Šafrán pro opravu oslabeného zraku: Zlepší vidění i starších lidí. Návod k užívání

5.5.2020 v Léčba 7

Skupina medicínských expertů z Itálie objevila přímo zázračnou bylinku k léčbě ztráty zraku v důsledku stárnutí. Studie zjistila, že tato rostlina dokáže předcházet degeneraci zraku a dokonce i zvrátit onemocnění, pokud již k němu došlo u lidí s makulární degenerací. Jde o opravdu dobrou zprávu pro lidi, které trápí problémy se zrakem a očima.Makulární degenerace
Jedná se o jednu z nejčastějších příčin ztráty zraku a později i slepoty. Postihuje obvykle starší lidi a je do vysoké míry podmíněna věkem. Makula se nachází ve středu oka a je zodpovědná za střední pole našeho vidění. Někdy se toto onemocnění může objevit i u mladých a jinak zdravých lidí.

Žlutá skvrna (makula, lat. macula lutea) je místo na oční sítnici, kde je největší hustota čípků, a tedy i nejostřejší vidění. Obraz, na nějž se člověk dívá zpříma, se promítá právě do tohoto bodu.

Proces makulární degenerace se často nijak neprojevuje. Až časem se dostaví zhoršený zrak od zvlněného až po rozmazané vidění. Pak se vytvoří jakoby ,,díra“ ve středu zorného pole.

Jde o velmi závažné onemocnění, které výrazně ovlivňuje život postižených lidí, závažnější než katarakta či glaukom.
Na vznik makulární degenerace má výrazný vliv genetika. Také ji zhoršuje kouř. Ať už cigaretový, nebo kouř ze znečištěného prostředí.

Pomůže šafrán
Slyšeli jste už někdy o šafránu? Jde o koření výrazné oranžové barvy a používá se jako přísada v mnoha indických jídlech. Dokáže zmírnit problémy a následky spojené se zhoršováním zraku, a dokonce vyléčit existující oční onemocnění. Zřejmě to teď potěší všechny lidi, kteří mají rádi indickou kuchyni.

Šafrán je poměrně drahé koření, protože jeho sběr je extrémně náročný. K získání 1 kg sušeného koření je třeba nasbírat až 220 tisíc květů. Jednou z možností jeho užívání jsou doplňky stravy s 20mg výtažkem šafránu za den. Pokud šafrán užíváte jako koření, doporučená denní dávka je 0,5 až 1 gram. Dávky vyšší než 5 gramů mohou mít toxické účinky na tělo.

Ve studii provedené italskými vědci lidé užívali tablety s 20mg výtažkem šafránu každý den po dobu 3 měsíců. Po skončení sledovaného období došlo u všech účastníků užívajících šafrán ke zlepšení stavu sítnice ve srovnání s placebo skupinou.

Další prostředky pro regeneraci zraku
Na podporu zraku a předcházení degenerativních onemocnění očí se doporučuje příjem následujících látek:

  • vitamíny E, C a A (ve formě betakarotenu)
  • bioflavonoidy
  • omega 3 nenasycené mastné kyseliny
  • lykopen
  • lutein a zeaxanthin – velmi silné antioxidanty

Nejlepší způsob, jak získat uvedené látky, je konzumace potravin, které je obsahují. Jsou to například mrkev, mango, listová zelenina, vaječné žloutky, divoký losos, sardinky, černý rybíz, nebo borůvky. V úvahu přichází i jejich doplňování ve formě doplňků stravy.

 


připravila www.aluska.org 2020
zdroje:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3407634/
https://www.telegraph.co.uk/news/science/science-news/5522063/Saffron-can-protect-against-eyesight-loss.htmlKomentáře

Ikona diskutujiciho nel 2020-05-06 20:30:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, vařila jsem si z šafránu oční kapky. Převařila jsem vincentku i se šafránem, vše do sterilní lahvičky a kapala 3x denně. Nechat v lednici. Šafrán obsahuje více luteinu než např. aksamitník větší, který se taky používá k léčbě sítnice.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-06 20:52:33
Ikona diskutujiciho
sipka

Týjo! A byly výsledky?

Ikona diskutujiciho Nel 2020-05-07 08:27:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Byly, ale obávám se, že ne trvalé. Užívala jsem celkem 6 měsíců, pak už mi otrnulo, protože jsem začala lépe vidět. Během dalšího půlroku dobrý a dnes jsem zase na brýlích, co před léčením. Moje 59 let staré oko potřebovalo asi doplnit lutein před situací, kdy jsem začala brýle potřebovat – odhaduji tak ve 42 letech. No nic, kůru zase zopakuju, až seženu dobrý šafrán.
K těm kapkám – všechno nejdříve musíte vyvařit – včetně sítka, lahviček…. Kapky se po čase zbarví do růžova – to je normální. V lékárně mi ještě radili, že je možno užívat v kapkách gel z aloe, což bylo fajn po celodenní práci na PC. Uřízla jsem list, dobře ho omyla, seřízla jsem boční trny a nakrájela na centimetrové kousky do vyvařené skleničky a do lednice. Ráno a večer jsem si vždycky ty kousky na potírání. 1 list byl vždy na 1 týden.

Ikona diskutujiciho markocd 2020-05-09 00:25:24 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobry zrak sa da podla mna najlepsie udrziavat (zlepsovat, rozsirovat )pozeranim sa do slnka . Zlepsi zrak, odstrani epigeneticke programovanie , meni DNA , pripravuje na slnecny zablesk a hlavne obnovuje spojenie zo svojim duchom . Samozrejmostou je zlepsenie zdravia a kvality zivota. Pokial to niekoho zaujima rad inspirujem .

Ikona diskutujiciho Rado 2020-05-10 18:59:42
Ikona diskutujiciho
sipka

UV radiace je minimální když sluníčko zapadá a když vychádzí. Když přímý pohled do slunce, tak opatrně, je to promakaná starověká technika. Nesmí se to dělat jenom tak! Kupříkladu v lese můžeme občas pokukovat po sluníčku mezi stromy, ale opatrně. Delší pohled do slunce vyžaduje dodržení přesného návodu kvůli bezpečnosti, dodržovat přesný návod je velice důležité! Sluneční muž, který tento návod sestavil se jmenuje Hira Ratan Manek:
https://ulozto.sk/file/GwZyLrfD/hrm-sungazing-doc

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-10 19:57:13
Ikona diskutujiciho
sipka

Pouze do pěti minut od východu a pět minut před západem slunce. jinak se do slunce dívat nemá a ani nedá.

Ikona diskutujiciho Rado 2020-05-10 20:42:41 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hira Ratan Manek říka, že bezpečná doba je 44 minut. V našem klimatickém pásku kvůli horám atd. bych řekl tak polovina (kolem 20-25 minut max.) Ale to chce hodně pokročilou praxi, hodně trpělivosti a opatrnost. UV radiace by měla být kolem nuly cca 1 hodinu před západem a hodinu po východu. Nejde jenom o UV radiaci, ale i o vysoký jas. To slunce může být nepríjemné když stříkají chemtrails, je potom odporně bílé jako LED dioda, chemtrails dělá sluneční svetlo nepřirozené a nepříjemné. Možná vzniká i nějaký typ škodlivého záření nasvícením skrz ty chemtrailsy, kdo ví, ale UV to absorbuje hodně! Slunce už není to, co bývalo, skrz ten chemtrailsový štít, ale stále je to síla. Člověk když praktizuje starověkou praktiku sungazing by se měl snažit řídit citem., prostě když slunce mu přijde príliš jasné, nedívat se déle a okamžite cvičení ukončit. Výsledky delší čas vždy nezlepší a silení nepomáha vůbec, spíš škodí. Znám lidi, kteří mají při 20 minutách mnohem lepší výsledky jako lidi při 44. Tuhle techniku sungazingu vyučuje i MUDr. Pavel Nývlt, studujte jeho videa:
https://www.priznakytransformace.cz/index.php/duchovni-filmy-tipy-databaze/video/1146-poselstvi-mudr-pavla-nyvlta-k-aktualni-situaci

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek