Rozdíl mezi posedlostí a ovlivněností zlým duchem

6.2.2023 v Bytosti 11

Většinu neštěstí a zla má na svědomí vliv destruktivních duchů na lidskou populaci, přičemž rozlišujeme několik stupňů závažnosti tohoto problému. Obecně se bavíme o ovlivnění, nebo o posednutí zlým duchem. Jaký je v tom rozdíl a jak poznat, o který druh závažnosti se v dané situaci jedná?Být ovlivněn znamená, že fyzické, duševní, intelektuální nebo duchovní (a nebo jejich kombinace) fungování člověka je ovlivněno nebo změněno destruktivními duchy, prostřednictvím jejich černé energie, kterou na jedince vysílají.
Duchové nemají v tomto případě přímou kontrolu nad myslí a jednáním postižené osoby. Duchovi se nepodařilo v žádné formě splynout s vědomím dané osoby.

Duchové mohou svou temnou energií buď stimulovat, nebo naopak zastřít schopnosti postižené osoby. Prostřednictvím této energie na něj mohou různě působit, například mu způsobit kožní vyrážku, vyvolat destruktivní myšlení nebo zatemnit jeho úsudek.

Jedná se o nepřímé ovládání člověka. Například kvůli vyvolané kožní vyrážce nemusí být osoba schopna jít na ples, na který se těšila. Takto duch způsobuje, že je postižený člověk nešťastný, protože mu potíže nedovolí věnovat se jeho vytoužené činnosti.

Ovlivnění nějakého člověka černou energií vypadá podobně, jakoby v místnosti, kde se takový člověk pohybuje, byl jakýsi pomyslný jedovatý plyn. Je to těžký, špatně dýchatelný vzduch se svíravou ponurou atmosférou.
Tato ponurá atmosféra na člověka může působit na různých úrovních. Duch však působí specificky na ten aspekt osoby, který je nejlépe přístupný pro dosažení jeho cíle. Jsou tím myšleny zejména nevyřešené konflikty, mindráky a vady charakteru. Může jít o znepokojování dané osoby, zabránění naplnění jejího přání, zabránění v duchovním rozvoji, a jiné.

Je třeba si uvědomit, že temná energie zlého ducha je kvůli jeho přesnosti, intenzitě a dlouhodobému působení potenciálně nebezpečná. Proto je potřebné se preventivně energeticky očišťovat a při identifikaci podezřelých potíží se na problém prioritně zaměřit, aby se duch co nejdříve odstranil a problém se nezhoršil.

Jak si pomoct sám?
Jednoduchý způsob preventivního čištění je lehké vykuřování místností, kde se nejvíce zdržujeme, ochrana domova před vstupem destruktivních bytostí ať už formou krystalů, rezonátorů, symbolů, chytré výsadby léčivých bylin s ochrannými schopnostmi, nebo nošením ochranných energetických pomůcek na těle.
Pokud u sebe zaznamenáte zlou myšlenku či agresivní pnutí, které je zcela v rozporu s vaší povahou, aktivně tento vliv odmítněte.
Aktivně se vyhýbejte osobám, jejichž přítomnost vás intenzivně zneklidňuje a vysiluje.

Buďte v klidu
V této fázi jste plně kompetentní problém vyřešit sami a nepotřebujete ničí pomoc zvenčí, pokud máte potřebné znalosti a prostředky. Rozhodně není vhodné problém ignorovat. Pokud si nejste jistí kde začít, můžete mi napsat.

O posedlost se jedná v situaci, když duch ovládá mysl (emoce a myšlenky) a úsudek (schopnost rozhodování) člověka tím, že splyne s jeho vědomím. V důsledku toho ovládá také jednání zasažené osoby.

Činnosti posedlé osoby jsou částečně nebo zcela ovládány duchem, který ji posedl. Duchové mohou sídlit uvnitř těla postižené osoby, nebo ji ovládat zvenčí. Jakmile je člověk posedlý, to, zda se duch nachází uvnitř nebo vně, nemá na intenzitu posedlosti žádný vliv.

Posedlosti předchází dlouhodobé neřešení ovlivnění, kdy zasažená osoba duchovi dovolovala, aby za ni rozhodoval a ten tímto způsobem postupně sílil.
V případě že se jedná o vliv černé magie, mohl být duch do zasažené osoby vsazen záměrně. K tomu je potřebný fyzický kontakt s černým mágem, nebo setkání na minimální vzdálenost 2m.

V těchto případech posedlá osoba dlouho neví, že je posedlá, protože se duch neprojevuje, dokud se plně neusadí a osobu zcela neovládne. Poté se projeví dramatickým způsobem (př. dělá to co by nikdy neudělala, slyší hlasy, má halucinace). Taková osoba si nedokáže sama pomoci, protože nemá kontrolu nad svým jednáním, nemá kontrolu nad tím co prožívá. Potřebuje pomoc a odborné vedení při odstranění takového problému. V případech, kdy je nebezpečná sama sobě a svému okolí, je potřebný lékařský dozor a medikace.

Pokud čelíte závažným duševním problémům nad kterými nemáte kontrolu, požádejte o pomoc svoji rodinu, své přátele a svého lékaře. Nenechávejte si problém pro sebe, nenechávejte ho tajně bublat pod pokličkou, nečekejte že přejde sám a nezůstávejte na to sami, protože pokud se situace vymkne z rukou, je potřebné, aby vás někdo jistil a dohlížel na to jak se vám daří. Léčba zahrnuje širokospektrální přístup a vyžaduje podporu nejbližších.

© aluska.org 2023

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Danny 2023-02-06 05:35:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To se mi párkrát stalo, že jsem měla hrozné myšlenky, o kterých jsem věděla, že prostě nemůžou být moje. Třeba jsem se venku zadívala na nějakého člověka a napadlo mě, co kdybych ho praštila. Byla jsem z toho zhrozená, co mě to napadá. Teď už vím, čím to bylo 😉 Tyhle cizí myšlenky jsem měla vždy, když mi nebylo zrovna nejlíp a řešila jsem v životě nějaké problémy. Ti paraziti ví, jak si najít cestu.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-02-06 11:32:05
Ikona diskutujiciho
sipka

Může to být i z mobilu, z počítače, z reklamy, podprahová nahrávka. Nutkání k jednání, které je zcela proti tvé přirozenosti.

Ikona diskutujiciho Terezka 2023-02-06 11:37:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně na deprese hodně pomohl energetický krystal. Už je to dost let. Můj první byl středně silný a ty myšlenky co jsem měla odešly asi za týden. Po dvou týdnech nošení jsem začala mít víc energie. Nemohla jsem si to nadšení nechat pro sebe takže mi ho mamka tak trošku zabavila. A nevrátila. Tak jsem dokoupila extra silný a od té doby víceméně nemám problém. Jenom když na mě někdo něco nafluše nebo se mi něco natáhne do domu tak zlehka vykouřím kadidlem.

Ikona diskutujiciho František 2023-02-06 11:46:34 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nemůžu dost poděkovat za tyto stránky. Nikde jsem tak skvělé a praktické články neviděl. Jenom tady. Úžasný. Děláte skvělou práci Alue

Ikona diskutujiciho Nyo 2023-02-06 13:09:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Často jsem nad tímto také přemýšlela, když se mi nedařilo, jestli to je ovlivnění něčím… nebo přímo někým (prokletí někým konkrétním, o kom vím, že mi nepřeje). A nevím.
Je pravda, že samotnou mne hnusné myšlenky napadají také ve chvíli silné únavy nebo vyčerpání mentálního, stejně jak tu někdo píše, může tak na povrch projít kdeco nebo se otvírat energie kdečemu.
Ale jak poznám, jestli ten člověk je zlý od přírody, od své povahy, nebo do něj proniká nějaká taková entita?
Pokud už zlého znám, nepoznám to, projevy jsou stejné.

Ikona diskutujiciho zuzi 2023-02-06 14:22:36
Ikona diskutujiciho
sipka

Entitám se nejlíp daří u zlých lidí. Dobrý člověk může být napadený ale když to přijde tak se zděsí co ho to proboha napadlo nebo co to prohlásil za blbost a jde to hned řešit, jde se toho zbavovat. Naopak zlý člověk je ještě schopný si to omlouvat, odůvodnit a říct si že si za to okolí může samo že se chová zle. Takže ve výsledku je to vlastně jedno. Dobrý člověk napadený zlou energií se podle mých zkušeností nikdy nechová agresivně a zle. Takovému nutkání i přímo odolá. Místo toho je šíleně unavený depresivní a má oslabenou imunitu. A řeší ten problém. Nebere to tak jako že to je normál a tak to má každý. Takže agresivitu a záchvaty nepříčetnosti určitě nesvádět na ducha. Jádro pudla je jinde.

Ikona diskutujiciho loc 2023-02-07 10:11:34 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dva diskutující připomněli své nepříjemné myšlenky, jak je napadají. Může jít o vliv filmů s agresivním obsahem. Psalo se, že ve vyspělých mimozemských civilizacích si pouze vyjímečně staří duchovně nejznalejší lidé dovolí pustit si záznam ze Země, o válce, trhání těl po výbuchu. Jinak se toho štítí, vědí, že to na člověka podvědomě působí. Asi tak na nás i krátké články z internetu.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-02-07 11:07:55
Ikona diskutujiciho
sipka

A my jsme tím borbardováni. Všem jsem řekla NEUKAZUJ MI HNUSNÝ VĚCI A MRTVÝ LIDI. Nemám pocit že by to někdo pochopil, nebo pochopil důvod proč se na to už nemůžu dívat. A cíleně ten obsah obcházím, ani o tom nečtu, ani o tom nechci slyšet, ani nadpisy nedočítám. A je to jak tancovat po minovým poli.

Ikona diskutujiciho Vladka 2023-02-07 14:08:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jako maserka musim masernu pravidelne vykurovat.Lidi mi sem tahaji vice ci mene prisedliky.Kdyz je toho na nich hodne zacnu se potit.je mi soufl od zaludku celkove ne moc dobre.Pak je doporucuji kamosce..ktera jim cisti doma prostor.i.Uleva lidi od dusevniho i telesneho utrpeni je znacna:)))

Ikona diskutujiciho Vivi 2023-02-09 09:51:40 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ďakujem Vám, milá Aluška, za neuveriteľne kvalitné články o veľmi podstatných témach, nesmierne si vážim Vás a Vašu prácu. S ovplyvňovaním deštruktívnymi entitami som si zažila svoje: ako dieťa som musela vyše desať rokov brať lieky na štítnu žľazu, celý môj organizmus bol z toho otrávený, a prakticky môj duch a duša boli akoby mimo moje fyzické telo, stále som sa cítila ako „duša v prievane“, ktorá žila niekde v medzipriestore, medzi svetmi, v „dome zo samých dverí“, ktorými mohol ktokoľvek vchádzať a vychádzať. S duchmi som začala mať problém okolo puberty, keď som ešte k tomu začala počúvať metal a deštruktívnu muziku, tak som si naťahala na seba peknú chásku, ktorá mi potom pár rokov strpčovala život. Boli to nutkavé zastrašujúce myšlienky, napríklad keď spravím nejakú banálnu každodennú vec určitým spôsobom, tak tým niekomu ublížim a stane sa mu niečo zlé – prirodzene moje srdce by nikomu vedome ublížiť nedokázalo, ale tieto myšlienky ma neskutočne stresovali a zväzovali, bolo to ako by ma niekto šľahal bičom alebo púšťal do mňa elektrický prúd – tie negatívne vplyvy som cítila na energetickom tele ako lahké elektrošoky. Problém sa vyriešil až časom, keď som odmietla ďalej nechať sa „liečiť“ endokrinológmi, detoxikovala a vyčistila telo a krv, prešla na ľahkú a zdravú stravu, začala si robiť ochranu a rozhodovať o sebe sama. Vtedy som dokázala konečne rozpoznať, že sa jedná o cudzie vplyvy a oddeliť ich od vlastnej osobnej vibrácie a energetiky, a prepojiť sa i lepšie so svojím fyzickým telom. Netvrdím, že dneska už nikto na mňa nič už neskúša, občas cítim akoby tlak na blanu vonkajšej vrstvy energetického tela, ktorý prichádza zo strany, spolu s myšlienkou manipulovať nejaké moje každodenné obyčajné rozhodnutie, vmiešať sa do rozhodovacích procesov – spolu s ľahkým pocitom zastrašenia a tlaku – ale to už viem, že na mňa zase niekto zo strany niečo skúša a viem to lepšie vyfiltrovať. Ale vyložene deštruktívne myšlienky už si nedovolia, lebo už verím v seba a čistotu svojho srdca omnoho viac, a to by im už neprešlo, lebo ich hneď odhalím a viem, že sú to cudzie vplyvy))) . Ale môžem povedať, že úroveň mojej senzitivity kolíše, niekedy, keď som strávila viac času v prírode a idem do mesta kde chodí veľa ľudí krížom krážom, vnímam za nimi čosi ako „energetické šály“ ktoré ťahajú za sebou niekoľko metrov a ktoré ostávajú nejaký čas v atmosfére, kým sa nerozpadnú. V takom senzitívnom a otvorenom stave môže byť podobne bolestivé prechádzať cez tieto vejúce energetické „šály“, ako vnímať tie ovplyvnenia od duchov. Má s tým tiež niekto skúsenosť?

Ikona diskutujiciho kiana 2023-03-01 21:56:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To mně se udělala vyrážka, ale nošení en. kristalu ani kartička na to nepomohla, takže to asi nebude od ducha. S články o tomto tématu souhlasím, i když já to spíš vnímám jako černou energii než jako ducha někoho zemřelého. Jelikož nemáme svobodnou volbu v tom, v jakém prostředí chceme žít (tím myslím např. bez 4G/5G signálu) a s kým se stýkat (např. v zaměstnání), tak tyto věci neřeším (nevyřešilo by to příčinu, kterou je nesvoboda – až zmizí nesvoboda, tak vím, že se problém už nebude opakovat). Také vnímám, že duše černou energii odpudí (z těla vypudí), takže většinou stačí být vědomý/zaměřovat se na svoje tělo. Také když někoho něco rozhodí, tak sebepoznáním doplní neznalost a už v této oblasti prostor pro působení v budoucnosti nemá. Test mi ale vyšel dobře (do 10 bodů).

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek