona diskutujiciho Emily 2020-10-02 17:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško? Jak je to s tou neutralizací jiných symbolů? Přestěhovala jsem se na studentský byt, ale ouvej, celá postel (palanda) je posetá špatnými spirálami. Jako řešení mě napadlo pouze vzít papíry, pokreslit je sluníčky (9) a popsat pěknými slovy. Ale furt to není ono, bylo to spíše řešení urgentní situace. Když si přivezu postel vlastní, tu palandu není kam dát. A když na to hodím aspoň vlastní matraci, potom hádám, že to bude asi jako kdybych prostě ležela na posteli, pod kterou mám kříž… Dá se to ještě nějak vymyslet?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-10-02 18:03:38
Ikona diskutujiciho
sipka

Odstranit symboly. Přinejhorším ředidlo, nebo bruska a lak.

Ikona diskutujiciho Emily 2020-10-02 20:09:22
Ikona diskutujiciho
sipka

To je jakby přímo v té palandě, té textílii, která je přímo zabudovaná do toho. Takže to vidím tak, že budu spát vedle toho na zemi. :DDD Ale i tak děkuji :))

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-10-02 20:21:10
Ikona diskutujiciho
sipka

spát na zemi jenom protože jsou na tom levotočivé spirály není dlouhodobě výhodné rozhodnutí 🙂

Ikona diskutujiciho Emily 2020-10-02 20:26:06
Ikona diskutujiciho
sipka

Edit: Na zemi na nafukovací matračce. 😀 Pokud to zase není blbé z jiného energetického hlediska, jakože to je nízko. :DD

Ikona diskutujiciho Jantulka 2020-10-03 11:54:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Včera v práci jedna pani (profesorka na dôchodku) obdivovala moje krásne drúzy, geódy a krištále, náhle však zosmutnela a povedala mi, že im pán dekan Holbička v kostole kázal, všetky kamene, ktoré majú ľudia doma vyhodiť, že to je zlo,tak že ich dala do nejakého starého akvária a zaniesla na chatu. Do mňa tisíc voltov a hneď jej hovorím, že nech sa vykašle na nejakého Holbičku, že jej nemá kto čo rozkazovať. Očividne ju to potešilo, lebo sa spokojne usmiala a pritakala hlavou.
Vnímam túto inštitúciu od začiatku 90rokov, keď zaviedli na škole náboženstvo a spolužiaci odtiaľ chodili nešťastní, že ich tam tá buldočica so šerbľom na hlave mláti. 21.storočie a rizikové domáce suveníry v ľudskej koži ešte stále behajú po svete….

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-10-03 13:37:55
Ikona diskutujiciho
sipka

Pan Holbička asi moc chlastal mešní víno, když si neuvědomuje, že bůh stvořil přírodu – tudíž i všechny kameny světa – a nemůžou být tudíž ďábelské ani podle jeho náboženství. Ale na co vlastně hledat logiku v náboženství, když logiku nemá…

Ikona diskutujiciho Aeonsun 2020-10-04 15:04:18 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Podnětné.

Ikona diskutujiciho marmaris 2020-10-07 07:26:25 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je moc zajímavé a asi to tak je, protože kdysi jsem koupil za deset litrů dvě stylizované sošky černochů z ebenového dřeva, protože byly moc krásné a ruční práce, odněkud z centrální Afriky. Jedna ze sošek pořád padala, tudíž jsem jí přidal takový malý podstaveček. Teď už nepadá, ale pořád se od té druhé sošky vzdaluje, takže cestuje. Taky se vždy po čase, když je narovnám, aby koukaly obě do místnosti, samy natočí obě tvářemi směrem k jihu. Jsou zvláštní a mám je rád. Jsem toho názoru, že když jsem si vybral já je a ony mě, pak na tom něco bude a mělo by to fungovat, což funguje. Taky mám masku bohyně Durgy (Máhákálí) odněkud z Tiberu, je hrůzostrašná a hlídá vchod. Je zvláštní, že lidem, o kterých se později dozvím něco nepěkného, se nelíbila a právě oni si jí všimli. Poctiví lidé si většinou ani nevšimnou, že tam visí na zdi. Jsem toho názoru, že tzv. „pohanské kultury“, jak je pohrdavě a hloupě nazývá křesťanství, rozumějí přírodě, světu a duchovním záležitostem daleko lépe než naše pokrytecká a nabubřelá civilizace, jak jsem se mnohokrát přesvědčil, protože vycházejí přímo z praxe a mnohé existují na tomto světě o mnoho déle než tzv. „naše kultura“.

Ikona diskutujiciho varvara 2020-10-09 14:06:33
Ikona diskutujiciho
sipka

marmaris,

pôvodné slovo po-ga-ni = tí, ktorí kráčajú cestou POZNANIA – toto slovo preto poHanili – prevrátili jeho význam a zmysel – pridelili mu opačný význam – protipól pôvodného významu – to sa volá čaromutie – základ ich „moci“
.
Mnohé slová takto prevrátili a poprekrúcali a vysoko konštruktívnym slovám prisúdili deštrukciu – takto docielili trvalý odpor v človečenstve k týmto slovám a opačne – SVETLO pomenovali tmou a TMU svetlom. Dnes je zreteľne viditeľné, ako to činia a pomenovali túto LOŽ – toto ABRAKA-DABRA – „politickou korektnosťou“ …

Nech si ktokoľvek predstavuje v „mysli – hlave“ čokoľvek – vo VEČNOSTI sú uložené OBRAZY do slov prvotne vložené – preto je nutný návrat ku koreňom a ku skutočným významom slov.
Samotná „biblia“ predsa hlása POZNANIE sťa najťažší a „dedičný“ smrteľný „hriech“ (tak vieš, prečo silný odpor k poganom) – tu je koreň ZLA celej tej temnej okultnej „ideológie“ – z ktorej sa šíri obrovitánska TEMNOTA zahrňujúca všetky „náboženské kulty“, …, „ideolǵie“, …

Ikona diskutujiciho marmaris 2020-10-19 02:49:03
Ikona diskutujiciho
sipka

varvara,
děkuji za zajímavý komentář. Máte pravdu. Je matoucí nechat se zmanipulovat nějakou věcí, ideologií nebo něčím podobným, co vyplodila lidská mysl, protože skrze toto prizma pak člověk nevidí ostatní věci reálně, ale z tzv. „úhlu pohledu“, což znamená zkresleně. Je to to samé, jako když je většina lidí (alespoň já se s takovými často setkávám) oslepena Sluncem, které považuje za ústřední bod svého života, dárce života, dne, úrody apod. a vůbec si ńepřipouští, že Slunce je často také nositelem smrti. To jsou holt ta naivní ranní ptáčata. Takovým lidem je marné líčit krásu noční oblohy viděnou hvězdářským dalekohledem, která je daleko pestřejší a o mnoho zajímavější než modré nebe, které „vyrábí“ svojí září naše stálice, což je v podstatě taky jakýsi klam a jen zdánlivý pocit bezpečí, že všechno je pořád na svém místě a v řádu.

Ikona diskutujiciho Sharkie 2020-10-09 11:51:34 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý den:) mám dotaz, jak je to prosím s hinduismem? Není někde uvedeno? Dostala jsem pro štěstí slona Ganesha, je z nějakého kovu. Mám ho u kytek- dracena, yukapalma, zelenec. Děkuji za reakce a preji hezky den 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-10-09 12:55:30
Ikona diskutujiciho
sipka

Ganeshu bych nepokoušela. Jednou jsem ale hodila do kýblu tlustýho buddhu (? prostě ten tlustej vysmátej děda) co mi někdo strčil do balíku jako dárek a nic se nestalo… 🙂

Ikona diskutujiciho Eli2 2020-10-09 13:59:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pomohlo by mit doma Alcyone? Vím, že někdo psal, že působí i na duchy. Je to pravda?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-10-10 08:49:11
Ikona diskutujiciho
sipka

To nevím jestli odpuzuje duchy, já už na duchy mám nainstalované jiné zařízení a nechci ho za účelem testu vůbec vypínat 😀

Ikona diskutujiciho Viola 2020-10-09 14:19:14 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím, mám doma hodne tých malých tlstych vysmiatých dedov:-), kúpila som si ich pre šťastie, držať či nedržať ich doma..aspoň 10 rokov, majú aj viac, jeden 20 rokov. Zatial, bohatá nie som, ale chudobná tiež nie.50/50

Ikona diskutujiciho izairi 2020-10-10 18:14:45
Ikona diskutujiciho
sipka

Ty máš doma sošky Budhy,aby ti přinesly hmotné bohatství? No,tak to tedy nevím.Princ Sidhárta,kterého později nazývali Budhou (osvíceným) byl asketa a tak jak je vyobrazen vůbec nevypadal.Myslím,že jeho vyobrazení představuje bohatství a blahobyt,ale jaksi ne na hmotné rovině.

Ikona diskutujiciho sharkie 2020-10-09 23:39:17 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za odpověď, tak tam toho sloníka raději nechám :)) No a buddhu – sedícího, meditujícího, mám také u kytek.. vypadá spokojeně, je z Ikei.. tak uvidíme 😀

Ikona diskutujiciho izairi 2020-10-10 18:28:11
Ikona diskutujiciho
sipka

Hm,no podle hinduismu je ten sloník bůh,syn boha ničitele Šivy a Parvati,která se ovšem když se rozlobí změní v bohyni Kálí (Durgu) Opravdu bych Ganeshu nepokoušela,jestli se potatil a pomamil,tak bude taky trošku prchlivý. Ale možná není,těžko říct.

Ikona diskutujiciho Amia 2020-10-10 12:25:05 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ganesu také mám, víckrát. Jednoho dokonce velkého. Dostala jsem jej. A mám ho moc ráda. Je to soška z kovu. Občas dostane koupel a tak. Toho posledního co jsem koupila ale nemůžu správně nějak umístit. Plánuji mu udělat vyklenek na zahradě. Bude tam šťastnější. Tak snad to vyjde. Pak mám Durgu tu mám kvůli ochraně. Vím, že v Indii jim lidé dávají kousek od svého jídla. Další už nepridavam. Jenom jsem si koupila takovou hlavu z cedrové ho dřeva z Ruska na ochranu. Máte s tím zkušenosti někdo?

Ikona diskutujiciho izairi 2020-10-10 22:49:51
Ikona diskutujiciho
sipka

V Indii (nebo kdekoli kde lidi uctívají nějakého hinduistického boha/bohyni) jim dávají jídlo,ale jako prvním.Uvaříš a neochutnáváš,pak dáš trošku od každého jídla (i pití)
do nerezových (porcelánových) misek a pohárku,a na 10-15min.to k nim postavíš (dělá se i obřad,ale asi stačí jim popřát dobrou chuť,a poprosit aby jídlo požehnali)No a pak jídlo vezmeš a dáš zpátky do celého množství a ze všeho cos uvařila se stává prasadam (boží milost)Píšu ti to jen,abys nemyslela,že jim dáš trošku ze svého talíře,to by se fakt mohli urazit. Když dáš Ganeshu na zahradu,tak mu udělej přístřešek ať na něho neprší ani nepálí slunce (i když je z Indie 🙂 ).

Ikona diskutujiciho ELI2 2020-10-11 10:25:40
Ikona diskutujiciho
sipka

Mohu se zeptat o jaké zařízení na duchy se jedná? Děkuji

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-10-14 09:56:17 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Bílá mě zničila černou magií, říká Bartošová v knižní zpovědi. Nejsilnějším momentem ukázky je tvrzení Ivety Bartošové o údajném útoku Lucie Bílé na její osobu pomocí černé magie. „Dala mi malou sošku z ebenového dřeva, které říkala smutný pán… Od té doby mi bylo strašně špatně,“ uvádí zpěvačka.

Lucie Bílá k celé kauze pouze uvedla, že jde o dárek, který věnovala několika lidem pro štěstí. „Byla to dřevěná soška modlícího se Buddhy,“ řekla iDNES.cz.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek